Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Είναι καλό σημάδι αυτό!!!! Σημαίνει οτι παράγονται και μεγαλώνουν αυγουλακια!!!! Εγω ειχα και τις δυο φορες! Την δευτερη περισσοτερα και εκανα περισσοτερα αυγουλακια! Στον γιατρο που τα ειχα αναφέρει μου ειχε πει πως ειναι πως ειναι καλη ένδειξη οτι ολα πανε καλα!!!! Εμενα ηταν σαν τα υγρά που εχω στην Ωορηξια αλλα πααααρα πολλα και για πααααρα πολλες μερες!!!! Αρα...ολα καλα!!!!

Μαγισσουλα καλησπερα κοριτσι μου!!!!!!

Ευχαριστω για την απαντηση.Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι σε καμμια αλλη προσπαθεια με ορμονες δεν ειχα αυτη τη βλεννη(παρεπιπτοντως ειναι ιδια με αυτη που εχω οταν ειμαι στις γονιμες μερες,στην ωορρηξια,διαφανη κολλωδης βλεννα).

Αμην ,οτι ειναι για καλο για οοοοολες μας!!!!!!!

Εσενα σιγα σιγα πλησιαζουν οι μερες για το σκρατσιν ομορφιας;)


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακμαιότατον κι ας ειμαι με μελανιες στην κοιλια!!!!χαχαχα

Μου ειχε πει ενα τρυφερο-αναμεσα στα πολλα -ο συντροφος μου και το λεω απο τοτε!!!!!!!!!

Ειναι τα παρασημα μας κοριτσι μου!!!!!;):D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ επέστρεψα στην δουλειά σήμερα και προσπαθώ να μην σκέφτομαι την Πέμπτη. Και εμένα η κοιλιά μου έχει γίνει μπλαβι από τις αντιπυκτικες αλλά κάνω υπομονή. Μήπως ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε τίποτα για τις μελανιές;

Link to comment
Share on other sites

island1++++++++++++++++++++++++++β?τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015:D

lollipop'86+++++++++++++++++++++++++++++β?τυχερη ωοληψια ??/10/2015:D

μαγισσα++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++β?τυχερο σκρατσιν:D

vespa++++++++++++++++++++++++++β?τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια":D

anel80+++++++++++β?τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο:D

eir&alex++++++++++++++++++++++++β?τυχερη εμβρυομεταφορα 13/9/2015

τυχερη χοριακη 24/9/2015:D

annoula043+++++++++++++++++++++++++++++++++β?τυχερη εξωσωματικη:D

mirgeo+++++++++++++++++++++++++β?τυχερη εμβρυομεταφορα 16/9/2015

τυχερη χοριακη 29/9/2015:D

17μαρτη2015+++++++++++++++++++β?τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

η γιαγια μου στις μελανιες μου εβαζε πολτοποιημενο μαιντανο σε κομπρεσα...εντουτοις εγω πηρα απο το φαρμακειο μολυβονερο(το βαζουμε και στο σχολειο στα παιδια )και μια αλλη αλοιφη

Link to comment
Share on other sites

island1++++++++++++++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015β:D

lollipop'86+++++++++++++++++++++++++++++τυχερη ωοληψια ??/10/2015β:D

μαγισσα+++++++++++++++++++++++++++++++++++++τυχερο σκρατσινβ:D

vespa++++++++++++++++++++++++++τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"β:D

anel80+++++++++τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλοβ:D

eir&alex++++++++++++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 13/9/2015

τυχερη χοριακη 24/9/2015β:D

annoula043++++++++++++++++++++++++++++++++τυχερη εξωσωματικηβ:D

mirgeo++++++++++++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 16/9/2015

τυχερη χοριακη 29/9/2015:D

17μαρτη2015+++++++++++++++++++τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015β:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


💖island1💖++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015✌:D💕

💖lollipop'86💖++++++++++++++💖τυχερη ωοληψια ??/10/2015✌:D💕

💖μαγισσα💖++++++++++++++++💖τυχερο σκρατσιν✌:D💕

💖vespa💖+++++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"✌:D💕

💖anel80💖+++++++τ💖υχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο✌:D💕

💖eir&alex💖+++++++++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 13/9/2015

τυχερη χοριακη 24/9/2015✌:D💕

💖annoula043💖++++++++++++++++++++++💖τυχερη εξωσωματικη✌:D💕

💖mirgeo💖+++++++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 16/9/2015

τυχερη χοριακη 29/9/2015✌:D💕

💖17μαρτη2015💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015✌:D💕


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω το πετυχα επιτεεεεεελους!!!!!!!!!!

Συντομα να γεμισουμε ++++++++++++++++++++++++++++++++++

καιιιιιιιιι

ανακοινωσεις για γεννεεεεεεεεεςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!

Αχχχχχχ τρελαινομαι!!!!!!!!!!!:D


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

💖island1💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 29/9/2015✌:D💕

💖lollipop'86💖++++++++++++💖τυχερη ωοληψια ??/10/2015✌:D💕

💖μαγισσα💖++++++++++++++💖τυχερο σκρατσιν✌:D💕

💖vespa💖++++++++++++++++💖τυχερη προσπαθεια με "παγωτακια"✌:D💕

💖anel80💖++++++💖τυχερη προσπαθεια με αυγουλακια απο φυσικο κυκλο✌:D💕

💖eir&alex💖++++++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 13/9/2015

τυχερη χοριακη 24/9/2015✌:D💕

💖annoula043💖++++++++++++++++++++++++++++💖τυχερη εξωσωματικη✌:D💕

💖mirgeo💖++++++++++++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 16/9/2015

τυχερη χοριακη 29/9/2015✌:D💕

💖17μαρτη2015💖+++++++++++++++💖τυχερη εμβρυομεταφορα 21/9/2015✌:D💕


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

η γιαγια μου στις μελανιες μου εβαζε πολτοποιημενο μαιντανο σε κομπρεσα...εντουτοις εγω πηρα απο το φαρμακειο μολυβονερο(το βαζουμε και στο σχολειο στα παιδια )και μια αλλη αλοιφη

Και εμενα αυτο μου ειχε πει απο το φαρμακείο να πάρω...αλλα δεν το πηρα! Μια κοπελα μου ειχε πει οτι βάζει βούτυρο και οτι δεν κανει μελανιές! Το βάζανε και οι γιαγιάδες μας νομιζω! Εγω δεν εβαζα τιποτα και ελάχιστες εκανα ειναι η αληθεια αν και στην δευτερη διεγερση εκανα 4 ενεσεις την ημερα! Καποια στιγμη εκανα μια τεράστια βεβαια σε μέγεθος σύκου αλλα οκ...εφυγε! Το θεμα μελανιές δεν με απασχόλησε ..... Δεν παει να γινει μπλε ολη η κοιλιά;;;;; Σιγα...θα φύγουν .....


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρτακι μου γλυκο καλησπερα!!!!!!

Μη με ευχαριστεις γλυκουλα μου!!!!!!

Τωρα παμε για λιστα για εγκυουλες!!!!!!!:wink::-D

Οταν με το καλο μπορεσεις πες μας για την εμβρυομεταφορα!!!!!!

Να περασετε υπεεεεεροχες στιγμες με τα νινακια σου Μαρτακι μου!!!!!!!

Και να φωλιασουν ζεστα ζεστα για τους υπολοιπους μηνες μεχρι να τα παρεις με το καλο στην αγκαλιτσα σου!!!!!!:wink::-D

σ' ευχαριστώ πολύ αννούλα και οι ευχές σου επιασαν και ταιριαζσν με τα συναισθήματα μου εχτές...

με το καλο να φωλιασουν κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!

νησάκι μου σ' ευχαριστώ και σε σενα όταν έρθει η μερα της ετ σου..........

ακμαιότατον κι ας ειμαι με μελανιες στην κοιλια!!!!χαχαχα

μπηκα και εγώ στο κλάμπ---θα κάνω την 2η σήμερα μόνη μου στις 13.30......

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ επέστρεψα στην δουλειά σήμερα και προσπαθώ να μην σκέφτομαι την Πέμπτη. Και εμένα η κοιλιά μου έχει γίνει μπλαβι από τις αντιπυκτικες αλλά κάνω υπομονή. Μήπως ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε τίποτα για τις μελανιές;

κοριτσακι μου σιγά σιγά και χαλαρά μην ξεθαρεψεις στην δουλεια ή στο σπίτι........ η μεγάλη μέρα έρχεται σε 2 μέρες μοοοοοονο........... θα περάσουν νερό...... μην αγχώνεσαι......

και μολυβόνερο και βουτυρο και αλοιφή φαρμακείου..... τα έχω όλα ακουσει ότι κάνουν για μελανιές.....

η γιαγια μου στις μελανιες μου εβαζε πολτοποιημενο μαιντανο σε κομπρεσα...εντουτοις εγω πηρα απο το φαρμακειο μολυβονερο(το βαζουμε και στο σχολειο στα παιδια )και μια αλλη αλοιφη

μαϊντανό πολτοποιημένο δεν έχω ακούσει σε κομπρεσα θα το δοκιμάσω και αυτό.... γιατί όχι???

Και εμενα αυτο μου ειχε πει απο το φαρμακείο να πάρω...αλλα δεν το πηρα! Μια κοπελα μου ειχε πει οτι βάζει βούτυρο και οτι δεν κανει μελανιές! Το βάζανε και οι γιαγιάδες μας νομιζω! Εγω δεν εβαζα τιποτα και ελάχιστες εκανα ειναι η αληθεια αν και στην δευτερη διεγερση εκανα 4 ενεσεις την ημερα! Καποια στιγμη εκανα μια τεράστια βεβαια σε μέγεθος σύκου αλλα οκ...εφυγε! Το θεμα μελανιές δεν με απασχόλησε ..... Δεν παει να γινει μπλε ολη η κοιλιά;;;;; Σιγα...θα φύγουν .....

έτσι ακριβως μαγισσάκι μου...... πολύ σε πάω και τι έγινε θα φύγουν......

λοιπον κοριτσάρες μου τα νέα μου αναλυτικά

1) καλημέρα σε όλες

2) εχτές φτάσαμε στο κέντρο στις 8.30 είχαμε ραντεβου στις 10 και ώσπου να κάνουμε τα διαδικαστικά πήγε 11.50....... ειχανε στο κέντρο 17 εμβρυομεταφορές....... είχε παρα πολύ κόσμο βαλίτσες από εξωτερικό και επαρχία.... έγκυες για αυχενική διαφάνεια και β επιπεδου και πολλές υπερηχοπαρακολουθήσεις..... το καλό ήταν ότι δεν νευριάσαμε με την αναμονή γιατί τελικά στο δωμάτιο μπηκα 1.15 και 1.20 έγινε η πρώτη μεγάλη συνάντηση.......

3) μας έδωσε φωτογραφία από το μικροσκόπειο το ένα ήταν πιο μεγαλωμένο σχεδόν βλαστοκύστη και το άλλο πήγαινε να γίνει αλλά ήταν ακόμα μορίδιο 4ης μέρας..... το ένα βιαστικό στην ανάπτυξη ε? τώρα εγώ μέσα στην τρελή χαρά ο γιατρούλης μου ηρεμότατος και ο αντρούλης αγχωμένος..... εβλεπε όλη την διαδικασία και αυτός και μόλις μου τα έβαλε και τα καλοσόρισα στην μήτρα μου στην φωλια τους η χαρά απλώθηκε σε ικανοποίηση και ενα πλατύ ήρεμο χαμόγελο που υπάρχει ακόμα..... μετά όση ώρα μείναμε στο δωμάτιο - μέχρι τις 2.50-αρχισε και ο αντρουλης να ηρεμεί και να χαμογελάει το ίδιο και να κάνει σχέδια για να οργανώσει τις δουλειες.... αναρρωτική μου.... φαρμακείο...... γράψιμο...... εξετάσεις......

4) μου εδειξαν κανοντας την πρώτη αντιπηκτική που την είχα μαζί μου.... από σήμερα και εγώ μαζί σας μέχρι το τεστ

5) η υπέροχη μερα του τεστ της β χοριακής Σάββατο 3/10 - αννούλα ακούς? σ΄ευχαριστώ που θα το συμπληρώσεις στον πίνακα...

6) από τα λευκά σικλακουρ 6 την ημέρα εως το τεστ (πρ-μεσ-βρ ανα 2)

7) από ουτροτζεσταν 6 την ημέρα (πρ-μεσ-βρ ενα από το στομα και ενα κολπικά)

:cool: το φιλισιν το συνεχίζω και την βιταμινη της pregnant care conception τον ρώτησα και μου ειπε συνεχισε τες δεν κάνουν κακό.......

9) ενω το τεστ β χοριακής θα το κάνω 3/10 μου έδωσε αναρρωτική εως και 5/10.......

10) στο σπίτι προσπαθούν και οι δύο και ο αντρουλης και η κόρη..... να με βοηθούν και να προσπαθούν να κάνουν τα μαζεματα και τις δουλειες που εκανα εγώ. η κόρη μου δεν ξέρει λεπτομεριες για δότρια και εμβρυομεταφορά αλλά ότι για να με βοηθήσει ο γιατρός να αγκιστρωθεί μωράκι μου έκαναν εχτες μια μικρή ανοδυνη επεμβασούλα..... το βραδυ η κόρη μου εδειξε ένα βιντεακι που μια μαμα εκανε τουρτες στα 2 της του δημοτικού, τις ειχε βάλει μεσα σε κουτια και τους ειχε γράψει θα αποκτήσουν κι άλλο αδερφάκι και μου έδειχνε πως έκαναν (ειδικά το ένα τσιριζε και πήδαγε από την χαρά του) και μου ειπε ότι εκείνη θα κάνει απο την χαρά της χειρότερο σαματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτά κορίτσια μου τα δικά μου νέα.... τώρα θα είμαι πιο πολύ στο φορουμ και θα σας χορτάσω.......

φιλάκια και καλά αγκιστρώματα και καλες χοριακές και καλες παραγωγές ωαρίων και καλή δυναμη και υπομονή για όλα.......


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...