Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Bhappy, περαστικά και από εμένα! Σύντομα να επανέλθετε στους ρυθμούς σας! Πώς είστε σήμερα;

Αορατούλα μου, εγώ έχω της medela, το harmony που είναι χειροκίνητο. Τις πρώτες μια δυο φορές με ενόχλησε, τώρα είμαι μια χαρά. Μήπως είναι λάθπς το μέγεθος της χοάνης. Νομίζω ότι η medela έχει περισσότερα μεγέθη στη χοάνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ιωαννα μου..... χαιρομαι για την μπουμπου σου και γιαολη την στηριξη που εχεις.. ναι... ειναι σημαντικο!!!!! μια χαρα..... σωστη σε βρησκω με την πεθερα!!!! εμεις ψαχνουμε για το εμβολιο infanrix hexa (2 κομματια)... πρεπει να το κανουν 7-15 ιουλη και τα φαρμακεια λενε οτι ισως θα το φερουν τελοςιουλιου με αρχες αυγουστου και αντε τα βρηκαμε μετα αγχος για 4 μηνες γιατι ειναι τεσσερις δοσεις.....

κι εγω τα πνιγω στο γαλα αφου οταν δεν ξυπνουν στην ωρα τους... τρεχουν οι β@ζοι σαν βρυσακια... ασε που αν κανω το λαθος και σκυψω πασαλυβω το συμπαν!!!! χιχι!!!!

ερη μου κι εμεις πηραμε 7 ποντους!!!!!! ειμαστε στην πανω κλιμακα σε βαρος... περιμετρο κεφαλιου... και υψος... η διαφορα ειναι μεαξυ των δυο τους η περιμετρος του κεφαλιου στον 2.... και οτι ειναι πιο βαρυκοκκαλος αρα και πιο βαρυς κατα 300γρ!!!!!

οσο για την υποστηριξη.... αν δεν την εχεις δυσκολευουν τα πραγματα!!!!!

εγω εχω να σαςπω οτι ζηστε οσο δυνατον μπορειτε τις στιγμες με ταμωρα σας... καθε μερα.... αυτες οι στιγμες.... δεν θα ξαναγυρισουν πισω ποτε!!!!!

μεινετε οσο μπορειτε διπλα τους... αγκαλιαστε τα.... οσο μπορειτε πιο πολυ.... θηλαστε τα οσο μπορειτε πιο πολυ.... κοιταχτε τα... χαζεψτε τα.... φιληστε τα.... μυριστε τα..... χαιδεψτε τα..... καντε σιγα σιγα μασαζακι με μαλαξεις στα μπουτακια... στις γαμπουλες... στις πατουσουλες... στα μπρατσακια... στην πλατουλα.... στο σβερκακι..... στα χερακια.....ζηστε καθε στιγμη και ζηστε για αυτες τις στιγμες εσεις και μωρα σας!!!! δεν υπαρχει πιο μεγαλη ευλογια!!!

εμεις εχουμε κατουρηθει απ'τις γκριματσες που περνουν... πωςμαςπιανουν τα χερια... τις μπλουζες... πως χαιδευουν τον ωμο μας.... και πως αγγιζονται μεταξυ τους!!!!

Αχ, Μάρτη μου, τί ωραία που τα γράφεις! Το ίδιο νιώθω κι εγώ! Μου φαίνεται απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου..... τι κανετε???????

εμεις εδω τρε-χου-με!!!!!!

εγω αγαπες μου τρεχω... στην κυριολεξια ειμαι η ξαπλωμενη η καθιστη και τις περισσοτερες φορες θηλαζω.... πεινανε-βυζι... διψανε-βυζι...πονανε απο τους κολικους-βυζι.... λοξυγκα εχουν-βυζι.... κοιμουνται και θελου να πιπιλισουν-ΟΧΙ το δαχτυλο... ΟΧΙ πιπιλα....Β Υ Ζ Ι !!!!!!

ΒΥΖΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ !!!!!! το φαρμακο για ολες τις δουλειες...

κουραστικο????? Ναι!!!

υπεροχο???? Ναι!!!!

να βλεπεις δυο μικροσκοπικα χερακια να σε τραβουν.... να τσιριζουν....να κανουν γροθιες τα χερακια.... πολλες φορες να θυμωνουν και να πεισμωνουν.. μεχρι ναμπουν στο βυζι..... μετα????? γαληνη..... ηρεμια...απολαυση.... αγγελικα χαμογελακια χαλαρωσης!!!!!!

οταν δεν εχω τον αντρουλη (λεπιει απο τις 10.00-20,00) και λειπει για μαθημα και η κορη ελατε να δειτε γιανα γελασετε τι γινετε!!!! και καλα μολις θηλασεις το ενα... να ρευτει.. να το σηκωσεις κανενα 20λεπτο ορθιο και να το ξαναβαλεις για υπνο... λες αντε πριν ξυπνησει ο αλλος ισως παω τουαλετα... ιως βρε αδερφε στην καλυτερη το γρηγορο ντουζ.. να αλλαξω!!! ποιος θανασης... την ωραπου πας να φυγες οι κολικοι σφαζουν την κοιλιτσα.. γκριματσες πονου και κραυγες βοηθειας εκπεμπει ατος που εννοειται θα κοιμοταν... ετσι αλι στηθος... και τοτε ενω λεςοκ το βρηκα ε θα ξαναδωσω στηθος κλαιει ο αλλος και δεν μπορειςνατον πιασεις να τον βαλεις στο αλλο στηθος... εαν διακοψεις αυτον που τρωει για να τα βολεψεις(πολυ δυσκολα) και τα δυοεχεις εναν πανικο ριμο-σιγοντο.... εως οτου... εκει σε δαγκωνουν γιατι εχουν εκνευρστει... δεν πιανουν καλα ωστε μερικως πετρωνει το ενα απ τα δυο στηθη ... και . συγνωμη για του λογου τ' αληθες αρχισε το πρωτο

φιλακια σε ολες


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπο μεγαλο πακετο! Περαστικα σας!

Εμεις απο χθες το βραδυ θελουμε συνεχεια βυζι και το κακο ειναι οτι το τραβαει κιολας! Το αποδιδω στο αλμα της 8ης εβδομαδας... Να ρωτησω, οσες βγαζετε με θηλαστρο, δεν πονατε? Δοκιμασα χτες να χρησιμοποιησω το mini electric της medela και πονεσα απιστευτα! Μου εκανε χαρακια στη θηλη, πανω που ειχαν αρχισει να στρωνουν.. Μου εχουν δωσει και το swing αλλα αυτο δεν εβγαζε τιποτα. Ουτε καν "ρουφουσε". Ισω ειναι και χαλασμενο δεν ξερω.. Εσεις ποια θηλαστρα εχετε?

Καλημερα και απο μενα κοριτσια!Τι κανετε;;Εμεις σαραντισαμε και ελπιζω να κοιμαται περισσοτερο πια τα βραδιά!!Την μερα ειναι πιο ηςυχος αλλα το βραδυ δεν κοιμαται καλα..πφφ..

Invisible εγω εχω το swing της medela και ειναι μια χαρα για 1-2 αντλησεις που κανω την μερα..Μηπως δεν το χρησιμοποιήσες σωστα;;Δεν με ποναει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εμείς είμαστε καλύτερα. Ο μεγάλος πήγε σχολείο κ το απόγευμα τελειώνει η κατραντίνα κ θα κάτσουμε όλοι μαζί επιτέλους...

Μάρτη μου τα λες πολύ ωραία... αν κ με 2 ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα καταφέρνεις...

κ εγώ swing της medela κ είμαι ευχαριστημένη. Αν σε πονάει δες το μέγεθος της χοάνης. Επίσης στην αρχή, μέχρι να συνηθίσεις θέλει χαμηλή ταχύτητα κ υπομονή. Δεν βγαίνει κατευθείαν το γάλα, θέλει λίγη ώρα στη αρχή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια μου!!τι κανετε??πως πανετα ζουζουνια σας??

εμεις ολα καλα,κολικους εχουμε,σφιγγομαστε ολη την ωρα κ τσατιζομαστε..

οπως ακριβως τα περιγραφεις μαρτη μου κ,εμεις ..για ολα βυζι!!!για ολα ομως!!!!αλλα μαρεσει,δν με νοιαζει,αρκει που ειναι ευχαριστενη η μπεμπα,κ παιρνει βαρος..

εχουμε 3-4 μερες τωρα που ειμαστε κ,εμειςβσε αλμα κ δν κοιμαται πουθενα εκτος απο τα χερια μου.,τι να κανω κοριτσια,καμια ιδεα??ξερω ειναι το αλμα,ποσο θα κρατησει??ηδη σηκωνει κ στηριζει τον αυχενα της,αθτο λετε να ειναι το επιτευγμα της??

επισης πηρα ring sling μπας κ βγω καμια βολτα χωρις το καροτσι..εχετε εμπειριες πως θηλαζουμε με αυτο??μου εδειξε βεβαια η κοπελα που το πηρα πως να τη βαζω σε θεση θηλασμου,αλλα αλλο ειναι να ακους τις εμπειριες απο τις μανουλες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!τι κανετε??πως πανετα ζουζουνια σας??

εμεις ολα καλα,κολικους εχουμε,σφιγγομαστε ολη την ωρα κ τσατιζομαστε..

οπως ακριβως τα περιγραφεις μαρτη μου κ,εμεις ..για ολα βυζι!!!για ολα ομως!!!!αλλα μαρεσει,δν με νοιαζει,αρκει που ειναι ευχαριστενη η μπεμπα,κ παιρνει βαρος..

εχουμε 3-4 μερες τωρα που ειμαστε κ,εμειςβσε αλμα κ δν κοιμαται πουθενα εκτος απο τα χερια μου.,τι να κανω κοριτσια,καμια ιδεα??ξερω ειναι το αλμα,ποσο θα κρατησει??ηδη σηκωνει κ στηριζει τον αυχενα της,αθτο λετε να ειναι το επιτευγμα της??

επισης πηρα ring sling μπας κ βγω καμια βολτα χωρις το καροτσι..εχετε εμπειριες πως θηλαζουμε με αυτο??μου εδειξε βεβαια η κοπελα που το πηρα πως να τη βαζω σε θεση θηλασμου,αλλα αλλο ειναι να ακους τις εμπειριες απο τις μανουλες

ας την να κοιμαται στο σλινγκ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι τωρα το πηρα το sling κ δν ξερω αν τη βολευει γενικα

Βαλε την μεσα,κανε μια βολτα το τετραγωνο κ κατα πασα πιθανοτητα θα κοιμηθει μια χαρα!ειναι σαν να ειναι πανω σου χωρις ομως να πιανονται τα χερια!απλα ντυθειτε πολυ ελαφρα γιατι θα ιδρωσετε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!τι κανετε??πως πανετα ζουζουνια σας??

εμεις ολα καλα,κολικους εχουμε,σφιγγομαστε ολη την ωρα κ τσατιζομαστε..

οπως ακριβως τα περιγραφεις μαρτη μου κ,εμεις ..για ολα βυζι!!!για ολα ομως!!!!αλλα μαρεσει,δν με νοιαζει,αρκει που ειναι ευχαριστενη η μπεμπα,κ παιρνει βαρος..

εχουμε 3-4 μερες τωρα που ειμαστε κ,εμειςβσε αλμα κ δν κοιμαται πουθενα εκτος απο τα χερια μου.,τι να κανω κοριτσια,καμια ιδεα??ξερω ειναι το αλμα,ποσο θα κρατησει??ηδη σηκωνει κ στηριζει τον αυχενα της,αθτο λετε να ειναι το επιτευγμα της??

επισης πηρα ring sling μπας κ βγω καμια βολτα χωρις το καροτσι..εχετε εμπειριες πως θηλαζουμε με αυτο??μου εδειξε βεβαια η κοπελα που το πηρα πως να τη βαζω σε θεση θηλασμου,αλλα αλλο ειναι να ακους τις εμπειριες απο τις μανουλες

Eμενα δεν καθεται καθολου στο σλινγκ, τσαντιζεται και γκρινιαζει στο 2λεπτο. Τζαμπα τα λεφτα! Τελικα πιο πολυ βολεψε ενας μαρσιπος της chicco που μου εδωσαν, αν και εχει πολυ χοντρο υφασμα και ιδρωνει. Τουλαχιστον τον βαζω και καθεται κανα τεταρτο μεχρι να κανω καμια δουλεια.

Οσο για το θηλαστρο, εχω τη medium χοαννη και παρηγγειλα τη small γιατι απο τις οδηγιες που ειδα, μαλλον ειναι μεγαλη τελικα..


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας γλυκές μανούλες !!! Πως είστε; Βλεπω εχετε 40ησει πολλές εμείς θα πάμε την Κυριακή !!! Η μπεμπουλα μου ειναι σχετικά ήσυχη την θηλάζω αποκλειστικά και εχει παρει 1,5 κιλό σε 1 μήνα !!!! Τέλεια η ανάπτυξη της!!! Απο θέμα βαφτίσια τι λέτε ; Εγω θα βαφτίσω και τα 2 μωράκια μου το καλοκαίρι που θα ερθω Ελλαδα και ετσι προσπαθώ να τα κανονίσω ολα απο εδω !!! Φιλια πολλα στα ζουζούνια και σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκές μανούλες !!! Πως είστε; Βλεπω εχετε 40ησει πολλές εμείς θα πάμε την Κυριακή !!! Η μπεμπουλα μου ειναι σχετικά ήσυχη την θηλάζω αποκλειστικά και εχει παρει 1,5 κιλό σε 1 μήνα !!!! Τέλεια η ανάπτυξη της!!! Απο θέμα βαφτίσια τι λέτε ; Εγω θα βαφτίσω και τα 2 μωράκια μου το καλοκαίρι που θα ερθω Ελλαδα και ετσι προσπαθώ να τα κανονίσω ολα απο εδω !!! Φιλια πολλα στα ζουζούνια και σας!!!

Μπραβο κοπελα μου για τα κιλακια!!super ειναι!!αυνεχισε τη πολλη καλη δουλεια που κανεις!!αυτο το καλοκαιρι θα τα βαφτισεις??εμεις θα τη βαφτισουνμε του χρονου τον ιουνιο στη Παναγια της Τηνου καθως ειναι ταμμενο το κοριτσακι μου εκει!!αρα ολα θα ειναι απλα.πω πω ποτε φτασαμε στη βαφτιση κ ποτε τα ειχαμε ατη κοιλιτσα μας..

Εμεις συνεχιζουμε να μη κοιμομαστε πουθενα παρα μονοβστην αγκαλια της μαμας..δν πιανει τπτ..τωρα κοιμαται λιγο στο ριλαξ αλλα ηταν πτωμα απο τη βολτα πουωπηγαμε το πρωι αλλιως....κατα τα αλλα μια χαρα η κορακλα μας!!γελαει σηκωνει το κεφαλι της κ προσπαθει να το στηρίξει. .τη τριτη σαραντιζουμε επιτελου!!!για πειτε κ εσεις τα νεακια σας..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου μολις θηλασα εναλλαξ και τους δυο με συνοπτικες διαδικασιες και ειπα να σας πω τα νεα μας!!!!!

ο 1ος σε γρ πηγε 3780 και ο 2ος 4080!!!! ευτυχως το γαλα ειναι οσο και η ζητηση αρκετη!!!!!!

εχουμε τεσσερις μερες που αλλου τα βαζω για υπνο και αλλου βρισκονται!!!! ειδικα ο 2ος... που κλωτσαγε δυνατα και απο την κοιλια..... γυριζει μονος του μπρουμυτα... βαζει τα γονατα και ερπει σαν να μπουσουλαει!!!!! κι ο αλλος το κανει σε slow motion δηλ... ωσπου να παει απο πανω κατω... προλαβαινεις να πας προς νερου σου!!!!

θελουν συνεχεια επιβλεψη.... και δεσιμο στο ρηλαξ... δεσιμο στο καροτσι....

εχτες μου φανηκε πως ενω τους μιλαγα στην αλλαγη πανας-ντουζ.... μου γελασαν!!!!!!

αχ κοριτσια περιμενω πως και πως την στιγμη που θα αρχισουν να γελανε και να βγαζουν τις συλλαβες με τα ακαταλαβιστα τους!!!!!!!

προς το παρον μας χαιδευουν τρυφερουν ολους οταν ειναι σον ωμο στην θεση για ρεψιμο.... και εμενα οταν θηλαζουν..... θαυμακαι απολαυση οταν αυτα τα μικροσκοπικα χερακια σε χαιδευουν ψαχνοντας να κεντραρουν την ρογα για να απολαυσουν και να χαλαρωσουν κι αυτα με την σειρα τους..... βεβαια τα δικα μου εχουν εναν φοβο μηως το κλαμα η και οι τσιριδες του αδερφου τους...... τους κοψουν καπως βιαια και δεν απολαυσουν εως τις τελευταιες γουλιες η και την παρηγορια του πιπιλισμτος -νανουρισματος εως του υπνου που θα ηθελαν στο βυζι!!!! δεν εχουν παντα αυτη την πολυτελεια... αλλα οταν ο αδερφος τους κοιμαται..... ωωωωω τι γινεται... χαιδευουν κανονικα και αγκαλιαζουν οοολο τον μαστο!!!!!!! υπεροχα!!!!!!

τα σαλια μας εχουν αρχισει να πολλαπλασιαζονται οταν ειμαστε ξυπνιοι και παρατηρουμε γυρω!!!!! οπως οι σιελογονοι ετσι εχουν αρχισει και οι δακρυγονοι αδενες να βγαζουν δακρυα αμα αργουμε να φτασουμε στο φαι μας!!!!!

εχουμε δυο μερες που το πρωι απο τις 8,30-9 εως περιπου τις 12 μπαινουν ησυχα στο ρηλαξ... μετα γευμα αλλαγμα αγκαλια και μετα αφου εχουν χορτασει καλα μπαινουν στο καροτσι για καμια επιτοπια εντος σαλονιου βολτιτσα μεχρι να κοιμηθουνε παλι.... ομως απο τις 16.00-17,00 εως τις 21.00-22,00 κρεμομαστε στην μαμα την θελουμε αποκλειστικα και ουτε αν πεινασει ουτε αν θελει να παει τουαλεττα δεν θελουμε!!!!!

αυτο το πενταωρο ειναι ζορικο.... θα προσπαθησουμε να συντονιστουμε σαν οικογενεια μηπως εκεινη την ωρα τα βγαζουμε βολτιτσα ειδικα μετα τις εξι επτα που εχει φυγει ο πολυς ηλιος!!!!! ειδομεν!!!!!

προς το παρον αθομαστε στ'αυγα μας!!!!!

σας φιλω!!!! απολαυστε φιλεναδες μου ..... τις στιγμες με τα μωρα σας!!!!!

φιλακια στα μπουτακια τους!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Μάρτη μου σιγά σιγά βρίσκεται τους ρυθμούς σας... έτσι κ εμείς, το σάββατο πήγαμε κ βόλτα, κούνιες για τον μεγάλο κ θηλασμός με θέα θάλασσα για τη μπέμπα... κ μετά ψαράκι στην ταβέρνα για εμάς!!! ξεκόλλησε το κεφάλι μου...

όσο για τους κολικούς, μου είπαν από το χωριό του άντρα μου να βράσω κ να πίνω γλυκάνησο, στην αρχή δεν το πίστεψα αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια κ πήρα γλυκάνησο με μάραθο όπως μου είπε η κοπέλα στο μαγαζί, μία εβδομάδα τώρα κ έχει μεγάλη διαφορά η μικρή, σταμάτησε το κλάμα, μονο σφίγγεται μερικές φορές αλλά καμία σχέση με πριν... σαραντίσαμε κ εμείς κ την πέμπτη έχουμε γιατρό, κ με τα δύο!!!

Βάφτιση? του χρόνου από το πάσχα κ μετά! τώρα δεν έχω κ αντοχές, αφήστε που με τη γέννα κ όλα είχαμε κ πολλά έξοδα οπότε δεν βιαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο με τα μπεμπακια μας.. Με το θεμα σ*ξ, τι γινεται? Πιστευα στο 2μηνο μετα τη γεννα θα ειχα επανελθει, αλλα ακομα ουτε να ακουσω δεν θελω! Συν του οτι προσπαθησαμε πριν μερικες μερες, αλλα δεεεεν.. Και "κοιταχτηκα" λιγο εκει κατω και βλεπω ακομα την περιοχη κοκκινη σαν να εχει μικρες πληγουλες δεξια και αριστερα. Ο γιατρος παντως μου ειπε οτι επιτρεπεται αν θελω..

Αα, εχει διαφορα ο φτ απο την κτ σε αυτο το θεμα?


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...