Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 14/2/2024 at 10:24 ΜΜ, Penny1992 είπε:

      Χαρίζω μια menopur 1200mg για όποια  ενδιαφερεται 

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

      On 9/3/2024 at 11:11 ΠΜ, Joy1990 είπε:

      @Maroxmarox καλησπέρα! Ααααν χρειαστείς bemfola έχω ακόμα 5 κουτιά στο ψυγείο μου!Από τον προηγούμενο μήνα που έκανα το πρωτόκολο και εγώ. Έχω 2 των 150 μονάδων και 3 των 300 νομίζω.

      Εγώ οριακά δεν χρειάστηκε να αγοράσω κι άλλες και εν τέλη μου έμειναν κιόλας. Τα είχα πάρει από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και όταν ρώτησα στο φαρμακείο κόστος τρελάθηκα.

      Αχρειαστες να είναι, να ξέρεις ότι υπάρχουν. Καλή επιτυχία!!! ❤️

       

      Καλησπέρα σας! Μήπως υπάρχουν ακόμα? Δυστυχώς δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή...

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

να σας πω τον πονο μου μεχρι να μιλησει ο ξετσιπωτη...δεν τρωει με τιποτα ομως τη βανιλια.....τι να της δωσω???της εδωσα νουνου κ γιωτης,τιποτα..τι να κανω?

κ γω του δωσα γιωτης κ τωρανουνου το τρωει αλλα οχι με ιδιατερη ευχαριστηση...να δοκιμασουμε κ μιλουπα που λεει το Αλεκακι?


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

να σας πω τον πονο μου μεχρι να μιλησει ο ξετσιπωτη...δεν τρωει με τιποτα ομως τη βανιλια.....τι να της δωσω???της εδωσα νουνου κ γιωτης,τιποτα..τι να κανω?

για δες μιλουπα.....ή νουτριτσια...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπν πήγαμε στο γιατρο της Αλέκας

ο ανθρωπος ΞΕΡΕΙ...καταλαβε με τη μια..ολες οι ερωτησεις που μου εκανε..κανει αυτο ..κανει εκεινο....επεφτε μεσα...

Ο Νυσταλέων (μιλαμε τα τυπικά) δεν εσκισε και τα διπλώματα...γιατι οταν μας ειπε να ξεκινησουμε στερεες τροφες με τα φρουτα και εγω του ειπα οτι ειναι οξινα και θα προτιμουσα με ρυζάλευρο...μου ειπε οκα αφου θηλάζεις δε θα στουμπώσει δωστου ρυζάλευρο...αλλα ο νυσταλέων μου ειπε οτι εγω τον οδηγησα σε αυτην την απάντηση

παρένθεση..με νυσταλέων μαλώσαμε γιατι αυτος ηθελε να πάμε στον παιδίατρο που κουραρε αυτον μπέμπη και οχι στης αλέκας..τι να πω

ενα μειονεκτημα εχει ο γιατρουλης...δεν μπορεις να τα εχεις ολα...λιγο εμπορας με τις κρεμες και τα γάλατα μου φάνηκε (η γυναικα του ειναι φαρμακοποιος).

μας ειπε οτι το παιδί εχει παλλινδρόμηση σοβαρη (το οτι δε βγαζει πολλες γουλιες δε σημαινει κατι..μπορει να βγαζει λεει και μισο λιτρο γάλα και να μην ειναι σοβαρη). στην περιπτωση μας ειναι επικίνδυνο γιατι μπορει να κανει εισροφηση στο αναπνευστικο. Επίσης αν δεν ηρεμησει το παιδάκι από τα οξεα του στομαχου ο σφικτηρας δεν μπορει να κλεισει..ειναι λεει φαυλος κυκλος..τα εξηγησε αρκετα επιστημονικα και με κάλυψε.

ηδη η μικρη με την πρωτη γουλια σιροπιου...γκρινιαξε πολύ λιγότερο πριν τον υπνο στο ανασκελο..αντε μακαρι το παιδάκι μου να μην ταλαιπωριεται....


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιας κοπελας στον δεκεμβρη που το ψιλοψαχνει το θεμα ο ντοκ της ειπε ότι καλυτερες κρεμες ειναι της Γιωτης και μετα της Μιλουπα....εγω δεν ξερω...όλες ιδιες τις βρισκω (τις εχω δοκιμασει όλες μπουχαχα)...Ο Αγγελος ηθελε ΝΟΥΝΟΥ. ο μικρος ως τωρα Μιλουπα...για να δουμε...Επισης του αγγελου του αρεσαν πιο παχυρευστα και του μικρου πιο νερουλα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

77!!!:shock: μου φαινεται πολυ μακρινο μπουχουουουουουου!!!!! μπορω σε 6 μηνες να χασω 20κιλα???

εεε σεξυ μπετυ??

μπορεις αλλα με πολυ πεινα!

κοριτσαρες εξαφανιστηκα ετσι χθες γιατι τσακωνομουν με Νυσταλέων..4η φορα στα 12 χρονια...

δε μιλάμε...φυσικά το θεμα μας ....το παιδί....

τεσπα..μη σας τα πρηζω δεν μπορω να γραφω και κατεβατα, πηρα τον ντοκ της Αλέκας....μου άρεσε πολύ η φωνή του...μπουχαχαχαχα

6 ωρα θα πάμε να τη δει...πειραματοζωο το καναμε το μπουρεκάκι...αλλα ανησυχω γιατι απο χθες γκρινιάζει...σπρωχνει το μπιμπερο και κανει πολύ πιο συχνα τον συριγμο...

νεοτερα το απόγευμα...

κισις

για πες μας νεα!!!

Kαι κατι ακόμη.. Αυριο γιορτάζει ο άντρας της πεθεράς και θα κάνει τραπέζι και γιορτή.. Την φουντούκα λέω να την πάρω μαζι γιατι την περιμένουν ολοι πώς και πώς.. Μακακία θα κάνω? Επειδή θα εχει κόσμο και λαό και δεν ξέρω τι παίζει αυτη τη περίοδο με ιωσεις.. Δεν έχει αρρωστησει ακομη και είναι κρίμα να αρρωστησει τώρα..

Θα την πάρω μαζί απλά κουβέντα να ΄γίνεται.. :P

Κι εμας τον τελευταιο καιρο τη βρισκει πιο πολυ στο παρκοκρεβατο και γελαει και "μιλαει" συνεχεια! Τωρα την πηρε κιολας ο υπνος εκει (πρωτη φορα!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ!!!)!

Στο ριλαξ καθεται πλεον μονο για να φαει! Εγω βλεπω οτι τωρα αρχιζει και ανεξαρτητοποιειται πιο πολυ και καθεται και λιγο παραπανω μονη της μερα με τη μερα!

Αντε να δουμε!!!!

κ εμενα καθεται πολυ καλυτερα στο παρκο. το ριλαξ εχει γινει πολυ επικινδυνο. ωρες ωρες νομιζω οτι θα σηκωθει να περπατησει με το ριλαξ στη πλατη!!!

Ασε, και μου το χει κανει χαλια τωρα με τα φαγητα!!!

εμας να δεις!!! 3-4 φορες το εχω πλυνει απο τοτε που ξεκινησαμε φαγητα!

Εμας φαγητο ειπε στον 7ο και φρουτόκρεμα τη άλλη εβδομάδα..

Αργήσαμε λίγο ή μου φαίνεται?

Το οτι τρώει τα φρούτα Ιωαννα ειναι καλό, τα περισσοτερα παιδάκια δε την τρώνε με όρεξη την φρουτόκρεμα..

ουτε ο δικος μου ειναι της φρουτοκρεμας!

γυρισαμε απο παιδιατρο λοιπον ο μπομπος ειναι 9300 κιλα,74 υψος κ 44 μισο κεφαλακι...

μας ειπε σε 10 μερες περιπου να ξεκινησει κρεας!οχι κοτοπουλο(τ ακους κοτοπουλακι?)μονο μοσχαρι κ απο το Σαββατο θα τον ξεκινησω χορτοσουπα..μου ειπε να βαζω οταν θα του δινω κρεατακι κ αστρακι...

λοιπον αν καταλαβα καλα 4 φορες την εβδομαδα θα του δινω χορτοσουπα κ τις υπολοιπες 3 κρεας..μου ειπε οχι παραπανω απο 3 φορες την εβδομαδα κρεας...θα ηθελα σας παρακαλω παααρα πολυ αν καποια εχει βαλει στην διατροφη του παιδιου κ κρεας να μου πει τι ακριβως του φτιαχνει κ πως...φανταζομαι φυσικα βραστο χωρις αλατια κλπ με λιγο ομω λαδακι απο πανω απλα για επιβεβαιωση...αν του βαλω κ αστρακι τα βαζω στο μπλεντερ για να λιωσουν...το κρεας λιωνει καλα??αυτα...α κμου ειπε τελος η αποστειρωση αν κ πολλοι γιατροι λεει το καλοκαιρι την τραβανε παραπανω την αποστειρωση

ελα ρε!!! τι παιδι ειναι αυτο!!!!! φτου φτου!!!!!!!

Αυτο δεν ειναι παιδί αυτό ειναι... ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!!!

Μπραβο συμπεθερα, τέλειος ο μικρός..

Με το καλό και το φαγητο.. Την ελένη1 προτείνω να ρωτησεις για το φαγητο.. Εγώ εχω αλλη ερωτηση: Oταν ξεκινήσει το μοσχάρι, θα μπορούμε να βράζουμε τις μεριδες και να της καταψύχουμε ή θα πρέπει να βράζουμε καθε μέρα? Γιατι το μοσχάρι θέλει και τον χρόνο του..

καλυτερα χωριζε το μοσχαρι οταν ειναι ωμο. 2 μεριδες τη φορα οπως ειπε κ η ελενη.

Παιδαρος ο μπεμπης Μιτσακι !!!!

Και στο κρεας-κοτοπουλο το ιδιο κανω.Αυριο πχ μαγειρευω κοτοπουλο 2 μεριδες μια την φαει αυριο και την αλλη μεθαυριο.Τωρα αν δεν θες να δινεις τοσο συχνα κρεατικα μπορεις να βαλεις μεσα μια μεριδα κρεας-κοτα και την αλλη μεριδα λαχανικα...μονο στο ζωμο θα εχει ουσια απο το κρεας γιατην αλλη μερα.

Εγω δινω 2 μερες μοσχαρι 2 μερες κοτοπουλο και ξανα τα κανω κυκλο μεχρι να μπει και το ψαρι.

Γωγουλα μου κουκλα ειναι η κορη σου !!!!

κ εγω ετσι κανω...μου φαινεται παραξενο που εχουν καθε μερα κρεας.

α ναι!!

Ελενη1 τωρα που σε βρηκα βαζεις λεμονι κ αλατι??:tongue::tongue::tongue::tongue:

οχι αλατι, ναι λεμονι!

ηρθα κ εγω αλλα για πολυ λιγο...αρρωστησα..εχω 38 πυρετο κ πονολαιμο κ βηχω πολυ...κομματια ειμαι,πηγαμε κ σφακιανο,κυριακη-δευτερα την κανουμε μπανακι κ αφηνουμε τα ραμματα να φαινονται..εγω ψιλοφοβαμαι αλλα αυτος ξερει.σε 2 μηνες ξαναπαμε να μας δει..σημερα ο πιπινογιατρος μας ειπε κουκλες..εμενα κ την κορη μου..ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ...πνευμονια κοντεψα να παθω για να τον περιμενω με το κομπινεζον...

εμ, τι τα θες τα ξετσιπωτα!!!

αααα, τζια εισαι κακη επιροη!!!!:wink:


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΖΙΑ καλος ο γιατρος??γατος ε?μωρε εμποροι ειναι ολοι ,αν ειναι καλος στα αλλα δεν πειραζει...κ εγω δε μιλιεμαι με Θανο..στειλε μου τον Νυσταλεων να μη δω καμμια διαφορα ομως..

Link to comment
Share on other sites

λοιπν πήγαμε στο γιατρο της Αλέκας

ο ανθρωπος ΞΕΡΕΙ...καταλαβε με τη μια..ολες οι ερωτησεις που μου εκανε..κανει αυτο ..κανει εκεινο....επεφτε μεσα...

Ο Νυσταλέων (μιλαμε τα τυπικά) δεν εσκισε και τα διπλώματα...γιατι οταν μας ειπε να ξεκινησουμε στερεες τροφες με τα φρουτα και εγω του ειπα οτι ειναι οξινα και θα προτιμουσα με ρυζάλευρο...μου ειπε οκα αφου θηλάζεις δε θα στουμπώσει δωστου ρυζάλευρο...αλλα ο νυσταλέων μου ειπε οτι εγω τον οδηγησα σε αυτην την απάντηση

παρένθεση..με νυσταλέων μαλώσαμε γιατι αυτος ηθελε να πάμε στον παιδίατρο που κουραρε αυτον μπέμπη και οχι στης αλέκας..τι να πω

ενα μειονεκτημα εχει ο γιατρουλης...δεν μπορεις να τα εχεις ολα...λιγο εμπορας με τις κρεμες και τα γάλατα μου φάνηκε (η γυναικα του ειναι φαρμακοποιος).

μας ειπε οτι το παιδί εχει παλλινδρόμηση σοβαρη (το οτι δε βγαζει πολλες γουλιες δε σημαινει κατι..μπορει να βγαζει λεει και μισο λιτρο γάλα και να μην ειναι σοβαρη). στην περιπτωση μας ειναι επικίνδυνο γιατι μπορει να κανει εισροφηση στο αναπνευστικο. Επίσης αν δεν ηρεμησει το παιδάκι από τα οξεα του στομαχου ο σφικτηρας δεν μπορει να κλεισει..ειναι λεει φαυλος κυκλος..τα εξηγησε αρκετα επιστημονικα και με κάλυψε.

ηδη η μικρη με την πρωτη γουλια σιροπιου...γκρινιαξε πολύ λιγότερο πριν τον υπνο στο ανασκελο..αντε μακαρι το παιδάκι μου να μην ταλαιπωριεται....

μα παλι θα χωρισω αντρογυνα??? μπουχαχαχα

Βρε ο ντοκτορ ειναι 'φαρμακειο'...μια περιουσια μου εχει φαει χαχα....ενα αλλο ελαττωμα ειναι οτι δεν παει σπιτι. Αλλα..ξερει...αποδεδειγμενα, σε βαριες καταστασεις (μακρυα απο όλα τα παιδακια)...οποτε και εγω ετσι σκεφτομαι...αφου δε μπορω να τα εχω όλα, ας εχω τουλαχιστον καλο επιστημονικα γιατρο.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

τζια σημασια εχει οτι αυτος ο γιατρος σε εκανε να ηρεμησεις κ να δεις τα πραγματα οπως ειναι, ουτε τραγικα αλλα ουτε κ ελαφρα!

μπραβο!

μιλουπα του δινω κ εγω απο την αρχη. την τρωει καλα.μια φορα δοκιμασα νουνου κ μου την εφτυσε καταμουτρα κ εκανε οτι αναγουλιαζε. τωρα που τρωει κ κρεας ομως εαν εχει φαει πολυ το μεσημερι κ του πεφτει βαρυ δεν τρωει κ με ορεξη τη κρεμα. αντε να φαει τη μιση, αλλα δε σκαω κιολας. καλυτερα να τρωει το φαγητο του που ειναι κ φρεσκο.


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΖΙΑ καλος ο γιατρος??γατος ε?μωρε εμποροι ειναι ολοι ,αν ειναι καλος στα αλλα δεν πειραζει...κ εγω δε μιλιεμαι με Θανο..στειλε μου τον Νυσταλεων να μη δω καμμια διαφορα ομως..

παρτον παρτον δε θελω να τον βλεπω..σημερα εφυγε για τη δουλεια και δεν ειπε ουτε γεια....

αλεκα 50 μου πηρε ρε συ..τοσο περνουν ολοι...(αλλα αποδειξη γιοκ)


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ εμενα καθεται πολυ καλυτερα στο παρκο. το ριλαξ εχει γινει πολυ επικινδυνο. ωρες ωρες νομιζω οτι θα σηκωθει να περπατησει με το ριλαξ στη πλατη!!!

κ εγω ετσι κανω...μου φαινεται παραξενο που εχουν καθε μερα κρεας.

χαχα...ικανο το εχω το μωρουλι σου.....για το κρεατακι....εχουν υψηλες αναγκες σε σιδηρο ειδικα τα μωρα που ειναι ευσωμα.....εγω ειμαι υπερ του καθε μερα απλα εναλλαξ με κοτοπουλακι (σορυ συνονοματη):P


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

μωρε κ εμενα δε θα με νοιαζει αργοτερα αλλα ηδη αργησαμε να βαλουμε τροφες..κ μενα κανει οτι αναγουλιαζει..θα παρω μιλουπα αυριο..το κρεας το τρωνε καθε μερα για να δυναμωσει μυαλο κ μυες για να περπατησουν..δε θυμαμαι καλα κατι τετοιο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

τζια σημασια εχει οτι αυτος ο γιατρος σε εκανε να ηρεμησεις κ να δεις τα πραγματα οπως ειναι, ουτε τραγικα αλλα ουτε κ ελαφρα!

μπραβο!

εγω χθες ειχα αποφασισει να κανω αυτα ακριβως..να δωσω σιροπι και ρυζαλευρο..αλλα δε με αφηνε ο Νυσταλέων αν δεν το ελεγε γιατρος...μου ελεγε οτι κανω εγω τον γιατρο από το ιντερνετ...και φυσικά αντιπαραθετω την ιστορια της κιμις και το βουλώνει....αλλα τελειως..ουτε γεια δε λεει...


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...