Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

μιση ωρα. δεν ειμαι του αλατιου παρολαυτα εχω πριστει. ανοδος στην ζυγαρια 2 κιλακια!!πινω ολη μερα νερο αλλα το πρηξιμο ειναι εμφανες

οκ θα το αντεξεις κι αυτο!!!!!

aaaa.....den thimame pote to perno!!! analoga me ta ipolipa farmaka! na min peftoun pola mazi! den mou exoun pi na to perno nistiki ala na min troo alati ke zaxari ekini tin periodo! ke na sou po tin alithia.....ego se kathe prospathia xano kila me tin diatrofi pou kano! e meta to arnitiko ta perno piso giati savouriazo averta apo tin stenaxoria mou!!!! xaxaxaaxaxa....

επιτελους!!!!! βρηκα και εναν ανθρωπο που αδυνατιζει!!!!!! εχω χασει 5 κιλα συνολο απο 31 αυγουστου.... ενταξει μου εφυγε η απορια γιατι αν ειναι απο τα διδυμα.... θα μεινω η μιση..... τελικα ειναιαπο την υγειινη διατροφη....... και τα τρια τετραωρα.... χαχαχαχα!!!!

Περασαμε υπεροχα!!!!

Στιγμες οπως παλια!!!!!:D

Οσο για τη φωτο' date='ειδικα εσενα Μαρτακι μου,θα σου αρεσει πολυ πιστευω;):D

Θελω να την βαλω στην υπογρφη μου αλλα δεν το δεχεται το συστημα.Μου γραφει πως ειναι μεγαλο το μεγεθος και να μικρινω την φωτο αλλα δεν ξερω πως γινεται:tongue:

Χεεεεελπ!!!!!:P[/quote']

και εγω το ιδιο ποβλημα εχω και δεν εχω προλαβει να το πω στον συζυξ.... τι να κανει ο διολος.... χυτρες....κατσαρολες.... ταψια..... ψωνια..... σκουπιδια..... κανει και το μπαλκονι ξυσιμο βαψιμο σιγα σιγα μια ωρα οταν γυρναει απο την δουλειαπριν βραδιασει.... και μια ωριτσα το πρωι... και μετα παει δουλεια...... αν δεν μας πουν οι τσουπρες εδω....ε καποια στιγμη θα τα καταφερω να μου το κανει και αυτο!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Αννουλα αν εχεις προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιων

δοκιμασε να την ανοιξεις εκει κ να την αποθηκευσεις ως pdf ή jpeg

Μετα την αποθηκευση με δεξι κλικ καπου θα σου λεει κατι για πληροφοριες μεγεθος

κατι τετοιο δεν θυμαμαι κ δεν εχω πολλα χρονια υπολογιστη για να το δω κ να σου πω.


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!ουτε εγω ξερω Αννουλα μου...ολα θα τα αντεξω δεν το συζητω!απλα απο παντα δεν ειμαι του αλατιου και της ζαχαρης αλλα παρολαυτα κανω κατακρατηση φουλ..εχασες Μαρτακη και εσυ Μαγισοουλα??τι να πω!!ισως ειναι θεμα οργανισμου!!ισως τελικα να μην ειναι απο την κορτιζονη... :-( αυριο η μεγαλη μερα λοιπον!!ανυπομονω να τα βαλω να τα χαιδεψω και να τα παρακαλεσω να μεινουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!ουτε εγω ξερω Αννουλα μου...ολα θα τα αντεξω δεν το συζητω!απλα απο παντα δεν ειμαι του αλατιου και της ζαχαρης αλλα παρολαυτα κανω κατακρατηση φουλ..εχασες Μαρτακη και εσυ Μαγισοουλα??τι να πω!!ισως ειναι θεμα οργανισμου!!ισως τελικα να μην ειναι απο την κορτιζονη... :-( αυριο η μεγαλη μερα λοιπον!!ανυπομονω να τα βαλω να τα χαιδεψω και να τα παρακαλεσω να μεινουν!!!

Καλημέρα !καλα μην φανταστεις οτι εμεινα μιση! Εχασα 2 κιλά σε εναμιση μηνα....σιγα τα αυγά!!!!

Με το καλο να τα δεχτεις αυριο και να μείνουν για 9 μηνες!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαίνω!!! Εμπλεξα αυτές τις ημέρες με διάφορα και δεν προλάβαινα να γράψω.

Γλυφιτζουρακι με το καλό την Παρασκευή να τα δεχτεις και να φωλιάσουν εκει για εννέα μήνες!!!

Αννούλα και εγώ πήρα κλομιφένη σήμερα είναι η τελευταία ημέρα. Αυτήν την φορά με πηράξανε λίγο, είχα συχνά πονοκεφάλους και νεύρα αρκετά. Εσύ καλά είσαι? Πότε πας για υπέρηχο? Μαζί είμαστε λογικά. Το Σάββατο θα κάνω μια εξέταση οιστραδιόλης να δούμε τι θα δείξει και ανάλογα υπέρηχο.

Μαγισσούλα μου αδιαθετησες τελικά? κι εμένα μου είπανε την φορά που θα κάνω εμβρυμεταφορά λόγω αυτοάνοσου να ξεκινήσω 15 ημέρες πριν 2 χαπάκια κορτιζόνης των 5 και στις προηγούμενες προσπάθειες είχα πάρει αλλά όχι τόσες πολλές ημέρες μόνο κοντά στην μεταφορά.

Νησάκι φιλάκια πολλά

Μαρτάκη τι ωραία που έχεις το κορίτσι σου και σε βοηθάει!!! Να την χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαίνω!!! Εμπλεξα αυτές τις ημέρες με διάφορα και δεν προλάβαινα να γράψω.

Γλυφιτζουρακι με το καλό την Παρασκευή να τα δεχτεις και να φωλιάσουν εκει για εννέα μήνες!!!

Αννούλα και εγώ πήρα κλομιφένη σήμερα είναι η τελευταία ημέρα. Αυτήν την φορά με πηράξανε λίγο, είχα συχνά πονοκεφάλους και νεύρα αρκετά. Εσύ καλά είσαι? Πότε πας για υπέρηχο? Μαζί είμαστε λογικά. Το Σάββατο θα κάνω μια εξέταση οιστραδιόλης να δούμε τι θα δείξει και ανάλογα υπέρηχο.

Μαγισσούλα μου αδιαθετησες τελικά? κι εμένα μου είπανε την φορά που θα κάνω εμβρυμεταφορά λόγω αυτοάνοσου να ξεκινήσω 15 ημέρες πριν 2 χαπάκια κορτιζόνης των 5 και στις προηγούμενες προσπάθειες είχα πάρει αλλά όχι τόσες πολλές ημέρες μόνο κοντά στην μεταφορά.

Νησάκι φιλάκια πολλά

Μαρτάκη τι ωραία που έχεις το κορίτσι σου και σε βοηθάει!!! Να την χαίρεσαι.

Ανελακι με το καλο ο υπερηχος!!!περιμενουμε νεα σου!!!φιλακια πολλα σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!!!!!!!:D

Ανελακι μουυ,,λογικα μαζι ειμαστε!!!!!;):DΕυχομαι και για τις δυο μας τυχερος μηνας με τυχερα ωαριακια!!!!!;):D

Εμενα ευτυχωωωως η κλομιφαινη δε μου δημιουργησε πονοκεφαλους,εχω ηδη θεμα και θα ηταν πολυ επιβαρυντικο.Αυτο που διαπιστωνω κυριως ειναι πρηξιμο στην κοιλια και αλλαγη στη συμπεριφορα,στο συναισθημα,νευρα,κλαμα και παει λεγοντας.Δεν θελω να παραπονιεμαι,δοξα το Θεο,ολα καλα,ολα για καλο!!!!!!;):D

Μαρτακι μουυυυ,χαδακια στα μικρακια!!!!!!!:D

Νησακι μουυυυυυ,σε σκεφτομαι,σε φιλω!!!!!!:D

Γλυφιτζουρακι μουυυυυ,με το καλο, με το καλο,να φωλιασουν 9 μηνες στην κοιλιτσα σου!!!!!!:D

Μαγισσουλα μουυυυυ,αδιαθετησες,ποτε ξεκινας με το καλο?:D

Ειρηνακι μουυυ,φιλακια κοριτσι μου!!!!!:D

Βεσπακι μουυυυυ,χαθηκες,εισαι καλα?

Μαρα μουυυυ,πως εισαι?Ειμαι ασχετη απο τεχνολογια,θα δω πως θα την βαλω εδω την φωτο.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!!!!!!!:D

Ανελακι μουυ,,λογικα μαζι ειμαστε!!!!!;):DΕυχομαι και για τις δυο μας τυχερος μηνας με τυχερα ωαριακια!!!!!;):D

Εμενα ευτυχωωωως η κλομιφαινη δε μου δημιουργησε πονοκεφαλους,εχω ηδη θεμα και θα ηταν πολυ επιβαρυντικο.Αυτο που διαπιστωνω κυριως ειναι πρηξιμο στην κοιλια και αλλαγη στη συμπεριφορα,στο συναισθημα,νευρα,κλαμα και παει λεγοντας.Δεν θελω να παραπονιεμαι,δοξα το Θεο,ολα καλα,ολα για καλο!!!!!!;):D

Μαρτακι μουυυυ,χαδακια στα μικρακια!!!!!!!:D

Νησακι μουυυυυυ,σε σκεφτομαι,σε φιλω!!!!!!:D

Γλυφιτζουρακι μουυυυυ,με το καλο, με το καλο,να φωλιασουν 9 μηνες στην κοιλιτσα σου!!!!!!:D

Μαγισσουλα μουυυυυ,αδιαθετησες,ποτε ξεκινας με το καλο?:D

Ειρηνακι μουυυ,φιλακια κοριτσι μου!!!!!:D

Βεσπακι μουυυυυ,χαθηκες,εισαι καλα?

Μαρα μουυυυ,πως εισαι?Ειμαι ασχετη απο τεχνολογια,θα δω πως θα την βαλω εδω την φωτο.

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!

Ειχα τα νεύρα μου σημερα γιατι μου εκανε παλι καπρίτσια η περίοδος αλλα τωρα αδιαθετησα για τα καλα νομιζω αρα ηρεμησα και αυριο ξεκιναω προετοιμασία ενδομητριου! Αααααντε να δουμε τι θα δουμε παλι.........


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!ουτε εγω ξερω Αννουλα μου...ολα θα τα αντεξω δεν το συζητω!απλα απο παντα δεν ειμαι του αλατιου και της ζαχαρης αλλα παρολαυτα κανω κατακρατηση φουλ..εχασες Μαρτακη και εσυ Μαγισοουλα??τι να πω!!ισως ειναι θεμα οργανισμου!!ισως τελικα να μην ειναι απο την κορτιζονη... :-( αυριο η μεγαλη μερα λοιπον!!ανυπομονω να τα βαλω να τα χαιδεψω και να τα παρακαλεσω να μεινουν!!!

με το καλο να τα υποδεχτεις ' date='......να φωλιασουν και να μεγαλωσουν...... γλιφυτζουρακι μου!!!!! καλη επιτυχια!!!! ο θεος μαζι σου!!!!! με το χερι του γιατρου!!!!!!

Δεν σας προλαβαίνω!!! Εμπλεξα αυτές τις ημέρες με διάφορα και δεν προλάβαινα να γράψω.

Γλυφιτζουρακι με το καλό την Παρασκευή να τα δεχτεις και να φωλιάσουν εκει για εννέα μήνες!!!

Αννούλα και εγώ πήρα κλομιφένη σήμερα είναι η τελευταία ημέρα. Αυτήν την φορά με πηράξανε λίγο, είχα συχνά πονοκεφάλους και νεύρα αρκετά. Εσύ καλά είσαι? Πότε πας για υπέρηχο? Μαζί είμαστε λογικά. Το Σάββατο θα κάνω μια εξέταση οιστραδιόλης να δούμε τι θα δείξει και ανάλογα υπέρηχο.

Μαγισσούλα μου αδιαθετησες τελικά? κι εμένα μου είπανε την φορά που θα κάνω εμβρυμεταφορά λόγω αυτοάνοσου να ξεκινήσω 15 ημέρες πριν 2 χαπάκια κορτιζόνης των 5 και στις προηγούμενες προσπάθειες είχα πάρει αλλά όχι τόσες πολλές ημέρες μόνο κοντά στην μεταφορά.

Νησάκι φιλάκια πολλά

Μαρτάκη τι ωραία που έχεις το κορίτσι σου και σε βοηθάει!!! Να την χαίρεσαι.

αντε η ορμονη να ειναι οπως πρεπει και να σου κλεισει για υπερυχο!!!!! αντε να περνετε σειρα λεμε!!!!!

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!

Ειχα τα νεύρα μου σημερα γιατι μου εκανε παλι καπρίτσια η περίοδος αλλα τωρα αδιαθετησα για τα καλα νομιζω αρα ηρεμησα και αυριο ξεκιναω προετοιμασία ενδομητριου! Αααααντε να δουμε τι θα δουμε παλι.........

επιτελους ηρθε!!! αντε η τελευταια σου να'ναι και να σου βγαλει το ομορφοτερο ωαριο!!!!!!!

αννουλιτσα πως εισαι? καλυτερα? εγω ποοοοοολυυυυυ υπνο κοριτσια!!!!!

το νησακι μου τι κανει?? η μανουλα του? μακια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να τα υποδεχτεις ,......να φωλιασουν και να μεγαλωσουν...... γλιφυτζουρακι μου!!!!! καλη επιτυχια!!!! ο θεος μαζι σου!!!!! με το χερι του γιατρου!!!!!!

αντε η ορμονη να ειναι οπως πρεπει και να σου κλεισει για υπερυχο!!!!! αντε να περνετε σειρα λεμε!!!!!

επιτελους ηρθε!!! αντε η τελευταια σου να'ναι και να σου βγαλει το ομορφοτερο ωαριο!!!!!!!

αννουλιτσα πως εισαι? καλυτερα? εγω ποοοοοολυυυυυ υπνο κοριτσια!!!!!

το νησακι μου τι κανει?? η μανουλα του? μακια!!!!

Χιχιχιχι.....δεν θα βγαλει ωαρια ....παω για τα μπαρμπασταθακια μου και εγω!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...