Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

ωραια νεα για ονειρα!!!! σε δυο μηνες.... σε περιμενουν τα μπαρμπασταθακια σου!!!!!!!

τα καλυτερα αγαπη μου!!! και τωρα απολαυσε την κυουρια..... μετα το σε@ και αγκαλιτσες και βολτιτσες με τον αντρουλη σου!!!! προετοιμαστειτε ψυχολογικα!!!!!!

τα ζουζουνακια μου πρεπει να'ναι καλα!!! σημερα καναμε τις εξετασεις μας.... ενα κατεβατο!!!!!!!!εχω ενα πονοκεφαλο απο χτες αλλα μαλλον ειναι απο την ιωση της μεγαλης!!!!! ευτυχως με πηρε ξοφαλτσα!!!!! μακαρι ναμου φυγει να μην παρω ντεπον..... αλλα και να παρω ολα οκ μου ειπε ο ντοκ.....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η χοριακη πηγε 96..φυσικα παει για βιοχημικη..κοβουμε τα φαρμακα κ χοριακη την Παρασκευη...δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου..χιλιες φορες αρνητικο παρα αυτο..εχω το σπορακι μου εμφυτευμενο στην κοιλια μου το.πρωτο εμφυτευμενο σπορακι μας κ παλευει το κακομοιρο ενω ειναι καταδικαδμενο...κι εγω δεν μπορω ουτε να το χαιδεψω..εριξα το μεγαλυτερο κλαμα της ζωης μου..σημερα πιστευα πως ολα εχουν τελειωσει..αλλα αυτο ειναι ακομα εκει..οταν ειδα 96 δεν ηξερα πως να αντιδρασω..σε φυσικες συνθηκες ισως δεν επαιρνα χαμπαρι μια τετοια κυηση..ωστοσο τωρα με ποναει...το ειδα να μπαινει στην κοιλια μου( ευχομαι να ναι μονο το ενα γατζωμενο) τη χαιδεψα του μιλησα..πηρα θετικο..ειδα τον αντρα μου να κλαιει συο θετικο..ηρξε το Σαββατο στεναχωρεθηκαμε κλαψαμε ειπαμε τελειωσε..απο χτες πιστεψαμε πως τελειωσε..κ σερα ειναι ακομα εκει..δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη πηγε 96..φυσικα παει για βιοχημικη..κοβουμε τα φαρμακα κ χοριακη την Παρασκευη...δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου..χιλιες φορες αρνητικο παρα αυτο..εχω το σπορακι μου εμφυτευμενο στην κοιλια μου το.πρωτο εμφυτευμενο σπορακι μας κ παλευει το κακομοιρο ενω ειναι καταδικαδμενο...κι εγω δεν μπορω ουτε να το χαιδεψω..εριξα το μεγαλυτερο κλαμα της ζωης μου..σημερα πιστευα πως ολα εχουν τελειωσει..αλλα αυτο ειναι ακομα εκει..οταν ειδα 96 δεν ηξερα πως να αντιδρασω..σε φυσικες συνθηκες ισως δεν επαιρνα χαμπαρι μια τετοια κυηση..ωστοσο τωρα με ποναει...το ειδα να μπαινει στην κοιλια μου( ευχομαι να ναι μονο το ενα γατζωμενο) τη χαιδεψα του μιλησα..πηρα θετικο..ειδα τον αντρα μου να κλαιει συο θετικο..ηρξε το Σαββατο στεναχωρεθηκαμε κλαψαμε ειπαμε τελειωσε..απο χτες πιστεψαμε πως τελειωσε..κ σερα ειναι ακομα εκει..δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο

Νησάκι μου Δεν υπαρχουν λόγια παρηγοριάς να σου πω.. Ολο αυτο ειναι πολυ δυσκολο.. Ο γιατρος δεν αφησε κανενα παράθυρο ελπίδας;! :( να κλαψεις να βγει απο μεσα σου , το κλαμα παντα ειναι σύμμαχος μας ..


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια νεα για ονειρα!!!! σε δυο μηνες.... σε περιμενουν τα μπαρμπασταθακια σου!!!!!!!

τα καλυτερα αγαπη μου!!! και τωρα απολαυσε την κυουρια..... μετα το σε@ και αγκαλιτσες και βολτιτσες με τον αντρουλη σου!!!! προετοιμαστειτε ψυχολογικα!!!!!!

τα ζουζουνακια μου πρεπει να'ναι καλα!!! σημερα καναμε τις εξετασεις μας.... ενα κατεβατο!!!!!!!!εχω ενα πονοκεφαλο απο χτες αλλα μαλλον ειναι απο την ιωση της μεγαλης!!!!! ευτυχως με πηρε ξοφαλτσα!!!!! μακαρι ναμου φυγει να μην παρω ντεπον..... αλλα και να παρω ολα οκ μου ειπε ο ντοκ.....

ba ta barbastathakia den tha perimenoun dio mines!!! kamia 15aria meres to poli! tha kanoume et kanonika afto ton mina! to sperma ine aneksartito pros to paron! to parakolouthoume gia na doume apla pos pai ke na ithmizoume tin doso ton vitaminon!!!!

perastika grigora ke ksofaltsa efxome!!! olos o kosmos ine arostos gamoto! ke ego tremo min koliso tipota tora pou ine na kano tin emvriometafora!!! ipomoniiiiiiii...............


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

η χοριακη πηγε 96..φυσικα παει για βιοχημικη..κοβουμε τα φαρμακα κ χοριακη την Παρασκευη...δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου..χιλιες φορες αρνητικο παρα αυτο..εχω το σπορακι μου εμφυτευμενο στην κοιλια μου το.πρωτο εμφυτευμενο σπορακι μας κ παλευει το κακομοιρο ενω ειναι καταδικαδμενο...κι εγω δεν μπορω ουτε να το χαιδεψω..εριξα το μεγαλυτερο κλαμα της ζωης μου..σημερα πιστευα πως ολα εχουν τελειωσει..αλλα αυτο ειναι ακομα εκει..οταν ειδα 96 δεν ηξερα πως να αντιδρασω..σε φυσικες συνθηκες ισως δεν επαιρνα χαμπαρι μια τετοια κυηση..ωστοσο τωρα με ποναει...το ειδα να μπαινει στην κοιλια μου( ευχομαι να ναι μονο το ενα γατζωμενο) τη χαιδεψα του μιλησα..πηρα θετικο..ειδα τον αντρα μου να κλαιει συο θετικο..ηρξε το Σαββατο στεναχωρεθηκαμε κλαψαμε ειπαμε τελειωσε..απο χτες πιστεψαμε πως τελειωσε..κ σερα ειναι ακομα εκει..δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο

ax vre koritsaki mou poso stenaxorieme!!!!! pragmatika opos ta les ine!!!! xilies fores mideniko para afto to pragma!!!! ine o xiroteros mou efialtis.....pffffff....... elpizo na vris tin dinami sidoma na ksanasikothis ke na palepsis ksana me to kefali psila!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η χοριακη πηγε 96..φυσικα παει για βιοχημικη..κοβουμε τα φαρμακα κ χοριακη την Παρασκευη...δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου..χιλιες φορες αρνητικο παρα αυτο..εχω το σπορακι μου εμφυτευμενο στην κοιλια μου το.πρωτο εμφυτευμενο σπορακι μας κ παλευει το κακομοιρο ενω ειναι καταδικαδμενο...κι εγω δεν μπορω ουτε να το χαιδεψω..εριξα το μεγαλυτερο κλαμα της ζωης μου..σημερα πιστευα πως ολα εχουν τελειωσει..αλλα αυτο ειναι ακομα εκει..οταν ειδα 96 δεν ηξερα πως να αντιδρασω..σε φυσικες συνθηκες ισως δεν επαιρνα χαμπαρι μια τετοια κυηση..ωστοσο τωρα με ποναει...το ειδα να μπαινει στην κοιλια μου( ευχομαι να ναι μονο το ενα γατζωμενο) τη χαιδεψα του μιλησα..πηρα θετικο..ειδα τον αντρα μου να κλαιει συο θετικο..ηρξε το Σαββατο στεναχωρεθηκαμε κλαψαμε ειπαμε τελειωσε..απο χτες πιστεψαμε πως τελειωσε..κ σερα ειναι ακομα εκει..δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο

Ποσο δυσκολες στιγμες κοριτσι μου.

Τι λογια να βρει να σου πει κανεις αραγε?

Δακρυζω στην περιγραφη σου,στα συναισθηματα σου.

Ευχομαι ολες αυτες οι δοκιμασιες να λαβουν τελος και να σου χαριστει συντομα ολη η ευτυχια του κοσμου!!!!!!!!

Καλη δυναμη κοριτσακι μου,μια τεραστια αγκαλια❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε γμτ?

νησάκι μου ο χρόνος ειναι ο καλύτερος γιατρός..

κλάψε όσο μπορείς.

θα έρθει η στιγμή που θα έχεις ξεσπάσει αρκετά

κ θα ηρεμήσεις, θα σηκωθεις κ θα νιώσεις καλύτερα...

πριν ένα μήνα στην αρνητικη χοριακη

βγηκα με τον αντρα μου πήγαμε για φαγητο μετά πήγαμε για ποτάκι.. ήμασταν ξαφνικά οι δυο μας χωρίς ελπίδα για παιδάκι..

έπρεπε να "γιορτάσουμε" ότι ήμασταν δυο ανθρωποι που αγαπαμε ο ένας τον αλλον.

όλες τις υπόλοιπες φορές που καθόμουν σε ένα κρεβάτι με τις πυτζαμες τι κατάλαβα?

στην αρχη δεν ήθελα να σηκωθώ απο το κρεβάτι, όπως όλες τις προηγούμενες..

αλλα σηκώθηκα στολίστηκα έκανα ένα ψιλοbeaute κ βγηκα έξω σαν να μην τρέχει τπτ..

εννοείται ότι δεν συζητήσαμε γι αυτο το θέμα,

αλλα τελικά γύρισα σπίτι ήρεμη...

κ σίγουρη ότι με νιώθει κ ότι πληγωνεται όσο κ εγώ κ ότι θα ξαναπροσπαθηαω γιατι το αξίζουμε.

κάνε ότι μπορείς για να νιώσεις καλύτερα..

μόνο να είσαι ενωμένη με τον αντρα σου!!!


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

η χοριακη πηγε 96..φυσικα παει για βιοχημικη..κοβουμε τα φαρμακα κ χοριακη την Παρασκευη...δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου..χιλιες φορες αρνητικο παρα αυτο..εχω το σπορακι μου εμφυτευμενο στην κοιλια μου το.πρωτο εμφυτευμενο σπορακι μας κ παλευει το κακομοιρο ενω ειναι καταδικαδμενο...κι εγω δεν μπορω ουτε να το χαιδεψω..εριξα το μεγαλυτερο κλαμα της ζωης μου..σημερα πιστευα πως ολα εχουν τελειωσει..αλλα αυτο ειναι ακομα εκει..οταν ειδα 96 δεν ηξερα πως να αντιδρασω..σε φυσικες συνθηκες ισως δεν επαιρνα χαμπαρι μια τετοια κυηση..ωστοσο τωρα με ποναει...το ειδα να μπαινει στην κοιλια μου( ευχομαι να ναι μονο το ενα γατζωμενο) τη χαιδεψα του μιλησα..πηρα θετικο..ειδα τον αντρα μου να κλαιει συο θετικο..ηρξε το Σαββατο στεναχωρεθηκαμε κλαψαμε ειπαμε τελειωσε..απο χτες πιστεψαμε πως τελειωσε..κ σερα ειναι ακομα εκει..δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!

συγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα θελω να ρωτησω κατι.

νησακι μου το σαββατο η χοριακη σου ηταν 67 και σημερα 96 σωστα???

υπαρχει λοιπον αυτο που λενε αυξηση περιπου κατα 2/3 της τιμης καθε 2 μερες.

αφου ανεβαινει δεν ειναι καθολου ενθαρρυντικο σεναριο?

δε θελω να σε ξεσηκωσω ουτε να σε γεμισω ωραια λογια αλλα αφου δεν πεφτει μηπως παλευει το σπορακι σου?

σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και πολλες πολλες ευχες για το καλυτερο!


z1gep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νησακι μου καλο πραγματι χιλιες φορες μηδενικη χοριακη παρα αυτο που περνας. Καλη συνεχεια κοριτσακι μου και θα ερθουν ομορφες μερες και θα ερθει το σπορακι σου για να μεινει αυτη την φορα. Πολλα φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Νησάκι μου θα ερθουν καλυτερες μερες μην κλαις! Πες οτι απλα δεν πετυχε κ παμε δυναμικα για νεα προσπαθεια! Ειτε μηνεδικο απο την αρχη ειτε αποβολη το αποτελεσμα ειναι ιδιο. Καθε εμποδιο για καλο.

Κ εγω μπορω να πω οτι στο δευτερο αρνητικο απελπιστηκα πιο πολυ αλλα η λυση του προβληματος δεν ειναι η παραιτηση.

Παρε το χρονο σου κ ξεκίνα!

Εγω θα παω να κανω καριοτυπο προς το παρον κ βλεπουμε.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το ιδιο το αρνητικο με τη βιοχημικη..πιστεψε με..εχω ζησει κ τα 2 !! καποτε ελεγα αχ θεε μου ας δω ενα θετικο να δω οτι συλλαμβανω..σημερα λεω 1000 φορες αρνητικο.πατα αυτι..στο αρνητικο.λες αρνητικο.κλαις χτυπιεσαι κ σηκωνεσαι..στο θετικο σου ζαριζεται ολος ο κοσμος κ σου τραβανε το χαλι.κατω απο τα ποδια..αυτη τη στιγμη που.μιλαμε το στηθος.μου ειναι τουμπανο οι φλεβες εξω..το.πρωι ειχα την πρωτη αναγουλα..το εμβριο ειναι εκει...5 μερες τωρα ξερω πως ριμαι θεωρητικα εγκυος κ ομως δεν θα μαι...πριν λιγο ηθελα να λθασω κατι απο ψηλο ραφι.κ δεν τεντωθηκα να μην το πονεσω κι αλλο..ποναει η.κοιλια μου ξερω πως θα αποβαλω κι.ομως σκεφτομαι.την προσπαθεια πκυ εκανε...δεν ειναι το ιδιο..χιλιες φορες αρνητικο.παρα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Νησακι δε ξερω αν με θυμασαι...και δεν εχει κ πολυ σημασια,,απλα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι ξερω την ιστορια σου καιρο τωρα,,γραφαμε μαζι στο θεμα ''ποσο καιρο προσπαθειτε για πρωτο μωρακι''και μαλιστα αν θυμασαι ειχε τυχει κ καναμε και οι 2 μαζι την πρωτη μας σπερματεγχυση...

Ολη την εβδομαδα εμπαινα να δω τα νεα σου...οτι κ να πεις οτι κ να νοιωθεις εχεις δικιο κοριτσακι μου....δεν εχω λογια..μονο εψαξα κ βρηκα ενα μνμ που ειχες γραψει εσυ παλιοτερα κ σκεφτηκα να το αντιγραψω να παρεις παλι δυναμη κ να ξανασηκωθεις

''διάβασα τον τίτλο του ποστ και μερικά από τα μηνυματα σας γιατί δεν είχα αντοχή για όλα...ηθελα απλα να παραθέσω πως η δική μου δύναμη είναι ο ανθρωπος που με κανει να νιωθω ξεχωριστη και είναι ο αντρας μου..του οφειλω την ψυχικη μου ισορροπία το χαμογελο που ακομα ανθει στα χειλη μου την αισιοδοξια ...αχ να ξερες τι δυναμη μου δινει η δυναμη σου λεει το τραγουδι της Ζουγανελη κι εγω το εχω συνδεσει με ολο αυτο που περνάμε...καθε φορα που παω να λυγισω τον θυμαμαι να μου σφιγει το χερι σε καποιο διαδρομο νοσοκομειου της υποβοηθουμενης πτεριγας και να μου λεει "οσο τα χερια μας ειναι ενωμενα κανουμε πιο δυνατη αγκαλια για το μωρο που θα ρθει..και θα ρθει.."αυτη την κουβεντα δεν μπορω να την ξεχασω..κι εγω εχω λυγισει κι εχω κλαψει κι εχω χτυπηθει πανω απο τηλεφωνα με αρνητικες χοριακες πανω απο αρνητικα τεστ πανω απο τη λεκανη στις πρωτες σταγονες αιματος..ομως βγαινοντας ειχα μια αγκαλια να κλαψω κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο...το παραθετω γιατι αν εγω δεν εχω την τυχη να εχω αυτες που αλλες ειχαν ευκολα ,εχω κατι που υπαρχουν γυναικες που επισης ψαχνουν χρονια η δεν θα αποκτησουν ποτε..καποιον να μ αγαπαει..κι οσο μας αγαπα καποιος ειμαστε παντα ξεχωριστες''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...