Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

πεπλακι μου να σου ζησει ο παιδαρος!!!!!!!

αλεξ να σου ζησει το ζουζουνακι σου!!!!!

κοριτσια σας διαβασα!!!!! και πριν δυο μερες αρχισα να σας απαντω με χιλιαδες διακοπες εννοειτε!!!!! μεχρι το πρωι τα εσωζα και υπηρχαν οι απαντησεις!!!! μεχρι που βγαλανε φωτο τα γιοκαρινια μου και με τις αντιγραφες επικολλησεις χαθηκε η απαντηση προς εσας!!!

λοιπον...... διαβαζοντας αυτα που γραφετε..... εβλεπα σκηνες που ζουμε και εμεις!!!!

συνεχιστε οσες προσπαθειτε να θηλαστε... χωρις αγχος..... χωρις πρεπει.... αφουγκραστειτε τα μωρα σας!!!!! εμας μας ελεγε ο παιδιατρος να τα ξυπναω καθε μια- μιαμισυ ωρα γιατι ηταν πρωορακια και επειδη πνιγοντουσαν τρωγανε λιγο.... λοιπον καθε μεσο το εβαλα σε εφαρμογη για να τα ξυπναω... με σκοπο να πιουν λιγες γουλιες τοτε με το μπιμπερακι γαλα..... ηθελε τα περισσοτερα γευματα.... ξενο και κπ μητρικο απο αντληση!!!!

ε... τα μωρα επουδενη δεν ξυπναγαν..... κι αν τα καταφερνα πινανε τοσο λιγο και τοσο λαιμαργα που το βγαζανε μετα.... εκεινος που ηταν εντατικη ειχεκαι ικτερο... και με το μητρικο αργουσε να κατεβει!!!!! πανε περασαν!!!!!

μετα πιασαμε την θηλη αλλακαι αντλουσα-εχω γεμισει την πορτα της καταψυξης που εχει ραφια απο μπουκαλακια φυλαξης και σακκουλακια με 200ml γαλα!!!!!!

τωρα δεν αντλω πια για δυο λογους!!!!

1. εχω πολυ φυλαγμενο..... κι αν χρειαστει ν'αντλησω το χυνω... η το πινω

2. τα μωρα κανονιζουν την ποσοτητα.... οσο πινουν τοσο κατεβαινει!!!!!

θα γραψω κατι ου ισως βοηθησει κπ.

το ενα στηθος μου εχει υπερπαραγωγη (συνηθιζεται σε αρκετες) και οταν αδειαζε ας πουμε εμενε ενα τμημα του στηθους πολυ σκληρο..... τηλ στην γραμμη της αλκυονης οταν προλααινα!!!! δεν το σηκωναν τις στιγμες εκεινες!!!!

ετσι σε εναν φυλλαδιο μητρικου θηασμου διαβασα οτισε αυτη την περιπτωση ξαναβαζεις το παιδι στο ιδιο στηθος και δευτερη φορα ισως και τριτη και στο τελος αποσυμφοριζεται ολο το στηθος!!!!!

το θεμα των κολικων το παλευουμε

1. με την μπαλα (την τυπυ πιλατες) που ειχαμε παρει στην εγκυμοσυνη

2. με βιντεακι απο το youtube λευκου ηχου για ρηλαξ απο κολικους

3. το απογευμα πινω μια μεγαλη κουπα χαμομηλι

4. βαζοντας το μωρο στον ωμο απο τις μασχαλες του να κρεμεται προς την πλατη σας χωρις γεματο στομαχι και χωρις κουνηματα.... μαζευονταν τα ποδια του βοηθωντας με του να... του μαζευομε τις πατουσες προς τα πανω με λιγη πιεση

ηρθε προχτες το μαξιλαρι θηλασμου διδυμων απο αμερικη...... και πραγματικα εγινε ο βοηθος μου..... και τωρα προσπαθουμε να καθιερωσουμε να μην ξυπναμε πριν τις διομιση εως τρεις ωρες!!!!! χαχαχα!!!! ηρθε στιγμη που ενας ενας ευτυχως ξυπναγαν καθε τρια τεταρτα εως ωρα μονα τους και πειναγαν η διψαγαν... η ποναγαν... καλα ολο το 24ωρο κοιμομουν σπαστα μισαωρα.... κουτουλαγα... μερα μεσημερι...

τα ειδα ολα οταν νυχτα χωρις το ευλογημενο μαξιλαρι ταυτοχρονου θηλασμου(το χρησιμοποιησεις ετσι κατα περιπτωση) κλαιγανε και τα δυο απο πεινα.... ενα εγω να θηλαζω και ενα ο αντρουλης αγκαλια να προσπαθει να τον ξεχασει..... που να εισασταν απο μια μερια.... πολυ πλακα!!!!!

σας γλυκοφιλω μια-μια!!!! ναμου φιλησετε τα χερακια και τα κεφαλακια των μωρων σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζησει Αλεξ!!

Ερη, καλο ειναι το βαρος σας. Στα θηλαζοντα, μου ειπε η παιδιατρος, το κατωτατο βαρος που μπορει να παιρνει ανα βδομαδα ειναι 150γρ. Δεδομενου οτι εχει και ικτερο ειναι πολυ καλο. Εμενα επαιρνε λιγοτερο και χωρις ικτερο, τωρα στρωσαμε βεβαια και επιτελους 40ντησαμε κιολας! Οσο για την πιπιλα, καλυτερα μην δωσεις ως αντικατασταση των γευματων. Αστη να πιπιλαει οσο θελει το στηθος, ρυθμιζει την παραγωγη ετσι. Εγω του εδωσα οταν γκρινιαζε και ηταν φανερο οτι δεν ηθελε να φαει, πχ οταν τον αλλαζα η στο αυτοκινητο η λιγο μετα που ξυπναγε αν ηθελα να τελειωσω μια δουλεια κλπ. Τετοιες περιπτωσεις και για λιγο φυσικα. Βεβαια λενε και για συγχυση θηλων, οτι μετα δεν θα πιανει το στηθος, αλλα να σου πω εγω δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα. Μια χαρα ξεχωριζει την πιπιλα απο το στηθος.

Γιατι ηταν δυσκολος ο τοκετος σου? Φυσιολογικος η με καισαρικη?

Οσες θηλαζετε αποκλειστικα, πως την παλευετε με τις δουλειες του σπιτιου? Παρολο που εχω βοηθεια και απο μαμα και απο πεθερα και παλι πελαγωνω. Και παω και για δουλεια σε ενα μηνα!!!

invisible κ εγω λεω να μη δωσω ακομα πιπιλα,μεχρι να εδραιωθει ο,θηλασμος..εχθες ηταν το αποκορυφωμα,πεντε ωρες ξυπνια με κλαμματα..πρεπει να τη θηλασα ισα με 6 φορες..δοκιμασα κ τη πιπιλα μπας κ ηρεμησει,αλλα μου τη πεταγε (καλυτερα).κολικοι??υπερενταση??δν ξερω τι της συμβαινει.με το εβγαινε απο το στηθος εκλαιγε,αλλα δν επινε,με ειχε για πιπιλα..δωστε καμια συμβουλη γιατι κοντευω να τα χασω απο την αυπνια κ τη κουραση..

με καισαρικη γεννησα κ τα ενιωσα ολα,δν με επιανε η επισκληρηδιος κ αναγκαστηκαμε να κανουμε ολικη,αλλα μεχρι να τη κανουμε φαντασου τι πονους τραβηξα..κ βιωσα κ 10 ωρες περιπου τις συσπασεις κ τους πονους για φυσιολογικο,αλλα η μικρη δν κατεβαινε κ ειχε κ περιτυλιξη για αυτο πηγαμε καισαρικη..αφηστε,πολυ τραυματικη εμπειρια που δν θελω να θυμαμαι..δν φανταζομιυν ετσι τον τοκετο μου..

Link to comment
Share on other sites

πεπλακι μου να σου ζησει ο παιδαρος!!!!!!!

αλεξ να σου ζησει το ζουζουνακι σου!!!!!

κοριτσια σας διαβασα!!!!! και πριν δυο μερες αρχισα να σας απαντω με χιλιαδες διακοπες εννοειτε!!!!! μεχρι το πρωι τα εσωζα και υπηρχαν οι απαντησεις!!!! μεχρι που βγαλανε φωτο τα γιοκαρινια μου και με τις αντιγραφες επικολλησεις χαθηκε η απαντηση προς εσας!!!

λοιπον...... διαβαζοντας αυτα που γραφετε..... εβλεπα σκηνες που ζουμε και εμεις!!!!

συνεχιστε οσες προσπαθειτε να θηλαστε... χωρις αγχος..... χωρις πρεπει.... αφουγκραστειτε τα μωρα σας!!!!! εμας μας ελεγε ο παιδιατρος να τα ξυπναω καθε μια- μιαμισυ ωρα γιατι ηταν πρωορακια και επειδη πνιγοντουσαν τρωγανε λιγο.... λοιπον καθε μεσο το εβαλα σε εφαρμογη για να τα ξυπναω... με σκοπο να πιουν λιγες γουλιες τοτε με το μπιμπερακι γαλα..... ηθελε τα περισσοτερα γευματα.... ξενο και κπ μητρικο απο αντληση!!!!

ε... τα μωρα επουδενη δεν ξυπναγαν..... κι αν τα καταφερνα πινανε τοσο λιγο και τοσο λαιμαργα που το βγαζανε μετα.... εκεινος που ηταν εντατικη ειχεκαι ικτερο... και με το μητρικο αργουσε να κατεβει!!!!! πανε περασαν!!!!!

μετα πιασαμε την θηλη αλλακαι αντλουσα-εχω γεμισει την πορτα της καταψυξης που εχει ραφια απο μπουκαλακια φυλαξης και σακκουλακια με 200ml γαλα!!!!!!

τωρα δεν αντλω πια για δυο λογους!!!!

1. εχω πολυ φυλαγμενο..... κι αν χρειαστει ν'αντλησω το χυνω... η το πινω

2. τα μωρα κανονιζουν την ποσοτητα.... οσο πινουν τοσο κατεβαινει!!!!!

θα γραψω κατι ου ισως βοηθησει κπ.

το ενα στηθος μου εχει υπερπαραγωγη (συνηθιζεται σε αρκετες) και οταν αδειαζε ας πουμε εμενε ενα τμημα του στηθους πολυ σκληρο..... τηλ στην γραμμη της αλκυονης οταν προλααινα!!!! δεν το σηκωναν τις στιγμες εκεινες!!!!

ετσι σε εναν φυλλαδιο μητρικου θηασμου διαβασα οτισε αυτη την περιπτωση ξαναβαζεις το παιδι στο ιδιο στηθος και δευτερη φορα ισως και τριτη και στο τελος αποσυμφοριζεται ολο το στηθος!!!!!

το θεμα των κολικων το παλευουμε

1. με την μπαλα (την τυπυ πιλατες) που ειχαμε παρει στην εγκυμοσυνη

2. με βιντεακι απο το youtube λευκου ηχου για ρηλαξ απο κολικους

3. το απογευμα πινω μια μεγαλη κουπα χαμομηλι

4. βαζοντας το μωρο στον ωμο απο τις μασχαλες του να κρεμεται προς την πλατη σας χωρις γεματο στομαχι και χωρις κουνηματα.... μαζευονταν τα ποδια του βοηθωντας με του να... του μαζευομε τις πατουσες προς τα πανω με λιγη πιεση

ηρθε προχτες το μαξιλαρι θηλασμου διδυμων απο αμερικη...... και πραγματικα εγινε ο βοηθος μου..... και τωρα προσπαθουμε να καθιερωσουμε να μην ξυπναμε πριν τις διομιση εως τρεις ωρες!!!!! χαχαχα!!!! ηρθε στιγμη που ενας ενας ευτυχως ξυπναγαν καθε τρια τεταρτα εως ωρα μονα τους και πειναγαν η διψαγαν... η ποναγαν... καλα ολο το 24ωρο κοιμομουν σπαστα μισαωρα.... κουτουλαγα... μερα μεσημερι...

τα ειδα ολα οταν νυχτα χωρις το ευλογημενο μαξιλαρι ταυτοχρονου θηλασμου(το χρησιμοποιησεις ετσι κατα περιπτωση) κλαιγανε και τα δυο απο πεινα.... ενα εγω να θηλαζω και ενα ο αντρουλης αγκαλια να προσπαθει να τον ξεχασει..... που να εισασταν απο μια μερια.... πολυ πλακα!!!!!

σας γλυκοφιλω μια-μια!!!! ναμου φιλησετε τα χερακια και τα κεφαλακια των μωρων σας!!!!

μαρτη μου καλη,τι κανεις!!!ποσο χαιρομαι που ειναι καλα τα μπιυμπουκακια σου!!

για πες λιγα πραγματα γι αυτη τη μπαλα κ πως τη χρησιμοποιεις??ενδιαφερον ακουγεται..

σας φανταζομαι να τρεχετε με δυο μωρα που πονανε κ πεινανε..μπραβο ομως στον μπαμπα που βοηθαει!!να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

alex συγχαρητήρια! να σου ζήσει το μωρό σου! η εμεπιρία μιλάει από μόνη της στην περίπτωσή σου!

Βρε eri τί ταλαιπωρία... κάτι τέτοια ακούω κ ευχαριστώ το γιατρό μου που δεν συζήτησε καθόλου για επισκληρίδιο... πάει πέρασε κοπέλα μου τώρα κ έχουμε τα μωράκια μας!!!

Μάρτη ηρωίδα... δεν ξέρω τί να πω για εσένα κάθε φορά που διαβάζω νέα σου! να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Η προσπάθεια που κάνεις είναι φοβερή!

με τους κολικούς κ την παλλινδρόμηση κ εμείς ταλαιπωρούμαστε... κ στο γιο μου τα ίδια μέχρι τους 3 μήνες. Ηρεμούν πολύ αν τα βάλεις μπρούμητα στην κοιλιά σου. Εμείς δύο βράδια έτσι τη βγάλαμε εναλλάξ εγώ με τον άντρα μου. Μέχρι που μας είπε ο παιδίατρος να πάρουμε infacolic. Υπάρχουν πολλά σκευάσματα απ' ότι διάβασα, άλλα μωρά τα πιάνουν κ άλλα όχι. κ όσο διάβασα είναι κ ακίνδυνα γιατί δεν είναι φάρμακα. Εμείς είμαστε στους τυχερούς. Την έπιασε από το πρώτο βράδυ. Ρεύεται πολύ καλά, κάνει κακά χωρίς να πονάει κ στα μεσοδιαστήματα του φαγητού κοιμάται καλά.

Για τις δουλειές... αφήστε τα. Εγώ βέβαια δεν μαγειρεύω κ δεν σιδερώνω, τα υπόλοιπα όμως τα κάνω. Μία φορά την εβδομάδα φέρνω γυνάικα για τα χοντρά γιατί αλλιώς... με τίποτα! Μόλις φεύγει ο μικρός για το σχολείο κάνω ότι μπορώ γιατί το απόγευμα με δύο στη μέση δεν γίνεται τίποτα κ ο γιος θέλει κ αυτός την προσοχή του. Χρόνο για ξεκούραση δεν έχω κ κάθε μέρα σηκώνομαι πιο κουρασμένη... λίγο υπομονή κ θα μπούμε σε ρυθμούς!

Link to comment
Share on other sites

αλεξ να σας ζησει!!!!!!!!

invisible κ εγω λεω να μη δωσω ακομα πιπιλα,μεχρι να εδραιωθει ο,θηλασμος..εχθες ηταν το αποκορυφωμα,πεντε ωρες ξυπνια με κλαμματα..πρεπει να τη θηλασα ισα με 6 φορες..δοκιμασα κ τη πιπιλα μπας κ ηρεμησει,αλλα μου τη πεταγε (καλυτερα).κολικοι??υπερενταση??δν ξερω τι της συμβαινει.με το εβγαινε απο το στηθος εκλαιγε,αλλα δν επινε,με ειχε για πιπιλα..δωστε καμια συμβουλη γιατι κοντευω να τα χασω απο την αυπνια κ τη κουραση..

με καισαρικη γεννησα κ τα ενιωσα ολα,δν με επιανε η επισκληρηδιος κ αναγκαστηκαμε να κανουμε ολικη,αλλα μεχρι να τη κανουμε φαντασου τι πονους τραβηξα..κ βιωσα κ 10 ωρες περιπου τις συσπασεις κ τους πονους για φυσιολογικο,αλλα η μικρη δν κατεβαινε κ ειχε κ περιτυλιξη για αυτο πηγαμε καισαρικη..αφηστε,πολυ τραυματικη εμπειρια που δν θελω να θυμαμαι..δν φανταζομιυν ετσι τον τοκετο μου..

αχ κοριτσακι μου!!!!!! τα περισσοτερα σταδια και τις μορφες γεννας περασες!!!! ας δεσει η μητρα μας..... ας γιατρευτει καθε οργανο που εφερε σε περας την τοση μεγαλη αποστολη!!! κι ας ειμαστε γεροι και εμεις και τα μωρα μας!!!!

μαρτη μου καλη,τι κανεις!!!ποσο χαιρομαι που ειναι καλα τα μπιυμπουκακια σου!!

για πες λιγα πραγματα γι αυτη τη μπαλα κ πως τη χρησιμοποιεις??ενδιαφερον ακουγεται..

σας φανταζομαι να τρεχετε με δυο μωρα που πονανε κ πεινανε..μπραβο ομως στον μπαμπα που βοηθαει!!να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!!

ερουλα μου οταν θηλαζεις τον εναν και ξυπνησει κι ο δευτερος δεν εχεις πολλες επιλογες.... τον ξυπνας.... αν και εχει ξυπνησει απο τον γιο και σου φερνει και τον αλλον!!!! ευτυχως με το μαξιλαρι διδυμων επιτρεπεται ανετος για την μαμα και τα μωρα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ... αλλα μεχρι εκει... θελει τα χερια του μπαμπα η της κορης για αγκαλια..... για ρεψιμο... για λοξιγγα!!!!!

εμεις κακκινιζουμε και υποφερουμε οποτε εχουμε (κι εχουμε συχνα) αερια η κανουμε τακακαμας πυ ειναισιγουρακαι αυτα με προωθητικο αεριο!!!!!

ερη..... εδω ειναι το σαιτ για την μπαλα και στο τελος λεει πως να την χρησιμοποιησεις στα νεογεννητα... απλα.... αντι να το βαλεις στον ωμο κρεμαστα.... η πανω στην κοιλια σου...... το βαζεις στην μπαλα και το πιεζεις ρυθμικα πανω κατω...

alex συγχαρητήρια! να σου ζήσει το μωρό σου! η εμεπιρία μιλάει από μόνη της στην περίπτωσή σου!

Βρε eri τί ταλαιπωρία... κάτι τέτοια ακούω κ ευχαριστώ το γιατρό μου που δεν συζήτησε καθόλου για επισκληρίδιο... πάει πέρασε κοπέλα μου τώρα κ έχουμε τα μωράκια μας!!!

Μάρτη ηρωίδα... δεν ξέρω τί να πω για εσένα κάθε φορά που διαβάζω νέα σου! να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Η προσπάθεια που κάνεις είναι φοβερή!

με τους κολικούς κ την παλλινδρόμηση κ εμείς ταλαιπωρούμαστε... κ στο γιο μου τα ίδια μέχρι τους 3 μήνες. Ηρεμούν πολύ αν τα βάλεις μπρούμητα στην κοιλιά σου. Εμείς δύο βράδια έτσι τη βγάλαμε εναλλάξ εγώ με τον άντρα μου. Μέχρι που μας είπε ο παιδίατρος να πάρουμε infacolic. Υπάρχουν πολλά σκευάσματα απ' ότι διάβασα, άλλα μωρά τα πιάνουν κ άλλα όχι. κ όσο διάβασα είναι κ ακίνδυνα γιατί δεν είναι φάρμακα. Εμείς είμαστε στους τυχερούς. Την έπιασε από το πρώτο βράδυ. Ρεύεται πολύ καλά, κάνει κακά χωρίς να πονάει κ στα μεσοδιαστήματα του φαγητού κοιμάται καλά.

Για τις δουλειές... αφήστε τα. Εγώ βέβαια δεν μαγειρεύω κ δεν σιδερώνω, τα υπόλοιπα όμως τα κάνω. Μία φορά την εβδομάδα φέρνω γυνάικα για τα χοντρά γιατί αλλιώς... με τίποτα! Μόλις φεύγει ο μικρός για το σχολείο κάνω ότι μπορώ γιατί το απόγευμα με δύο στη μέση δεν γίνεται τίποτα κ ο γιος θέλει κ αυτός την προσοχή του. Χρόνο για ξεκούραση δεν έχω κ κάθε μέρα σηκώνομαι πιο κουρασμένη... λίγο υπομονή κ θα μπούμε σε ρυθμούς!

αχ...... b. happy μου..... το μεσοδιαστημα των γευματων για μενα κυμαινεται απο 40' λεπτα και κατω!!!! μεσα στο 24ωρο υπολογιζω να θηλαζω γυρω στις 19!!!!!!!!!! καποιο τεταρτο που αποκοιμηθηκα ενιωσα οταν ξυπνησα οτι κοιμομουν βαθεια.... και οτι κοιμομουν για πολλες ωρες!!!!

εμεις γιναμε το σαββατο 35 ημερων και σε γρ ο 1- 3300 και ο 2- 3030

το πρωι κλεινουμε ραντεβου στον γυναικολογο και στον παιδιατρο!!!!! μετα στην νεφρολογο!!!!

σας φιλω κλεινουν τα ματια μου...


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σας!!!!

τα αγορια μου.... ολη μερα και ολη νυχτα με τρεχουν!!!!! λογακοιμαμαι μαζι τους οταν μπορω!!!!!! το βραδυ κοιμουνται τριωρο η τετραωρο!!!!! βεβαια για μενα με τα αλλαγματα.... ρεψιματα.... λοξιγκες.....καθαρο μενει μια μιαμισυ ωρα την φορα αντε ισως δυωρο...... και το τετραωρο σπαει γιατι ξυπνανε εδω και δυο νυχτες με μιση εως μιαμιση ωρα διαφορα!!!!!

τα αγρακια μου ειναι μια χαρα!!!!! μονο που υποφερουν απο κολοικους!!!!! σημερα εκοψα το κρεμμυδι και την σοκολατα μηπως τα πειραζει..... για να δουμε αυριο!!!!!!

μου φαινεται επισης πως εχουν αρχισει να ανταποκρινονται στα ερεθισματα....μην φανταστειτε τιποτα σπουδαιο ομως!!!!! οταν τα σηκωνω για φαι να γλυκοφιλω πολυ ωσπου να παρουμε θεση θηλασμου!!!!!! εκεινα αγκαλιαζουν με τα δυο χερακια το στηθος το ενα απο κατω κ το αλλο απο πανω..... μετα αφου τρωνε τους χαιδευω το κεφαλακι..... τους σιγοτραγουδω...... και τρωνε πιο ηρεμα!!!!!! επειτα πιανω το πανω χερακι σιγα σιγα οταν κανουν διαλλειμα να ξεκουραστουν-στα μισα του θηλασμου... και το φερνω στο στομα μου να το φιλησω.... ενω σφιγγανε μεχρι τωρα προς τα κατω.... τωρα στην μεση της διαδρομης μου το προσφερουν μονα τους για να το φιλησω!!!!!

επισης οταν τα βαζω στον ωμο με τα χερια απο τις μασχαλες να κρεμονται προς την πλατη..... εκεινοι μου το προσφερουν για το συγκεκριμενο φιλημα!!!!!

επισης οταν αλλαζουμε πανα.... τους κανω διαφορα και μου φαινεται πως την απαθεια και την γρηγορη ανασα.... εχει αντικαταστησει ενα σφιξιμο και κουνημα των ποδιων και των χεριων σαν να κανουν χαρουλες!!!!

μενουν ξυπνια μετατο ρωινο τους φαι και αλλαγμα στο ρηλαξ για μιαμισυ ωρα.... τοτε κανω ενα πλουσιο πρωινο.....και το τρωω με την ησυχια μου!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, να σου ζήσει!

Μάρτη μου, πόσο χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σου! Κι η δικιά μου πότε αγκαλιάζει το στήθος, πότε με χαϊδεύει με το κάτω χεράκι. Βέβαια, υποθέτω ότι απλά ανακαλύπτει τη μαμά της. Την άλλη βδομάδα θα κάνουμε και το πρώτο μας εμβόλιο.

Κορίτσια, εμείς προσπαθήσαμε να της δώσουμε πιπίλα. Είχε πολύ πλάκα τη ρουφούσε 3 φορές και μετά την έφτυνε. Οπότε μέχρι να αρχίσουν να ανατέλουν τα δόντια δεν θα το προσπαθήσουμε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες μου!!πως πανε τα βλασταρακια σας??

θελω να κανω μια ερωτηση στις κοπελες που καναν καισαρικη,αλλα μη με βρισετε..ειναι,λιγο κουφη η απορια μου η μαλλον η φοβια μου..

λοιπον,εσας σας εκανε ο γιατρος εξωτερικα ραμματα η ραμματα που απορροφουνται απο τον οργανισμο??εμενα μου εκανε εξωτερικα κ σημερα θα παω να τα βγαλω...αλλα....περασα τοσο πονο στη καισαρικη που δν θελω ουτε τον ελαχιστο πονο να νιωσω..θα νιωσω κατι λετε??μετα τον τοκετο εχω γινει φυγοπονη..κ δν ημουν γμτ..

επισης,θηλαζω αποκλειστικα που σημαινει πως ακομα δν εχουμε προγραμμα..τρωει οποτε θελει.σημερα ομως θα την αφησω στον αντρα μου..αν πεινασει,τι κανει??να της δωσει μπουκαλι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι.μη φοβασαι καθολου για τα ραμματα δεν ποναει οταν τα βγαζουν.η περιοχη ειναι ακομη μουδιασμενη.τουλ αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια.

Θα αργησεις πολυ;εγω ουτε ωριτσα.θηλασε πριν φυγεις.αν γυρισεις πριν το διωρο αρκει να την ηρεμησουν αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι.μη φοβασαι καθολου για τα ραμματα δεν ποναει οταν τα βγαζουν.η περιοχη ειναι ακομη μουδιασμενη.τουλ αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια.

Θα αργησεις πολυ;εγω ουτε ωριτσα.θηλασε πριν φυγεις.αν γυρισεις πριν το διωρο αρκει να την ηρεμησουν αλλιως

αχ σε ευχαριστω,με καθησυχασες λιγακι..δν ημουν ετσι,μετα τη καισαρικη εγινα..

δν ξερω ποση ωρα θα μου παρει,αναλογα τον κοσμο που θα εχει..θα προσπαθησω να τη θηλασω,αλλα ειναι λιγο δυσκολο να το βαλω σε προγραμμα..τωρα αν θα την ηρεμησουν δν ξερω,αν πειναει η μπεμπα δν ηρεμει αν δν βρει στηθος..

στα τραβηξαν τα ραμματα η στα εκοψαν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου, καλησπέρα!

Τι κάνετε??? Εμείς είμαστε πολύ καλά, τρώμε, κοιμόμαστε κ κάνουμε κακά κ τσίσα....!

Ήσυχο παιδάκι προς το παρόν κι αυτό με έχει οηθήσει να βρω τους ρυθμούς μου σιγά σιγά μιας κ Δευτέρα επιστρέφω για δουλειά. Η ανάρρωσή μου πάρα πολύ καλή κ εγώ σούπερ. Άρχισα κ διατροφή και νιώθω άλλος άνθρωπος.... Νομίζω για εμένα το δύσκολο ήταν η εγκυμοσύνη παρά το μετά.... Εύχομαι να συνεχίζω έτσι!

Έρη, εγώ έχω απορροφήσιμα ράμματα! Ούτε κι εγώ θα άντεχα αλλαγές κλπ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Μάρτη είσαι ήρωας! Τι κανεις με τους κολικούς? Πως το παλεύεις το πράγμα?

Αλεξ να σου ζήσει κι εσένα το μωράκι! Μαζί γεννάγαμε!

Αλήθεια κορίτσια, πως πάτε απο κολικούς? Εμείς ακόμη τίποτα, αλλά πολύ ανησυχώ μην έρθει εκείνη η ώρα, τι θα κάνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα εβγαλα τα ραμματα!!δοξα τω θεω λιγο πονεσα οταν μου τα τραβηξε απο τη μια ομως πλευρα..παει κ αυτο..μου εκανε κ κοιλιακο υπερηχο κ ολα βαινουν καλως..

η μικρη μου τελικα εκατσε με τον μπαμπα της κ δν νιαουρισε για γαλα ευτυχως..

διαβαζω για ησυχα παιδακια!!!εμεις ειμαστε ζωηρες πολυ!!

ηρθε κ ο πατερ κ μας εδωσε τη μιση ευχη σημερα,αλλα μας ειπε να μη τη βγαλουμε ακομα εξω..εσεις βγαινετε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πως τα πατε;;Εμεις το παλεύουμε...δεν ειναι και πολυ ήσυχος ο μικρος!Εχουμε πολυ γκρινια!Ελπιζω να στρωσει σιγα σιγα!

Pepply τοσο γρηγορα γυρνας δουλεια ε;;Καλο κουραγιο!Κι εγω κανω διατροφή μπας και χάσω κ τ κιλα τς εγκυμοσυνης!!

Eri παλι καλα που δεν πόνεσες πολυ!!Αργησα να δω το post σου,αλλιως θα σε συμβούλευα να βγαλεις γαλα με θηλαστρο και να του το δωσει καποιος αλλος με μπιμπερο..Εγω κανω 2-3 αντλήσεις την μερα και βαζω ειτε στο ψυγειο για να του τ δίνει καποιος αν παω πουθενα ειτε στην καταψυξη..(κραταει τρεις μηνες)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πως τα πατε;;Εμεις το παλεύουμε...δεν ειναι και πολυ ήσυχος ο μικρος!Εχουμε πολυ γκρινια!Ελπιζω να στρωσει σιγα σιγα!

Pepply τοσο γρηγορα γυρνας δουλεια ε;;Καλο κουραγιο!Κι εγω κανω διατροφή μπας και χάσω κ τ κιλα τς εγκυμοσυνης!!

Eri παλι καλα που δεν πόνεσες πολυ!!Αργησα να δω το post σου,αλλιως θα σε συμβούλευα να βγαλεις γαλα με θηλαστρο και να του το δωσει καποιος αλλος με μπιμπερο..Εγω κανω 2-3 αντλήσεις την μερα και βαζω ειτε στο ψυγειο για να του τ δίνει καποιος αν παω πουθενα ειτε στην καταψυξη..(κραταει τρεις μηνες)

καλημερα mother μου!!κ εσενα ζωηρο το νινι σου??κ μενα τα ιδια,περναει κ κολικους κ σκουζει το καημενο μου!!ελπιζω κ εγω να μπουμε σε ενα προγραμμα σιγα σιγα για να ειναι ηρεμη κ η μπεμπα..

εμεις δν εχουμε κλεισει ακομα τις 40 ημερες κ θηλαζουμε αποκλειστικα.οποτε δν μπορω να αντλησω ακομα γιατι δν εχει εδραιωθει ο θηλασμος.το σκεφτομαι ομως μετα να κανω μια τραπεζα μπας κ μπορεσω κ εγω να γυρισω στη δουλεια..τι θηλαστρο εχεις κ που τα αποθηκευεις??σε σακουλακια??

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν??μπειτε να πουμε τα νεακια μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...