Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 14/2/2024 at 10:24 ΜΜ, Penny1992 είπε:

      Χαρίζω μια menopur 1200mg για όποια  ενδιαφερεται 

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

      On 9/3/2024 at 11:11 ΠΜ, Joy1990 είπε:

      @Maroxmarox καλησπέρα! Ααααν χρειαστείς bemfola έχω ακόμα 5 κουτιά στο ψυγείο μου!Από τον προηγούμενο μήνα που έκανα το πρωτόκολο και εγώ. Έχω 2 των 150 μονάδων και 3 των 300 νομίζω.

      Εγώ οριακά δεν χρειάστηκε να αγοράσω κι άλλες και εν τέλη μου έμειναν κιόλας. Τα είχα πάρει από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και όταν ρώτησα στο φαρμακείο κόστος τρελάθηκα.

      Αχρειαστες να είναι, να ξέρεις ότι υπάρχουν. Καλή επιτυχία!!! ❤️

       

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γυρισαμε απο παιδιατρο λοιπον ο μπομπος ειναι 9300 κιλα,74 υψος κ 44 μισο κεφαλακι...

μας ειπε σε 10 μερες περιπου να ξεκινησει κρεας!οχι κοτοπουλο(τ ακους κοτοπουλακι?)μονο μοσχαρι κ απο το Σαββατο θα τον ξεκινησω χορτοσουπα..μου ειπε να βαζω οταν θα του δινω κρεατακι κ αστρακι...

λοιπον αν καταλαβα καλα 4 φορες την εβδομαδα θα του δινω χορτοσουπα κ τις υπολοιπες 3 κρεας..μου ειπε οχι παραπανω απο 3 φορες την εβδομαδα κρεας...θα ηθελα σας παρακαλω παααρα πολυ αν καποια εχει βαλει στην διατροφη του παιδιου κ κρεας να μου πει τι ακριβως του φτιαχνει κ πως...φανταζομαι φυσικα βραστο χωρις αλατια κλπ με λιγο ομω λαδακι απο πανω απλα για επιβεβαιωση...αν του βαλω κ αστρακι τα βαζω στο μπλεντερ για να λιωσουν...το κρεας λιωνει καλα??αυτα...α κμου ειπε τελος η αποστειρωση αν κ πολλοι γιατροι λεει το καλοκαιρι την τραβανε παραπανω την αποστειρωση

Mitsaki με το καλό να αρχίσετε φαγητό!! Λοιπόν το κρεας - μοσχαρι- θα το μαγειρευεις για 2 φορες. ΠΛενεις καλά το κρεας, το βραζεις και το ξαφριζεις καλά. Στη συνεχεια προσθετεις λαχανικά (π.χ.πατατα, καρότο, κολοκυθι, αρακα φρεσκο, φασολάκια φρεσκα, σελινο, ντοματα αργότερα). Οταν ειναι να φαει τα ριχνεις στο μουλτι -κρεας, λαχανικά και λίγο ζουμι και μια κουταλια σουπας λάδι- και τα αλεθεις.

Αν βαλεις αστρακι -εγω σημερα της εδωσα για πρωτη φορα- δεν βαζω πατατα και καρότο. Βαζω κρεας, αστρακι, ντομάτα και κανενα κολοκυθακι.

Καλή σας όρεξη:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

μου πε η μανα μου ο γκουρου οτι δε θα κολλησει ευκολα γιατι παιρνει αντιβιωση..τωρα θα δουμε..

α μπραβο, καλα λεει...το ειχα ξεχασει..δεν θα κολλησει...;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ακυρο...

δεν προκειται να καταφερω να διαβασω...

2 στα 3 με πυρετο, το ενα μπλεδιζον...

με τις υγειες μας, κ σκ@τα νυχτα θα εχουμε!


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

εμα αφου σου ειπα...φαινεσαι πιο αδυνατη.....εσυ που δενε χεις παρει κιλα δεν χρειαζεται να κανεις διαιτα..τσαμπα ο κοπος...τα παραπανω θα φυγουν ετσι με λιγο ισορροπημενη διατροφη. απλα τωρα περασε το εξαμηνο και επανερχεσαι...70 ε??? αχ...όταν παω σας κερναω μπουζουκια..όπου θελετε πρωτο τραπεζι...

ναι ναι..εγω θελω παπακωσταντινου....αχ ποσα εισαι τωρα ειπαμε?????


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακυρο...

δεν προκειται να καταφερω να διαβασω...

2 στα 3 με πυρετο, το ενα μπλεδιζον...

με τις υγειες μας, κ σκ@τα νυχτα θα εχουμε!

ωχ...περαστικα...για πες λεπτομερειες


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ακυρο...

δεν προκειται να καταφερω να διαβασω...

2 στα 3 με πυρετο, το ενα μπλεδιζον...

με τις υγειες μας, κ σκ@τα νυχτα θα εχουμε!

Να υπιθέσω Χριστιάννα μπεμπάκος είναι η δυάδα;;Περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Και Κίμη αν σε πρόλαβα και μένα το μωρό 6,5 μηνών άρχισε να τρώει επομένως δεν άργησες.Ρε κορίτσια εμένα κρέας ακόμη δεν μου έβαλε!Εγώ αυριο από μόνη μου θα της βάλω κοτόπουλο,

;););)...βαλε μαρη...μεγαλωσε η κουκλα σου....

ναι ναι..εγω θελω παπακωσταντινου....αχ ποσα εισαι τωρα ειπαμε?????

83 και επειδη 70 προβλεπεται να ειμαι 25.12.2011:tongue::tongue:, όταν ξαναξεκινησει με την καινουρια σεζον θα παμε αμεσως ;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι..εγω θελω παπακωσταντινου....αχ ποσα εισαι τωρα ειπαμε?????

Και ο Παπακωνσταντίνου με τα μπουζούκια πού ταιριάζουν;;Οταν λέμε μπουζούκαι εννοούμε μπουζούκια!Δηλ. Μακρόπουλο!Ε,Αλέκα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ο Παπακωνσταντίνου με τα μπουζούκια πού ταιριάζουν;;Οταν λέμε μπουζούκαι εννοούμε μπουζούκια!Δηλ. Μακρόπουλο!Ε,Αλέκα;;;

ναι ρε κοριτσακι....ελα κατω εσυ μαρη και θα παμε σε δυο τρια χαχα....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, στειλε και το νικο στη νταν-καν, διπλα, στη σχολη μπας και μαθουμε κανενα ταγκο!!

Ομορφακια, αυτη τη σχολη χορου την εχει η ισιδωρα;;;;

αυτο ειχε γινει κουοτ απο πριν...

θες να απαντησω τωρα? γιατι αν απαντησω θα σου κανω κ αναπαρασταση το πως πεθανε, κ δεν θα σ'αρεσει καθολου!

Να υπιθέσω Χριστιάννα μπεμπάκος είναι η δυάδα;;Περαστικά.

το πιασες παιδαγωγε!

η χριστ. ξυπναει-κλαιει, ξανακοιμαται, στο μεταξυ ξυπναει μπεμπακο-κλαιει, κ μετα ξαναξυπναει χριστ. κ τον βριζει να κανει ησυχια:|


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

η χριστ. ξυπναει-κλαιει, ξανακοιμαται, στο μεταξυ ξυπναει μπεμπακο-κλαιει, κ μετα ξαναξυπναει χριστ. κ τον βριζει να κανει ησυχια:|

πολυ πυρετο εχουν?? σκετο?? μυξουλες???


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπν πήγαμε στο γιατρο της Αλέκας

ο ανθρωπος ΞΕΡΕΙ...καταλαβε με τη μια..ολες οι ερωτησεις που μου εκανε..κανει αυτο ..κανει εκεινο....επεφτε μεσα...

Ο Νυσταλέων (μιλαμε τα τυπικά) δεν εσκισε και τα διπλώματα...γιατι οταν μας ειπε να ξεκινησουμε στερεες τροφες με τα φρουτα και εγω του ειπα οτι ειναι οξινα και θα προτιμουσα με ρυζάλευρο...μου ειπε οκα αφου θηλάζεις δε θα στουμπώσει δωστου ρυζάλευρο...αλλα ο νυσταλέων μου ειπε οτι εγω τον οδηγησα σε αυτην την απάντηση

παρένθεση..με νυσταλέων μαλώσαμε γιατι αυτος ηθελε να πάμε στον παιδίατρο που κουραρε αυτον μπέμπη και οχι στης αλέκας..τι να πω

ενα μειονεκτημα εχει ο γιατρουλης...δεν μπορεις να τα εχεις ολα...λιγο εμπορας με τις κρεμες και τα γάλατα μου φάνηκε (η γυναικα του ειναι φαρμακοποιος).

μας ειπε οτι το παιδί εχει παλλινδρόμηση σοβαρη (το οτι δε βγαζει πολλες γουλιες δε σημαινει κατι..μπορει να βγαζει λεει και μισο λιτρο γάλα και να μην ειναι σοβαρη). στην περιπτωση μας ειναι επικίνδυνο γιατι μπορει να κανει εισροφηση στο αναπνευστικο. Επίσης αν δεν ηρεμησει το παιδάκι από τα οξεα του στομαχου ο σφικτηρας δεν μπορει να κλεισει..ειναι λεει φαυλος κυκλος..τα εξηγησε αρκετα επιστημονικα και με κάλυψε.

ηδη η μικρη με την πρωτη γουλια σιροπιου...γκρινιαξε πολύ λιγότερο πριν τον υπνο στο ανασκελο..αντε μακαρι το παιδάκι μου να μην ταλαιπωριεται....

Αντε μπραβο βρε Τζια, μακαρι το μωρακι να αρχισει να συνερχεται και να τρωει σιγα σιγα. Πάλι καλά που βρηκες γιατρο να σου εμπνει εμπιστοσυνη. Θα τον συνεχισεις μκαι μετα?

Κι εμας η γθναικα του γιατρου μας ειναι φαρμακοποιος (τι συμπτωση!). Μας παιρνει 40 με απόδειξη.

Ο Νυσταλέων (σορρυ βεβαια που τον αποκαλώ έτσι τον ανθρωπο)| τι κόλλημα εφαγε με τους γιατρους? Ειναι γενικά επίμονος σ' αυτά τα θεματα? Θα του περασει δεν πειραζει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...