Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!!Ξεκίνησα τις ενέσεις 5 Σεπτέμβρη με κοντό πρωτόκολλο γιατι τον Ιούνιο επαθα υπεδιεγερση ωοθηκων και δεν προχωρισαμε...Εχτες στισ 13¨00 εκανα ωοληψία και σημερα περιμενω να μαθω πως τα πανε τα εμβρυακια μας!!!!!Αν ολα πανε καλα αύριο παμε για εμβρυομεταφορα!!!!!Ευχομαι σε όλες μας καλη καλη επιτυχία!!!και γρ'ηγορα με μια τεραστια χοριακη!!!!

Καλά λέω ότι είμαστε όλες η μια μετά την άλλη!! Καλή επιτυχία και σε σένα κουκλίτσα!! Όλα θα πάνε καλά!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα !

Dinaki μου εμενα δεν μου ζητησαν τετοιες εξετασεις εκτος απο αυτες του aids κτλ. που τις ειχα ξανακανει το Μαιο στην αλλη προσπαθεια ! Αντε παει κ το καρδιογραφημα ! Ετσι θελουν μωρε στο Ικα ! Πας ...η τους πιανεις στο μπουρου μπουρου η τους κλαιγεσαι λιγο οτι ειναι επειγον κ ξεμπερδευεις ! Ωραια ε?? Τελος παντων ! Σημασια εχει οτι τελειωσες κ με αυτο ! Τωρα οσο για το αιμα , τι να πω φανταζομαι αντιδραει ο οργανισμος σου στις ορμονες ! Αλλα βρε αν σου ειπαν απ το κεντρο οτι δεν ειναι κατι τοτε μην αγχωνεσαι ! Κ λογικα θα σταματησει αμεσα ! Ποσες μοναδες γκοναλ κανεις ημερισιως? Μπορει να σε εχω ξαναρωτησει παραπανω αλλα βλεπεις τελευταια η μνημη μου δεν με βοηθαει !!!

Babydream καλη σου μερα κ καλως ηρθες στην παραια του Σεπτεμβρη !

Εχεις πολλα ατομα για παραια !!!

Καλη εμβρυομεταφορα να εχεις κ ακομα καλυτερα αποτελεσματα σε λιγες μερες ! Αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα !

Οταν επαθες υπερδιεγερση φανταζομαι ηταν μετα την ωοληψια σωστα? Κ κρατησαν εμβρυα στην καταψυξη?? Η δεν εφτασες καθολου σε ωοληψια???? Ρωταω γιατι μπερδευτηκα που ειπες οτι πηρες φαρμακα τωρα παλι ! Ειχα την εντυπωση οτι υπερδιεγερση παθαινεις μονο μετα την ωοληψια!

Link to comment
Share on other sites

Virgi mou οχι ειχα προβλημα με τις οπρμονες δεν εφτασα στην ωοληψια...ειχα πονουσ και 2 μερες πριν την ωοληψια βρηκαν υγρο στο δουγλασιο..ειχα πολυ σοβαρη αντιδραση στα φαρμακα..κι ετσι αθτη τη φορα ξεκινησαμε απο την αρχη!!Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!Μου χρειαζεται σιγουρα παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ..... λυπαμαι που ταλαιπωρηθηκες ετσι ! Ευχομαι αυτη τη φορα να δικαιωθεις απο την προσπαθεια κ συντομα να κρατας το θετικο αποτελεσμα στα χερια σου ! Να μας ενημερωσεις μολις μαθεις νεα σου !

Παρόλα αυτα, επειδη μια φοβια την εχω η γυναικα θα ηθελα να μου πεις καταρχην με τι δοση ξεκινησες κ αν οι πονοι σου ηταν εντονοι κ το καταλαβες !

Ειμαι στην 5 μερα διεγερσης με 300 μοναδες ημερισιως κ εχω ετσι καποια πονακια δεξια κ ανυσηχω λιγακι να πω την αληθεια μου !

βγαινω για λιγο να κανω καποιες εξωτερικες δουλειες κ θα επιστρεψω αργοτερα !!!

φιλια !

Link to comment
Share on other sites

Eίχα ξεκινησει με μια avercap.Eκανα 175 μοναδες puregon ημερισιως και οι τρεις τελευταιες δοσεις ηταν 250 .ειχα συνολο 34 ωοθυλακια με την αριστερη να εχει 21.πονουσα παρα πολυ ειχα πρηστει και ειχα ναυτιες...το υγρο στο δουγλασιο το ειδαν 3 μερες πριν την ωοληψια...μου ειπε να τρωω 12 ασπραδια αυγου καθε μερα...αλλα τελικα δεν φτασαμε στο πολυποθητο...τωρα εκανα 75 μοναδες την ημερα...και περιττο να πω οτι δεν θελω να ξαναδω αυγο στα ματια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα χθες με ξεκίνησε με gonal f 225 μονάδες....και θα με ξαναδεί την άλλη Πέμπτη.

Εχω πρήξιμο γενικά στην κοιλίτσα και πήρα μέσα σε 2 βδομάδες 1 1/2 κιλό.. μπορεί απο το άγχος μου δεν ξέρω...όλο το απόγευμα μασουλάω σκατολοίδια... :mad:

Κορίτσια και εγώ έναν φόβο να πω την αλήθεια για την υπερδιέγερση τον έχω... babydream όλα να πάνε καλά αυτή την φορά και συντομα να έχουμε ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια παλιά και καινούργια..

Ντινάκι ξεμπέρδεψες και με το καρδιογράφημα.. Μακάρι τώρα να βγούν όλες οι εξετάσεις τέλειες και να σου φύγει και αυτό το άγχος..

Babydream ταλαιπωρήθηκες κι εσύ απίστευτα.. 34 ωοθηλάκια!!! Απίστευτο νούμερο.. Εδώ εγώ είχα 8 την προηγούμενη φορά και πονούσα κάπως.. φαντάζομαι εσύ με 34 πως αισθανόσουν.. Αλήθεια αυτή τη φορά πόσα σου πήρανε; Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα κοριτσάκι και αύριο να προχωρήσετε στη μεταφορά.. Μετά κατά τη διάρκεια της αναμονής εδώ θα είμαστε παρεούλα..

Βιργινάκι λογικό είναι να έχεις τσιμπηματάκια.. Αν κι εγώ θα ήθελα να έχω συχνότερο υπερηχογραφικό έλεγχο... Μη μασάς κοριτσάρα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω τα νέα μου. Σήμερα μου πήρανε 14 ωοθυλάκια κι αύριο θα μάθω αν κ πόσα γονιμοποιήθηκαν. Εν αναμονή λοιπόν. Dinad πώς πηγες εσύ; Βίρτζι και Νικάτ ακολουθείτε ακάθεκτες έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω τα νέα μου. Σήμερα μου πήρανε 14 ωοθυλάκια κι αύριο θα μάθω αν κ πόσα γονιμοποιήθηκαν. Εν αναμονή λοιπόν. Dinad πώς πηγες εσύ; Βίρτζι και Νικάτ ακολουθείτε ακάθεκτες έτσι?

14? μπράβο κοριτσάκι...άντε με το καλό!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

nickat .............. 2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elena74 ............3 ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Δομνινα ....... ΧΟΡΙΑΚΗ 24/09

krok ................1 22-09 (περίπου :rolleyes:)

virgi .................2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elafaki ..............2 ΩΟΛΗΨΙΑ

ladida

fani2006

ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2

papaki* .............2

κουκου ..............1

eya1980 ..........1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

POULI ............... ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ

mema ................2.ΣΕ ΛΙΓΟ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

dinad ................1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

Mara29 .................1 ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ

Babydream...........2 ΩΟΛΗΨΙΑ

Αυτά τα κοριτσάκια με το κόκκινο που είναι?? σε τι φάση??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Babycream 34:?::?::?: Ο Χριστος κ η Παναγια !!!! Τελος παντων αφου ολα ειναι καλα τωρα ας μην στο θυμηζουμε αυτο το σκηνικο !!

Elafaki μου μπραβο:!::!: Τελειο νουμερακι χτυπησες!! Τωρα υπομονη ως αυριο που θα μαθουμε οτι γονιμοποιηθηκαν ολα :!::!:

Γατουλα που εισαι καλε:?::?:

Δομνινακι καλα προχωραω ! Αλλα εχω κ ενα δυσαρεστο !

Δεν αντεξα κ πηγα στο γιατρο για υπερηχο γιατι ειχα πονακια κ φοβηθηκα !Το λοιπον ειναι οτι μου βρηκε μια κυστουλα 1,3 πολυ μικρη δλδ κ στην αρχη ηταν λιγο διστακτικος ... ελπιζω να ειναι απο αυτες που εξαφανιζονται σαν φαντασμα μου λεει ! Επεσα λιγο απο τα συννεφα, στεναχωρεθηκα λιγο αλλα εκανα προγεστερονη που μου ειπε για να δουμε τι κ πως κ οπως με ενημερωσαν απο το κεντρο ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ολα καλα ειναι μου ειπαν κ να συνεχισω με 300 μοναδες κ να ξαναπαω Δευτερα παλι ! Κοινως να μην ανησυχω ! Οκ λοιπον ! Επισης μου βρηκε γυρω στα 15 ωοθηλακια κ γι αυτο κ τα πονακια, κ μου πε οτι θα ειναι κ παραπανω απο 15 ! Τωρα καλο κακο θα δειξει στο τελος !

Ομολογω πως επεσα λιγο απο το ροζ συννεφακι μου, αλλα θα ξανασηκωθω γρηγορα !

Τωρα θελω να παω κ στον δικο μου γυναικολογο το απογευμα να το ξαναδουμε λιγο κ μαζι !!!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφάκι μου τέλειο νούμερο το 14! Είμαι σίγουρη πως αν όχι όλα θα γονιμοποιηθούν τα περισσότερα και έτσι θα έχουμε πολλά μικρά ελαφάκια να διαλέξουμε... Άντε με το καλό κοριτσάκι να μάθεις και πόσα γονιμοποιήθηκαν και να προχωρήσεις κι εσύ σιγά σιγά..

Βρε Βιργινάκι μου... και στην προηγούμενη εξωσωματική είχες παρουσιάσει κύστες αν θυμάμαι καλά.. Μα τι πράγμα κι αυτό... κι αυτές τώρα βρίσκουν να κάνουν την εμφάνισή τους;

Κι εσύ τέλειο νούμερο έχεις.. Μπράβο κοριτσάκια μου..

Έλα να εμφανίζονται σιγά σιγά και οι υπόλοιπες τσούπρες..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι 15 ωαρια μου πηραν και με πηρε σημερα ο γιατρος ...ΕΧΟΥΜΕ 5 ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ!!!!!!!!!!παμε για κυριακη εμβρυομεταφορα,μακαρι ολα να πανε καλα!!Ευχομαι σε ολες μας το πολυποθητο!!!!!!!!!:P:p:pΕιναι καμια αλλη που παει κυριακη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα...Μπαίνω και μαθαίνω νέα σας κι να σας στείλω όλη μου τη θετική ενέργεια οοοοοοοομμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Και ξανά οοοοοοοοομμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!

Χαιρετώ και τις νέες κοπέλες που δεν ξαναμιλήσαμε!!!!

Βιργινάκι μου μην αγχώνεσαι καλό μου...Από τη στιγμή που οι εξετάσεις δείχνουνε καλές οπότε πάνε όλα καλά...Μην ανησυχείς!!!! Αχ τι είναι κι αυτά που μπαίνουν στη μέση! Κύστη να φύγεις! Ξουστ!

Ελαφάκι μου άντε!!!! Περιμένουμε τα ελαφάκια να δημιουργηθούνε!!!!

Αχ εύχομαι με όόόόόόλη μου την ψυχή να πάνε όλα καλά! Για όόόόόλες!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι 15 ωαρια μου πηραν και με πηρε σημερα ο γιατρος ...ΕΧΟΥΜΕ 5 ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ!!!!!!!!!!παμε για κυριακη εμβρυομεταφορα,μακαρι ολα να πανε καλα!!Ευχομαι σε ολες μας το πολυποθητο!!!!!!!!!:P:p:pΕιναι καμια αλλη που παει κυριακη?

Αχ!Πάρα πολύ ωραία...με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...