Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλημερα Μεμα !

Περασες καλα?

Σου ευχομαι ν απρολαβεις να ξεκινησεις τωρα λοιπον ! Θυμισε μου γιατι σταματησες??

Μακαρι απο τις 24 κ μετα να εχουμε μονο θετικες χοριακες !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια! Εκτός από μένα σας στέλνουν χαιρετίσματα και 3 όμορφα και γλυκούλικα εμβρυάκια 8 διαιρέσεων! Εδώ και λίγες ώρες είμαι πια αυτοκόλλητη με τα 3 μωράκια μου και αφού τα έφερα σπίτι, τα τάϊσα, τα κοίμησα και ετοιμάζομαι σε λίγο να τα κεράσω παγωτό για να τα καλοπιάσω!!

Όλα πήγαν πολύ καλά, ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος και φεύγοντας του είπα "ελπίζω να μη σας ξαναδώ ποτέ" και φυσικά γέλασε ο καλός μου..

Κοριτσάκια τώρα αρχίζει επισήμως και η αντίστροφη μέτρηση μέχρι τις 24 του μήνα..

Βιργινάκι μου πως πήγε η εξέταση σήμερα;

Δομνινακι μου συγχαρητηρια!!!Ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να δεις ξανα τον γιατρουλη σου!!Τα μωρουλινια ηρθαν και θα μεινουν!!Σου ευχομαι ολα τα καλα !!!Τι καλα !!Τωρα με επιασε παλι ανυπομονησια να αρχισω ξανα!!

Φιλακια Πολλα!!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μεμα !

Περασες καλα?

Σου ευχομαι ν απρολαβεις να ξεκινησεις τωρα λοιπον ! Θυμισε μου γιατι σταματησες??

Μακαρι απο τις 24 κ μετα να εχουμε μονο θετικες χοριακες !!!!!!!!!!!!!!

Virgi mou περασα πολυ καλα, ξεχαστηκα και δεν ξερω αντιμετωπιζω την κατασταση πολυ διαφορετικα!!!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και να πανε ολα κατ ευχην!!Καλα σιγουρα απο τις 24 και μετα μονο θετικες θα χουμε, πολλες θετικες!!

Εγω εκανα το μακρυ πρωτοκολλο αλλα ο οργανισμος μου δεν ανταποκρηθηκε οπως επρεπε και σταματησαμε την προσπαθεια αυτη ,οταν αδιαθετησω θα κανουμε το βραχυ που μου ταιριαζει καλυτερα!!Τι να πω !! Θα δουμε!!Εσυ ποιο κανεις???:-P


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mema μου εγω κανω το μακρυ, κ την προηγουμενη φορα αυτο εκανα αλλα με διαφορετικα φαρμακα κασταστολης ! Την πρωτη φορα φαινοταν οτι δεν πηγαινε κ τοσο καλα γιατι ειχα προβληματα απο την αρχη !

Ενω τωρα ολα πανε ρολοι !

Δομνινα μου ευχαριστω πολυ ! Προς το παρων παω να μαγειρεψω φακες, ειναι νηστεια σημερα ! Κ μετα θ απαω να δω ενα σπιτι κ μετα δουλεια ! Ουφ ! Κ κει στη δουλεια θ ακανω κ την ενεση ! Καλο ε?? Πως να κρυφτεις μετα??

Μεμα μου αυτη τη φορα ολ αθα ειναι αλλιως εσυ να εισαι χαλαρη κ ολα θ απανε σουπερ θ αεισαι κ συ στις εγγυουλες του Οκτωβρη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mema μου εγω κανω το μακρυ, κ την προηγουμενη φορα αυτο εκανα αλλα με διαφορετικα φαρμακα κασταστολης ! Την πρωτη φορα φαινοταν οτι δεν πηγαινε κ τοσο καλα γιατι ειχα προβληματα απο την αρχη !

Ενω τωρα ολα πανε ρολοι !

Δομνινα μου ευχαριστω πολυ ! Προς το παρων παω να μαγειρεψω φακες, ειναι νηστεια σημερα ! Κ μετα θ απαω να δω ενα σπιτι κ μετα δουλεια ! Ουφ ! Κ κει στη δουλεια θ ακανω κ την ενεση ! Καλο ε?? Πως να κρυφτεις μετα??

Μεμα μου αυτη τη φορα ολ αθα ειναι αλλιως εσυ να εισαι χαλαρη κ ολα θ απανε σουπερ θ αεισαι κ συ στις εγγυουλες του Οκτωβρη !

Οντως απο την αρχη φαινεται το πως θα παει!Σκεφτομαι οτι ισως ισχυει και αυτο που λενε καθε εμποδιο για καλο , καλυτερα που σταματησα απο το να εκανα ολη την διαδικασια και να μην γινοταν κατι !

Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη την φορα γιατι το θελω πολυ!!:-)


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ennoeitai καλυτερα !!!! Οσο πιο πολυ προχωρουσες κ οσο πιο αργα σταματαγε η στραβωνε η διαδικασια τοσο πιο χαλια θα ητανε !!!!

Ετσι νιωθω κ γω !

Αλλα ειπαμε αυτη τη φορα θα πανε ολα ολα καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια! Εκτός από μένα σας στέλνουν χαιρετίσματα και 3 όμορφα και γλυκούλικα εμβρυάκια 8 διαιρέσεων! Εδώ και λίγες ώρες είμαι πια αυτοκόλλητη με τα 3 μωράκια μου και αφού τα έφερα σπίτι, τα τάϊσα, τα κοίμησα και ετοιμάζομαι σε λίγο να τα κεράσω παγωτό για να τα καλοπιάσω!!

Όλα πήγαν πολύ καλά, ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος και φεύγοντας του είπα "ελπίζω να μη σας ξαναδώ ποτέ" και φυσικά γέλασε ο καλός μου..

Κοριτσάκια τώρα αρχίζει επισήμως και η αντίστροφη μέτρηση μέχρι τις 24 του μήνα..

Συγκινήθηκα!!! Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Όλα να πάνε κατ΄ευχήν!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκε το θέμα απο το parents...sto cafe...οπότε ήρθα κι εδώωωωω...

Εγώ είμαι στην 14η ένεση καταστολής arvecap....την Πέμπτη πάω για οιστραδιόλη και υπέρηχο....έχω άγχος για την συνέχεια μιας και είναι η 1η μου φορά! (ελπίζω και τελευταία;)).... η οιστραδιόλη τι νούμερα πρέπει να δείχνει για να ξέρεις ότι όλα πάνε καλά??

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκε το θέμα απο το parents...sto cafe...οπότε ήρθα κι εδώωωωω...

Εγώ είμαι στην 14η ένεση καταστολής arvecap....την Πέμπτη πάω για οιστραδιόλη και υπέρηχο....έχω άγχος για την συνέχεια μιας και είναι η 1η μου φορά! (ελπίζω και τελευταία;)).... η οιστραδιόλη τι νούμερα πρέπει να δείχνει για να ξέρεις ότι όλα πάνε καλά??

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση και γω πρώτη φορά. Έκανα χθες οιστραδιόλη όμως και ήταν υψηλή. Πέμπτη ξανά οιστραδιόλη και υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε πως η οιστραδιόλη πρέπει να είναι κάτω από εκατό. Εγώ είχα 260, κλαψ!


tzKGp3.png

W6Q2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kύστη? δεν θα έπρεπε να φανεί στον υπέρηχο αν υπήρχε κύστη?

στον υπέρηχο πριν δύο εβδομάδες δεν φάνηκε. Δεν ξαναέκανα απο τότε. Θα κάνω την Πέμπτη. Τί να πω; Εσύ δεν ξανάκανες οιστραδιόλη;


tzKGp3.png

W6Q2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...