Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλή επιτύχια Χριστίνα! Κάλο ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται στη γονιμότητα βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο τον Κανάκη στην πλατεία Μαβίλη. Αν θες, πάρε μια γνώμη. Εμένα αυξήθηκε η ΑΜΗ με τη θεραπεία που μου έδωσε ενώ ο γυναικολόγος έλεγε ότι δεν γίνεται.

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

λες καρδουλα???η αληθεια ειναι οτι ολη μερα νιωθω σαν να ειμαι σε καραβι!μονιμη ζαλη και ανακτεμα στο στομαχι.καρδουλα να σε ρωτησω τι εβδομαδα γεννησες?μεινανε καθολου θερμοκοιτιδα?βιαζομαι μαλλον...εχω πολυ αγωνια!

Λεω λεω! Λοιπον εγω γεννησα 34+6! 2240γρ ο ενας κ 2350 γρ ο αλλος. Επειδη γεννησα απροοπτα ο γιατρος μου προληπτικα ειπε θα τα στειλουμε σε νοσοκομειο γιατι εγω γεννησα σε ιδιωτικο κ ειναι πολλα τα λεφτα(ολα αυτα πριν γεννηθουν οσο μ ετοιμαζαν αν κ πιστευω τελικα αν μεναν στην κλινικη δν θα ειχαν θεμα) . Στο δημοσιο λοιπον εκαναν λαθος κ τα εγραψαν μια εβφομ. Μικροτερα κ τα κρατησαν μια εβδομαδα περιπου στα κουνακια λογω βαρους. Πηγαιναμε κ τα ταιζαμε το γαλα που εβγαζα 3 φορες τη μερα.. κ μετα αφου δν ειχαν τπτ ουσιαςτικα πηγε ο αντρας μου στο γιατρο μου που του υπεγραψε χαρτι με τις σωστες εβδομ. Κι ετσι τα πηραμε σπιτι γιατι καταλαβαινεις η ψυχολογια μου χαλια...τα μωρα μου τα ειδα 1 λεπτο ςτο χειρουργειο... τεσπα τελος καλο ολα καλα! Α κι ευτυχως ειχα κανει κ ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια τους! Αν ειχα ενα παντως μαλλον ευκολα θα γεννουσα. 06.00 εσπασαν τα νερα, 06.45 ειχα διαστολη 3 προς 4 κ πονους! Καλο ε? Εζησα κ λιγο το φυσιολογικο :)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσαρες μου,Καλη μας εβδομαδα,Χρονια Πολλα στους εορταζοντες!!!!!!;):D

Μεγαλη η χαρη Του Αγιου Δημητριου,να βρισκεται στο πλευρο μας συμμαχος μας στα σχεδια μας!

Λοιπον,εχουμε και λεμε

Εγκυουλες μουυυυυυυ,στολιζετε την λιστα μας!!!!!!! Σας φιλω γλυκααααα και χαδακια στα μικρακια σας!!!!!!:D

Κοριτσακια μουυυυυυυ που ειμαστε ακοοοομα στον αγωνα,μια -μια ,στην ωρα της,θα ανακοινωνουμε τα ευχαριστα μας!!!!!!!!καλη μας δυναμη,υπομονη και επιμονη!!!!!!;):D

Βρε κοριτσια μου,κοιταζα με τοση αγαπη σε ποσο μικρο διαστημα γεμισε η λιστα μας εγκυουλες και συγκινουμαι !!!!!!!!!!!!!!:D

Φιλααααααακια ,καλημερουδια!!!!!!!!!;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παρακαλω.

Αν θυμαστε στον κυκλο αυτου του μηνα δεν ειδαμε ωοθηλακιο,εχω ομως 2 μερες που αισθανομαι οπως οταν εχω ωορρηξια και το καταλαβαινω παντα απο πονακια χαμηλα και την διαφανη βλεννη σαν ασπραδι αυγου(σορρυ για τις λεπτομερειες).

Τι μπορει να ειναι,μπορει καποιο κοριτσι να με διαφωτισει?


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπες μου.... γλυκες!!!!

χρονια πολλα στις Δημητρες και στους Δημητρηδες..... να σας ζησουν οι δικοι σας και οσες λενε απο εσας πολυχρονες!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λεω λεω! Λοιπον εγω γεννησα 34+6! 2240γρ ο ενας κ 2350 γρ ο αλλος. Επειδη γεννησα απροοπτα ο γιατρος μου προληπτικα ειπε θα τα στειλουμε σε νοσοκομειο γιατι εγω γεννησα σε ιδιωτικο κ ειναι πολλα τα λεφτα(ολα αυτα πριν γεννηθουν οσο μ ετοιμαζαν αν κ πιστευω τελικα αν μεναν στην κλινικη δν θα ειχαν θεμα) . Στο δημοσιο λοιπον εκαναν λαθος κ τα εγραψαν μια εβφομ. Μικροτερα κ τα κρατησαν μια εβδομαδα περιπου στα κουνακια λογω βαρους. Πηγαιναμε κ τα ταιζαμε το γαλα που εβγαζα 3 φορες τη μερα.. κ μετα αφου δν ειχαν τπτ ουσιαςτικα πηγε ο αντρας μου στο γιατρο μου που του υπεγραψε χαρτι με τις σωστες εβδομ. Κι ετσι τα πηραμε σπιτι γιατι καταλαβαινεις η ψυχολογια μου χαλια...τα μωρα μου τα ειδα 1 λεπτο ςτο χειρουργειο... τεσπα τελος καλο ολα καλα! Α κι ευτυχως ειχα κανει κ ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια τους! Αν ειχα ενα παντως μαλλον ευκολα θα γεννουσα. 06.00 εσπασαν τα νερα, 06.45 ειχα διαστολη 3 προς 4 κ πονους! Καλο ε? Εζησα κ λιγο το φυσιολογικο :)

καρδουλα μου ευχησου σε μενα και σ'ολες τις διδυμομανουλες να τα καταφερουμε να γεννησουμε υγειη μωρακια!!!!! σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες....

Μια απορια παρακαλω.

Αν θυμαστε στον κυκλο αυτου του μηνα δεν ειδαμε ωοθηλακιο,εχω ομως 2 μερες που αισθανομαι οπως οταν εχω ωορρηξια και το καταλαβαινω παντα απο πονακια χαμηλα και την διαφανη βλεννη σαν ασπραδι αυγου(σορρυ για τις λεπτομερειες).

Τι μπορει να ειναι,μπορει καποιο κοριτσι να με διαφωτισει?

αν ηταν η ντεκουλα μας η αν μπει σημερα σως σου ελεγε περισσοτερα...... για μενα μπορει να ειναι ωορυξια και να μην ωριμασε γρηγορα....... δεν ξερω ομωςμε σιγουρια!!!!

ψυχραιμια..... αννουσκαγια μου..... μην χασεις για 5 μερες εαφες... εστω και μερα παρα μερα...... καλου-κακου.. ε???


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας αγαπουλες! Τι κάνετε?? Λοιπόν διπλασιαστηκε η χοριακη μια χαρά! Τώρα την παρασκευή και από εβδομάδα και ο πρώτος μας υπερηχος! Καρδούλα μια χαρά μας τα περιεγραψες! 34 και 5 γεννησα εγώ...και εμένα στο νοσοκομείο μου τον έγραψαν μια εβδιμαδα πίσω... Άστα να μην τα θυμάμαι! Τέλος καλό και έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλιτσα!!! Φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παρακαλω.

Αν θυμαστε στον κυκλο αυτου του μηνα δεν ειδαμε ωοθηλακιο,εχω ομως 2 μερες που αισθανομαι οπως οταν εχω ωορρηξια και το καταλαβαινω παντα απο πονακια χαμηλα και την διαφανη βλεννη σαν ασπραδι αυγου(σορρυ για τις λεπτομερειες).

Τι μπορει να ειναι,μπορει καποιο κοριτσι να με διαφωτισει?

makari na iksera na se voithiso ala......den exo idea!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αγαπουλες! Τι κάνετε?? Λοιπόν διπλασιαστηκε η χοριακη μια χαρά! Τώρα την παρασκευή και από εβδομάδα και ο πρώτος μας υπερηχος! Καρδούλα μια χαρά μας τα περιεγραψες! 34 και 5 γεννησα εγώ...και εμένα στο νοσοκομείο μου τον έγραψαν μια εβδιμαδα πίσω... Άστα να μην τα θυμάμαι! Τέλος καλό και έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλιτσα!!! Φιλάκια σε όλες!!!

bravo glifitzouraki mou!!!!! telia nea!!!!! ade pame gia ali mia xoriakara ke meta iperixo na doume to sporaki mas!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γλιφιτζουρακι τελεια με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!!!! μαγισσακι μου με το καλο να τα δεχτεις μια χαρα θα αποψυχθουν τα βοηθουν κι ολας με λειζερ νομιζω..με το καλο να μπουν στην κοιλιτσα κ να τη φουσκωσουν μαγικα..............οι αλλες πως ειστε;;;Μαρτακι μου γλυκο υπομονη με τα υγρα....

λοιπον νεα εμενα οι γιατροθ μου κανουν κ μου ξανακανουν υπερηχο..ειμαδτε πισω σε μερες ωστοσο μεγαλωνουμε...το αφηνουν να δουν πως θα παει..3 εχω..ο ενας αισιοδοξει οι αλλοι οχι...τι να πωωω σιριαλ εχω καταντησει

Link to comment
Share on other sites

γλιφιτζουρακι τελεια με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!!!! μαγισσακι μου με το καλο να τα δεχτεις μια χαρα θα αποψυχθουν τα βοηθουν κι ολας με λειζερ νομιζω..με το καλο να μπουν στην κοιλιτσα κ να τη φουσκωσουν μαγικα..............οι αλλες πως ειστε;;;Μαρτακι μου γλυκο υπομονη με τα υγρα....

λοιπον νεα εμενα οι γιατροθ μου κανουν κ μου ξανακανουν υπερηχο..ειμαδτε πισω σε μερες ωστοσο μεγαλωνουμε...το αφηνουν να δουν πως θα παει..3 εχω..ο ενας αισιοδοξει οι αλλοι οχι...τι να πωωω σιριαλ εχω καταντησει

emis ton esiodokso kratame ........!!!!! ax vre koritsi ti pernas.....ola tha pane kala sto telos omos...tha dis!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Σας διάβαζα καθημερινά αλλά δεν ήμουνα καλά και δεν σας έγραφα. Καταρχήν να πω συγχαρητήρια σε όλα τα κοριτσάκια με τις θετικές χοριακές και στην island να ευχηθώ πραγματικά να κρατάς σε λίγους μήνες το μπεμπακι σου αγκαλιά.

Εγώ τώρα αρχίζω να είμαι καλύτερα και να σκέφτομαι σιγά σιγά το επόμενο βήμα. Σε 2 βδομάδες περίπου θα ανέβω Αθήνα για γενικό ιατρικό ρεκτιφιέ και επειδή δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημενη από τον ενδοκρινολογο μου, θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε για τους δικούς σας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Σας διάβαζα καθημερινά αλλά δεν ήμουνα καλά και δεν σας έγραφα. Καταρχήν να πω συγχαρητήρια σε όλα τα κοριτσάκια με τις θετικές χοριακές και στην island να ευχηθώ πραγματικά να κρατάς σε λίγους μήνες το μπεμπακι σου αγκαλιά.

Εγώ τώρα αρχίζω να είμαι καλύτερα και να σκέφτομαι σιγά σιγά το επόμενο βήμα. Σε 2 βδομάδες περίπου θα ανέβω Αθήνα για γενικό ιατρικό ρεκτιφιέ και επειδή δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημενη από τον ενδοκρινολογο μου, θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε για τους δικούς σας.

Χαιρομαι που αρχισες να "αναρρωνεις"!!! Με κλειστά ματια σου προτείνω τον ενδοκρινολογο μου! Παρακολουθεί και εμενα και τον αντρα μου και μια φιλη μας με διαφορετικα προβληματα ο καθενας και πίνουμε ολοι νερο στο όνομα του !!!! Λέγεται παπαδογιας και ειναι το ιατειο στο Παγκράτι! Προβλημα 1ο αργούν αρκετα τα ραντεβου του (μπορει να εχει για ενα-δυο μηνες μετα) και προβλημα 2ο δεν ειναι του εοπυυ! Γραφει εξετασεις μεσω εοπυυ αλλα πληρώνεις επίσκεψη! Αν θες λεπτομερειες πες μου να σου στειλω πμ!

Καλο ρεκτιφιέ..... Χαχαχχαχαα


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...