Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!:D

Μας βλεπω ολες κοντα εγκυουλες!!!!!!!:D;)

Ανελακι μου ,μη μου στενοχωριεσαι σε παρακαλω,δεν ηταν ο μηνας μας,παμε δυνατα για τον επομενο!!!!!!;):D

Κοριτσια μου συντομα αυτο το πινακακι θα γεμισει εγκυουλες οοοολες μας και θα περιμενουμε ολο και νεα κοριτσια στην παρεα μας!!!!!:D

Αχ κοριτσια μου,ζω για την στιγμη που θα ανταλλασουμε αποριες για τις εγκυμοσυνες και τις γεννες μας!!!!!!:D

Και οκ τωρα μπορει να μοιαζει ισως μακρινο,ομως ποια ειναι η τυχερη στιγμη της καθεμιας μας καμμια μας δεν γνωριζει!!!!!:D;)

Για αυτο,σε απλα ελληνικα!!!!!! keep smiling καιιιιιι focus!!!!!!!;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχα λες Μαρτακη???τι να πω!!Εκεινος ξερει!!!!εχω πολλα κοινα με την εγκυμισυνη του γιου μου αλλα δεν θελω να αιρνω αερα γιατι η προσγειωση θα ειναι αποτομη..συτη την αποτομη ζαλη οχι δεν την ειχα!ειχα και εχω πολλα υγρα ομως..παντως διαβαζω οτι ειναι κ συμπτωμα απο τα ουτροτζεσταν!αλλα δεν με επιασε σε φαση που ειχα παρει χαπι.το παιρνω πρωι 7 η ωρα και το βραδυ 9 ασ πουμε..εεε 10 παρα ειμαι κοτοπουλο!!!χαχα!!!καλημερα κοριτσαρες!!αν και με βροχη εμεις παντα χαλογελαμε!!!!!

λεω... λεω.... α χα και υπνηλια ε!!!!( παλι διπλο μοιριζει) οτι καινα ειναι να ναι καλο κι ευλογημενο!!!! χαδακια στα σπορακια σου !!!

Καλημέρα!!!

Δυστυχώς δεν γονιμοποιήθηκε κανένα' date=' το ένα από τα δύο ωάρια ήταν καλό αλλά δεν γονιμοποιήθηκε. Δεν πειράζει συνεχίζουμε!!! Τον άλλο μήνα πάλι... Τελικά Αννούλα δεν ήταν καλός μήνας για μας ο Οκτώβριος! Ο Νοέμβρης ελπίζω να είναι καλύτερος![/quote']

αχ ανελακι μου γλυκο!!!!! οκ προχωραμε!!!! τον νοεμβριο λοιπον!!!!

Καλημέρα Ανελάκι μου εύχομαι ο Νοέμβρης να είναι ο τυχερός σου μήνας!!! Μην στεναχωριέσαι κάθε εμπόδιο για καλό :P:p:p:p. Πρώτα ο θεός θα είμαστε μαζί τον Νοεμβριο :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

αντε εντε ολες μαζι το πατε!!!! ετσι μοιαζει!!!!

Καλημέρα!!!!

Κρίμα!!!! Παμε για πιο τυχερη προσπαθεια τον αλλο μηνα!!!!

μαγισσακι εσυ μπορει να προλαβεις το τελος οκτωβρη!!!!! μην παρασυρεσαι!!!!!!

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!:D

Μας βλεπω ολες κοντα εγκυουλες!!!!!!!:D;)

Ανελακι μου ,μη μου στενοχωριεσαι σε παρακαλω,δεν ηταν ο μηνας μας,παμε δυνατα για τον επομενο!!!!!!;):D

Κοριτσια μου συντομα αυτο το πινακακι θα γεμισει εγκυουλες οοοολες μας και θα περιμενουμε ολο και νεα κοριτσια στην παρεα μας!!!!!:D

Αχ κοριτσια μου,ζω για την στιγμη που θα ανταλλασουμε αποριες για τις εγκυμοσυνες και τις γεννες μας!!!!!!:D

Και οκ τωρα μπορει να μοιαζει ισως μακρινο,ομως ποια ειναι η τυχερη στιγμη της καθεμιας μας καμμια μας δεν γνωριζει!!!!!:D;)

Για αυτο,σε απλα ελληνικα!!!!!! keep smiling καιιιιιι focus!!!!!!!;):D

και εχω να προσθεσω και καμια μας δεν γνωριζε!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ανελάκι μου εύχομαι ο Νοέμβρης να είναι ο τυχερός σου μήνας!!! Μην στεναχωριέσαι κάθε εμπόδιο για καλό :P:p:p:p. Πρώτα ο θεός θα είμαστε μαζί τον Νοεμβριο :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ναι πουλακι θα ειμαστε μαζι τον νοεμβριο και με την αννα και θα τα καταφερουμε. Θα κανεις διεγερση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πουλακι θα ειμαστε μαζι τον νοεμβριο και με την αννα και θα τα καταφερουμε. Θα κανεις διεγερση;

Ανελακι μου,οταν ενα ςανθρωπος θελει κατι τοσο πολυ οσο εμεις τα μωρακια μας,τα παντα συνομωτουν προς αυτο!!!!!!!!;):D

Ειμαστε οοοοοολες γεννημενες για ΜΑΝΟΥΛΕΣ και αυτο και μονο αυτο θα γινει!!!!!Τελος!!!!!;):D

Σε φιλωβ?


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!τι κανετε?εχω πονους περιοδου κοριτσια δεν ξερω δεν ελπιζω και πολλα τελικα!το στηθος φουσκωμενο πως στην εγκυμοσυνη αλλα δεν πονα καθολου σε συγκριση με οταν περιμενω περιοδο ποναει πολυ..δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!!!:D

Τι μου κανετε,πως ειστε?

Μη μου πτοειστε με τον καιρο.

ΗΘΙΚΟΝ?????:D;)

Γλυφιτζουρακι μου στο λεω και απο εδω,οτι το ξερεις το ξερω απλα στο υπενθημιζω

ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!!!!!;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

καλημετα κι απο μενα ειμαι σπιτι με αδεια ως 6/11..... φφφφφ θριλερ η περιπτωση μου...πηγαμε σε αλλους 2 γιατρους..ειδαν κανονιμα το σακο τον λεκιθικο κ το εμβριο..ο τελευταιος μου λεει αν εβλεπα μονοον υπερηχο δεν θα εβλεπα κατι ασχημο..κ η χοριακη ναι ξεκι.ησε χαλια κ ανησυχω για αυτο ωστοσο μετα διπλασιαζονταν κ ειναι εντος οριων..οποτε μου συνεστηδαν να συνεχισω τα φαρμακα κ τα ουτροτζεσταν κ μονο αν σε 8 μερες δεν δουμε κατι καλο στον υπερηχο σταματαμε..το ιδιο κ η αιματογος..καθετη στο να συνεχισουμε...αυτο που με εκνευριζει ειναι που ο εξωσωματικος δεν ειπε τιποτα για το πετιεχομενο του σακου..οποτε περιμενω..ανφταδουμε στο μοιραιο την αοξεση δεν την ιτωνω εφ οσων εχω εμβριο κ πια θα μαι 7 εβδομαδων...αυτα...δεν αισιοδοξω αα προσευχομαι..κ για τη μια πιθανοτητα θα το παλευα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημετα κι απο μενα ειμαι σπιτι με αδεια ως 6/11..... φφφφφ θριλερ η περιπτωση μου...πηγαμε σε αλλους 2 γιατρους..ειδαν κανονιμα το σακο τον λεκιθικο κ το εμβριο..ο τελευταιος μου λεει αν εβλεπα μονοον υπερηχο δεν θα εβλεπα κατι ασχημο..κ η χοριακη ναι ξεκι.ησε χαλια κ ανησυχω για αυτο ωστοσο μετα διπλασιαζονταν κ ειναι εντος οριων..οποτε μου συνεστηδαν να συνεχισω τα φαρμακα κ τα ουτροτζεσταν κ μονο αν σε 8 μερες δεν δουμε κατι καλο στον υπερηχο σταματαμε..το ιδιο κ η αιματογος..καθετη στο να συνεχισουμε...αυτο που με εκνευριζει ειναι που ο εξωσωματικος δεν ειπε τιποτα για το πετιεχομενο του σακου..οποτε περιμενω..ανφταδουμε στο μοιραιο την αοξεση δεν την ιτωνω εφ οσων εχω εμβριο κ πια θα μαι 7 εβδομαδων...αυτα...δεν αισιοδοξω αα προσευχομαι..κ για τη μια πιθανοτητα θα το παλευα

Κορίτσι μου γλυκό όντως ειναι ενα θρίλερ αυτό που ζεις που ουτε να φανταστώ πως αισθάνεσαι δεν μπορω.....

Εγω θελω να σου πω οτι εκει που σταματα η επιστημη ξεκινανε τα θαυματα!!!! Η φύση κανει τι δικές τις επιλογές και πολλα φορες κόντρα σε καθε ανθρώπινη πρόγνωση !!!!

Συνεχισε να ελπίζεις και να πιστευεις στο σπορακι σου!!!! Αφου εκεινο παλευει....εσυ δεν δικαιούσε να μην παλεύεις .....!!!!!!

Εχω απο την αρχη την ελπίδα οτι ολα θα πανε καλα!!!!!

Να μας ενημερώνεις....!!!!

Φιλια, αγκαλια και πολλες ευχές και προσευχές και για τους δυο σας!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό όντως ειναι ενα θρίλερ αυτό που ζεις που ουτε να φανταστώ πως αισθάνεσαι δεν μπορω.....

Εγω θελω να σου πω οτι εκει που σταματα η επιστημη ξεκινανε τα θαυματα!!!! Η φύση κανει τι δικές τις επιλογές και πολλα φορες κόντρα σε καθε ανθρώπινη πρόγνωση !!!!

Συνεχισε να ελπίζεις και να πιστευεις στο σπορακι σου!!!! Αφου εκεινο παλευει....εσυ δεν δικαιούσε να μην παλεύεις .....!!!!!!

Εχω απο την αρχη την ελπίδα οτι ολα θα πανε καλα!!!!!

Να μας ενημερώνεις....!!!!

Φιλια, αγκαλια και πολλες ευχές και προσευχές και για τους δυο σας!!!!

Καλησπέρα και από εμένα Νησάκι μου ;););););)

Και εγώ συμφωνώ απόλυτα με την Μαγισσούλα θαύματα γίνονται αρκεί να το πιστέψεις!!! :D:D:D:D:D:D

Μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για το σποράκι σου!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημετα κι απο μενα ειμαι σπιτι με αδεια ως 6/11..... φφφφφ θριλερ η περιπτωση μου...πηγαμε σε αλλους 2 γιατρους..ειδαν κανονιμα το σακο τον λεκιθικο κ το εμβριο..ο τελευταιος μου λεει αν εβλεπα μονοον υπερηχο δεν θα εβλεπα κατι ασχημο..κ η χοριακη ναι ξεκι.ησε χαλια κ ανησυχω για αυτο ωστοσο μετα διπλασιαζονταν κ ειναι εντος οριων..οποτε μου συνεστηδαν να συνεχισω τα φαρμακα κ τα ουτροτζεσταν κ μονο αν σε 8 μερες δεν δουμε κατι καλο στον υπερηχο σταματαμε..το ιδιο κ η αιματογος..καθετη στο να συνεχισουμε...αυτο που με εκνευριζει ειναι που ο εξωσωματικος δεν ειπε τιποτα για το πετιεχομενο του σακου..οποτε περιμενω..ανφταδουμε στο μοιραιο την αοξεση δεν την ιτωνω εφ οσων εχω εμβριο κ πια θα μαι 7 εβδομαδων...αυτα...δεν αισιοδοξω αα προσευχομαι..κ για τη μια πιθανοτητα θα το παλευα

Νησακι μου γλυκο,τι δοκιμασια κοριτσι μου!!!!!

Συμφωνω απολυτα με οσα εγραψαν και η Μαγισσουλα και το Πουλακι.

Εγω πιστευω και ευχομαι απο την αρχη για το πλασματακι σου,πιστευω πως ηρθε για να μεινει και πως κοντρα σε ολες τις πιθανοτητες και τις ιατρικες προβλεψεις δινει τον δικο του αγωνα για να το κρατας του χρονου τετοιες μερες στην αγκαλιτσα σου!!!

Στο ειχα πει εξ αρχης,οι αριθμοι παραμενουν απλα νουμερα οταν το θελημα Του εχει αποφασισει!!!!Και πιστευω και ευχομαι στην δικη σου περιπτωση να εχει αποφασισει το μωρακι σου να μεινει κοντα σου ως αποδειξη του να βιωνεις το προσωπικο σου θαυμα!!!!

Τις ευχες και τις προσευχες μου και μια τεραστια αγκαλια❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικό θαύμα! Έτσι όπως το είπες άννουλα μου έχεις ένα μαγικό τρόπο να περιγράφεις τις καταστάσεις με τόση γλυκητητα! Αχ Νησάκι μου είναι μαχητης το σπορακι και θέλει να γνωρίσει την μανουλα του!!!

Link to comment
Share on other sites

νησακι μου διαβασα μονο το ποστ του lollipop!!!!!

ε τελικα!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο ειναι θελημα θεου να γενηθει αυτο το εμβρυακι!!!!!!!

κοριτσια μπαινω για να σας πω τα νεα!!!!

μετα σιγα-σιγα θα διαβασω και τ δικα σας!!!

λοιπον ακουσαμε καρδουλες!!!! 9,6 το ενα και 9,4 το αλλο ειπε οτι ειναι 7 βδομαδων..... και ειπε σε ποσστο1/4 υπαρχει το συνδρομο να χασετε το ενα!!!!! απλα

σας το λεω..... τελος παντων... ειπαμε και για τα οικονομικα και σε ποιους συνεργατες θα παμε για αυχενικη και papp-a... για υπερηχο καρδιας...για β επιεδου.... ονοματα τιμες... τον ρωτησαμε για το πακετο εως την γεννα τι θελει ο γιατρος και τιμη γεννας....

μας ειπε οτι εχει συνεργασια με το γαια σε καλες τιμες ( μας τις ειπε)....ξυπνησα 5και τεταρτο για να βαλω το κολπικο και να σηκωθω στις 6.... 7παρα ειμασταν στην σταση του λεωφορειου... και 8,20 στην κλινικη....

ψωφησα..... κουραστηκα..... μου πιαστηκε καπως και το αριστερο ποδι....μεταξυ λεκανης και ποδιου εκει που κανει σαν λακουβα.... ακομα αισθανομαι καπως το νευρο....

γυρισαμε κατα τις 11-11,30 και ημουν κομματια!!!!

επισης νομιζα οτι η κοιλιαμου δεν ηταν μαλακη αλλα ειχε σφηξει (ισως να ειχε περτωσει καπως) ξεκουραστηκα ψαχνοντας τα ονοματα και η μια γατρος της β επιπεδου δεν την βρηκα στους πιστοποιημενους...... με ζωσαν τα ερωματικα....

μου ειε επισης ναπαρω σαλοσπιρ των 80mg και στις παρενεργειες κυησης γαλουχιας λεει αποβολες... τερατογεννησεις..... βεβαια στις ενδειξεις το δινουν για προληψη θρομβωσεων...... παντως δεν το ξεκινησα......

ισως παρω τηλ και τον γιατρο της εμβρυομητρικης αγωγης αυριο να τον ρωτησω....

αυτα τα νεαμου και ψωφησα να κανω φαι.....

και μετα υπνο απο τις 4 μεχρι πριν λιγο.......

φιλακια σε ολες ωσπου να σας δαβασω......


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...