Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Μάρτη μου καλό, λίγο έμεινε!!! Έκανα ωοληψία το Σάββατο, πήραμε το ωάριο, γονιμοποιήθηκε και περιμένουμε (σε αναμμένα κάρβουνα) μεχρι την Παρασκευή να δούμε εαν θα φτάσει να γίνει Βλαστοκύστη. Λίγες οι πιθανότητες αλλά ελπίζουμε!!! Μετά θα το κρυοσυντηρήσουμε μαζί με τα άλλα. Θα σας ενημερώσω την Παρασκευή.

me to kalo na gini vlastokisti ke kirios na gini to avriano sou moraki!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλημερα!!!!!!Καλο μας υπεροχο τυχεροοοοο μηνα,με ευχαριστες ειδησεις,τεραααστιες χοριακες,υγεια,αγαπη,αισιοδοξια και χαμόγελα ,πολλλααααα χαμογελααααα!!!!!

Νησακι μουυυυυυυυυυ,με το καλο οι βλαστοκυστουλες σας!!!!!!Σου στελνω πολυυυυυυυ θετικη ενεργεια και με το καλο να φωλιασουν τα νινακια σας,να ειναι η τυχερη σας φορα και θα ειναι;):DΚαι τη ιδια μερα διπλες χαρες και θα τις εχετε!!!!

Μαγισσουλα μουυυυυυυ,πλησιαζει η σειρα σου!!!!!Με το καλο!!!!!:D

Ανελ μουυυυυυυ,τιποτα δεν ειναι δυσκολο οταν το αποφασιζει η χαρη Του!!!!!!!

Να φτασει βλαστοκυστουλα και θα φτασει!!!!!!!;):DΠοσα εχετε συλλεξει συνολικα?

Μιργκεο μουυυυυυ,την επομενη να ειναι η τυχρη σας κοριτσι μου!!!!!!Ανασυγκροτηση δυναμεων!!!!!

Τζοι μου,καλως ηρθες, με το καλο ευχομαι!!!!!!!

Πουλακι μουυυυυυυ ,Βεσπακι μουυυυυ,Γλυφιτζουρακι μουυυυυυ,φιλακια!!!!!!!

Ειρηνακι μουυυυυ,μακαρι η απουσια σου να ειναι μονο για καλο!!!!!!

Μαρτακη μουυυυυυ,πλησιαζουν οι μερες!!!!!!!Με το καλο,με το καλο!!!!!!!Τερααααστια χοριακουλα!!!!!!

Τα δικα μας κοριτσια μου....

Περασαμε μερες απιστευτης αγωνιας,καποιες στιγμες πιο αισιοδοξα ,καποιες λιγοτερο.Υπηρχαν και δυσκολα οικογενειακα θεματα.

Στο τελος μας εμεινε ευτυχως το χαμογελο!!!!!:Dη αισιοδοξια!!!!:D

Ο δρομος μας ειναι μακρυς,ομως θελουμε να συνοδευεται απο χαμογελο:D,υγεια,ελπιδα,επιμονη,υπομονη και αισιοδοξια!!!!!:D

Καταφεραμε με την ευλογια και την χαρη Του να καταψυξουμε 2 υπεροχα δυνατα εμβρυακια!2 μωρουλινια γλυκα,2 αγαπες της ζωης μας!Δηλαδηηηηη, με απλα λογια, εχουμε 2 χαμογελαστααααααα παγωτακια!:D

Θα αφησουμε αυτο το μηνα να ξεκουραστει ο οργανισμος μου και θα παμε με ενεσεις στον επομενο κυκλο.

Σκεφτηκαμε αυτο το μηνα να παμε με φυσικο κυκλο και κλομιφαινη.Εχει καποιο κοριτσι εμπειρια???

Ποιο κοριτσι ξεχασα??????Συντομα θα ανανεωσω την τυχερη μας!!!!!!!

Γλυκες,ζεστες καλημερες,σας ευχαριστω για οοοοολα!!!!!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!!!!Καλο μας υπεροχο τυχεροοοοο μηνα,με ευχαριστες ειδησεις,τεραααστιες χοριακες,υγεια,αγαπη,αισιοδοξια και χαμόγελα ,πολλλααααα χαμογελααααα!!!!!

Νησακι μουυυυυυυυυυ,με το καλο οι βλαστοκυστουλες σας!!!!!!Σου στελνω πολυυυυυυυ θετικη ενεργεια και με το καλο να φωλιασουν τα νινακια σας,να ειναι η τυχερη σας φορα και θα ειναι;):DΚαι τη ιδια μερα διπλες χαρες και θα τις εχετε!!!!

Μαγισσουλα μουυυυυυυ,πλησιαζει η σειρα σου!!!!!Με το καλο!!!!!:D

Ανελ μουυυυυυυ,τιποτα δεν ειναι δυσκολο οταν το αποφασιζει η χαρη Του!!!!!!!

Να φτασει βλαστοκυστουλα και θα φτασει!!!!!!!;):DΠοσα εχετε συλλεξει συνολικα?

Μιργκεο μουυυυυυ,την επομενη να ειναι η τυχρη σας κοριτσι μου!!!!!!Ανασυγκροτηση δυναμεων!!!!!

Τζοι μου,καλως ηρθες, με το καλο ευχομαι!!!!!!!

Πουλακι μουυυυυυυ ,Βεσπακι μουυυυυ,Γλυφιτζουρακι μουυυυυυ,φιλακια!!!!!!!

Ειρηνακι μουυυυυ,μακαρι η απουσια σου να ειναι μονο για καλο!!!!!!

Μαρτακη μουυυυυυ,πλησιαζουν οι μερες!!!!!!!Με το καλο,με το καλο!!!!!!!Τερααααστια χοριακουλα!!!!!!

Τα δικα μας κοριτσια μου....

Περασαμε μερες απιστευτης αγωνιας,καποιες στιγμες πιο αισιοδοξα ,καποιες λιγοτερο.Υπηρχαν και δυσκολα οικογενειακα θεματα.

Στο τελος μας εμεινε ευτυχως το χαμογελο!!!!!:Dη αισιοδοξια!!!!:D

Ο δρομος μας ειναι μακρυς,ομως θελουμε να συνοδευεται απο χαμογελο:D,υγεια,ελπιδα,επιμονη,υπομονη και αισιοδοξια!!!!!:D

Καταφεραμε με την ευλογια και την χαρη Του να καταψυξουμε 2 υπεροχα δυνατα εμβρυακια!2 μωρουλινια γλυκα,2 αγαπες της ζωης μας!Δηλαδηηηηη, με απλα λογια, εχουμε 2 χαμογελαστααααααα παγωτακια!:D

Θα αφησουμε αυτο το μηνα να ξεκουραστει ο οργανισμος μου και θα παμε με ενεσεις στον επομενο κυκλο.

Σκεφτηκαμε αυτο το μηνα να παμε με φυσικο κυκλο και κλομιφαινη.Εχει καποιο κοριτσι εμπειρια???

Ποιο κοριτσι ξεχασα??????Συντομα θα ανανεωσω την τυχερη μας!!!!!!!

Γλυκες,ζεστες καλημερες,σας ευχαριστω για οοοοολα!!!!!!!

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!

Να σας ζήσουν τα εμβρυακια σας και να γίνουν γερα και τυχερά μωρακια σε λίγους μηνες!!!!!!

Θα ξανακάνεις διεγερση δηλαδη για να μαζέψεις κι αλλα;;;;;


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!

Να σας ζήσουν τα εμβρυακια σας και να γίνουν γερα και τυχερά μωρακια σε λίγους μηνες!!!!!!

Θα ξανακάνεις διεγερση δηλαδη για να μαζέψεις κι αλλα;;;;;

Καλο μηνα Μαγισσουλα μου!!!!!!Με ευχαριστες ειδησεις για οοοολες μας!!!!!:D

Ευχαριστουμε πολυυυυυ για τις ευχουλες σου!!!!!!:D

Και εσεις με το καλο το σκρατσιν ομορφιας;)και με το καλο η τυχερη σας φορα!!!!!!!:DΠου θα ειναι και τυχερη σας!!!!!!;):D

Στα αρχικα μας πλανα ηταν 2 διεγερσεις.

Φυσικα περιμεναμε να δουμε πως θα παει αυτη την φορα.

Ποσοτητα δεν ειχαμε αλλα ειχαμε αριστη ποιοτητα!!!!!:D

Καθετι εχει την σημασια του αλλα απο την αλλη οτι εχει ο καθενας ειναι για καλο και με αυτο πορευεται!!!!!!

Ξερεις πως ειναι σε αυτες τις περιπτωσεις,τα πλανα αλλαζουν αναλογα πως θα ερθουν οι καταστασεις και προσαρμοζομαστε στις εκαστοτε συνθηκες για μεγιστοποιηση των πιθανοτητων!!!!!!

Φυσικα και οι πιθανοτητες καποιες φορε καταριπτονται .

Ειναι στα πλαισια του "κανω οτι ειναι ανθρωπινως δυνατον".

Εκεινος αποφασιζει και Εκεινος οδηγει,εμεις απλα ακολουθουμε το θεληματα Του.

Σκεφτομαστε λοιπον να παμε αυτο το μηνα με φυσικο και κλομιφαινη και οτι ειναι για καλο και απο τον επομενο αλλη μια διεγερση και οτι ειναι για καλο και απο εκει.

Ανελααααακι μουυυυυυ,pleaaaaase θελω την εμπειρια σου για τον φυσικο!!!!!!:mrgreen:


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα κλομιφεν!!!!την επιτυχημένη εμβρυομεταφοραμε τα 5 άριστα έμβρυα βλαστοκυστεςτα κατάφερα με την κλομιφεν! Ενώ με γκοναλ πολλά ωαρια σε ποσότητα και μέτρια ποιότητα. Καλή επιτυχία άννουλα μου και με το καλό να μαζέψεις παγωτακια!! Είναι της μόδας τα παγωτινια ελπίζω να εχπυν και επιτυχία!! Σε δύο εβδομάδες με την βοήθεια του Θεού αν πάνε όλα καλά θα τα βάλω και εγώ! Πόσο θέλω ένα.αδερφάκι για τον μικρό μου αλλά και γιατί έχουμε τόση αγάπη να.δώσουμε και σε άλλα παιδάκια! Αν δεν τα καταφέρω πάντως παρόλο π είμαστε μικροί σκέφτομαι την αναδοχη γιατί για υιοθεσία είναι δύσκολο. Το κράτος δεν βοηθάει καθόλου αυτά τα πλάσματα που ζουν χώρις γονεις αλλά και τις οικογένειες που θέλουν να μοιρασουν την αγάπη τους απλόχερα σε αυτά τα παιδάκια. Μαρτακη ποτέ κανείς χοριακη??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα κλομιφεν!!!!την επιτυχημένη εμβρυομεταφοραμε τα 5 άριστα έμβρυα βλαστοκυστεςτα κατάφερα με την κλομιφεν! Ενώ με γκοναλ πολλά ωαρια σε ποσότητα και μέτρια ποιότητα. Καλή επιτυχία άννουλα μου και με το καλό να μαζέψεις παγωτακια!! Είναι της μόδας τα παγωτινια ελπίζω να εχπυν και επιτυχία!! Σε δύο εβδομάδες με την βοήθεια του Θεού αν πάνε όλα καλά θα τα βάλω και εγώ! Πόσο θέλω ένα.αδερφάκι για τον μικρό μου αλλά και γιατί έχουμε τόση αγάπη να.δώσουμε και σε άλλα παιδάκια! Αν δεν τα καταφέρω πάντως παρόλο π είμαστε μικροί σκέφτομαι την αναδοχη γιατί για υιοθεσία είναι δύσκολο. Το κράτος δεν βοηθάει καθόλου αυτά τα πλάσματα που ζουν χώρις γονεις αλλά και τις οικογένειες που θέλουν να μοιρασουν την αγάπη τους απλόχερα σε αυτά τα παιδάκια. Μαρτακη ποτέ κανείς χοριακη??

Καλησπερα Γλυφιτζουρακι μου και καλο μηνα!!!!!!:D

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σου!!!!!Εχουμε δροοοοομο ακομα μα παραμενουμε αισιοδοξοι και χαμογελαστοι!!!!!!:D

Ενα μηνα τα πηρες Γλυφιτζουρακι και σε τι δοσολογια?

Ειχες καποιες παρανεργειες?

Παρατηρησες πιο λεπτο ενδομητριο κατα την αγωγη?

Αν καταλαβα καλα πηγατε με φυσικο κυκλο,συγγνωμη δεν θυμαμαι ακριβως:confused:

Επισης αν καταλαβα καλα,ειχατε 5 ,πηρατε 5 και τα 5 πηγαν βλαστοκυστες?

Σε τρελανα με ερωτησεις.

Με το καλο να υποδεχτειτε τα παγωτακια σας και το αδελφακι στον μικρο σας!!!!!Ποτε περασαν οι μερες ε????:D

Αν θελεις,μπορεις να πεις λεπτομερειες για την αναδοχη?

Ειναι κατι που σκεφτομαστε και εμεις.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

💖island1💖++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015✌💕

τυχερη χοριακη 8/10/2015✌💕:D

💖lollipop'86💖++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα ??/10/2015✌💕:D

💖μαγισσα💖++++++++++++++++💖τυχερο σκρατσιν 7/10/2015✌💕:D

💖vespa💖+++++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"✌💕:D

💖anel80💖+++++++💖τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο✌💕:D

💖eir&alex💖+++++++++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 13/9/2015

τυχερη χοριακη 24/9/2015✌💕❤❤❤ΕΓΚΥΟΥΛΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!❤❤❤

💖annoula043💖++++++++++++++++++++++💖τυχερη εξωσωματικη✌💕

τυχερη ωοληψια 28/9/2015✌💕:D

💖mirgeo💖+++++++++++++++++++++💖επομενη τυχερη προσπαθεια✌💕:D

💖17μαρτη2015💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015

τυχερη χοριακη 3/10/2015✌💕:D

💖lover bird💖+++++++++++++💖τυχερη ωοληψια ??/9/2015

τυχερη εμβρυομεταφορα ??/9/2015✌💕:D

💖joy1979💖++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια✌💕:D

💖💖💖ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!💖💖💖✌✌✌:D:D:D

------


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες μου καλό μας μήνα!!!!!!

γλυφιτζουράκι μου με την βοήθεια Του πάντα!!!!! έφτασε κι όλας ο καιρός και μείναν μόνο 15 μέρες περίπου ε? να θυμάσαι σε περιμένουν για να έρθουν και να φωλιασουν μέσα σου......

αννουλα μου τα είπαμε και δίπλα εμείς!!!!!! είναι τέλεια τα νέα σου γλυκειά μου.... μην ανησυχείς..... έχεις δύο πανέμορφα παγωμένα εμβρυάκια..... που σε περιμένουν για να έρθουν στην ζωή...

κορίτσια μου από εχτές έχω παρα πολλα κολπικά υγρά άρχισαν διάφανα και έγιναν σαν eggs.... δεν έχω τουμπανο αλλά πρισμένο στήθος και νυστάζω συνέχεια..... τα δυνατά πονάκια με άφησαν και τώρα πριν μια ώρα σαν κάτι να με τρυπάει στο υψος του αφαλού.... μπορεί και να τα φαντάζομαι όμως....

η διάθεση μου καλά κρατεί αν και το πρωί έβαλα τα κλαματα γιατί ήθελα να μου δώσει κι άλλο χρόνο (περισσότερο) ο αντρουλης και αυτός βιαζόταν για την δουλειά έβγαλε το πλυντήριο για να μην το σηκώσω το καλάθι και πήγε σουπερ μάρκετ και ήθελα να μείνει λίγο παραπάνω να μιλήσουμε γιατι και εχτές ήρθε 9 και προχτές 9.30...... τι να κάνουμε.....υπομονή....

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ...........

λοιπόν τα νέα (χοριακή) σε 2 μέρες λοιπόν να μην μας μείνει η απορία.........

στην σειρά είναι για σκράτσιν τελικά έφτασε η μαγισσούλα μας

και την επόμενη το νησάκι μας για χοριακή??????

λες νησάκι μου να είμαστε και οι 2??? τι ωραία....... μάκια στην κοιλίτσα σου και να μου τα φιλησεις από την θεία μάρτη.....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΤΟ ΠΟΘΟΥΜΕ.........ΦΙΛΑΚΙΑ

ΑΝΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λέγε μας έχεις νέα...... αχ.... θυμάμαι και εγώ εκείνη την ημέρα........ είναι οι ζωούλες μας.........

βέσπα που χάθηκες καλέ???

μακάρι ειρήνη να είσαι καλά..... θα σε περιμένουμε...........

μιργκεο μου έχεις παρέα πολλά κορίτσια τον μήνα χωρίς μ....... α παρεπιπτόντως και την κόρη μου οκτωβρη την επιασα κατα το τέλος.....

ακούς αγαπημένο μου πουλάκι???? το λέω και σε σένα

τζόι με το καλό κοπέλα μου γρήγορα εγκυούλα.................................. και καλως ήρθες.....(αν σου ειπα μην με παρεξηγείς είναι από τα πολλα ουτρω....μνήμη μυρμηγκιού)


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες μου καλό μας μήνα!!!!!!

γλυφιτζουράκι μου με την βοήθεια Του πάντα!!!!! έφτασε κι όλας ο καιρός και μείναν μόνο 15 μέρες περίπου ε? να θυμάσαι σε περιμένουν για να έρθουν και να φωλιασουν μέσα σου......

αννουλα μου τα είπαμε και δίπλα εμείς!!!!!! είναι τέλεια τα νέα σου γλυκειά μου.... μην ανησυχείς..... έχεις δύο πανέμορφα παγωμένα εμβρυάκια..... που σε περιμένουν για να έρθουν στην ζωή...

κορίτσια μου από εχτές έχω παρα πολλα κολπικά υγρά άρχισαν διάφανα και έγιναν σαν eggs.... δεν έχω τουμπανο αλλά πρισμένο στήθος και νυστάζω συνέχεια..... τα δυνατά πονάκια με άφησαν και τώρα πριν μια ώρα σαν κάτι να με τρυπάει στο υψος του αφαλού.... μπορεί και να τα φαντάζομαι όμως....

η διάθεση μου καλά κρατεί αν και το πρωί έβαλα τα κλαματα γιατί ήθελα να μου δώσει κι άλλο χρόνο (περισσότερο) ο αντρουλης και αυτός βιαζόταν για την δουλειά έβγαλε το πλυντήριο για να μην το σηκώσω το καλάθι και πήγε σουπερ μάρκετ και ήθελα να μείνει λίγο παραπάνω να μιλήσουμε γιατι και εχτές ήρθε 9 και προχτές 9.30...... τι να κάνουμε.....υπομονή....

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ...........

λοιπόν τα νέα (χοριακή) σε 2 μέρες λοιπόν να μην μας μείνει η απορία.........

στην σειρά είναι για σκράτσιν τελικά έφτασε η μαγισσούλα μας

και την επόμενη το νησάκι μας για χοριακή??????

λες νησάκι μου να είμαστε και οι 2??? τι ωραία....... μάκια στην κοιλίτσα σου και να μου τα φιλησεις από την θεία μάρτη.....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΤΟ ΠΟΘΟΥΜΕ.........ΦΙΛΑΚΙΑ

ΑΝΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λέγε μας έχεις νέα...... αχ.... θυμάμαι και εγώ εκείνη την ημέρα........ είναι οι ζωούλες μας.........

βέσπα που χάθηκες καλέ???

μακάρι ειρήνη να είσαι καλά..... θα σε περιμένουμε...........

μιργκεο μου έχεις παρέα πολλά κορίτσια τον μήνα χωρίς μ....... α παρεπιπτόντως και την κόρη μου οκτωβρη την επιασα κατα το τέλος.....

ακούς αγαπημένο μου πουλάκι???? το λέω και σε σένα

τζόι με το καλό κοπέλα μου γρήγορα εγκυούλα.................................. και καλως ήρθες.....(αν σου ειπα μην με παρεξηγείς είναι από τα πολλα ουτρω....μνήμη μυρμηγκιού)

Γλυκιααααα μου Μαρτι,το ποοοοοοσο συγκινουμαι που τα σκεφτομαι να μας περιμενουν!!!!!!

Ισως γιατι ειναι η πρωτη φορα που εχουμε παγωτακια μα πανω απο ολα γιατι σκεφτομαι ποοοοοσο μας αγαπανε που μεινανε δυνατα και χαμογελαστα στην οικογενεια μας,ξεροντας ποσες αγωνιες περασαμε για να τα εχουμε κοντα μας!!!!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενα μηνα ναι τα πηρα!νομιζω 2 την ημερα επαιρνα ...δεν θυμαμαι καλα πανε και 2 χρονια..την δευτερη μερα του κυκλου τα ειχα ξεκινησει..κατα την 9 η 10η αν θυμαμαι καλα ειχα κανει και 2 ενεσεις αλρτερμον..μετα σετροταιντ και πρεγκνιλ για να σπασει. παρενεργειες τιποτα σε συγκριση με τις γκοναλ που ειχα γινει τουμπανο. ναι ειχα 6 ωαρια αλλα πηρε τα 5 και ειχαμε 5 στα 5!απιστευτο!!!αυτο που μου αρεσει στο γιατρο μου ειναι οτι την καθε κοπελα η το καθε ζευγαρι τα βλεπει σαν κατι ξεχωριστο .δεν παει στα τυφλα..ειδε οτι με τα φαρμακα τα πολλα δεν με βοηθανε και πηγαμε σε κατι πιο ελαφρυ.με την αναδοχη δεν το εχω ψαξει απλα θεωρω οτι θα ειναι πιο ευκολο απο την υιοθεσια. εχω δικο μου ζευγαρι που παλευει 10 χρονια για να υιοθετησει..και εχει τοση αγαπη να δωσει..ολο τους ελεγχουν περουσιακα..

Link to comment
Share on other sites

επισης οχι δεν λεπτυνε το ενδομητριο μου!ηταν ολα μια χαρα! τρεις γραμμες ενδομητριο στα 12 χιλιοστα εγινε η εμβρυομεταφορα. και μια φιλη μου τα πηρε ενα μηνα μονο και ολα πηγαν καλα!μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα ναι τα πηρα!νομιζω 2 την ημερα επαιρνα ...δεν θυμαμαι καλα πανε και 2 χρονια..την δευτερη μερα του κυκλου τα ειχα ξεκινησει..κατα την 9 η 10η αν θυμαμαι καλα ειχα κανει και 2 ενεσεις αλρτερμον..μετα σετροταιντ και πρεγκνιλ για να σπασει. παρενεργειες τιποτα σε συγκριση με τις γκοναλ που ειχα γινει τουμπανο. ναι ειχα 6 ωαρια αλλα πηρε τα 5 και ειχαμε 5 στα 5!απιστευτο!!!αυτο που μου αρεσει στο γιατρο μου ειναι οτι την καθε κοπελα η το καθε ζευγαρι τα βλεπει σαν κατι ξεχωριστο .δεν παει στα τυφλα..ειδε οτι με τα φαρμακα τα πολλα δεν με βοηθανε και πηγαμε σε κατι πιο ελαφρυ.με την αναδοχη δεν το εχω ψαξει απλα θεωρω οτι θα ειναι πιο ευκολο απο την υιοθεσια. εχω δικο μου ζευγαρι που παλευει 10 χρονια για να υιοθετησει..και εχει τοση αγαπη να δωσει..ολο τους ελεγχουν περουσιακα..

Ευχαριστω για τις διευκρινισεις Γλυφιτζουρακι μου!!!!!

Δεν ξερω,εχω την αισθηση οτι και εμενα τα πολλα φαρμακα δε με βοηθανε.

Θα ηθελα να ξεκουραστει ο οργανισμος μου απο τοοοοσο αγχος και αγωνια αν μετα απο τοοοσες ορμονες παρουμε και ποσα ωαριακι/α.

Αυτο με την υιοθεσια μεγαλο θεμα.

Για αυτο μας ενδιεφερε και το θεμα αναδοχη.Θεωρω και εγω εκει δεν πρεπει να ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα. Αννουλα εγραψα ενα μηνυμα το μεσημερι αλλα δεν ανεβηκε; χαιρομαι πολυ που εχεις δυο καλα εμβρυακια να σε περιμενουν. Κι εγω 2 εχω. Λοιπον σε αλλους κυκλους πηρα κλομιφενη και σε αλλους οχι. Τον ιουλιο που πηρα κλομιφενη εκανα 2 ωαρια γονιμοποιηθηκαν και εχω 2 ομορφα εμβρυακια. Τον αυγουστο που ξαναπηρα εκανα 3 αλλα γονιμοποιηθηκαν τα 2 αλλα δεν προχωρησαν. Τωρα δεν πηρα κλομιφενη εκανα ενα γονιμοποιηθηκε και αυριο περιμενω να μου πουνε τα νεα (:confused:). Την κλομιφενη μου την εδωσε ο γιατρος απο την 2 εως 6η ημερα του κυκλου ενα πρωι και ενα βραδυ. Την 8η ημερα κανουμε οιστραδιολη και ενα υπερηχο και μας λεει ο γιατρος αν θα κανουμε αλλη εξεταση και ποτε την pregnyl για την ωοληψια. Καλη συνεχεια σου ευχομαι. Ειναι γενικα πιο ευκολη διαδικασια.

θα μαζέψουμε μαζί καλή μου τα πολύτιμα εμβρυάκια μας που θα γίνουν τα παιδάκια μας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα. Αννουλα εγραψα ενα μηνυμα το μεσημερι αλλα δεν ανεβηκε; χαιρομαι πολυ που εχεις δυο καλα εμβρυακια να σε περιμενουν. Κι εγω 2 εχω. Λοιπον σε αλλους κυκλους πηρα κλομιφενη και σε αλλους οχι. Τον ιουλιο που πηρα κλομιφενη εκανα 2 ωαρια γονιμοποιηθηκαν και εχω 2 ομορφα εμβρυακια. Τον αυγουστο που ξαναπηρα εκανα 3 αλλα γονιμοποιηθηκαν τα 2 αλλα δεν προχωρησαν. Τωρα δεν πηρα κλομιφενη εκανα ενα γονιμοποιηθηκε και αυριο περιμενω να μου πουνε τα νεα (:confused:). Την κλομιφενη μου την εδωσε ο γιατρος απο την 2 εως 6η ημερα του κυκλου ενα πρωι και ενα βραδυ. Την 8η ημερα κανουμε οιστραδιολη και ενα υπερηχο και μας λεει ο γιατρος αν θα κανουμε αλλη εξεταση και ποτε την pregnyl για την ωοληψια. Καλη συνεχεια σου ευχομαι. Ειναι γενικα πιο ευκολη διαδικασια.

θα μαζέψουμε μαζί καλή μου τα πολύτιμα εμβρυάκια μας που θα γίνουν τα παιδάκια μας!

Καλημερα Ανελακι μου,ευχαριστω για τις διευκρινησεις.

Η εμπειρια σου απο το θεμα κλομιφαινης ποια ειναι κοριτσι μου?

Ρωταω σε εσενα πως λειτουργησε ,γιατι σαφως ειναι πολυπαραγοντικο(ορμονικο προφιλ,ηλικια γυναικας κλπ κλπ).

Δεν ξερω αλλα εχω την αισθηση οτι γενικα οι πολλες ορμονες δεν μου "πολυπανε".

Οχι οτι εχω μεινει παραπονεμενη.Αντιθετως.

Ομως αν μπορω να συλλεξω κατι αναλογο σε ποσοτητα και ποιοτητα με κλομιφαινη και φυσικο θα το προτιμουσα απο το να "βομβαρδιζω" συνεχως τον εαυτο μου με τοοοοσες ορμονες.

Γνωριζεις αν η κλομιφαινη χαλαει την ποιοτητα?

Οσο ψαχνεις μαθαινεις λενε και απο την ημερα που το σκεφτομαστε ολο και καποιο νεο "φρουτο" διαβαζω:tongue:

Επισης και σημαντικο,ηθελα να σε ρωτησω απο την εμπειρια που εχεις με τους φυσικους,υπαρχει καποιο θα ελεγα "μυστικο" για καλυτερη προβλεψη για να μην χαθει

το/α ωαριο/α του κυκλου?

Σορρυ για το μεγαλο μηνυμα και τις τοοοοσες ερωτησεις.

Ευχαριστω.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...