Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Κοριτσάκι μου αν έχουν ξεφυτρώσει κι άλλα ωοθηλάκια σήμερα λογικό είναι η οιστραδιόλη σου να μην ανέβηκε.. ο οργανισμός σου μοιράζει την ενέργειά του σε όλα.. που να πρωτοπρολάβει να δώσει ο καημένος.. Δώσε πίστωση χρόνου στον εαυτό σου και να δεις που όλα θα πάνε καλά.. Ο γιατρός σου θα σου πει το μεσημέρι φαντάζομαι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι το μεσημερι θα ξερω γυρω στις 3!η αληθεια εχω αγχωθει πολυ γιατι δεν μου χε περασει απο το μυαλο οτι δεν θα παει κατι καλα τουλαχιστον πριν την εμβρυομεταφορα!!Τωρα γιατι ειχα τετοια αυτοπεπηθηση τι να σου πω δεν ξερω ισως γιατι με το βραχυ πηγαν ολα πολυ καλα βεβαια αποτελεσμα δεν ειχαμε αλλα τουλαχιστον σε ολη την διαδικασια δεν ειχα κανενα προβλημα!ουφ βλεπουμε!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νέα εξέλιξη κορίτσια!

Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο από το κέντρο.. Μου είπαν ότι συνεχίζω κανονικά τις ενεσούλες και τις δοσολογίες των φαρμάκων που κάνω μέχρι τώρα αλλά μου προσθέσανε άλλη μία.. Μου είπαν να πάρω Pregnyl των 1500 και να κάνω 10 μονάδες καθημερινά! Για ποιό λόγο; Η κοπέλα δεν ήξερε να μου πει.. Εντολή του γιατρού λέει.. Την Τετάρτη που θα πάω θα ρωτήσω και θα σας πω..

Μέμα μου περιμένω νέα σου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Dομνινακι μου γιατι δεν παιρνεις τον γιατρο τηλεφωνο σημερα να μαθεις ??

Εγω θ αεσκαγα απο το αγχος μου κ την αγωνια μου !!!!

Κοριτσια μολις γυρισα απο το γιατρο, και ειμαι πολυ χαρουμενη ! Αυτος ο ανθρωπος εχει εναν μοναδικο τροπο να με ηρεμει κ να με κανει να πιστευω !Αφου εφυγα απο το ιατρειο του κ ελεγα στον αντρα μου, παει τελειωσε ! Βαλτο καλα στο μυαλο σου γιατι αυτη θ αειναι κ τυχερη μας ΣΙΓΟΥΡΑ !!!!!! ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΑΛΛΩΣΤΕ??

Ειμαι πολυ ενταξει ψυχολογικα αφου με καθυσηχασε σε οσα χαζα τον ρωτουσα ! Τελεια τωρα ολα μου φαινονται τελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με εξεταζε στο στηθος πανω απο μισαωρο παταγε εδω παταγε εκει.... καναμε τεστ παπ κοιταξε τον τραχηλο ολα ολα τα καναμε !

Μου απαιτησε να ειμαι ηρεμη κ αισιοδοξη και γω απλα θα ακολουθησω πιστα τη συμβουλη του !

Αυτα τα νεα μου !

Μακαρι να ερχομουν αυριο κ γω στον καφε αλλα δυστυχως με εχουν βαλει Τριτη Πεμπτη Παρασκευη 11-9 ! Μπλιαξ !

Μεμα τι εγινε?Εχεις νεοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα σας!!!

Δυστυχως εγω σταματησα χθες τις ενεσεις , μιλησα με τον γιατρο και μου πε οτι πρεπει να σταματησουμε γιατι ο οργανισμος μου δεν αντεδρασε σωστα και μου πε οτι οταν αδιαθετησω θα κανουμε το βραχυ πρωτοκολλο γιατι οπως φανηκε το μακρυ δεν μου ταιριαξε!!Τι να πω!!Εχει συμβει σε καμια απο σας ?γιατι μου παν οτι ειναι κατι που μπορει να συμβει!!Χθες στεναχωρεθηκα πολυ αλλα σημερα νιωθω καλυτερα!Υπομονη θελει!

Δομνινακι καλη συνεχεια εσυ θα αναμενουμε τα νεα σου εγω θα παω λιγο πισω αλλα οσονουπο ξαναρχιζω!!Και καλη αρχη στα υπολοιπα κοριτσια!!

Φιλακια Πολλα


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νέα εξέλιξη κορίτσια!

Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο από το κέντρο.. Μου είπαν ότι συνεχίζω κανονικά τις ενεσούλες και τις δοσολογίες των φαρμάκων που κάνω μέχρι τώρα αλλά μου προσθέσανε άλλη μία.. Μου είπαν να πάρω Pregnyl των 1500 και να κάνω 10 μονάδες καθημερινά! Για ποιό λόγο; Η κοπέλα δεν ήξερε να μου πει.. Εντολή του γιατρού λέει.. Την Τετάρτη που θα πάω θα ρωτήσω και θα σας πω..

Μέμα μου περιμένω νέα σου!

Δομνινα μου οντως νεα εξελιξη και γω δεν το χω ακουσει αλλα καλο μου ακουγεται !!Θελω να δω τι θα σου πει !!Φιλακια πολλα!!!:P


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα σας!!!

Δυστυχως εγω σταματησα χθες τις ενεσεις , μιλησα με τον γιατρο και μου πε οτι πρεπει να σταματησουμε γιατι ο οργανισμος μου δεν αντεδρασε σωστα και μου πε οτι οταν αδιαθετησω θα κανουμε το βραχυ πρωτοκολλο γιατι οπως φανηκε το μακρυ δεν μου ταιριαξε!!Τι να πω!!Εχει συμβει σε καμια απο σας ?γιατι μου παν οτι ειναι κατι που μπορει να συμβει!!Χθες στεναχωρεθηκα πολυ αλλα σημερα νιωθω καλυτερα!Υπομονη θελει!

Δομνινακι καλη συνεχεια εσυ θα αναμενουμε τα νεα σου εγω θα παω λιγο πισω αλλα οσονουπο ξαναρχιζω!!Και καλη αρχη στα υπολοιπα κοριτσια!!

Φιλακια Πολλα

Μέμα όλα για το καλύτερο θα γίνουν. ΄Κάθε εμπόδιο σε καλό. Η επόμενη φορά θα είναι η σωστή. Καλή δύναμη κοπέλα μου. Κοντά είναι ο επόμενος μήνας...

Link to comment
Share on other sites

Mema μου λυπάμαι πολύ που τελικά σταμάτησες αυτή την προσπάθεια.. αλλά κάθε εμπόδιο για καλό έτσι δεν είναι; δεν υπήρχε λόγος να φτάσεις μέχρι τέλους και μετά να μην είχες επιτυχία... υπομονή λίγο καιρό τώρα και μετά βουρ στο ψητό και στην δεδομένη επιτυχία..

Εγώ πήρα τηλέφωνο χθες το βράδυ στο κέντρο να επιβεβαιώσω τη δοσολογία και μου είπε μια κοπέλα ότι κάνουμε την επιπλέον ένεση για να βοηθήσουμε λίγο τα ωοθηλάκια.. τι ακριβώς εννοούσε... δεν ξέρω. Αύριο θα ρωτήσω το γιατρό που είναι και ο ειδικός.. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι αυτή τη φορά δεν έχω πονάκια στις ωοθήκες που είχα την άλλη φορά.. Βέβαια αυτή τη φορά έχω μόλις 6 αντί για 8.. Δεν θέλω να βάζω το κακό με το νου μου ούτε και να κάνω αρνητικές σκέψεις.. Γι' αυτό 6 έχω 6 θα πάρουμε και με αυτά τα 6 θα προχωρήσουμε!

Βιρτζινάκι λυπάμαι καλό μου που δεν θα είσαι σήμερα στη συνάντηση αλλά από την άλλη χαίρομαι που βρήκες τον "άνθρωπό σου"...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δω τα νέα και της ντριμ τιμ!!!!:DΜεμα μου λυπάμαι που τελείωσε έτσι η προσπάθειά σου αλλά όπως είπε και ο γιατρός σου θα προχωρήσετε με βραχύ που σου ταιριάζει καλύτερα...Μην τα βάζεις κάτω ε και μην απογοητεύεσαι! Για όλα υπάρχει λύση!!! Να δεις που όλα θα πάνε καλά και πολύ σύντομα μάλιστα!

Δομνινάκι μου ήδη σου έγραψα στο άλλο τόπικ!!!

Βιργινάκι μου πολύ χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη αυτή τη φορά και που νιώθεις καλά με το γιατρό σου!!!! Τέλεια!!! Και ναι! Θα γίνεις μανούλα! Ετοιμάσου!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΜΝΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΞΑΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ. ΜΕΜΑ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ. ΒΙΡΓΙΝΑΚΙ ΣΤΑ ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΩ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΑ ΝΕΡΑΚΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΗΒΗ ΕΧΕΙΣ ΠΜ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ. ΗΡΕΜΗΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ?


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Μεμα μου λυπαμαι που τελειωσε ετσι αποτομα αλλα να μη στεναχωριεσαι γιατι ετσι ειναι καλυτερα απ το να προχωρουσες κ να σταματαγε αργοτερα ! Λιγες μερες μακρυα ειναι ο Ο Οκτωβρης οποτε θα μπεις πολυ πιο καλα στο παιχνιδι μετα !

Δομνινακι ενταξει αφου βοηθαει τα ωαριακια μη στεναχωριεσαι καθολου γιατρος ειναι ξερει τι κανει κ φυσικα τα 6 ξερεις οτι εισαι μεσα στα ικανοποιητικα πλαισια !

Νικατακι ναι ! ΠΕΤΑΩ ΛΕΜΕ ! ΠΕΤΑΩ ! θΑ ΠΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ! ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ 2ΔΥΜΑ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ ΜΑς ΚΑΛΕ !!!!

Μομεντακι μου σ ευχαριστω ! Σου ευχηθηκα καλη σχολικη χρονια? Σου ευχομαι επισης ν αμην ολοκληρωθει καθολου ! Χαχαχαχα!!!

Ξεχασα καποια? Αν ναι ζηταω συγνωμη ηταν κουραστικη μερα ! Ειμαι στο ποδι απο το πρωι μετα ειχα επισκεψεις κ τωρα παω για υπνο ! Ουφ ! Καληνυχτουλα σας!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το διευκρίνισα το θέμα της Pregnyl. Μου είπε ο γιατρός μου ότι στην προχθεσινή μέτρηση τα επίπεδα οιστραδιόλης δεν ήταν τα αναμενόμενα και ήθελε να ενισχύσει λιγάκι τα ωοθηλάκια.. Όπως είπες κι εσύ βιργινάκι μου γιατρός είναι, ξέρει τι κάνει..

Σήμερα πήγα πάλι.. Το βράδυ θα ξέρω αν η ωοληψία θα γίνει Παρασκευή ή Σάββατο.. Είμαι λιγάκι στην τσίτα αλλά το παλεύω..

Είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα έχουμε θετικά και ευχάριστα νέα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΜΝΙΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ. ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΘΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΙΜΠΡΑΜΙΣΙΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ:twisted:

ΤΙΣ ΕΞΑΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΙΔΑ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΕ ΘΕΤΙΚΟ(-) ΚΑΙ ΤΟ ΖΩΟΝ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΤΟ - ..... ΓΕΛΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΓΕΛΑΣΤΕ! ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΜΑ ΤΣΙΜΑ. ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΖΙΡΤΕΚ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ! ΩΡΑΙΑ Ε?


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την γατούλα μας!

Έχε υπόψη σου ότι το Vibramycin όπως και οποιαδήποτε άλλη αντιβίωση προκαλεί μύκητες στην ευαίσθητη περιοχή.. Σου συνιστώ να παίρνεις μαζί ultra-levir ή να τρως πολλά γιαούρτια.. Κι εγώ την ίδια αντιβίωση είχα πάρει γιατί κι εγώ είχα ουρεόπλασμα και είχα ταλαιπωρηθεί αφάνταστα διότι τους μύκητες δεν τους είχα υπολογίσει καθόλου.. Μπλιαχ!

Κι εγώ ανυπομονώ να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα..

Να σας εκμυστηρευτώ και κάτι.. Μίλησα στο ένα αφεντικό μου για την εξωσωματική και την άδεια που πρέπει να πάρω την άλλη βδομάδα.. Καλά το πήρε, μου ευχήθηκε και καλή επιτυχία.. Αλλά ρε κορίτσια μου έφυγε ένα βάρος..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...