Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      πρίν από 10 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε;;; Πως είστε;;; Εμείς καλά. Κάναμε το εμβόλιο μας, μας άκουσε ολο το τετράγωνο! Ο μπεμπης μια χαρά. Αυτό που με απασχολεί τις τελευταίες ημέρες είναι η ένταση που εχω με τον σύζυγο. Λόγω κούρασης; Λόγω αλλαγών; Λόγω γκρίνιας του μπέμπη; Δεν εχω καταλάβει.... Είναι κ οι ορμόνες μου;;;; Είμαι η μόνη άραγε;;; Να ανησυχώ;;; Το έπαθε καμία άλλη η μόνο εγω;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεεεεερα σας!!!!!

πεπλακι μου ολες το εχουμε ψυχραιμια!!!!!! κουραζεσαι επιπλεον γιατι εχεις και τις υποχρεψσεις της δουλειας κι ολας!!!!

ινα μου καλως ηρθες στην παρεαμας!!

για να βοηθησεις την παραγωγη του γαλακτος πρωτα απο ολα βαζε συνεχεια το μωρο στο στηθος να ρουφαει ακομα και να παιζει!!

πινε ροφημααπο μαραθοσπορο , γλυκανισο, χαμομηλι... και μπυρα χωρις αλκοολ... επισης σουπες εκτος απο φαγητο βραστο ψητο!!!!!

στο σαιτ του μητρικος θηλασμος θα βρεις βοηθεια μεχρι για επαναγαλακτισμο!!

ο,τι θες ρωτα με!!!

εμεις εχτες κλεισαμε τους 3 μηνες!!!!!!! η αλλιως μπαινουμε στην 15η βδομαδα!!!!!

καναμε και το εξαπλο εμβολιο πριν 4 μερες χωρις πυρετουλι η γκρινια.... ευτυχως!!!!! ο γιατρος μας βρηκε σουπερ!!!! και μας επετρεψε να παμε στο νησι στα πεθερικα μου αρκει να μην ειμαστε καταστρωμα.... ετσι ευτυχως βρηκαμε εισητηρια με καμπινα αλλα φυσικα μετα την βδομαδα του 15αυγουστου..... περιμενω με αγωνια να παω ναξεκουραστω γιατι εκτος τα πεθερικα εχω και δυο κουνιαδες και δυο ανηψακια... ε τι στο καλο θακαταφερω να κανω απο τις 8-9μερες πεντε βουτιες...ε??????

τα γκαις μου εκει που πανε να στρωσουν και να κοιμουνται πανω αποτριωρο η τουλαχιστον σταθερα τριωρα κυριως την νυχτα... ολο καποια ανησυχια εχουν και κανουν διωρα με κολικους και ενοχλησεις....σαν να εχουν τον αβολευτο!!!!

αισιως ειμαστε στην 15η εβδομαδων και ειμαστε σε αλμα αναπτυξης!!!!!!!!! ο θηλασμος καλα κρατει αν και με εξαντλει μαζι με την ζεστη..... τρωω συνεχεια... νερα, σουπες, μυρες χωρις αλκοολ, και ψητα βραστα.... οι κολικοι καλα κρατανε επισης!!!!

δεν σας κρυβω οτι μου λειπουν πολλα φαγητα και γευσεις αλλα κανω υπομονη!!!!!!!

σας φιλω μιαμια ... να μου φιληστε τα μπουτακια απο τα μωρακια σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Καλώς μας ήρθες Ίνα! Κι εγώ τα ίδια με τη Μάρτη θα σου πρότεινα και πολλά υγρά, χυμούς, αγγούρια και καρπούζι. Μπορεί η μείωση να οφείλεται σε έλλειψη ενυδάτωσης.

Εμείς είμαστε καλά, Περνάει η μπέμπα άλμα και περνάει ένα τετράωρο πάνω μου. Είτε θηλάζει είτε κοιμάται είτε θηλάζει και κοιμάται ταυτόχρονα. Αν την ακουμπήσω κάπου γκρινιάζει. Σκέφτομαι ότι αργότερα δεν θα μένει τόσο στην αγκαλιά μου και την απολαμβάνω τώρα που μπορώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ίνα μη δώσεις συμπλήρωμα αν θες να συνεχίσεις να θηλάζεις γιατί από όσο έχω διαβάσει με αυτό τον τρόπο θα οδηγηθείς σε αποθηλασμό. Κάνε αυτά που σου ειπαν τα κορίτσια που θηλάζουν αλλά αν ανησυχείς για το βάρος της μικρής καλύτερα είναι να μιλήσεις με τον παιδίατρό σου.

Ζαμια μπράβο που είναι όλα καλά! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!

Κορίτσια εγώ δεν έχω ιδέα σε ποια εβδομάδα είναι η μπέμπα, ούτε τα κοιτάζω αυτά με τα άλματα γιατί με αγχώνουν και με τρομάζουν λίγο. Κατα τα άλλα κι εμείς είμαστε μια χαρά, το κορίτσι μας μεγαλώνει και μας τρελαίνει με τα γελάκια της. Έχουμε φτιάξει ένα πολύ ωραίο πρόγραμμα και τώρα κοιτάζω για τις πρώτες μας διακοπές μαζί της! Πλέον δεν μπορώ να την αφήσω χωρίς επίβλεψη γιατί γυρίζει σαν τη σβούρα και φοβάμαι μην πέσει από κανένα καναπέ. Φιλιά σε όλες!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oυτε εγω τα κοιταω τα αλματα και για να πω την αληθεια, δεν εχω παρατηρησει καμια θεαματικη αλλαγη στη συμπεριφορα του. Και θα γελασει και θα γκρινιαξει και θα κοιμηθει και θα μεινει ξυπνιος! Αυτο που λενε δηλαδη, οτι θελουν πχ συνεχεια στηθος η κλαινε επι ωρες αρα περνανε αλμα, δεν μου εχει τυχει. Απλα οι ωρες που πειναει ειναι ακομη ακανονιστες αλλα κατα μεσο ωρο τρωει ανα 2 με 2,5 ωρες. Το βραδυ κοιμαται συνηθως συνεχομενα 2ωρα εως 4ωρα αλλα και που ξυπναει για να φαει, τρωει μισοκοιμισμενος, οποτε ειναι σαν να κοιμαται σερι. Θηλαζω και ξαπλωμενη οποτε κοιμαμαι και εγω!

OΠοια κοπελα ανησυχει για την παραγωγη της, να παρει το τσαι θηλασμου της weleda. Bρωμαει λιγο, αλλα με 1-2 κουπες τη μερα γινονται τουμπανα τα ζυζακια :P

Σημερα φευγουμε για ενα 3ημερακι οι 3 μας.. Ελπιζω να μας βγει σε καλο!! Καλη δυναμη σε ολες!

ΥΓ: Μαρτη στο ξαναπα οτι εισαι ηρωας?? :D


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Αορατούλα, να περάσετε όμορφα στο τριημεράκι σας! Να γυρίσεις να μας πεις πώς τα περάσατε!

Εμείς τις κάνουμε τις αποδρασούλες μας που και που. Ευτυχώς, η μικρή ανταποκρίνεται άψογα και δεν χαλάει το πρόγραμμα της :)

Μάρτη μου, κάνει κπ πρόβλεψη ο γιατρός για το πότε θα σταματήσουν οι κολικοί; Σε λίγο καιρό θα τρως πάλι τα πάντα, εκτός από μπύρες με αλκοόλ.

Πέπλακι μου, αναμενόμενες οι εντάσεις με το σύζυγο. Είναι και το άγχος που είναι πολύ τον πρώτο καιρό. Ψυχραιμία και υπομονή.

Annap, χάρηκα που μας είπες τα νέα σας! Το 6ωρο είναι συνεχόμενο;

Φιλάκια στα πατουσάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλώς ήλθαν οι νέες μανουλες!!!εμείς είμαστε μία χαρα,. Τρώμε μανιωδώς τα χεράκια μας, κοιμομαστε σερί 8ωρα και 10 ώρα τη νυχτα πίνουμε ακόμα το γαλατάκι της μαμας και γενικά όλα σούπερ!!!το μόνο που μας προβληματίζει ειναι ότι δεν έχουμε σταθερο πρόγραμμα οπότε θα εκτιμούσαν αν θα μου γράφετε στο περίπου το πρόγραμμα σας να έχω ενα μπουσουλα...το άλλο μας πρόβλημα είναι ότι κοιμάται στην αγκαλιά κ με το που ακουμπισει την κούνια ξυπνάει...έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω...καμιά ιδέα???έχει καμία το ίδιο πρόβλημα?κατά τα άλλα θα φύγουμε κι εμρις το 3ημερο.εχω περιέργεια να δω πως θα παει...φιλιά σε ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Καλώς μας ήρθες Ίνα! Κι εγώ τα ίδια με τη Μάρτη θα σου πρότεινα και πολλά υγρά, χυμούς, αγγούρια και καρπούζι. Μπορεί η μείωση να οφείλεται σε έλλειψη ενυδάτωσης.

Εμείς είμαστε καλά, Περνάει η μπέμπα άλμα και περνάει ένα τετράωρο πάνω μου. Είτε θηλάζει είτε κοιμάται είτε θηλάζει και κοιμάται ταυτόχρονα. Αν την ακουμπήσω κάπου γκρινιάζει. Σκέφτομαι ότι αργότερα δεν θα μένει τόσο στην αγκαλιά μου και την απολαμβάνω τώρα που μπορώ :-)

κουραγιο ιωαννα μου.... εχει πολλες βδομαδες το αλμα.... ωσπου να περασει!!!!! χορτασε την αγκαλια της!!!!!!

Ίνα μη δώσεις συμπλήρωμα αν θες να συνεχίσεις να θηλάζεις γιατί από όσο έχω διαβάσει με αυτό τον τρόπο θα οδηγηθείς σε αποθηλασμό. Κάνε αυτά που σου ειπαν τα κορίτσια που θηλάζουν αλλά αν ανησυχείς για το βάρος της μικρής καλύτερα είναι να μιλήσεις με τον παιδίατρό σου.

Ζαμια μπράβο που είναι όλα καλά! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!

Κορίτσια εγώ δεν έχω ιδέα σε ποια εβδομάδα είναι η μπέμπα, ούτε τα κοιτάζω αυτά με τα άλματα γιατί με αγχώνουν και με τρομάζουν λίγο. Κατα τα άλλα κι εμείς είμαστε μια χαρά, το κορίτσι μας μεγαλώνει και μας τρελαίνει με τα γελάκια της. Έχουμε φτιάξει ένα πολύ ωραίο πρόγραμμα και τώρα κοιτάζω για τις πρώτες μας διακοπές μαζί της! Πλέον δεν μπορώ να την αφήσω χωρίς επίβλεψη γιατί γυρίζει σαν τη σβούρα και φοβάμαι μην πέσει από κανένα καναπέ. Φιλιά σε όλες!

μπραβο ντομπυ μου για το προγραμματακι σας!!!!! αχ αυτα τα γελια τους βρε κοριτσια.....θα μας τρελανουν....... ειναι ολα τα λεφτα....... καλα να περασετε στις πρωτες σας διακοπουλες!!!!

Oυτε εγω τα κοιταω τα αλματα και για να πω την αληθεια, δεν εχω παρατηρησει καμια θεαματικη αλλαγη στη συμπεριφορα του. Και θα γελασει και θα γκρινιαξει και θα κοιμηθει και θα μεινει ξυπνιος! Αυτο που λενε δηλαδη, οτι θελουν πχ συνεχεια στηθος η κλαινε επι ωρες αρα περνανε αλμα, δεν μου εχει τυχει. Απλα οι ωρες που πειναει ειναι ακομη ακανονιστες αλλα κατα μεσο ωρο τρωει ανα 2 με 2,5 ωρες. Το βραδυ κοιμαται συνηθως συνεχομενα 2ωρα εως 4ωρα αλλα και που ξυπναει για να φαει, τρωει μισοκοιμισμενος, οποτε ειναι σαν να κοιμαται σερι. Θηλαζω και ξαπλωμενη οποτε κοιμαμαι και εγω!

OΠοια κοπελα ανησυχει για την παραγωγη της, να παρει το τσαι θηλασμου της weleda. Bρωμαει λιγο, αλλα με 1-2 κουπες τη μερα γινονται τουμπανα τα ζυζακια :P

Σημερα φευγουμε για ενα 3ημερακι οι 3 μας.. Ελπιζω να μας βγει σε καλο!! Καλη δυναμη σε ολες!

ΥΓ: Μαρτη στο ξαναπα οτι εισαι ηρωας?? :-D

αορατουλα μου καλα να περασεις το τριημερακι σας!!!!

και εμενα εκει που κοιμουνται τριωρο κοπανανε ενα τετραωρο και μετα παλι διωρα..... ωραια ειναι ομως κοριτσια μου.....εχουν αρχισει και με χαιδευουνκι ολας εκτος απο το γελιο τους!!!! κοντευουν και να στερεωσουν και το κεφαλακι!!!! καθονται στην κοιλια μου...... και στο ωμο το κεφαλι το κρατανε για λιγο ορθιο!!!!! εν διωρο η και δυο την ημερα θελουν παιχνιδακια.... κοινωνικη αλληλεπιδραση εγω το λεω!!!! κατα τ'αλλα μολις θηλασουν τις περισσοτερες φορες κοιμουνται λιγο η πολυ και τα αφηνω η στο στρωμα που εχω βαλει καταχαμα... η στο καροτσι τους.... κατα τις δεκα εντεκα την νυχτα....οταν ταιαστουν απο γαλα ρευτουν και αλλαχτουν τα βαζω στην κουνια τους με mozart και φωτακι με φεγγαρακι αστερακια και ξερουν και κοιμουνται..... απο την κουνια βγαινουμε κατα τις 7μιση το πρωι!!!! τωρα τα βραδυα μας παει απο διωραμισο εως τετραωρο πριν κλαψουν με τα πρωτα λαχανιασματακαι χτυπηματα να ταιζω αγκαλιτσα αι αποκοιμονται και μετα τα βαζω στηνκουνια χωρις να ξυπναναν!!!!

κατατην διαρκεια τηςμερας καιεγω αορατουλαμου ααιζω ξαπλωμενη στο στρωμα!!!! ωραια ειναι και ξεκουραζομαι.... παιρνω και κανεναυπακο αγκαλιτσα τους!!!! βεβαια εγωκαθομαι στην μεση και οεας δεξια ο αλλος αριστερα μου και στριφογυριζω καθε πεντε δεκα λεπτα πλευρα για να ικανοποιηθουν και οι δυο!!!!! οταν θελουν ταυτοχρονα βαζω το φιλο μου το μαξιλαρι τοδιπλο θηλασμου αλλα ιδρωνουμε πολυ και οι τρεις!!!!

αλλοτε τρωω και θηλαζω τον εναν αλλοτε θηλαζωκαι κουναω μπρος πισω το καροτσι με το ποδι για νακοιμηθει η α περιμενει την σειρα τουοαλλος!!!! αλλοτε περιμεει ο ενας ησυχακαι τοναλλον και τους κυναω το πολυ 5 λεπτα και κοιμουνται!!!! ο ενας οταν φαει καθεται πιο ησυχος μονος του η με ανοιχτα ταματια η μονος του κοιμαται!!!!!!

και εγω θελω να δω πωςθα τα πανε στις δεκαημερες διακοπες μας στους παπουδες και στις θειες σε αλλο περιβαλλον......

Αορατούλα, να περάσετε όμορφα στο τριημεράκι σας! Να γυρίσεις να μας πεις πώς τα περάσατε!

Εμείς τις κάνουμε τις αποδρασούλες μας που και που. Ευτυχώς, η μικρή ανταποκρίνεται άψογα και δεν χαλάει το πρόγραμμα της :-)

Μάρτη μου, κάνει κπ πρόβλεψη ο γιατρός για το πότε θα σταματήσουν οι κολικοί; Σε λίγο καιρό θα τρως πάλι τα πάντα, εκτός από μπύρες με αλκοόλ.

Πέπλακι μου, αναμενόμενες οι εντάσεις με το σύζυγο. Είναι και το άγχος που είναι πολύ τον πρώτο καιρό. Ψυχραιμία και υπομονή.

Annap, χάρηκα που μας είπες τα νέα σας! Το 6ωρο είναι συνεχόμενο;

Φιλάκια στα πατουσάκια!

δεν μας ειπε τιποτα για τους κολικους... παρα μονο το φαρμακο.... που εγω του ειπα οτι δεν το θελω!!!! εχω αρχισει και τρωω φρουτα αλλα χωρις φλοιδα... αχλαδια... γερμαδες....πεπονι....

ε πιστευω οτι θ'αρχισουν να υποχωρουν.... λεω απο τριτη να φαω χορτα η ραδικια η βλητα οτι βρει η μαμαμαγειρισσα στην λαικη!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλώς ήλθαν οι νέες μανουλες!!!εμείς είμαστε μία χαρα,. Τρώμε μανιωδώς τα χεράκια μας, κοιμομαστε σερί 8ωρα και 10 ώρα τη νυχτα πίνουμε ακόμα το γαλατάκι της μαμας και γενικά όλα σούπερ!!!το μόνο που μας προβληματίζει ειναι ότι δεν έχουμε σταθερο πρόγραμμα οπότε θα εκτιμούσαν αν θα μου γράφετε στο περίπου το πρόγραμμα σας να έχω ενα μπουσουλα...το άλλο μας πρόβλημα είναι ότι κοιμάται στην αγκαλιά κ με το που ακουμπισει την κούνια ξυπνάει...έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω...καμιά ιδέα???έχει καμία το ίδιο πρόβλημα?κατά τα άλλα θα φύγουμε κι εμρις το 3ημερο.εχω περιέργεια να δω πως θα παει...φιλιά σε ολες!!!!!

νυμερια και εμενα ο ενας ολο το χερι μεσα στο στομα και σαλια.... σαν σαλιγκαρι!!!! τους δινω πιιλα αλλα τσαντιζονται και την πετανε....βεβαια σε ωρα αναγκης επιμενουμε αλλα κπ φορες κλαινε πιο πολυ με αυτο τον τροπο!!!!!

βρε συ θηριο μεχρι δεκα ωρες κοιμαται το φρατζολακι σου?????

ε μετα αγαπη μου τις υπολοιπες 14ωρες θελει και την μαμα του.... παιχνιδι... μπανιο...μασαζ....τραγουδακια.....αγκαλιτσα... πολυ αγκαλιτσα.... αλλαζε καθισματακια οταν κουραζεσαι να την κρατας.... μια στο ρηλαξ... μια στο καροτσι μια αγκαλια... μια ισιο το κορμακι στην κουνια.... μια μπουμυτα στα γονατα σου!!!!

ολες νομιζω πως εχουμε περιεργεια να δουμε πως θα πανε μακρυα απο το σπιτι!!!!

παντως κοριτσια μου ωσπου να χειμωνιασει θα εχουν ξεπεταχτει τα χρυσουλια μας!!!!!!

το προγραμμα μιας μερας δικιας μας -αν και επι δυο- με σειρα...... ξυπνανε το πρωι γυρω στις 7,30 αρχιζουν το γνωστο κλοτσιδι οπως κανανε στην κοιλια οταν ημουν εγκυος!!!!! με αερια... και κακα.... τα παιρνω αγκαλια που και εκει κλωτσανε.... παμε στο σαλονι στο στρωμα μας..... ανοιγουμε τα παντζουρια στο μισο.. τα βοηθω με λιγο ποδηλατακι στον αερα η να τους κρατω τα ποδια λυγισμενα στον αερα ψηλα και να τα κουνω!!!!! αφου ηρεμησουν μετα απο μιση με μια ωρα..... ερχεται ο μπαμπας μας για να μας αλλαξει να μας δωσει την βιταμινη μας D3 και να πουμε αντρικες κουβεντες με απειρα γελια...... και χαρουλες με αναθρες φωνουλες... σαν να παμε να πουμε αγου.... πα...τα... ναι...ναιν(ακουγεται σαν γερμανικο).... γυριζοντας ενας ενας δοκιμαζουμε στηθος αν πειναει τρωει ξαπλωτα και κοιμαται καπακι.. αν παιζει και δεν πειναει με τροπο τον σηκωνω και τον βαζω στο καροτσι... οπου παιζει με την μαμα... μετα με κοιταει που βαζω και τρωω και ξερογλυφεται!!!! οταν αρχιζει νακουραζεται... γκρινια... ειναι ωρα για υπνο... η κουναω το καροτσι καθιστη μπρος πισω χωρις ναμε βλεπει!!!!! η ζιζακι ξαπλωταμε υπνς καπακι!!! οποτε οταν κοιμαται οενας παιζουμε με τον αλλον και εναλλαξ.... μποει και οι δυο μαζι να παιζουν στο καροτσι και μετα να κοιμουνται!!!! πραγματικα δεν ξερω ποιο ειναι το πιο καλο!!!!! πλενοντας τα πιατα.... βαζοντας ηλεκτρικη σκουπα η ανοιγοντας τον απορροφητηρα κοιμομαστε πιο γρηγορα!!!!! αισιως εχουμε φτασει στις 10,30ωσπου να κοιμηθουμε και οταν υπαρχει ησυχια κοιμομαστε μεχρι τρεις ωρες!!!!!! μετα ξυπναμε πεινασμενοι..... ευχεται η μαμα ενας ενας και αρχιζουν οι αλλαγες και ξανα παιχνιδι η φαι και υπνο!!!!! στο μεσημεριανο συνηθως με κοιτανε και μετρανε τις μπουνιες μεσα απο την κουνια!!!! μετα παιρνουν ενα υνακο μεχρι το απογευματακι... βγαινουμε στο μπαλκονι με ρηλαξ καιεκει τρελαινονται με τα τζιτζικια.... τα δεντρακια..... τον ουρανο.... την τεντα που την κουναει ο αερας..... καθομαστε και εκει οση ωρα αντεχουμε.....τρωμε.....και προσπαθουμε να κοιμηθουμε...... μετα ειναι η ωρα του μπανιου αισιως γυρω στις 20,30..... το χαιρομαστε παααρα πολυ.... μετα μας κανει η μανουλιτσα μας και μασαζακι.... ηρθε παλι η ωρα του φαγητου και του υπνου μαζι με γκρινια και συμπτωματα κολοικων..... και ενας εναςπου κοιμαται παει στην κουνια!!!

τωραοταν βγαινουμε βολτα δεν βγαινουμε μπαλκονι για να παιξουμε στα ρηλαξ αλλα κανουμε γρηγορα μπανιο και βγαινουμε!!!!!!!

νυμεριαμου νομιζω οτι σε καλυψα.....

χρειαζεται σταθερη ωρα μπανιου και νυχτερινου υπνου για να γινει συνηθεια... μπορεις να τα κανεις και τα δυο μαζι στο τελος της μερας και να φαι αμεσως και να κοιμηθει!!!!!

εμεις εχουμε τρεις μερες που κοιμουνται για νυχτα γυρω στις δεκα με δεκαμιση το βραδυ!!!!!

καλα κι εγω νυσταζω δεκα λεπτα μετα!!!!!

σου ευχομαι να βρειτε τον ρυθμο σας!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου κι από εμάς, τους μικρούς της παρέας!

Χρόνια πολλά εύχομαι σε όσες γιορτάζουν, να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας κ του χρόνου με υγεία!

Εμείς κορίτσια μου, γυρίσαμε άρον άρον από τις διακοπές..... Ναι, ναι, καλά καταλάβατε, το μωρό μου τα πήγε χάλια στις διακοπές!!!!! Πήγαμε στο χωριό στην πεθερά, όπου ήταν κ ο πεθερός κ η κουνιάδα (το λέω σωστά???-δεν ξέρω) με τον σύζυγό της, οι οποίοι βάλθηκαν να μου τρελάνουν το μωρό και το πέτυχαν..... Μη σας τα πολυλογώ το πως και το γιατί, εγώ τηρούσα αυστηρό πρόγραμμα στον μπέμπη από 1 μηνών μωρό.... Έφτυσα αίμα να κοιμάται στην κούνια του μιας κ είναι πολύ δύσκολος στον ύπνο, έφτυσα αίμα για να τρώει λιγότερο κ πιο συχνά μιας κ είναι λαίμαργος κ πάθαινε κολικούς κ βαρυστομάχιαζε, έφτυσα αίμα για να μην ξαγρυπνάει το βράδυ που πεινούσε κ μου καθότανε όρθιος μέχρι το πρωί και πήρα πίσω ένα μωρό που ξυπνάει ανα δύωρο και δεν ξέρει τι θέλει!!!!!!!!! Έπαθε υπερένταση, δεν κοιμόταν, δεν έτρωγε, έκλαιγε 3 ώρες, έμεινε ξάγρυπνος 7 ώρες σερί από τα νεύρα του, μου έπαιρναν το μωρό και το έκαναν ότι τους έκοβε το κεφάλι ενώ κι εγώ και ο άντρας μου φωνάζαμε, ήρθε κ η κουνιάδα μου ενώ η συμφωνία ήταν οτι δεν θα έρθει λόγω του μωρού...... Χάλια μαύρα...... Το αποκορύφωμα????? Το μωρό κρύωσε, αφού η πεθερά το έντυνε σαν κρεμμύδι την ώρα που κοιμόμασταν κ κρυφά από εμάς.... Το κακόμοιρο ίδρωνε και ξεφύσαγε.....

Τσακωθήκαμε κι εγώ και ο άντρας μου μαζί της πολύ άσχημα, τα μαζέψαμε και φύγαμε.

Επειδή δεν είναι τα πρώτα που μου κάνει, της ορκίστηκα οτι δεν θα ξαναπάω ποτέ!!!!!!!!

Τελοσπάντων..... Εύχομαι να μην πάθει καμιά σας τίποτα από αυτά και να περάσετε τέλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πεπλυ, τι τραβηξες βρε κοριτσι μου... Μα καλα πως το εντυνε η πεθερα σου, δεν το ειχες μαζι συνεχεια το μωρο? Δεν κοιμοσασταν μαζι? Τι παει να πει το επαιρναν? Γιατι τους το επιτρεπατε? Πραγματικα με σοκαραν οσα εγραψες!

Εμεις παλι περασαμε πολυ ωραια, βεβαια πηγαμε οι 3 μας, αλλα θα περνουσαμε πολυ καλυτερα αν δεν εριχνε κατακλυσμο τη μερα που φτασαμε και δεν αναγκαζομασταν να ψαχνουμε ξενοδοχειο την επομενη μερα, γατι αυτο που κλεισαμε εξ αρχης ηταν εντελως αντιθετο απο αυτο που περιμεναμε! Κατα τ'αλλα μια χαρα, καναμε και τα μπανακια μας και τις βολτες μας, ηπιαμε κ τα ποτακια μας (εγω την εβγαλα με ποτα ανευ αλκοολ βεβαια), και θηλασαμε παντου! Στα σουβλατζιδικα, στις ταβερνες, στις καφετερειες, στη θαλασσα, ακομα και σε παγκακι στο δρομο! Το χαρηκα οσο δεν παει! Και εριχνε μετα ο μικρος και κατι τρελους υπνους στο καροτσι!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Αχ invisible μου, όλοι μαζί κοιμόμασταν, στο ίδιο δωμάτιο. Έμπαινε μέσα την ώρα που κοιμόμασταν και δεν την καταλαβαίναμε..... Έντυνε τον μικρό κι έφευγε..... Άστα σου λέω, οτι και να πω είναι λίγο.... Χθες γυρίσαμε σπίτι μας και ήδη σήμερα ο μικρός μπήκε μόνος του στο πρόγραμμά του, κοιμήθηκε, έφαγε και χαμογελάει..... Του έβαλα και ορό στην μυτούλα και πάει πολύ καλύτερα.... Ευτυχώς.....

Άσε, εγώ είμαι πολύ πεθερόπληκτη.... Βέβαια, πήγα για να δουν τον μικρό διότι δεν άφησα να έρθουν ούτε στη γέννα ούτε στο σπίτι, γιατί δεν ήθελα καθόλου. Ε, δεν περίμενα κι αυτή την κατάσταση.... Μου το τρέλαναν το μωρό..... Μέχρι κι ο άντρας μου αγανάκτησε.....

Τελοσπάντων, πάει, πέρασε......

Link to comment
Share on other sites

Αχ invisible μου, όλοι μαζί κοιμόμασταν, στο ίδιο δωμάτιο. Έμπαινε μέσα την ώρα που κοιμόμασταν και δεν την καταλαβαίναμε..... Έντυνε τον μικρό κι έφευγε..... Άστα σου λέω, οτι και να πω είναι λίγο.... Χθες γυρίσαμε σπίτι μας και ήδη σήμερα ο μικρός μπήκε μόνος του στο πρόγραμμά του, κοιμήθηκε, έφαγε και χαμογελάει..... Του έβαλα και ορό στην μυτούλα και πάει πολύ καλύτερα.... Ευτυχώς.....

Άσε, εγώ είμαι πολύ πεθερόπληκτη.... Βέβαια, πήγα για να δουν τον μικρό διότι δεν άφησα να έρθουν ούτε στη γέννα ούτε στο σπίτι, γιατί δεν ήθελα καθόλου. Ε, δεν περίμενα κι αυτή την κατάσταση.... Μου το τρέλαναν το μωρό..... Μέχρι κι ο άντρας μου αγανάκτησε.....

Τελοσπάντων, πάει, πέρασε......

Αχ, Peply μου, τί τραβήξατε! Και είναι τόοοσο δύσκολο να βλέπεις το μικρό σου να ταλαιπωρείται! Ευτυχώς έχεις τον άντρα σου δίπλα σου! Εμείς μεγαλώνουμε και είμαστε πολύ χαρούμενα μωρά, η μπέμπα κι εγω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Βλέπω λίγο πολύ όλες πήγατε τις διακοπούλες σας. Εμείς ήμασταν 10 μέρες στο εξοχικό και αλλάξανε λίγο τον αέρα μας. Βέβαια όταν γυρίσαμε κάναμε 2μέρες να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα του διαμερίσματος και της Κλεισούρας λόγω ζέστης. Όμως δεν ευθύνεται μόνο αυτό αλλά και το ότι μας ενοχλούν πολύ τα ούλα μας λόγω δοντιών. Πολύ σάλιο,πολύ γκρίνια και τα χέρια και τα 2 μέσα στο στόμα. Όσπου σήμερα έσκασε μύτη και το πρώτο μας δοντάκι. Βιονικό αυτό το παιδί μου. Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά τι να κάνουμε....!!! Τουλάχιστον να ηρεμήςει λίγο η καημένηι!!!κατα τΒ΄άλλα και εγώ δε βλέπω εβδομάδες και άλματα παρά μόνο παρατηρώ κάποιες έντονες αλλαγές στη συμπεριφορά της. Πράγμα πολύ λογικό.

Αυτά τα νέα μας μανούλες....εύχομαι καλή συνέχεια σε αυτές που κάνουν ακόμα διακοπές και σε αυτές που ετοιμάζονται!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...