Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!!! Πως χαθήκαμε έτσι???? Τρέχουμε φαίνεται γι' αυτο!!!!

Εμείς καλά είμαστε, μεγαλώνουμε, ξενυχτάμε κι ακόμη έχουμε πολλές μέρες για να σαραντίσουμε!!!!! Σήμερα είμαστε 14 ημερών!!!! Χα χα χα....

Εγώ τα έχω χάσει όλα τα κιλά (δεν είχα πάρει κ πολλά). Βέβαια είναι κάπως ατσούμπαλο το κορμί μου αλλά ακόμη είναι νωρις......

Από ορμόνες πάω πολύ καλά δεν έχω ξεσπάσματα δεν κλαίω. Με βοήθησε το γεγονός οτι επέστρεψα στην εργασία μου, περπατάω, ασχολούμαι με τα λουλούδια μου.....

Γενικά πάω υπέροχα!!!

Καλή συνέχεια κ καλή δύναμη σε όλες μας!!!

ΥΓ όσες δίνετε συμπλήρωμα, ποιό δίνετε???? Ποιές πάνες φοράτε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας γλυκες μανουλες!!!!

εμεις εδω οι πεντε ειμαστε φινα !!!! αν εξαιρεσετε τα ξενυχτια..... κυριως εμενα και του αντρα!!!!! οταν ξυπναει το ενα και πειναει..... και πριν τελειωσει ξυπναει και το αλλο..... δεν εχω λογια να σας περιγραψω..... αλλα θα προσπαθησω να σας δωσω λιγες εικονες!!!!!

ο ενας τρωει αμεριμνος στο βυζακι της μαμας..... αλλοτε κατεβαζοντας γουλιες μεγαλες και αλλοτε μικροτερες για να παρηγορησει τον πονο των κολικων...... ξυπναει ο αλλος.... τον περνει αγκαλια η ο μπαμπας του η η αδερφη του.... στον ωμο η στην αγκαλια.... ψαχνοντας για βυζι μα που δεν βρισκουν.... τωρα τι κανω κοβω τον πρωτο απο το βυζι... γιανα φαει και ο δευτερος λιγο να μην εκνευριστει τελειως....

η κοβω τον πρωτο για να βαλω το μαξιλαρι το διπλο θηλασμου για να τρωνε ταυτοχρονα και οι δυο!!!! ναι αυτο πολυ καλο.... αλλα οταν ο ενας θελει να ρευτει και ο αλλος ειναι στο βυζι οι κινησεις ειναι πολυ περιορισμενες για μενα στο μαξιλαρι τοτε.... κι αν εχει παρει ο υπνος την κορη και τον αντρα μου... τους φωναζω.... και δεν με ακουνε!!!! ετσι γιαναμην ξυπνησω τα μωρα... κανω τον τιραμολα.... και τα βαζω το ενα δεξι... το αλλο αριστερα... στον καναπε τον διθεσιο η τον τριθεσιο!!!!!

ο υπνος μου ο πιο μεγαλος μιαμισυ ωρα.... ο πιο μικρος ενα τεταρτο!!!!

σημερα ειμασταν 45 ημερων.... και πηγαμε παιδιατρο..... ειμαστε 55 cm

υψος και 3370 ο 1ος και 3570 ο 2ος!!!! ο 2ος ειναι βαρυκοκκαλος και εχει μεγαλυτερη περιφερεια στο κεφαλι!!!!! ολα τα αλλα φινα... αντανακλαστικα.... αναπνευστικα... ματια (ελεγχο για καταραχτη!!!!! ειπε ο ντοκ..... επισης ειε οτι βλεπει καθαρα στους δεκα ποντους) αυτια.... πιπι (για φιμωση)... αρθρωσεις ποδαρακια.... προσαγωγους.... αυχενας....βηματισμος......

το καλο σας το κρατησα για το τελος φιλεναδες!!!!!

ο αποκλειστικος μητρικος θηλασμος εχει πετυχει.... το θηλαστρο το γυρισαμε πισω... και μπουκαλι δεν εχουμε παρει ουτε με το μητρικο!!!!!!

σιγα σιγα μαθαινουν να αδειαζουν το στηθος μου.....αρα και εγκατασταθει ο θηλασμος!!!! πρωτοπορος σε ολες τις αλλαγες.... ειναι ο 1ος!!!!!!

τωρα προσπαθουμε να σταθεροποιησουμε τα τριωρα..... ο 2ος εχει ακομα δυσκολιες!!!!

δευτερος στοχος να κοιμομαστε τετραωρο η και πενταωρο την νυχτα!!!!!!

την πεμπτη εχω γυναικολογο!!!!!

απο ορεξη καλα κρατω!!!!!! τα κιλακια μου επανερχονται στα ισα τους!!!!

και λογω κολικων περιορισα την διατροφη μου!!!!! ειμαστε στο ζενιθ των κολικων!!!!!

κοριτσια μου... κλεινουν τα ματια μου!!!

σας γλυκοφιλω και τα μπουμπουκακια σας να μου γλυκοφιλησετε εσεις!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

b. hapy και σασα.... κουραγιο με τον θηλασμο..... μετα τις 40 μερες αλλαζουν τα πραγματα οσον αφορα το ποσο συχνα βαζουμε τα μωρακια μας στο στηθος...... ισοζυγιζουμετην ζητηση με την προσφορα.... οσο τρωνε τοσο κατεβαινει το γαλα μας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γλυκες μανουλες!!!!

εμεις εδω οι πεντε ειμαστε φινα !!!! αν εξαιρεσετε τα ξενυχτια..... κυριως εμενα και του αντρα!!!!! οταν ξυπναει το ενα και πειναει..... και πριν τελειωσει ξυπναει και το αλλο..... δεν εχω λογια να σας περιγραψω..... αλλα θα προσπαθησω να σας δωσω λιγες εικονες!!!!!

ο ενας τρωει αμεριμνος στο βυζακι της μαμας..... αλλοτε κατεβαζοντας γουλιες μεγαλες και αλλοτε μικροτερες για να παρηγορησει τον πονο των κολικων...... ξυπναει ο αλλος.... τον περνει αγκαλια η ο μπαμπας του η η αδερφη του.... στον ωμο η στην αγκαλια.... ψαχνοντας για βυζι μα που δεν βρισκουν.... τωρα τι κανω κοβω τον πρωτο απο το βυζι... γιανα φαει και ο δευτερος λιγο να μην εκνευριστει τελειως....

η κοβω τον πρωτο για να βαλω το μαξιλαρι το διπλο θηλασμου για να τρωνε ταυτοχρονα και οι δυο!!!! ναι αυτο πολυ καλο.... αλλα οταν ο ενας θελει να ρευτει και ο αλλος ειναι στο βυζι οι κινησεις ειναι πολυ περιορισμενες για μενα στο μαξιλαρι τοτε.... κι αν εχει παρει ο υπνος την κορη και τον αντρα μου... τους φωναζω.... και δεν με ακουνε!!!! ετσι γιαναμην ξυπνησω τα μωρα... κανω τον τιραμολα.... και τα βαζω το ενα δεξι... το αλλο αριστερα... στον καναπε τον διθεσιο η τον τριθεσιο!!!!!

ο υπνος μου ο πιο μεγαλος μιαμισυ ωρα.... ο πιο μικρος ενα τεταρτο!!!!

σημερα ειμασταν 45 ημερων.... και πηγαμε παιδιατρο..... ειμαστε 55 cm

υψος και 3370 ο 1ος και 3570 ο 2ος!!!! ο 2ος ειναι βαρυκοκκαλος και εχει μεγαλυτερη περιφερεια στο κεφαλι!!!!! ολα τα αλλα φινα... αντανακλαστικα.... αναπνευστικα... ματια (ελεγχο για καταραχτη!!!!! ειπε ο ντοκ..... επισης ειε οτι βλεπει καθαρα στους δεκα ποντους) αυτια.... πιπι (για φιμωση)... αρθρωσεις ποδαρακια.... προσαγωγους.... αυχενας....βηματισμος......

το καλο σας το κρατησα για το τελος φιλεναδες!!!!!

ο αποκλειστικος μητρικος θηλασμος εχει πετυχει.... το θηλαστρο το γυρισαμε πισω... και μπουκαλι δεν εχουμε παρει ουτε με το μητρικο!!!!!!

σιγα σιγα μαθαινουν να αδειαζουν το στηθος μου.....αρα και εγκατασταθει ο θηλασμος!!!! πρωτοπορος σε ολες τις αλλαγες.... ειναι ο 1ος!!!!!!

τωρα προσπαθουμε να σταθεροποιησουμε τα τριωρα..... ο 2ος εχει ακομα δυσκολιες!!!!

δευτερος στοχος να κοιμομαστε τετραωρο η και πενταωρο την νυχτα!!!!!!

την πεμπτη εχω γυναικολογο!!!!!

απο ορεξη καλα κρατω!!!!!! τα κιλακια μου επανερχονται στα ισα τους!!!!

και λογω κολικων περιορισα την διατροφη μου!!!!! ειμαστε στο ζενιθ των κολικων!!!!!

κοριτσια μου... κλεινουν τα ματια μου!!!

σας γλυκοφιλω και τα μπουμπουκακια σας να μου γλυκοφιλησετε εσεις!!!!!

καλα μαρτη μου,προσπαθω να κανω εικονα τα διδυμακια σου κ εσενα κ ειναι απιθανη..τι ευλογια θεε μου!!μπραβο σας!!σε ολους σας!!τελεια τα κιλα,τα αντανακλαστικα,εδραιωθηκε κ ο θηλασμος σας,εξαιρετικα!!υπομονη για τον υπνο,κ εμεις καπως ετσι παμε..συνεχισε ετσι κοπελα μου!!φιλακια στα πατουσακια τους!!

αντε να σαραντισουμε κ εμεις να ξεπεταχτουμε λιγο!!τη παρασκευη εχουμε γιατρο.να δουμε αν πηρε κανα γραμμαριο με τον αποκλειστικο..θα στεναχωρηθω αν δν εχει παρει ικανοποιητικα..

peply γυρισες κιολλας στη δουλεια??μπραβο σου που εχεις βρει τους ρυθμους σου,βοηθαει πολυ στη ψυχολογια μας..εγω συμπληρωμα δν δινω ακομα κ πανες χρησιμοποιω της pampers νο1..ειναι οι πιο μαλακες απο,ολες που εχουμε δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

eri μου ναι μονο με μπουκαλι ης δινω το γαλα μου...στηθος δεν θελει το χαζουλι μου...μεχρι τωρα δεν εχω δει μειωση, φτανει το γαλα μου και βαζω και την καταψυξη...μακαρι να κρατησει...εγω απο κιλα πολυ καλα, πηρα 26 και εχω χασει τα 18, κατι μου λεει οτι θα αργησω να τα χασω τα υπολοιπα...

εμεις βγαινουμε παντως εξω που και που και πριν τον σαραντισμο...εχει πολλη ζεστη ομως οποτε τις τελευταιες μερες περιοριζομαστε στο κλιματιστικο...πανες βαζουμε pampers peply, συμπληρωμα ακομα δεν δινω αλλα στο μαιευτηριο μου συστησαν το almiron.

happy χαρουμενη μαμα=χαρουμενο μωρο...εγω τις πρωτες μερες ημουν σμπαραλια, ποναγα πολυ, ειχα πολυ αγχος και στεναχωρια που το μωρο δεν επιανε το πιεζα εσκουζε χαλια. Ε το πηρα αποφαση οτι θα τρωει το μητρικο σε μπουκαλι και ειμαστε και οι δυο χαρουμενες και ηρεμες!!!θελω να πω οτι πρεπει να εισαι εσυ καλα για να ειναι και αυτο καλα!!!

μαρτη φανταζομαι τι χαμος επικρατει!!!χαρα στο κουραγιο σου, και θηλαζεις και αντλεις και γραφεις και στο φορουμ!!!!φτου να μη σε ματιασω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερη... νυμερια.... πεπλυ.... και σ' ολες σας φιλακια πολλα!!!!!

εδω καλα κρατουμε.... κουρασμενοι.... αυπνοι... αγκαλιες... φιλια... βιντεο... κλαμα μετα σειρηνων και δακρυων...... ολα μαζι και εναλαξ ετσι για ποικιλια βρε αδερφε... μην εχουμε και παραπανω!!!!!

ο 1ος σχεδον τρωει καθε τριωρο πια... εκτος νυχτας που χτυπαει τετραωρο και καμια φορα και πενταωρο.... ο 2ος... ουφ της εντατικης..... ολο αγκαλιες θελει.... ολο κατι φοβαται..... ολο πειναει.... τρωει λαιμαργα σαν να προκειται να του παρεις το γαλα.... ενω τον διαβεβαιωνω οτι η μανουλα εχει.... εκεινος με αγχος τρωει λαιμαργα και ετσι εχουμε ρεψιματα... γουλιες.... λοξιγκαμε τις ωρες..... για ολα νευριαζει... και κλαιει....

καλα με τους κολικους εχουμε πλακα....ο 1ος κανει κατι γελοιες γκριματσες.... ο 2ος κοκκινιζει σαν παντζαρι... νευριαζει...κλωτσαει... πολεμος γινεται για μια πορδη.... η για λιγα κακα μαζι με πρωοθητικο αερια!!!!!!!

κατα τ'αλλα ειναι γλυκα.... μελι!!!!! εχουν αρχισει στα δεκα εκατοστα που βλεπουν καθαρα οταν τους μιλαμε να κλωτσανε... να γελανε.... να απλωνουν ασυντονιστα χερακι!!!!! ειμαστε κατουρημενοι αι οι τρεις!!!!

με τους κολικους παμε εδω και λιγες μερες καλυτερα.... που εγω περιορισα τι τρωω!!!!

κοριτσια και να αυξηθει η παραγωγη γαλακτος υπαρχει ενα ροφημα για τις θηλαζουσες της medela μου ειπε ο γιατρος!!!!!

καλο κουραγιο σε ολες μας!!!! φιλακια στα νεογεννητα μαιου ιουνιου!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ερη... νυμερια.... πεπλυ.... και σ' ολες σας φιλακια πολλα!!!!!

εδω καλα κρατουμε.... κουρασμενοι.... αυπνοι... αγκαλιες... φιλια... βιντεο... κλαμα μετα σειρηνων και δακρυων...... ολα μαζι και εναλαξ ετσι για ποικιλια βρε αδερφε... μην εχουμε και παραπανω!!!!!

ο 1ος σχεδον τρωει καθε τριωρο πια... εκτος νυχτας που χτυπαει τετραωρο και καμια φορα και πενταωρο.... ο 2ος... ουφ της εντατικης..... ολο αγκαλιες θελει.... ολο κατι φοβαται..... ολο πειναει.... τρωει λαιμαργα σαν να προκειται να του παρεις το γαλα.... ενω τον διαβεβαιωνω οτι η μανουλα εχει.... εκεινος με αγχος τρωει λαιμαργα και ετσι εχουμε ρεψιματα... γουλιες.... λοξιγκαμε τις ωρες..... για ολα νευριαζει... και κλαιει....

καλα με τους κολικους εχουμε πλακα....ο 1ος κανει κατι γελοιες γκριματσες.... ο 2ος κοκκινιζει σαν παντζαρι... νευριαζει...κλωτσαει... πολεμος γινεται για μια πορδη.... η για λιγα κακα μαζι με πρωοθητικο αερια!!!!!!!

κατα τ'αλλα ειναι γλυκα.... μελι!!!!! εχουν αρχισει στα δεκα εκατοστα που βλεπουν καθαρα οταν τους μιλαμε να κλωτσανε... να γελανε.... να απλωνουν ασυντονιστα χερακι!!!!! ειμαστε κατουρημενοι αι οι τρεις!!!!

με τους κολικους παμε εδω και λιγες μερες καλυτερα.... που εγω περιορισα τι τρωω!!!!

κοριτσια και να αυξηθει η παραγωγη γαλακτος υπαρχει ενα ροφημα για τις θηλαζουσες της medela μου ειπε ο γιατρος!!!!!

καλο κουραγιο σε ολες μας!!!! φιλακια στα νεογεννητα μαιου ιουνιου!!!!!!!

χαχαχα μαρτη δν υπαρχεις με τις περιγραφες σου!!!αυτο με τις πορδες το εχουμε κ εμεις χιχιχι!!υπομονη,θα περασουν οι κολικοι..κ μενα πνιγεται γιατι εχω πολυ γσλσ ρε παιδι μου..

εμεις ειμαστε πομυ χαρουμενες..πηγαμε εχθες στη παιδιατρο κ εχουμε παρει 700 γρ μεσα σε δυο εβδομαδες,μονο με θηλασμο κ δυο ποντους ψηλωσαμε..ειμσι πολυ ευτυχισμενη κ περηφανη που τα καταφεραμε!!!μου ειπε πλεον να μη τη ξυπναω τα βραδια για θηλασμο,οποτε ξυπναει μονο..

παντως,βιωσα τρομερο ψυχολογικο πολεμο απο τους γυρω μου για τον θηλασμο,αλλα οπως με συμβουλεψε η παιδιστρος μου ακουσα το ενστιντο μου κ συνεχισα να θηλαζω τη μικρη μου..αληθεια,εαας σας στηριζουνε??γενικα,οχι μονο στο θηλασμο..εμενα κοριτδια εινσι πολυ περιεργα τα πραγμστα.δν ξερω βεβαια αν φταει η δικια μου ψυχολογια-ορμονες η αν οντως δν υπαρχει στηριξη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Διαβάζω τα νέα σας, τώρα κοιμάται η μπέμπα :)

Νυμέρια, συγχαρητήρια για την υπομονή με το θηλασμό! Δεν σε φτάνει η κούραση έχεις και αντλήσεις κλπ.

Μάρτη, χαίρομαι με τα νέα σας! Και η δική μου όπως ο νουμ. 2 τρώει. Τώρα έχει 2-3 μέρες που τρώει ήρεμα. Δεν ξέρω μήπως οφείλεται στον καύσωνα.

Εμείς κλείσαμε το δεύτερο μήνα. Κάναμε το πρώτο εμβόλιο. Ευτυχώς την γλιτώσαμε με λίγη υπνηλία.

Έρη μου, με στηρίζει πολύ ο άντρας μου στο θηλασμό και οι γονείς μου -η μαμά μου με θήλασε. Σε μένα μόνο, η πεθερά μου ζηλεύει αρκετά που θηλάζω, η ίδια δεν θήλασε. Ήδη με ενημέρωσε ότι τα μωρά όταν βγάλουν δόντια... δαγκώνουν τη μαμά τους. Απλά επιλέγω να μην δίνω σημασία. Ξέρω τί είναι καλό για το μωρό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Διαβάζω τα νέα σας, τώρα κοιμάται η μπέμπα :)

Νυμέρια, συγχαρητήρια για την υπομονή με το θηλασμό! Δεν σε φτάνει η κούραση έχεις και αντλήσεις κλπ.

Μάρτη, χαίρομαι με τα νέα σας! Και η δική μου όπως ο νουμ. 2 τρώει. Τώρα έχει 2-3 μέρες που τρώει ήρεμα. Δεν ξέρω μήπως οφείλεται στον καύσωνα.

Εμείς κλείσαμε το δεύτερο μήνα. Κάναμε το πρώτο εμβόλιο. Ευτυχώς την γλιτώσαμε με λίγη υπνηλία.

Έρη μου, με στηρίζει πολύ ο άντρας μου στο θηλασμό και οι γονείς μου -η μαμά μου με θήλασε. Σε μένα μόνο, η πεθερά μου ζηλεύει αρκετά που θηλάζω, η ίδια δεν θήλασε. Ήδη με ενημέρωσε ότι τα μωρά όταν βγάλουν δόντια... δαγκώνουν τη μαμά τους. Απλά επιλέγω να μην δίνω σημασία. Ξέρω τί είναι καλό για το μωρό μου.

ιωαννα μου..... χαιρομαι για την μπουμπου σου και γιαολη την στηριξη που εχεις.. ναι... ειναι σημαντικο!!!!! μια χαρα..... σωστη σε βρησκω με την πεθερα!!!! εμεις ψαχνουμε για το εμβολιο infanrix hexa (2 κομματια)... πρεπει να το κανουν 7-15 ιουλη και τα φαρμακεια λενε οτι ισως θα το φερουν τελοςιουλιου με αρχες αυγουστου και αντε τα βρηκαμε μετα αγχος για 4 μηνες γιατι ειναι τεσσερις δοσεις.....

χαχαχα μαρτη δν υπαρχεις με τις περιγραφες σου!!!αυτο με τις πορδες το εχουμε κ εμεις χιχιχι!!υπομονη,θα περασουν οι κολικοι..κ μενα πνιγεται γιατι εχω πολυ γσλσ ρε παιδι μου..

εμεις ειμαστε πομυ χαρουμενες..πηγαμε εχθες στη παιδιατρο κ εχουμε παρει 700 γρ μεσα σε δυο εβδομαδες,μονο με θηλασμο κ δυο ποντους ψηλωσαμε..ειμσι πολυ ευτυχισμενη κ περηφανη που τα καταφεραμε!!!μου ειπε πλεον να μη τη ξυπναω τα βραδια για θηλασμο,οποτε ξυπναει μονο..

παντως,βιωσα τρομερο ψυχολογικο πολεμο απο τους γυρω μου για τον θηλασμο,αλλα οπως με συμβουλεψε η παιδιστρος μου ακουσα το ενστιντο μου κ συνεχισα να θηλαζω τη μικρη μου..αληθεια,εαας σας στηριζουνε??γενικα,οχι μονο στο θηλασμο..εμενα κοριτδια εινσι πολυ περιεργα τα πραγμστα.δν ξερω βεβαια αν φταει η δικια μου ψυχολογια-ορμονες η αν οντως δν υπαρχει στηριξη..

κι εγω τα πνιγω στο γαλα αφου οταν δεν ξυπνουν στην ωρα τους... τρεχουν οι β@ζοι σαν βρυσακια... ασε που αν κανω το λαθος και σκυψω πασαλυβω το συμπαν!!!! χιχι!!!!

ερη μου κι εμεις πηραμε 7 ποντους!!!!!! ειμαστε στην πανω κλιμακα σε βαρος... περιμετρο κεφαλιου... και υψος... η διαφορα ειναι μεαξυ των δυο τους η περιμετρος του κεφαλιου στον 2.... και οτι ειναι πιο βαρυκοκκαλος αρα και πιο βαρυς κατα 300γρ!!!!!

οσο για την υποστηριξη.... αν δεν την εχεις δυσκολευουν τα πραγματα!!!!!

εγω εχω να σαςπω οτι ζηστε οσο δυνατον μπορειτε τις στιγμες με ταμωρα σας... καθε μερα.... αυτες οι στιγμες.... δεν θα ξαναγυρισουν πισω ποτε!!!!!

μεινετε οσο μπορειτε διπλα τους... αγκαλιαστε τα.... οσο μπορειτε πιο πολυ.... θηλαστε τα οσο μπορειτε πιο πολυ.... κοιταχτε τα... χαζεψτε τα.... φιληστε τα.... μυριστε τα..... χαιδεψτε τα..... καντε σιγα σιγα μασαζακι με μαλαξεις στα μπουτακια... στις γαμπουλες... στις πατουσουλες... στα μπρατσακια... στην πλατουλα.... στο σβερκακι..... στα χερακια.....ζηστε καθε στιγμη και ζηστε για αυτες τις στιγμες εσεις και μωρα σας!!!! δεν υπαρχει πιο μεγαλη ευλογια!!!

εμεις εχουμε κατουρηθει απ'τις γκριματσες που περνουν... πωςμαςπιανουν τα χερια... τις μπλουζες... πως χαιδευουν τον ωμο μας.... και πως αγγιζονται μεταξυ τους!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ευτυχως εχω πολλη υποστηριξη με τον θηλασμο και ειδικα απο τον συζυγο που θελει να τον θηλαζω τουλαχιστον μεχρι να παει 2!! Βοηθησε που ειχαμε παει μαζι σε 2 σεμιναρια θηλασμου και ενημερωθηκε. Με βοηθαει η πεθερα με μαγειρεματα και η μαμα με δουλειες του σπιτιου και ο,τι αλλο της ζητησω, ευτυχως! Μονο που σε ενα μηνα ξεκιναω δουλεια και αγχωνομαι που πρεπει να χρησιμοποιω θηλαστρο, πως θα το παρει ο μικρος, γιατι μεχρι στιγμης οποτε ζηταει στηθος του δινω ακομα και αν δεν θελει να πιει γαλα..


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια κι από εμάς, τους μικρούς της παρέας!

Αύριο γινόμαστε 21 ημερών και πάμε πολύ καλά! Ο μικρούλης μεγαλώνει κ ετοιμαζόμαστε να αλλάξουμε νούμερο στις πάνες μας! από 1 θα περάσουμε στο 2. Φοράμε babylino κ pampers! Κ οι δυο εταιρείες μας έκατσαν πολύ καλά, οπότε οτι βρούμε σε προσφορά το αγοράζουμε! Τρώμε κάθε 4 ώρες περίπου. Έξω δεν έχουμε βγει, γιατί κάνει κ πολή ζέστη κ ο μπαμπάς μας φοάται. Με υποστηρίζει πολύ ο άντρας μου κι εννοείται με βοηθάει.... Ήδη ζητάει κ δεύτερο.... Βοήθεια δεν έχω από κάπου αλλά τα καταφέρνουμε μέχρι τώρα, έχω κ πάρα πολύ ενέργεια κορίτσια.....

Σε 15 ημέρες θα πάμε ξανά παιδίατρο, να μετρηθούμε κ να ζυγιστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Οι παμπερς δεν μου αρεσουν καθολου. Μου βρωμανε. Προτιμω λιμπερο και babylino, αν και αγοραζω ο,τι βρω σε προσφορα!! Εχω δοκιμασει και τις chicco γιατι μου κανανε δωρο 8 πακετα, αλλα δεν μου πολυαρεσουν. Μονο τις nannys δεν εχω δοκιμασει, λενε τιποτα? Ειναι πιο φτηνες απο ολες.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Αχ invisible δεν ξερω για τις nannys! Χθες πηγα στον γαλαξία κ βρήκα babylino nr 2 με 6,85 τα 50 τεμάχια.... 0,13 η πάνα.... Τσάμπα! χα χα χα.... Λίμπερο δεν με βόλεψαν....

Α, το κορυφαίο με τον μπέμπη: άμα κάνει τσίσα έστω κ πολύ λίγα δεν αντέχει με τίποτα την πάνα!!! Κάνει σαν τρελλός!!! Ούτε άμα πεινάει δεν κάνει έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ από εμένα εν τάχει γιατί εδώ γίνεται χαμός...

ενώ νόμιζα ότι είχα δει τα προβλήματα κ αντιμετώπιζα κάποιες δυσκολίες (ψυχολογικές) τρομάρα μου ήρθαν τα πιο δύσκολα... την κυριακή ο μεγάλος ξύπνησε με 39 πυρετό, πήρα τον παιδίατρο μου είπε να χωρίσω τα παιδιά, ήρθα στη μαμά μου που έχει διόροφο σπίτι, το μωρό πάνω με τη γιαγιά, ο μεγάλος κάτω μαζί μου, με τη μαμά μου μιλάμε μόνο στα κινητά κ συναντιόμαστε στα σκαλιά όταν κατεβαίνει να κρατήσει το μεγάλο κ ανεβαίνω να θηλάσω εγώ, αφού πλένομαι, αλλάζω ρούχα κ βάζω μάσκα... το βράδυ αντλώ κ το δίνει ο άντρας μου για να κοιμάται η μαμά μου κ να αντέξει την άλλη μέρα... κ η μπέμπα έχει κολικούς κ δεν κοιμάται όλη τη νύχτα κ ο άντρας μου τα 'χει παίξει! σήμερα πιστεύω δεν θα σηκώσει πυρετό ο μεγάλος κ αύριο θα πάει σχολείο. Ο γιατρός μου είπε 1 μέρα απύρετος για σχολείο, 2 μέρες απύρετος για να ξαναφέρω κάτω το μωρό... αφήστε κορίτσια μου έχει λείψει κ η μπέμπα, από το φόβο μου μην κολλήσει ίσα που την ταϊζω κ φεύγω... ευτύχώς που έχω κ τους γονείς μου γιατί αλλιώς δεν ξέρω τί θα έκανα... κ πονάνε τα πόδια μου από τα πολλά σκαλιά! χαμός!

διαβάζω κ τα δικά σας νέα, μάρτη γελάω με τις περιγραφές σου...

κ εμείς pαmpers... δευτέρα σαραντίζουμε, πέμπτη γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

Ποπο μεγαλο πακετο! Περαστικα σας!

Εμεις απο χθες το βραδυ θελουμε συνεχεια βυζι και το κακο ειναι οτι το τραβαει κιολας! Το αποδιδω στο αλμα της 8ης εβδομαδας... Να ρωτησω, οσες βγαζετε με θηλαστρο, δεν πονατε? Δοκιμασα χτες να χρησιμοποιησω το mini electric της medela και πονεσα απιστευτα! Μου εκανε χαρακια στη θηλη, πανω που ειχαν αρχισει να στρωνουν.. Μου εχουν δωσει και το swing αλλα αυτο δεν εβγαζε τιποτα. Ουτε καν "ρουφουσε". Ισω ειναι και χαλασμενο δεν ξερω.. Εσεις ποια θηλαστρα εχετε?


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...