Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Μαρηηηηηη!!!!!! Θα συνατηθουμε !!!!!!! Εγω εχω Δευτερα κ σιγουρα Τεταρτη !!!!!! Πρωι ε ??? Τελεια !!!!!!!!!

Ποσο ηταν η οιστραδιολη σου σημερα??? καλη αρχη γατουλα μου κ ολα θα μας πανε τελεια αυτη τη φορα !!!!!!!!

Ηδη εχω αρχισει να ποναω εγω ! Χμμμ !!!

Τωρα παω για νανακια γιατι κλεινουν τα ματακια μου !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

dinaki μου εγω θα την κανω στο Γεννεσις.

Περιοδος μου ηρθε κανονικα κ δεν πειραζει που αυριο θα εχεις ακομα ! Εγω στο αλλο κεντρο ειχα παει κ την ειχα κανει τριτη μερα αν θυμαμαι καλα ! Μπλιαχ ! Υπομονη θα περασει κ αυτο ! Εισαι στα τελειωματα να υποθεσω??

Λοιπον εγω εκανα μια ενεση καταστολης εφαπαξ μηνιαια δλδ! Δεν διαφερει σε κατι απο τις αλλες απλα δεν τρυπιεμαι καθημερινα ! Η δοση αρκει για ολο το υπολοιπο μου ! Ναι εχω ξεκινησει κ διεγερση, ειμαι ηδη στην τριτη μερα σημερα κ δεν το κοβω να τραβαει πολυ ! Πιστευω στα μεσα της βδομαδας θ αξεμπερδευω !

Καλημέρα.Έχω τρομερό πονοκέφαλο απο χθες...δεν περνάει ότι κι αν έχω πιει. Η περίοδος εκεί που ήταν στα τελειώματα...ξανα έβαλα σερβιέτα:evil: και σήμερα πάλι έχω ροζ έντονο,8η μέρα περιόδου...,ποτέ δεν κρατάει τόσο..θα τους το πω να δούμε.

Αφού υπάρχει μηνιαία ένεση....γιατί μας βάζουν και τρυπιόμαστε καθημερινά? σαν σουρωτήρι έχω γίνει...:evil:

Απο ότι μου λες ,όλα πάνε τέλεια...οπότε την άλλη βδομάδα με το καλό θα σου κάνουν ωοληψία!Με το καλό!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό υπόλοιπο κοριτσάκια μου και καλή επιτυχία να' χουμε όλες μας!

Γατούλα θα κατέβεις Αθήνα για όλο το διάστημα ή θα ανεβοκατεβαίνεις; Να κανονίσουμε καφέ σίγουρα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερααααα οοοολη μερα !!!

Δομνινακι κ μπεμπακια γεια σας !!! Ελπιζω ολα να προχωρανε τελεια ! Λογικα η εμφυτευση θα εχει γινει ετσι δεν ειναι Δομνανακι μου?

Dinaki μπορει να ειναι κ απο τις ενεσεις αυτο, αλλα μπορει να ειναι κυριως απο το αγχος σου !

Οπως κ να χεις εσυ ρωτα για να παρεις μια σωστη απαντηση !

Τωρα αυτο με τις ενεσεις την εχω κ γω αυτην την απορια για πιο λογο ν ατρυπιομαστε καθε μερα, αλλα υποθετω οτι προχωρανε με βαση το ιστορικο σου κ το πως σου ταιριαξε το προηγουμενο προγραμμα! Φανταζομαι ομως ε?

Link to comment
Share on other sites

Γύρισαααα...πήγα πρωί πρωί και έδωσα αίμα...είχα ξυπνήσει απο τα άγρια χαράματα απο το άγχος μου icon_confused.gif 2 η ώρα θα είναι έτοιμα.

Πήγα και στο Αττικό για τον υπέρηχο...ευτυχώς τον πρόλαβα πριν μπει στο χειρουργείο,θα περίμενα 2 ώρες....όλα καλά. Οι ενέσεις έχουν κάνει πλήρη καταστολή στις ωοθήκες, απλά αυτό το λίγο αιματάκι που έχω ακόμη( δεν είναι λέει τίποτα, να μην ανησυχώ) δεν έδειχνε καθαρή εικόνα του ενδομήτριου. Περιμένω τώρα την απάντηση της οιστραδιόλης .Αν είναι ικανοποιητική η τιμή ξεκινάω το απόγευμα την 2η ένεση και ξαναπάω σε 6 μέρες, αν όχι θα συνεχίσω την πρωινή και Δευτέρα θα ξανακάνω εξέταση. Οπότε περιμένουμεεεεεε icon_smile.gif

Μου έδωσε και ένα κατεβατό εξετάσεις , απο τις οποίες κάποιες τις είχα κάνει όταν έκανα την υστεροσκόπηση,τσάμπα τότε γιατί τις έκανα πριν την εξέταση... τώρα δυστυχώς θα τις ξανακάνω και έχουν απ΄οτι ρώτησα γύρω στα 200 icon_eek.gif αν τις γράψω στο ΙΚΑ έχουν 60. Εχω ραντεβού το απόγευμα να δω αν θα μου τις γράψει. Επίσης πρέπει να ξανακάνω καρδιογράφημα ... μην γελάσετε....έψαξα όλες τις κοντινές περιοχές...νωρίτερο ραντεβού αρχές Οκτώβρη....ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ της είπα στο τηλ. αυτηνής που ήταν στα ραντεβού στο 184.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dinaki μου όλα καλά θα είναι.. λογικά το ενδομήτριό σου είναι λεπτό, ακριβώς όπως πρέπει..

Όσο για το ΙΚΑ μη μιλήσω... η κατάσταση έχει ξεφύγει.. Απορώ γιατί δεν σου κάνουν καρδιογράφημα στο ΑΤΤΙΚΟ λίγη ώρα πριν την ωοληψία... Και έχε υπόψη σου να ρωτήσεις αν θα σου κάνουν μέθη ή κάποιας μορφής αναισθησίας.. Έχει σημασία..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί δεν σου κάνουν καρδιογράφημα στο ΑΤΤΙΚΟ λίγη ώρα πριν την ωοληψία... Και έχε υπόψη σου να ρωτήσεις αν θα σου κάνουν μέθη ή κάποιας μορφής αναισθησίας.. Έχει σημασία..

Κι εγώ το σκέφτικα αυτό. Θα κάνω τις αιματολογικές και Δευτέρα Τρίτη που θα ξαναπάω θα του το πω...κερατιατικα λεφτά....αι στο καλό!:evil:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΣΑΣ ΟΜΙΛΕΙ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.

ΔΟΜΝΙΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΦΕ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ Η ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

Η ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΗΤΑΝ 45 ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ. ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΛΧΗΜΙΣΤΗ ΑΝΑΚΑΤΕΥΩ 3 ΣΚΟΝΕΣ ΜΕ 2 ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΤΗ ΣΥΡΙΓΓΑ ΚΑΝΩ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΑΠΟ 5 ΦΙΑΛΙΔΙΑ! ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Dinaki μου οντως με το ΙΚΑ δεν βγαζεις ακρη, οποτε βρες καπου αλλου να την κανεις εκτος κ αν πας κ τους αρχισεις τα ποναει η καρδια μου κ μπουρδες τετοιες μπας κ σε βαλουν ετσι στη ζουλα σαν εκτακτο !

Η οιστραδιολη σου ειναι παρα πολυ καλη οποτε καλη αρχη στην διεγερση κ ολα να πανε καλα !

Τι εξετασεις σου ζηταει ??

Γατουλα μου γιατι μωρε μου εισαι ετσι? παιρνεις αδεια απο βδομαδα? ποτε ερχεσαι κ για ποσο καιρο???? οεο????

μια χαρα κ η δικη σου οιστραδιολη καλη αρχη στη διεγερση κ σενα ! Ρε συ εχουμε δυο μερες διαφορα ! Κανε κατι να με προλαβεις να μαστε μαζι στα κρεββατια του πονου !!!! χαχχαχα!!!!! Παντως Τεταρτη θα μαι σιγουρα κ γω στο κεντρο !

Εγω νιωθω κατι πονακια ωρες ωρες κ σκεφτομαι να παω στον δικο μου γιατρο να του πω να μου κανει υπερηχο ! Ξερω κ γω ανησυχω !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέραααααα! Ευχαριστούμε Δομνινάκι! Μακάρι να τα καταφέρουμε!!!

Πήγα χθες στον γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου έγραψε τις εξετάσεις... γενική αίματος, σάκχαρο,ουρία, Κ,Νa...και κάτι άλλες που δεν θυμάμαι καθώς να ξανακάνω πάλι για aids ,ηπατίτιδα και άλλη μία (αυτές και ο άντρας μου).Θα πάω την Δευτέρα το πρωί . Παρεπιμπτόντως...καθώς βγήκα απο τον γυναικολόγο ,είδα ότι στον καρδιολόγο δεν είχε κόσμο...πήγα της έπιασα το μπουρου μπουρου ότι δεν βρίσκω ραντεβού και χρειάζομαι το καρδιογράφημα, και με έβαλε και μου το έκανε.;)Πάει και αυτό!

Το μόνο που έχω άγχος τώρα είναι το αίμα που δεν λέει να σταματήσει.

Μου είπε ότι με 2 gonal κανονικά πρέπει να σταματήσει.... αλλά πάνω που φοράω σερβιετάκι και λέω τελειώνει, ξανα βάζω σερβιέτα....σαν να είναι 4η-5η μέρα περιόδου.:(

Link to comment
Share on other sites

nickat .............. 2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elena74 ............3 ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Δομνινα ....... ΧΟΡΙΑΚΗ 24/09

krok ................1 22-09 (περίπου :rolleyes:)

virgi .................2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elafaki ..............2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

ladida

fani2006

ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2

papaki* .............2

κουκου ..............1

eya1980 ..........1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

POULI ............... ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ

mema ................2.ΣΕ ΛΙΓΟ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

dinad ................1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

Mara .................1 ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ

Διόρθωσα το δικό μου...άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!Ξεκίνησα τις ενέσεις 5 Σεπτέμβρη με κοντό πρωτόκολλο γιατι τον Ιούνιο επαθα υπεδιεγερση ωοθηκων και δεν προχωρισαμε...Εχτες στισ 13¨00 εκανα ωοληψία και σημερα περιμενω να μαθω πως τα πανε τα εμβρυακια μας!!!!!Αν ολα πανε καλα αύριο παμε για εμβρυομεταφορα!!!!!Ευχομαι σε όλες μας καλη καλη επιτυχία!!!και γρ'ηγορα με μια τεραστια χοριακη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...