Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχεις εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; 

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Οπότε εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. 

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

απο 59 πηγε 67...το αποχαιρετω το ονειρο....ο γιατρος απογοητευμενος φυσικα αλλα τη Δευτερα θελει κ

ξανα..λοωικα για να τη δει να πεσει..ηαπογοητευση μου ειναι τεραστια..καλυτερα να μην ανεβαινε ποτε

Ω ρε γαμωτο.....εχεις δικιο! Καλυτερα να μην ανέβαινε ποτε! Νομιζω πως η μονη πιθανότητα για να μην διπλασιαστεί η χοριακη ειναι να πιάστηκαν και τα δυο και να μην το καταφερε το ενα! Αν και ξερω πως δεν ειναι ιδιαίτερα πιθανο το σενάριο...αφήνω μια χαραμάδα ανοιχτη γαμωτο μου!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωωω βρε νησακι μου κριμα....μα γιατι?το σπορακι σου μπορει να παλευει ακομα μην σταματησεις τα φαρμακα.την δευτερα μπορει να εχει γινει αυξηση!!κουραγιο νησακι μου γλυκο..

Link to comment
Share on other sites

νησακι μου οτι και να πω τωρα ειναι...... αστο...... ο γιατρος σου ειπε να συνεχισεις τα φαρμακα???

μηπως η μαγισσουλα εχει δικιο? της λιας το δαβασες που επιασε τον γιο της με 8 χοριακη.........

εγω θα ελεγα να μην απελπιζεσαι τελειως ακομη.....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπε να τα σταματησω..δεν τα σταματαμε ειπε αν δεν πεσρι αλλα ειναι απογοητευμενος...το να ξεκινησεις με ζαμηλο δεν ειναι κακο..ο διπλασιασμος ομως ειναι..ας μη γελιωμαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουραγιο και δυναμη κοριτσακι μου!!!!!! πειραζει που κι γω ειμαι απογοητευμενη..... αλλα εχω μια κρυφη μικρη ελπιδα μηπως στεκει αυτο που ειπε η μαγισσουλα μας!!!!!!

παρα ταυτα σε σκεφτομαι γλυκα και σου στελνω μια αγκαλια μου!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κουραγιο και δυναμη κοριτσακι μου!!!!!! πειραζει που κι γω ειμαι απογοητευμενη..... αλλα εχω μια κρυφη μικρη ελπιδα μηπως στεκει αυτο που ειπε η μαγισσουλα μας!!!!!!

παρα ταυτα σε σκεφτομαι γλυκα και σου στελνω μια αγκαλια μου!!!!

Αυτό που λέει το μαγισσακι στέκει σιγουρα! Γινεται να μην διπλασιαστεί η χοριακη για τον λόγο Που προανέφερα απλα ειναι σπανιο και ειδικα σε χοριακες που δεν ειναι ιδιαίτερα μεγαλες ομως...γινεται!!!! Δεν αποκλειεται!!! Μακαρι να ισχυει κατι τετοιο!!!! Μακαρι...οπως και να εχει πέφτουμε και ξανασηκωνομαστε και συνεχιζουμε!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας διαβαζω που κ που...

αλλα αποφασισα να γραψω κιόλας για το νησάκι...

κορίτσι μου έχε την ελπίδα μέσα σου

μέχρι τη δευτερα

πιστη κ ελπίδα θα σου δωσουν δυναμη.

μην απογοητεύεσαι απο τώρα γιατι αν μια στο δεν ξέρω πόσο ισχύει αυτο που είπε η μάγισσα κακό στον εαυτο σου κάνεις...

να είμαστε εδώ να σου συμπαραστηθουμε αν χρειαστεί τη Δευτέρα.

όχι απο σήμερα, είναι αδικο να μην ζεις με την ελπίδα

παλεύεις για ένα παιδάκι οι σύμμαχοι σου πέρα απο τον άντρα σου είναι τα συναισθηματα σου...

εύχομαι μέσα απο την ψυχή μου να ανέβει κι αλλο η χοριακη σου κ να μην σε παρηγορουμε

αλλα να σε κοροϊδεύουμε (να ελαφρύνω λίγο το κλίμα)...

μακάρι!!!!


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νησακι μου,δεν διαβασα αυτο που ευχομουν .

Οκ,με την λογικη τα δεδομενα ειναι αυτα που ειναι.

Ομως οπως εχω ξαναπει,οι πιθανοτητες παραμενουν απλα νουμερα οταν Εκεινος αποφασιζει.

Αυτο θα πω και τιποτα παραπανω καισου στελνω σφιχτη αγκαλιτσα.❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα.

Δεν εχω καταφερει να σας διαβασω οπως θα ηθελα.

Σας στελνω τα φιλια μου ,ενα επιπλεον φιλακι στις εγκυουλες μας και απο ενα παραπανω στα κοριτσια που περνανε δυσκολες στιγμες.

Καληνυχτα,σας σκεφτομαι και ευχομαι τα ομορφοτερα για οοολες μας❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν εχω καμια ελπιδα...η κοιλια μου ποναει πολυ περιμενω να αδιαθετησω να δω τη χοριακη να πεφτει κ μετα βλεπουμε..ισως ειχα μια ελπιδα αν ανεβαινε αρκετα κι ας μη διπλασιαζοταν.αλλα ας μη γελιωμαστε 7 μοναδες δεν ειναι αυξηση...προφανως ειχε αυξηθει κ επεσε..εγω αυτο πιστευω...στο πεσιμο την επιασα....

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το παλευω ες αει Μαρτακι μου...ουτε ειμαι διαθετημενη να κανω πολλες εξωματικες..προσωπικα μετα απο πολυ συζητηση με υον αντρα μου ειπαμε μεχρι 3... δεν ειχαμε υπολογισει την καταψυξη...υποθετω οπως αν κ με την τελευταια βλαδτοκυστη δεν πετυχω θα δομιμασω αλλη.μια φορα με φαρμακα...κ μετα τελος...δεν ειναι οτι το θελω λιγοτερο απο την καθεμια σας αλλα δεν θα το κανω στον οργανισμο μου αυτο ξανα με φαρμαμα ουτε μπορω να περναω το ιδιο ψυχολογικο βαρος συνεχεια..διλυει τη σχεση μου ολο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Νησάκι μου... Η ελπίδα αν κ μικρη πεθανει τελευταια!! Οπως κ να χει δυναμη κοριτσι μου!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...