Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλή επιτύχια Χριστίνα! Κάλο ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται στη γονιμότητα βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο τον Κανάκη στην πλατεία Μαβίλη. Αν θες, πάρε μια γνώμη. Εμένα αυξήθηκε η ΑΜΗ με τη θεραπεία που μου έδωσε ενώ ο γυναικολόγος έλεγε ότι δεν γίνεται.

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

α ξεχασα να σας πω: μου τηλ ο γυναικολογος της εμβρυομητρικης!!!!! του ειπα για το ραντεβου οτι το αλλαξαμε!!!! οκ

τον ρωτησα για το σαλοσπιρ και ειπε να το παρω εγω επεμενα να ρωτησει και τον νεφρολογο και μου ειπε οτι οκ θα ρωτησει πρωτα να ειμαστε καλυμενοι γιατι γραφει και για γαστρορραγιες και για νεφρικη ανεπαρκεια οτι δεν ενδεικνυται!!!! τσι περιμενω τηλ του για να το αρχισω!!!!

επισης του ειπα και για τα καφε. και εκανε ωχ!!!! και ειπε οχι δραστηριοτητες ξαπλα!!!!!

του ειπα ποιες εξετασεις μ'εβαλε να κανω και μου ειπε οτι εκεινος την επομενη βδομαδα θα μου γραψει κι αλλες γιατι δεν τον καλυπτουν μονο αυτες!!!!!

αντε να δουμε!!!!!!

αννουλα μου ευχομαι να τα βρεις παλι!!!!! μακαρι να μπορουσα να βοηθησω!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντε μαγισσακι με το καλό!!!! Καλή απόψυξη και καλή ε.τ.! Ποσών ημερών είναι τα έμβρυα? Και ποια μέρα θα τα βάλεις? Καλή και ευλογημενη ετ να είναι γλυκιά μου..Άννουλα μου υπομονή σε σκέφτομαι!

ta katapsiksane 2i mera! otan ta apopsiksoun tha ta afisoun ke mia mera!ara 3is meras tha ine...... e???? vevea den ime ke poli sigouri gia osa sou leo........ xaxaxa........

tin pempti pou tha ta valo tha ime 16i mera tou kiklou........


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου,επειδη αν ανοιξω νεο θεμα σιγουρα θα μου το κλεισουν,κανω μια εκκληση απο εδω.

Την προηγουμενη φορα ντρεπομουν αφανταστα,αυτη τη φορα κανω εκκληση με την ιδια συστολη ,δε μου αρεσει να ζητω.Ομως εχουμε περασει τοσα μαζι και νιωθω πιο οικεια πλεον να μοιραστω μαζι σας.

Επαναφερω λοιπον το θεμα των φαρμακων.Περιμενω να αδιαθετησω ,για να παμε στην επομενη προσπαθεια.Εχουμε βρει τις cetrotide, μας λειπουν οι μενοπουρ(menopur),3600 μοναδες.

Αν δεν τις στερουμε απο καποιο αλλο κοριτσι και οποια εχει την καλοσυνη θα ειμασταν ευγνωμονες.Δεν ξερουμε αν και πως θα μπορουσαμε να ανταποδωσουμε,ευχομαστε μονο να ερθει η δικη μας σειρα να βοηθησουμε αλλα ζευγαρια.

Ευχαριστουμε απο καρδιας.

θα επικοινωνήσω με μια κοπέλα απ'το άλλο μας θέμα πως νομίζω πως είχε κ θα σου πω αν δεν τα έχει δώσει!! φιλιά!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα επικοινωνήσω με μια κοπέλα απ'το άλλο μας θέμα πως νομίζω πως είχε κ θα σου πω αν δεν τα έχει δώσει!! φιλιά!!

επικοινώνησα ήδη αλλά δυστυχώς τα έδωσε η κοπέλα γιατί θα έληγαν! αν ακούσω κάτι άλλο θα σου πω!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επικοινώνησα ήδη αλλά δυστυχώς τα έδωσε η κοπέλα γιατί θα έληγαν! αν ακούσω κάτι άλλο θα σου πω!

Ευχαριστουμε πολυ καρδουλα μου!!!!!Να εισαι παντα καλα,να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!

Φιλακια στα αντρακια σου!!!!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα,Χρονια Πολλα για τη σημερινη ημερα,με υγεια ,και μεντο καλο η Ελλαδιτσα μας να ξαναγυρισει στις ενδοξες μερες της!!!

Καλη δυναμη στις οικογενειες μας,φιλακια πολλα!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αννουλα μου δυστυχως κ εγω με φαρμακα δεν εχω κατι..ωστοσο μηπως να εβλεπες κ σε αλλο φορουμ κ στο φειςμπουκ στην αντιστοιχη ομαδα;;;

Ευχαριστω πολυ Νησακι μου,μονο η σκεψη σου ειναι αρκετη,μεσα στην δοκιμασια σου με σκεφτεσαι!

Δεν πειραζει κοριτσι μου,αν ειναι να βρεθουν καλως,ξερεις και απο την αλλη φορα,δεν το εχω στην ευκολια του να ζηταω.

Εχω κανει εκκληση και εδω και στο παρεντς.Εχει ο Θεος!

Νησακι μου με το καλο να ακουσετε καρδουλα κοριτσακι μου,στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη!

Φιλακια στη μανουλα και το σπορακι που τοσο υπεροχα αγωνιζεται!β?


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

αννουλα εχει δικιο το νησακι για το φιμπι

Δεν ξερω πως γινεται απο εκει Μαρτακη μου,δεν εχω φβ.

Δεν πειραζει,εχει ο Θεος!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσουλα μου,αυριο ειναινη εμβρυομεταφορα?

Με το καλο να ειναι η τυχερη σου φορα κοριτσακι μου!!!!!!;):DΣτο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!

Ελααα και περιμενω πως και πως να ξαναγραψω στο τυχερο μας πινανακακι την λεξη

ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!❤❤❤❤❤;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...