Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Πολύ ωραία νεακια Μαρτακη! Τέλεια τα σπορακια σου μεγαλώνουν Σούπερ! Μακάρι να είναι και εμένα ακόμα στην κοιλίτσα μου...αύριο θα μαθουμε! Καλή ξεκούραση σε όλες και καλό ξημέρωμα!! Φιλάκια 😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νησακι μου διαβασα μονο το ποστ του lollipop!!!!!

ε τελικα!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο ειναι θελημα θεου να γενηθει αυτο το εμβρυακι!!!!!!!

κοριτσια μπαινω για να σας πω τα νεα!!!!

μετα σιγα-σιγα θα διαβασω και τ δικα σας!!!

λοιπον ακουσαμε καρδουλες!!!! 9,6 το ενα και 9,4 το αλλο ειπε οτι ειναι 7 βδομαδων..... και ειπε σε ποσστο1/4 υπαρχει το συνδρομο να χασετε το ενα!!!!! απλα

σας το λεω..... τελος παντων... ειπαμε και για τα οικονομικα και σε ποιους συνεργατες θα παμε για αυχενικη και papp-a... για υπερηχο καρδιας...για β επιεδου.... ονοματα τιμες... τον ρωτησαμε για το πακετο εως την γεννα τι θελει ο γιατρος και τιμη γεννας....

μας ειπε οτι εχει συνεργασια με το γαια σε καλες τιμες ( μας τις ειπε)....ξυπνησα 5και τεταρτο για να βαλω το κολπικο και να σηκωθω στις 6.... 7παρα ειμασταν στην σταση του λεωφορειου... και 8,20 στην κλινικη....

ψωφησα..... κουραστηκα..... μου πιαστηκε καπως και το αριστερο ποδι....μεταξυ λεκανης και ποδιου εκει που κανει σαν λακουβα.... ακομα αισθανομαι καπως το νευρο....

γυρισαμε κατα τις 11-11,30 και ημουν κομματια!!!!

επισης νομιζα οτι η κοιλιαμου δεν ηταν μαλακη αλλα ειχε σφηξει (ισως να ειχε περτωσει καπως) ξεκουραστηκα ψαχνοντας τα ονοματα και η μια γατρος της β επιπεδου δεν την βρηκα στους πιστοποιημενους...... με ζωσαν τα ερωματικα....

μου ειε επισης ναπαρω σαλοσπιρ των 80mg και στις παρενεργειες κυησης γαλουχιας λεει αποβολες... τερατογεννησεις..... βεβαια στις ενδειξεις το δινουν για προληψη θρομβωσεων...... παντως δεν το ξεκινησα......

ισως παρω τηλ και τον γιατρο της εμβρυομητρικης αγωγης αυριο να τον ρωτησω....

αυτα τα νεαμου και ψωφησα να κανω φαι.....

και μετα υπνο απο τις 4 μεχρι πριν λιγο.......

φιλακια σε ολες ωσπου να σας δαβασω......

Τικ τακ, τικ τακ κι ολα πανε ΠΡΙΜΑ!!!!!

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νεακια Μαρτακη! Τέλεια τα σπορακια σου μεγαλώνουν Σούπερ! Μακάρι να είναι και εμένα ακόμα στην κοιλίτσα μου...αύριο θα μαθουμε! Καλή ξεκούραση σε όλες και καλό ξημέρωμα!! Φιλάκια 😘

Καλή επιτυχία!!!! Αν και την εχω δεδομένη !!!! Να μας εχεις φανταστικά νεα και μια χοριακαρα να ην ευχαριστηθούμε !!!!!!

Περιμενουμεεεεεεεεεε!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έδωσα αίμα πρωί πρωί και περιμένουμε οικογενειακως τ αποτέλεσματα! Αναψα κερί και για εσάς κορίτσια μου! θα σας ενημερώσω φιλάκια πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έδωσα αίμα πρωί πρωί και περιμένουμε οικογενειακως τ αποτέλεσματα! Αναψα κερί και για εσάς κορίτσια μου! θα σας ενημερώσω φιλάκια πολλά!!

Καλή επιτυχία !!!! Με ευχαριστα νεα!!!!! Περιμενουμε!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλιφιτζουρακι για σενα μπηκα...με το καλο κοριτσακι μου!!! ειμαι σιγουρη για σενα!!!!!!!! μαγισσουλα πολυ με συγκινησαν τα λογια σου!!! περιμενω τη σειρα σου κ προσευχομαι για σενα οπως για ολες...!! κοριτσια σας ευχαριστω απο τα βαθυ της καρδιας μου....ολες..κατα τα αλλα δεν νιωθω απολυτως τιποτα..το τι γινεται εκει μεσα ενας θεος το ξερει..χτες μετρησα με θερμομετρο κ ειχα ολη μερα 37.4. απο το πρωι ως το βραδυ...τι να πω...η αληθεια ειναι πως αγχωνομαι...που θα κανω αποξεση( οσο κι αν δεν θελω να το σκεφτομαι πρεπει)... στα δημοσια δεν τα στελνουν για καρυωτυπο ακουσα...ισχυει;;νερει καμια;;κ τι θα κανω μετα..να παρω τη βλαδτοκυστη μου αλλου;;εχω ακουσει παλι οτι τα βγαζουν αχρηστα σε αλλ κεντρα...φφφφφ ειλικρινα...δεν ξερω τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

επισης ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει γιατρο η ακουσε για τον Αρκουλη στον Πειραια;;γενικα μπορειτε να μου πειτε για υα κεντρα σας;;επιτυχιες αποτυχιες;;;αν οχι εδω σε μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έγκυος!!!!! Είχατε δίκιο!!!! 210 η χοριακη ακόμα δεν το πιστεύω!!!! Στο κέντρο μου είπαν μάλλον για δίδυμα!!! Είμαι τόσο χαριυμενη που με ευλογησε ο Θεός..κορίτσια είμαι σίγουρη ο Άγιος μας δεν ξέχνα..συτομα θα είστε και εσείς...

Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν λιγο μολις διαστημα ανοιγε αυτο το θεμα και ξεκινουσε μια ομαδα ,ευχομουν για ολες μας,προσευχομουν να γεμισει θετικες χοριακες και οσο και αν φαινεται τρελο ευχομουν σε διδυμακια!!!!!!!!!

Και φυσικα τα ομορφοτρα σε οοοολα τα κοριτσια απο οοοολε ςτις ομαδες μας!!!!!!

Γλυφιτζουρακι μουυυυυυ,συγχαρητηριααααααααα,ειχα πολυ θετικο feeling,οχι απλα οτι θα ηταν θετικο αλλα και για μεγαλη χοριακη!!!!!!!!!!!!Τι σου ελεγα?????;):DΚαλο διπλασιασμο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!

Λοιπον δε εχουμε μεινεινπολλα κοριτσια εκτος θετικων χοριακων!!!!!!για να παιρνουμε σειρα ή και οοοολες μαζι!!!!!!!!!!;):D

Νησακι μου καλημερα,υπομονη κοριτσι μου,το σπορακι σου αγωνιζεται στα σπλαχνα μιας υπεροχης μανουλας!!!!!!

Μαρτακι μου,υπεροχα τα νεα σας!!!!!!χαδακια στα μικρακια!!!!!!

Καλημεεεεεερα κοριτσια μουυυυυυ,καλημεεεεερα ζεστη!!!!!!!;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


island1💖++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015✌💕

1η τυχερη χοριακη 8/10/2015✌💕❤59.00!!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖17 Μαρτη 2015💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015

1η τυχερη χοριακη 3/10/2015✌💕1.510!!!

2η τυχερη χοριακη 6/10/2015 ❤5.789!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖Lia_84💖++++++++++++++++💖

1η τυχερη χοριακη 7/10/2015❤44.71!!!!!!!!!!!❤✌💕

2η τυχερη χοριακη ❤125.00!!!!!!!!!!!!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖lollipop'86💖++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα ??/10/2015✌💕

1η τυχερη χοριακη❤210!!!!!!!!!!!!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖annoula043💖++++++++++++++++++++++💖τυχερη εξωσωματικη✌💕

τυχερη ωοληψια 28/9/2015✌💕

1/10/2015💖2 χαμογελαστα παγωτινια!!!💖:D

💖μαγισσα💖++++++++++++++++💖τυχερο σκρατσιν 7/10/2015✌💕:D

💖vespa💖+++++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"✌💕:D

💖anel80💖+++++++💖τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο✌💕

2/10/2015💖3 βλαστοκυστουλες!!!💖:D

💖eir&alex💖+++++++++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌

💕:D

💖mirgeo💖+++++++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌💕:D

💖lover bird💖+++++++++++++💖τυχερη ωοληψια ??/9/2015

τυχερη εμβρυομεταφορα ??/9/2015

💖6 παγωτακια!!!!!!!!💖✌💕:D

💖joy1979💖++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια✌💕:D

💖ni-ki💖+++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌💕:D

💖💖💖ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!💖💖💖✌✌✌:D:D:D

------


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Πολυ -πολυ συγκινημενη ηθελα απλα να πω πως αυτο το πινακακι πρωτονγεμισε στις 30/08/2015

Σημερα 24/10/2015 εχουμε ηδη γεμισει εγκυουλες και γερα μωρακια!!!!!!!!!;):D

Δεν μειναμε πολλλα κοριτσια ακομα,για να παιρνουμε σειρα σας παρακαλω!!!!!!!;):D ή και οοοοολες μαζι!!!!!!!!!;):D

Για αυτο απο εδω και περα θα βαζω χρωμα στα λογια μου!!!!!!!!;):DΕτσι μου την βιδωσε σημερα απο τα κεφια μου ,την συγκινηση ,την αισιοδοξια και την απεραντη χαρα!!!!!!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω οοοοοοοοοολες για τις υπεροχες ευχες σας!για την συμπαρασταση στην δυσκολη φαση της αναμονης και συντομα θα ακουσω απο ολες σας τα ευχαριστα !!!ανυπομονω ν ακουσω και απο εσας τα ευχαριστα!!!αργα η γρηγορα ο Θεος μας ανταμιβει! μπορει να αργει καμια φορα αλλα δεν ξεχνα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω οοοοοοοοοολες για τις υπεροχες ευχες σας!για την συμπαρασταση στην δυσκολη φαση της αναμονης και συντομα θα ακουσω απο ολες σας τα ευχαριστα !!!ανυπομονω ν ακουσω και απο εσας τα ευχαριστα!!!αργα η γρηγορα ο Θεος μας ανταμιβει! μπορει να αργει καμια φορα αλλα δεν ξεχνα!

Γλυφιτζουρακι μου καλο χαρηκα παρα πολυ για την θετικη εξελιξη. Με το καλο να περασουν οι εννεα μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Γλυφιτζουρακι μου καλο χαρηκα παρα πολυ για την θετικη εξελιξη. Με το καλο να περασουν οι εννεα μηνες.

Ευχαριστώ Ανελακι μου!! Εύχομαι και σε εσένα σύντομα γλυκιά μου! Πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο γιατρό μου και το κεντρο του..μου έχει χαρίσει πολύ χαρά και ευτυχία και είναι.δίπλα μου σε ότι και να χρειαστώ. Όποια θέλει να με ρωτήσει ας μ στείλει μνμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...