Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

καλησπερα σας διαβαζωωω μαγισσα καλοβφαρμακογλυκοταξιδο..να ναι το τθχερο σουυυυυ.γλιφιτζουρακι με το καλο μια τεραστοα χοριακη..στα νεα μου τωρα..απο 96 τη Δευτερα καναμε σημςρα χοριακη να τη δουμε να πςφτει αφου τα κοψαμε ολα...πηραμε χοριακη 567.... ο γιατρος μου εδωσε μια πιθανοτητα κ ξαναρχισαμε τα φαρμακα..η αιματολογος με σκυλοβρισε που τα εκοψα κ ελπιζει πολυ..μου εχωσε επιπλεον..κι εγω στη μεση..αυπνη σε κακο ψυχολογικο χαλι..αυτο που περναω δεν υπαρχει αλλα το μωρο μου κανει αγωνα ρε κοριτσια...

Αν σου πω οτι δακρυσα οταν διαβασα το 567!!!!!!!!!!❤

Δεν θα σου πω πολλα κοριτσι μου.

Ειναι εκει το/τα σπορακι/α,παλευει/ουν και ευχομαι να βγειτε μονο νικητες!!!!!!❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σας διαβαζωωω μαγισσα καλοβφαρμακογλυκοταξιδο..να ναι το τθχερο σουυυυυ.γλιφιτζουρακι με το καλο μια τεραστοα χοριακη..στα νεα μου τωρα..απο 96 τη Δευτερα καναμε σημςρα χοριακη να τη δουμε να πςφτει αφου τα κοψαμε ολα...πηραμε χοριακη 567.... ο γιατρος μου εδωσε μια πιθανοτητα κ ξαναρχισαμε τα φαρμακα..η αιματολογος με σκυλοβρισε που τα εκοψα κ ελπιζει πολυ..μου εχωσε επιπλεον..κι εγω στη μεση..αυπνη σε κακο ψυχολογικο χαλι..αυτο που περναω δεν υπαρχει αλλα το μωρο μου κανει αγωνα ρε κοριτσια...

Πλακα κανειειειειιειειεις......κη εγώ σου λέω πως θα τα καταφερειειιειειειειειειιειει!!!! Ρε το μαγισσακι ξερει τι σου λέει!!!!! Να το ακούς το μαγισσακι........ Καλα ε....εχω ξετρελαθείτε τωραααααααα..... Γράψε μου το αρχικό του γιατρού σου....το εχω ξαναζήσει το έργο με τα κομμένα φάρμακα σε σπορακι που πάλευε!!!!!

Θα τα καταφέρετε σου λεωωωωωωω!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

στης βιοιτρικης της τιμες 5-6 βδομαδες εχει κατωτερη 270.. η κοπελα εκει μου λεει μην αγχωνεσαι...

Πολυ σωστες ειναι οι τιμες σε σχεση με τις εβδομαδες και πολυ σωστα σου ειπε κοριτσι μου η κοπελα!!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νησακι μου στο ιδιο μικροβιολογικο τις εκανες ολες τις χοριακες?

παρε βαθειες ανασες...... και χαλαρωσε!!!!!! ζει το σπορακι σου και θα τα καταφερει πιστευω και εγω!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ξερω αυτα την εχω τη λιστα..εμενα με τρελαινει που ειμαι στη μεση..δεν ξερω τι να κανω..

μηπως καποια δευτερη γνωμη, ισως και τριτη αν χρειαστει σε εβγαζε απο αυτην την δυσκολη θεση.... και σου εδινε ελπιδα και σιγουρια.......

σας ευχομαι κουκλα μου το καλυτεροτερο!!!!!! με την σκεψη σου θα κοιμηθω με την εννοια σου θα ξυπνησω!!!! φιλακια πολλα πολλα σου στελνω!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νησακι μου καλημερα!!!πολυ ωραια νεα γλυκια μου!το σπορακι σου εχει γατζωθει και παλευει γλυκια μου!σε λιγες μερες θα ξεκαθαρισει το τοπιο!να εισαι ηρεμη μπορει αν αργησε να εμφυτευτει νησακι μου..

Link to comment
Share on other sites

Νησάκι μου τι νεο ηταν αυτο!!!!!! Δε θα πω κατι για το γιατρο!! Ηταν λαθος που σπυ εκοψε τα φάρμακα αλλα το σπορακι ειναι τοσο δυνατό!!! Δευτερα παλι χοριακη;;; Ολα θα πανε τελεια!!!για να πάρεις κουραγιο θα σου παραθέσω τις χοριακες του γιου μου που κανενας δε το πίστευε και αυτος μας διέψευσε ολους!!!

Ανα 48 ωρες : 8 24 51 139 και η τελευταια μετα απο πεντε μερες 1380!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας διαβαζωωω μαγισσα καλοβφαρμακογλυκοταξιδο..να ναι το τθχερο σουυυυυ.γλιφιτζουρακι με το καλο μια τεραστοα χοριακη..στα νεα μου τωρα..απο 96 τη Δευτερα καναμε σημςρα χοριακη να τη δουμε να πςφτει αφου τα κοψαμε ολα...πηραμε χοριακη 567.... ο γιατρος μου εδωσε μια πιθανοτητα κ ξαναρχισαμε τα φαρμακα..η αιματολογος με σκυλοβρισε που τα εκοψα κ ελπιζει πολυ..μου εχωσε επιπλεον..κι εγω στη μεση..αυπνη σε κακο ψυχολογικο χαλι..αυτο που περναω δεν υπαρχει αλλα το μωρο μου κανει αγωνα ρε κοριτσια...

Καλημέρα νησάκι μου και στις υπόλοιπες κοπελιές ένα τεράστιο ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου και νομίζω ότι στο τέλος όλα θα είναι καλά για το σποράκι σου ;);););) Πίστεψε το και όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!!!!

Πολλά Πολλά φιλιά κόριτσι μου γλυκό :cool::cool::cool::cool::cool:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν φταιει ο γιατρος ρωτησα 3 γιατρους το ιδιο θα εκαναν...εμενα δεν διπλασιαζοταν δεν ειχε να κανει με το αν ξεκινησε χαμηλα...πρωτη 59 δευτερη 2 μερες μετα 67 και 2 μερες μετα 96 κανενας διπλασιασμος..απο τη δευτερα που ηταν 96 μεχρι την Παρασκευη πηγε 567...αρα λογικα εδω κατι καναμε...οπως και να χει δεν εχει να κανει με το γιατρο μου..τον εμπιστευομαι ακομα απολυτα...ποτε δεν μου ειπε οτι θα πεσει..μου ειπε οτι μπορει να ανεβει αρκετα ακομα και να πεσει μετα..το ιδιο κια αλλοι 3 γιατροι...στην παρουσα φαση ομως δεν με απασχολει αυτο..ουτε λεω ααα ειμαι εγκυος..αυτο που λεω ομως ειναι πως ναι μεσα μου καποιος παλευει...δινει μεγαλη μεχαη και περασε πολλα..αλλαξε 50 θερμοκρασιες...(σωμα εργαστηριο γονιμοποιηση καταψυξη ξεπαγωμα μεταφορα δωληνες..εμφυτευση)λοιπον εγω παυω ποια να βλεπω το παιδι μου σαν νουμερο...σαν εμβριο το βλεπω..κι ας φυγει..αν ειναι γραφτο απο το θεο να φυγει ας φυγει..κι αν ειναι αποβολη ας ειναι..αυτο ειναι πια εξω απο μενα αλλος αποφασιζει..ομως εχω ενα δυνατο εμβριο..κι ως που να δω μηδεν χοριακη το εχω στην κοιλια μου να παλευει..και ναι πιστευω στα θαυματα..μπορει να μη γινει σε μενα αλλα ακομα και τοτε θα συνεχισω να πιστευω...μεχρι να δω μηδεν λοιπον το εμβριο μου ειναι σαν ολα τα αλλα..τελος...κι ας λενε οτι θελουν τα νουμερα...αλλα γεννιουνται 5 μηνων και ζουν με χιλιαδες χειρουργεια..αλλα βγαινουν απο μητρες που αιμοραγουν κι αλλα ναι το πρωτο τριμηνο φαινοταν πως πανε να ξεγατζωθουν και τα καταφεραν ..γιατι οχι και το δικο μου;;αν ειναι να γινει θα γινει...θυμωνω με τον εαυτο μου που ενω γενικα ειμαι πολυ συγκροτημενη και σταθερη στα βηματα και τη σεψη αυτη τη βδομαδα ξεφυγα...περιμενω λοιπον..το θεο να αποφασισει..και τη φυση...κι ας παει η χοριακη να γ @μ@θ@@...σορι κι ολας αλλα εχουμε περασει ολες πολλα..καποτε πιστευα πως στο θετικο ειναι ο σκοπελος..τωρα ειδα οτι στο διπλασιασμο ειναι χειροτερα..δεν συγκρινεται με το αρνητικο..αρχιζεις κι λες..μηπως εαν ειχα κανει αυτο μηπως εκεινο μηπως το αλλο...ε τελος...ας γινει ο,τι θελει ο θεος...μια φορα εγω..ειμαι στην δευτερη μερα της 6 εβδομαδας της εγκυμοσυνης μου...

Link to comment
Share on other sites

νησάκι αγαλμα θα το κάνουμε το σπορακι σου..

φαντάσου τι θα γινει όταν γεννηθεί, κ εσύ θα εκνευρίζεσαι που πεισμώνει κ δεν θέλει να φάει φακές... γελάω τόσο πολύ...

κ εσύ θα του λες που έμοιασες παιδί μου κ έχεις τέτοιο πείσμα?

ένα δυνατό σποράκι τι αλλο μπορεί να γινει πέρα απο ένας δυνατος ανθρωπος...?

καλή τύχη νησάκι μου!!!

επίσης καλή επιτυχια στα κορίτσια που προσπαθούν...

αννούλα, γλειφιτζουρακι, νίκη, ανελ, μαγισσουλα...

καλημέρα!

κ μιας κ τα Χριστούγεννα πλησιάζουν θυμηθείτε

ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

νησααααααααακι μου!!!!! μια καλη μερα να εχεις!!!!

ενα χαδακι απο την θεια μαρτη στο γλυκο εμβρυακι σου!!!!!

σου ευχομαι ηρεμια..... υπομονη.... και θαρρος!!!!!!!!!

οι αλλες τσουπρες τι κανετε????

γλιψυτζουρακι και εσυ να μου χαιδεψεις τα εμβρυακια!!!!!!

ενα καλο σκ με τους αντρουλιδες σας..... ευχαριστο και απολαυστικο ευχομαι σεολες σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι μου κανετε,πως τα περνατε???:D

Νησακι μου,θα ξεκινησω απο εσενα πρωτα,θα σου πω οτι σου ειπα οτα μας πρωτοανακοινωσες τα αποτελεσματα της χοριακης σου κοριτσι μου.

Οι αριθμοι μοιαζουν απλα νουμερα μπροστα σε οτι αποφασιζει Εκεινος❤

Χαδακια στο/α σπορακι/α σου απο τη θεια Αννουσκαγια!!!❤:D

Ανελακι μου,Δευτερα πας για υπερηχο?:D

Με το καλο να μαζεψεις και απο αυτο το μηνα γερο/α εμβρυακι/α!!!!!!:D

Μαγισσουλα μου,ποτε με το καλο εσυ?:D

Πουλακι μου για αυτο το μηνα πας και εσυ?:D

Γλυφιτζουρακι μου με τα γλυφιτζουρακια σου!!!!!!:DΧαδακια απο τη θεια Αννουσκαγια;):D

Μαρτακι μου με τα Μαρτακια σου!!!!!!!!!:DΧαδακια επισης απο τη θεια Αννουσκαγια!!!!!!:D

Λιακι μου,φιλακια στον μικρο σου και χαδακια και στο δικο σου σπορακι απο τη θεια Αννουσκαγια!!!!!!:D

Μαρα μου,με το καλο να φτασει η τυχερη σου μερα!!!!!!;):D

ποιο κοριτσι ξεχναω?

Εγω εχτες το βραδυ μετα το τελευταιο χαπι κλομιφεν ειχα ναυτια.

Κρατηθηκα για μιαμιση ωρα να προλαβει να κανει το χαπι την δραση του,δεν ξερω αν προλαβε,και δεν αντεξα αλλο εκανα εμετο(συγγνωμη για τια ανατριχιαστικες λεπτομερειες).

Ειπα τον πονο μου και ξεθυμανα.

Δεν ξερω αν επηρεαζεται η διαιδικασια απο αυτη την κατασταση που ειμαι.Ευχομαι πως οχι.

Φιλακια❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...