Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις συναγωνίστριες της ομάδας του Σεπτεμβρίου!!!

Τι μου κάνετε; είστε καλά; βλέπω ότι κάθε μία προχωράει στο πρόγραμμα της και χαίρομαι πάρα πολύ..

Ειδικά για εμάς τις κοπέλες που είμαστε στη δεύτερη προσπάθεια νομίζω πως είναι πολύ θετικό για την ψυχολογία μας όλα να γίνονται στην ώρα τους..

Τρινιτάκι μου μικρούλι όντως χάθηκες αλλά καταλαβαίνω απολύτως πως ένιωσες, πως νιώθεις και πόση ανυπομονησία έχεις για να περάσεις ο καιρός και να προχωρήσεις κι εσύ στη δεύτερη προσπάθεια. Εμείς εδώ θα είμαστε να σε στηρίζουμε...

Κοριτσάκια εγώ συνεχίζω σταθερά την ίδια δόση μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω πάλι στο γιατρό μου.. Αργά, σταθερά και είπαμε.. μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα στη συγκεκριμένη περίπτωση..

Βιρτζινάκι μου καλό έχεις κάθε λόγο να είσαι αγχωμένη αλλά όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια η πρώτη φορά είναι δοκιμαστική.. τώρα ο γιατρός ξέρει το ιστορικό σου και πως θα αντιμετωπίσει το κάθε μας πρόβλημα..

Ελενάκι μου μπορεί να προλάβεις μπορεί όχι... Δεν δυσκολεύεσαι να βρεις τα φάρμακα. Αν δεν τα έχει το φαρμακείο θα τα παραγγείλει.. Θύμησέ μου μέσω ΙΚΑ κάνεις προσπάθεια;

Κροκ θα χαρούμε πολύ να σε δούμε την Τρίτη..

Ελαφάκι καλή αρχή..

Γατούλα μου είμαι σίγουρη για σένα αυτή τη φορά.. Χέρι χέρι θα είμαστε στην αναμονή!

Άντε μπράβο κορίτσι τέτοιο ηθικό θέλω! Κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι! Τυχαίο το νούμερο? δεν νομίζω!

Να σου πω επειδή αγχώθηκα και λίγο ... σε πόσες μέρες τα φέρνει το φαρμακείο? εγώ έλεγα να πάω δευτέρα 6/9 να τα πάρω γιατί περιμένω στις 20/9 περίοδο αλλά αν δεν τα έχει θα πρέπει να πάω την Τετάρτη στην πόλη μου... θα προλάβω λες? Τί άγχος και αυτό! όσο για τη συνάντηση πώς θα σας γνωρίσω καλέ? δεν στέλνεις το κινητό σου να υπάρχει?

Με φαντάζεσαι να πηγαίνω από γυναικοπαρέα σε γυναικοπαρέα και να ρωτάω: συγγνώμη για το καφε της εξωσωματικής εδω?:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ''ΝΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ Η ΕΚΑΝΑ'' ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ Η ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Koritsia σας ευχαριστω πολυ ! Ελενακι μου δεν ξερω ποτε θα παω για υπερηχο ! Καλο ε?

Κατσε να ρωτησω τη γατουλα ! Ρε νικατακι σου ειπανε να κανεις υπερηχο στην καταστολη ? οχι ε? τοτε μαλλον αργω για υπερηχο σε καμια 20 μερες αφου μολις ξεκινησα καταστολη αλλα σε 10 μερες παω για οιστραδιολη κ βλεπουμε. Στο μεταξυ περιμενω κ την περιοδο κ παλι βλεπουμε ! Καλη ειμαι εγω ε? αχαχαχα!!!

Τρινιτακι λυπαμαι για οτι περασες αλλα μαζεψες δυναμη φανταζομαι κ ξεκινας παλι ε?

Κοριτσια ειμαι για γεεεεελια !!!!!!!! Ναι καλε αφου πηγα στο κεντρο να μου κανουν την ενεση ειναι μια κ ειναι εφαπαξ δεν κανω αλλη για καταστολη κ μιλαμε πεθανα στον πονο μου πεταχτηκαν τα ματια εξω απο το φαρμακο !!!! Κ εκανα σαν υστερικο κ αυτος που μου την εκανε γελαγε !γκρρρρρρρρρρρ.............. ετσι λεει κανει κ η γυναικα μου ! Ακου εκει !!!!! Τι συγκρινε ο ανθρωπος !!! Χαχχαχαχα!!!!Αχ ! Με ποναει το κωλαρακι μου !!!!!!!!!!! Μπουουουουχουουουου!!!!!!!

Αφηστε εχω γκαντεμια μεγαλη ! μακρυα μου ! προσοχη !

σημερα στη δουλεια πηγα να πεσω απο ενα σκαμπο ψιλουτσκο το λες!!! αλλα τελικα προσπαθοντας να γλυτωσω το κεφαλι μου χτυπησα το ποδι μου κ εχω μια μελανια ΝΑ! με το συμπαθειο !!!!!!!!

Ελενακι μου ευχομαι ν απρολαβεις μην μας εγκαταλειψεις !!!!! χεχε!!!! Συνηθως τις ενεσεις που παιρνεις απο το φαρμακειο του ΙΚΑ τις εχουν εκει ! Τις αλλες με συμμετοχη τις παραγγελνεις παντα κ την επομενη μερα στις φερνουν !

Link to comment
Share on other sites

Νικατακι μου καλη αρχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!! σε 1μηνα απο τωρα θα εισαι κρυφη εγγυουλα κ σε εναμιση....φανερη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Krok μου καλησπέρα!

Πρέπει να πέρασες φανταστικά στη συναυλία των U2..άκουσα ότι έγινε χαμός και αν κρίνω από τον κόσμο που συσσωρευόταν στην αποβάθρα του τραίνου την Παρασκευή το απόγευμα θα πρέπει να ήταν φίσκα το στάδιο..

Κοριτσάκι όσον αφορά τα φάρμακα.. Αν παίρνεις τα φάρμακα μέσω Επιτροπής του ΙΚΑ τότε τα φάρμακα της διέγερσης θα τα πάρεις μόνο μέσω του φαρμακείου του ΙΚΑ έχοντας την απόφαση της Επιτροπής, τη συνταγή του γυναικολόγου και το βιβλιάριό σου. Αν πάλι σου γράφει ο γιατρός μονάδες για "πρόκληση" τότε με τη συνταγή του γυναικολόγου του ΙΚΑ πας σε οποιοδήποτε φαρμακείο και τα παραλαμβάνεις.

Αν πάλι τα παίρνεις μέσω κάποιου άλλου ταμείου νομίζω ότι πάλι πας τη συνταγή στο φαρμακείο και τα παίρνεις από εκεί. Έχε υπόψη σου ότι αν σου έχει γράψει Gonal θα πρέπει να τα παραλάβεις με παγοκύστες διότι θέλουν οπωσδήποτε ψυγείο.

Όσον αφορά τη συνάντηση.. Θα σου στείλω αύριο με μήνυμα το κινητό μου.. Το όνομά σου αλήθεια ποιό είναι; Εμένα Δομνίνα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Krok μου καλησπέρα!

Πρέπει να πέρασες φανταστικά στη συναυλία των U2..άκουσα ότι έγινε χαμός και αν κρίνω από τον κόσμο που συσσωρευόταν στην αποβάθρα του τραίνου την Παρασκευή το απόγευμα θα πρέπει να ήταν φίσκα το στάδιο..

Κοριτσάκι όσον αφορά τα φάρμακα.. Αν παίρνεις τα φάρμακα μέσω Επιτροπής του ΙΚΑ τότε τα φάρμακα της διέγερσης θα τα πάρεις μόνο μέσω του φαρμακείου του ΙΚΑ έχοντας την απόφαση της Επιτροπής, τη συνταγή του γυναικολόγου και το βιβλιάριό σου. Αν πάλι σου γράφει ο γιατρός μονάδες για "πρόκληση" τότε με τη συνταγή του γυναικολόγου του ΙΚΑ πας σε οποιοδήποτε φαρμακείο και τα παραλαμβάνεις.

Αν πάλι τα παίρνεις μέσω κάποιου άλλου ταμείου νομίζω ότι πάλι πας τη συνταγή στο φαρμακείο και τα παίρνεις από εκεί. Έχε υπόψη σου ότι αν σου έχει γράψει Gonal θα πρέπει να τα παραλάβεις με παγοκύστες διότι θέλουν οπωσδήποτε ψυγείο.

Όσον αφορά τη συνάντηση.. Θα σου στείλω αύριο με μήνυμα το κινητό μου.. Το όνομά σου αλήθεια ποιό είναι; Εμένα Δομνίνα..

Καλημέρα κορτσούδια!!!!!!!!!

Δομνίνα μου η συναυλία ήταν όντως ΤΕΛΕΙΑ! Θα στα πω και από κοντά...

Gonal δεν έχω. Μου έχει γράψει puregon. Το πρόβλημά μου είναι το εξής. Ενώ στην γνωμάτευση γράφει για πρόκληση ωορρηξίας στο συνταγολόγιο το χαζό που μου τα πέρασε έγραψε εξωσωματική γονιμοποίηση. Λες να έχω πρόβλημα?

Κοίταξα στο ταμείο μου και γράφει ότι για εξωσωματική καλύπτει φάρμακα 75% ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Α , με λένε Ελίζα!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφακι να μαντεψω ? Αδιαθετησες??????

Δομνινα μου εγω που δεν περασα επιτροπη, τις ενεσεις διεγερσης τις πηρα παλι απο το φαρμακειο του ικα ! Αρα μαλλον ειτε με χαρτι επιτροπης ειτε χωρις υποθετω απο κει μονο !

Τωρα, κροκ μου, εχω την εντυπωση πως αν εκει στο φαρμακειο δουν 'εξωσωματικη' θα σου ζητησουν κ το χαρτι επιτροπης !

Ελπιζω να μη συναντησεις προβλημα ομως !

Link to comment
Share on other sites

Ρε γ.... το αγχώθηκα τώρα με τη βλακεία που έγραψαν στο συνταγολόγιο. Βέβαια στο site του ΤΣΜΕΔΕ λέει οτι το ταμείο δικαιολογεί το 75% των φαρμάκων για εξωσωματική γονιμοποίηση αλλά δεν αναφέρει τιποτα για επιτροπή... καμία από το ΤΣΜΕΔΕ κορίτσια??????????????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια γλυκια καλημερα και μια τελεια εβδομαδα σε ολες μας !

Να σας γραψω και γω τα νεα μου!!Το οτι δεν μενω ακομη σπιτι μου και δεν εχω internet μου χει κοψει τα χερια αλλα τελοσπαντων σε λιγες μερουλες θα τα λεμε συχνοτατα!!Λοιπον εκανα και υπερηχο την παρασκευη ...γυρω στα 25 παρακαλω ωαρια ,μην τρομαζεται εχω πολυκυστικες ενα μονο ελπιζω να μην επηρρεαζει την ποιοτητα τους αυτο !!Αν και μου χε πει ο γιατρος την προηγουμενη φορα οτι ηταν πολυ καλα αλλα σημερα θα ρωτησω ξανα!!Μιλαμε γαι μεγαλη διαφορα στην ποσοτητα απο τις φυσιολογικες περιπτωσεις!!

Η οιστραδιλοη οπως σας ειπα ηταν 54 και μου αυξησε την δοση των gonal απο 112,5 σε 150!Τι να πω ελπιζω να παρει μπρος και να αρχισει να ανεβαινει !

Σημερα εκανα και την δευτερη οιστραδιολη και περιμενω το αποτελεσμα ε και το μεσημερι κλασσικα το υπερηχογραφημα , φοβαμαι οτι θα χουν ξεπεταχτει και αλλα αυγουλακια!!!Βλεπουμε!

Για καθε νεο θα σας ενημερωνω !!

Φιλακια πολλα!!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κροκ μου έχεις πολύ ωραίο όνομα...

Πρέπει να σου απάντησε η Pegg στο καφέ εξωσωματικής.. Λόγω ΤΣΜΕΔΕ εσείς δεν περνάτε επιτροπή (έτσι φαντάζομαι τουλάχιστον)... Ελπίζω να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα..

Θα χαρώ πολύ να σε δω από κοντά αύριο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακούσατε, ακούσατε!!! Τελευταία ενημέρωση!

Σήμερα το πρωί στις 8 πραγματοποιήθηκε ορμονολογικός και υπερηχογραφικός έλεγχος του υποκείμενου (Δομνίνα)! Έδειξε 6 ωάρια 15 χιλιοστών το καθένα περίπου και ένα τέλειο ενδομήτριο μεγέθους 10 την 9η μέρα του κύκλου! Ο γιατρός είναι ευχαριστημένος και θα με ξαναδεί την Τετάρτη. Αν συνεχίσουμε έτσι Παρασκευή ή Σάββατο ωοληψία!

Ραντεβού για θεραπεία με αιματολόγο την Πέμπτη και προσευχές νυχθημερόν!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια που ξεκινάν τώρα και σε όσα βρίσκονται στο στίβο της μάχης!

Γόνιμο Σεπτέμβρη να έχουμε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κοριτσια εχω ασχημα νεα , η οιστραδιολη μου παραμενει χαμηλη παρολο που αυξησαμε την δοση των gonal , το μεσημερι θα παω και για τον υπερηχο αλλα εχω απογοητευτει παρα πολυ , δεν το περιμενα γιατι την προηγουμενη φορα δεν υπηρχε κανενα θεμα!!!Ουφ!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mema μου μη στενοχωριέσαι.. επειδή έχεις πολλά και μικρά λογικά θα χρειαστείς κάποιες μέρες παραπάνω για να ωριμάσουν.. γι' αυτό η οιστραδιόλη σου είναι χαμηλή..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mema μου μη στενοχωριέσαι.. επειδή έχεις πολλά και μικρά λογικά θα χρειαστείς κάποιες μέρες παραπάνω για να ωριμάσουν.. γι' αυτό η οιστραδιόλη σου είναι χαμηλή..

Μωρε Δομνινα μου δεν ανεβηκε ουτε μια μοναδα ενω την προηγουμενη φορα ανεβαινε συνεχεια με μεγαλη διαφορα κιολασ απο μετρηση σε μετρηση , μηπως η καταστολη δεν μου κατσε καλα !Ασε εχω στεναχωρεθει γιατι αυτη την φορα ημουν πολυ αισιοδοξη οτι θα παν ολα καλα και δεν θελω να διακοψω στην μεση την προσπαθεια!!:-(


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...