Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

island1++++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015β

1η τυχερη χοριακη 8/10/2015ββ?59.00!!!!β?

β?β?β?ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!β?β?β?:D:D:D

17 Μαρτη 2015+++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015

1η τυχερη χοριακη 3/10/2015β1.510!!!

2η τυχερη χοριακη 6/10/2015 β?5.789!!!β?

β?β?β?ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!β?β?β?:D:D:D

Lia_84++++++++++++++++

1η τυχερη χοριακη 7/10/2015β?44.71!!!!!!!!!!!β?β

2η τυχερη χοριακη β?125.00!!!!!!!!!!!!!!β?

β?β?β?ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!β?β?β?:-D:-D:-D

lollipop'86++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα ??/10/2015β:-D

annoula043++++++++++++++++++++++τυχερη εξωσωματικηβ

τυχερη ωοληψια 28/9/2015β

1/10/20152 χαμογελαστα παγωτινια!!!:-D

μαγισσα++++++++++++++++τυχερο σκρατσιν 7/10/2015β:D

vespa+++++++++++++++++τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"β:D

anel80+++++++τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλοβ

2/10/20153 βλαστοκυστουλες!!!:D

eir&alex+++++++++++++++++++++++τυχερη επομενη προσπαθειαβ

:-D

mirgeo+++++++++++++++++++++τυχερη επομενη προσπαθειαβ:-D

lover bird+++++++++++++τυχερη ωοληψια ??/9/2015

τυχερη εμβρυομεταφορα ??/9/2015

6 παγωτακια!!!!!!!β:D

joy1979++++++++++++++τυχερη προσπαθειαβ:D

ni-ki+++++++++++++++++τυχερη επομενη προσπαθειαβ:-D

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!βββ:-D:-D:-D

------


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Να ξαναευχηθώ μέσα από την καρδιά μου στην Μάρτη, στην Lia, και την island για τις εγκυμοσύνες τους ότι καλύτερο για την συνέχεια με τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!

Αννούλα μου θέλω αν μπορείς να προσθέσεις και τα δικά μου 6 παγωτάκια που έχω για να ανεβαίνω ψυχολογικά κάθε φορα που το βλέπω....... θα νοιώθω πιο κοντά στον στόχο μου!!!

Φιλάκια κοριτσάκια μου γλυκά!!!

Πουλακι μουυυυυυυυ;):-D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

💖island1💖++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015✌💕

1η τυχερη χοριακη 8/10/2015✌💕❤59.00!!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖17 Μαρτη 2015💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015

1η τυχερη χοριακη 3/10/2015✌💕1.510!!!

2η τυχερη χοριακη 6/10/2015 ❤5.789!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖Lia_84💖++++++++++++++++💖

1η τυχερη χοριακη 7/10/2015❤44.71!!!!!!!!!!!❤✌💕

2η τυχερη χοριακη ❤125.00!!!!!!!!!!!!!!❤

❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!❤❤❤:D:D:D

💖lollipop'86💖++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα ??/10/2015✌💕:D

💖annoula043💖++++++++++++++++++++++💖τυχερη εξωσωματικη✌💕

τυχερη ωοληψια 28/9/2015✌💕

1/10/2015💖2 χαμογελαστα παγωτινια!!!💖:D

💖μαγισσα💖++++++++++++++++💖τυχερο σκρατσιν 7/10/2015✌💕:D

💖vespa💖+++++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"✌💕:D

💖anel80💖+++++++💖τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο✌💕

2/10/2015💖3 βλαστοκυστουλες!!!💖:D

💖eir&alex💖+++++++++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌

💕:D

💖mirgeo💖+++++++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌💕:D

💖lover bird💖+++++++++++++💖τυχερη ωοληψια ??/9/2015

τυχερη εμβρυομεταφορα ??/9/2015

💖6 παγωτακια!!!!!!!!💖✌💕:-D

💖joy1979💖++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια✌💕:-D

💖ni-ki💖+++++++++++++++++💖τυχερη επομενη προσπαθεια✌💕:-D

💖💖💖ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!💖💖💖✌✌✌:-D:-D:-D

------


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερχονται καρδουλες λεμε!!!!τι νεα ειναι αυτα!!!χριστε μου παμε σεριιιιιιιιιιιιιιιι!!!!απιστευτο!!!!!!τελεια νησακι ακου την μαγισσουλα!!!καλεεεε εισαι εγκυος!!!!!καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη νησακι και λιακι και μαρτακη τι τελεια κοριτσια!!!!!δινεται σκυταλη στις επομενες!!!λογικα εγω ειμαι επομενη...αυριο θα μαθουμε την μερα της εμβρυομεταφορας αν εκανα ωορηξια αυτες τις μερες..

αντε κοριτσακι μου!!!αυριο ναμας πεις!!! πας γιατρουλη?

μ'αρεσει πολυ που εισαι ετοιμη ψυχολογικα!!!! αυτο γλιφιτζουρακι μου ειναι το πρωτο βημα και σημαντικοτατο!!!!! οτι και να γινει μπροστα κοιτα με διαθεση ντουγρου στον στοχο!!!!!! φιλακια!!!!!!

Εεεεεελα ρε νησακι!!!!!ολε ολε ολε!!!!! Καλο διπλασιασμό θα ευχηθώ για αρχη αν και το βλεπω σιγουρακι!!!

Εκανα και γω σημερα επαναληπτικη' date=' σχεδον τριπλασιάστηκε ! 125 ! Τωρα ειπα να παω αλλη μια τη δευτερα![/quote']

λιακη μου καλη μας τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Τέλειααααααααααααα Μαρτακι μουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!:-D

Χαδακια στα Μαρτακιααααααα μου και γλυκο φιλιιιιιι στη μανουλα τους!!!!!!!!!!!:-D

ειδες αννουλισκαγια τι δυναμη εχουν τα χαδακια και τα φιλακια που τους εστελνες????? θα τα εχαναν???? μπα!!!!! μακια!!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Να ξαναευχηθώ μέσα από την καρδιά μου στην Μάρτη, στην Lia, και την island για τις εγκυμοσύνες τους ότι καλύτερο για την συνέχεια με τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!

Αννούλα μου θέλω αν μπορείς να προσθέσεις και τα δικά μου 6 παγωτάκια που έχω για να ανεβαίνω ψυχολογικά κάθε φορα που το βλέπω....... θα νοιώθω πιο κοντά στον στόχο μου!!!

Φιλάκια κοριτσάκια μου γλυκά!!!

παααρα πολυ σ'ευχαριστουμε!!!!! ειναι και το σημαντικοτερο γιανα τα παρουμε μια μερα υγειη στην αγκαλια μας!!!!!!

Ακμαιότατον :D:D:D:D:D:D:D:D:D!!!!!

φιλακια πολλα πολλα μικρο μου σπουργιτακι!!!! με τα εξι υπεροχα παγωτινια σου..... που σε περιμενουν!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπουλες!ναι ειχα γιατρο σημερα..καθε δευτερη μερα παω βασικα!χαχα!! ορμονες και υπερηχο..σημερα 12η μερα...ενα ωαριο 24 χιλιοστα παρακαλω και 9 χιλιοστα ενδομητριο..με 389 οιστραδιολη και 4,89 lh .θα ξανακανω αυριο παλι ορμονες ..εχω μπερδευτει.. η lh την τεταρτη ηταν 3, κατι...εκανα ωορηξια??? ανεβηκε προχτες μετα τις εξετασεις και προλαβε και επεσε???γιατι το ωοθηλακιο σημερα φαινοταν σαν να εσκασε..ξεφουσκωμενο θα ελεγα..και υγρα εχω πολλα ..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Νησακι μου καλο τριπλασιασμοοοο αυριο!!!!!!!!ευχομαι να πηγαν ολα υπεροχα με τη μανουλα σου σημερα.

Μαγισσουλα μου ποτε με το καλοοο?

Πουλακι μουυυυ τι κανεις?????

Ανελακι μουυυυυυυ μαζευεις ακομα ή μεταφερεις αυτο το μηνα?

Ειρηνακι μουυυυ,να ξεεις σε σκεφτομαι.

Φιλια σε οσα κοριτσια ξεχασα.

:D

oti ke na sou po psema tha ne.....logika adiatheto giro stis 15/10 ke ksekinao proetimasia endomitriou! an ola pane kala vlepo na kano emvriometafora prin to telos tou mina!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας ολα καλα με τη μαμα μου σε 10 μερες η βιοψια...κοριτσια δεν το εχω συνειδητοποιησει...αυριο θελω διπλασια τιμη ε;;οχι τριπλασια;;σημερα πηγα να γραψω χοριακη κι.ο γιατρος ειπε μια χαρα ειναι..2 ειχαμε βαλει( σορι δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε παραπανω) βλαστομυστες 5 ημερων..λογικα πιαστηκε η μια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπουλες!ναι ειχα γιατρο σημερα..καθε δευτερη μερα παω βασικα!χαχα!! ορμονες και υπερηχο..σημερα 12η μερα...ενα ωαριο 24 χιλιοστα παρακαλω και 9 χιλιοστα ενδομητριο..με 389 οιστραδιολη και 4' date='89 lh .θα ξανακανω αυριο παλι ορμονες ..εχω μπερδευτει.. η lh την τεταρτη ηταν 3, κατι...εκανα ωορηξια??? ανεβηκε προχτες μετα τις εξετασεις και προλαβε και επεσε???γιατι το ωοθηλακιο σημερα φαινοταν σαν να εσκασε..ξεφουσκωμενο θα ελεγα..και υγρα εχω πολλα ..τι να πω..[/quote']

den ksero na sou apadiso distixos ala...ola kala mou fenode gia kapio logo......!!!!!! eeeeela na pernoume siraaaaaa!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ολα καλα με τη μαμα μου σε 10 μερες η βιοψια...κοριτσια δεν το εχω συνειδητοποιησει...αυριο θελω διπλασια τιμη ε;;οχι τριπλασια;;σημερα πηγα να γραψω χοριακη κι.ο γιατρος ειπε μια χαρα ειναι..2 ειχαμε βαλει( σορι δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε παραπανω) βλαστομυστες 5 ημερων..λογικα πιαστηκε η μια..

Καλή ανάρρωση στην μανούλα σου κοριτσάκι μου :P:p:p Καλή χοριακή για αύριο και όλα να πάνε καλά!!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ολα καλα με τη μαμα μου σε 10 μερες η βιοψια...κοριτσια δεν το εχω συνειδητοποιησει...αυριο θελω διπλασια τιμη ε;;οχι τριπλασια;;σημερα πηγα να γραψω χοριακη κι.ο γιατρος ειπε μια χαρα ειναι..2 ειχαμε βαλει( σορι δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε παραπανω) βλαστομυστες 5 ημερων..λογικα πιαστηκε η μια..

ne ne ne.....na diplasiasti theloume vasika!!!! ala ke an triplasiasti den mas xalai!!!! xaxaxaxa...... ola kala tha pane!!!!!!!

perastikoulia ke grigora sti mama sou!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

περιμενει να δει και τα αυριανα αποτελεσματα..θελει να ειναι σιγουρος πριν μου πει κατι.ειμαι σε αναμονη ακομα!!!χαχα!!!μπορει να κανει πικ η Lh και να προλαβει να πεσει σε δυο μερες και να μην το παρω χαμπαρι??αν και αυριο εχει πεσει και αλλο τοτε σιγουρα εκανα την μερα που δεν μετρηθηκα δλδ χτες.καλο διπλασιασμο νησακι μου γλυκο!!!!!ολα τελεια θα ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...