Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γυρισαμε απο παιδιατρο λοιπον ο μπομπος ειναι 9300 κιλα,74 υψος κ 44 μισο κεφαλακι...

μας ειπε σε 10 μερες περιπου να ξεκινησει κρεας!οχι κοτοπουλο(τ ακους κοτοπουλακι?)μονο μοσχαρι κ απο το Σαββατο θα τον ξεκινησω χορτοσουπα..μου ειπε να βαζω οταν θα του δινω κρεατακι κ αστρακι...

λοιπον αν καταλαβα καλα 4 φορες την εβδομαδα θα του δινω χορτοσουπα κ τις υπολοιπες 3 κρεας..μου ειπε οχι παραπανω απο 3 φορες την εβδομαδα κρεας...θα ηθελα σας παρακαλω παααρα πολυ αν καποια εχει βαλει στην διατροφη του παιδιου κ κρεας να μου πει τι ακριβως του φτιαχνει κ πως...φανταζομαι φυσικα βραστο χωρις αλατια κλπ με λιγο ομω λαδακι απο πανω απλα για επιβεβαιωση...αν του βαλω κ αστρακι τα βαζω στο μπλεντερ για να λιωσουν...το κρεας λιωνει καλα??αυτα...α κμου ειπε τελος η αποστειρωση αν κ πολλοι γιατροι λεει το καλοκαιρι την τραβανε παραπανω την αποστειρωση

Αυτο δεν ειναι παιδί αυτό ειναι... ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!!!

Μπραβο συμπεθερα, τέλειος ο μικρός..

Με το καλό και το φαγητο.. Την ελένη1 προτείνω να ρωτησεις για το φαγητο.. Εγώ εχω αλλη ερωτηση: Oταν ξεκινήσει το μοσχάρι, θα μπορούμε να βράζουμε τις μεριδες και να της καταψύχουμε ή θα πρέπει να βράζουμε καθε μέρα? Γιατι το μοσχάρι θέλει και τον χρόνο του..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αυτο δεν ειναι παιδί αυτό ειναι... ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!!!

Μπραβο συμπεθερα, τέλειος ο μικρός..

Με το καλό και το φαγητο.. Την ελένη1 προτείνω να ρωτησεις για το φαγητο.. Εγώ εχω αλλη ερωτηση: Oταν ξεκινήσει το μοσχάρι, θα μπορούμε να βράζουμε τις μεριδες και να της καταψύχουμε ή θα πρέπει να βράζουμε καθε μέρα? Γιατι το μοσχάρι θέλει και τον χρόνο του..

ελα ντε....ξερω για την χορτοσουπα που ειχε πει η Ελενη 1 οτι βραζει για 2 μερες κ την βαζει στο ψυγειο..αλλα οκ ετσι κ αλλιως 3 φορες την εβδομαδα θα τρωει κρεατακι


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γωγω ηρθες Χαιδαρι τελικα στο προσκαλω?

Οχι ρε μιτσάκι δεν αξιώθηκα.. Ετρεχα με τη κουμπάρα που παντρεύεται για νυσικά και τέτοια.. Θα ερθω ομως.. Ρε συ κανονιστε και για κανα καφεδάκι.. Κανα Σάββατο με τα μπεμπε.. Δίπλα ειμαστε εμεις..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε μιτσάκι δεν αξιώθηκα.. Ετρεχα με τη κουμπάρα που παντρεύεται για νυσικά και τέτοια.. Θα ερθω ομως.. Ρε συ κανονιστε και για κανα καφεδάκι.. Κανα Σάββατο με τα μπεμπε.. Δίπλα ειμαστε εμεις..

γι αυτο σε ρωτησα μαρη αν ερχοσουν να βρισκομασταν!


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελάτε μαρη καμια βόλτα και προς Πετρούπολη..

Και Δευτερα αν δε δουλευει ο Αντρεας.. Ο Στάθης κάθεται..

κατσε γιατι μου χει σπασει τα νευρα σημερα να παμε Καλαματα το Σαββατο κ γω δεν θελω κ θα τον αρχισω στις μπουφλες:tongue:


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε....ξερω για την χορτοσουπα που ειχε πει η Ελενη 1 οτι βραζει για 2 μερες κ την βαζει στο ψυγειο..αλλα οκ ετσι κ αλλιως 3 φορες την εβδομαδα θα τρωει κρεατακι

Παιδαρος ο μπεμπης Μιτσακι !!!!

Και στο κρεας-κοτοπουλο το ιδιο κανω.Αυριο πχ μαγειρευω κοτοπουλο 2 μεριδες μια την φαει αυριο και την αλλη μεθαυριο.Τωρα αν δεν θες να δινεις τοσο συχνα κρεατικα μπορεις να βαλεις μεσα μια μεριδα κρεας-κοτα και την αλλη μεριδα λαχανικα...μονο στο ζωμο θα εχει ουσια απο το κρεας γιατην αλλη μερα.

Εγω δινω 2 μερες μοσχαρι 2 μερες κοτοπουλο και ξανα τα κανω κυκλο μεχρι να μπει και το ψαρι.

Γωγουλα μου κουκλα ειναι η κορη σου !!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδαρος ο μπεμπης Μιτσακι !!!!

Και στο κρεας-κοτοπουλο το ιδιο κανω.Αυριο πχ μαγειρευω κοτοπουλο 2 μεριδες μια την φαει αυριο και την αλλη μεθαυριο.Τωρα αν δεν θες να δινεις τοσο συχνα κρεατικα μπορεις να βαλεις μεσα μια μεριδα κρεας-κοτα και την αλλη μεριδα λαχανικα...μονο στο ζωμο θα εχει ουσια απο το κρεας γιατην αλλη μερα.

Εγω δινω 2 μερες μοσχαρι 2 μερες κοτοπουλο και ξανα τα κανω κυκλο μεχρι να μπει και το ψαρι.

Γωγουλα μου κουκλα ειναι η κορη σου !!!!

thx Ελενακι...λιωνει καλα το κρεας?τι μερος μοσχαρι να του παιρνω?το λιωνεις με το ζωμο κ ειναι οκ ρε?ουφφφ αποριεςμιας ξανθιας μανας:tongue:


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να βαζεις το μοσχαρι να βραζει σε χαμηλη φωτια για να γινετε γρηγορα και οταν γινει να ριχνεις μεσα και τα λαχανικα για κανα μισαωρο περιπου θελει ακομα βρασημο και τελος.Παντα σε χαμηλη φωτια !!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να βαζεις το μοσχαρι να βραζει σε χαμηλη φωτια για να γινετε γρηγορα και οταν γινει να ριχνεις μεσα και τα λαχανικα για κανα μισαωρο περιπου θελει ακομα βρασημο και τελος.Παντα σε χαμηλη φωτια !!!!
αα τα βραζεις μαζι εσυ ε?του δινεις κρεας με λαχανικα μαζι εσυ?

PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

thx Ελενακι...λιωνει καλα το κρεας?τι μερος μοσχαρι να του παιρνω?το λιωνεις με το ζωμο κ ειναι οκ ρε?ουφφφ αποριεςμιας ξανθιας μανας:tongue:

Στο μουλτι γινετε πουρες !!!!

Θα υπολογιζεις να εχει πολυ ζουμακι το φαγακι γιανα ριχνεις στο μουλτι να λιωνει και να μην το κανεις πολυ πυχτο για να το τρωει πιο ευχαριστα....να πευτει απο το κουταλι αν το γερνεις.

Μοσχαρι να παρεις ''ποντικι'' πες οτι ειναι για μωρακι να σου δωσουν καλο κομματι.

Το φαγητο θα το τρωει ....τους αρεσει το κρεας !!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

αα τα βραζεις μαζι εσυ ε?του δινεις κρεας με λαχανικα μαζι εσυ?

Τι νομιζεις μαρη...????....οτι θα του δινεις το κρεας μονο του...???:mrgreen:

φυσικα μαζι με κατι αλλο.....η λαχανικα η αστρακι - ρυζι αργοτερα


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

ηρθα κορες...ελπιζω να μην αργησετε να μπειτε γιατι σημερα δε βαστω.....ο μικρουλης μου εχει πολυ γκρινια ο καυμενος...νομιζω ειναι τα δοντια του γαιτι τα πιανω και ειναι χαλια...πολυ φουσκωμενα. Πριν απο λιγο κοιμηθηκε. Ο Αγγελακος καθεται με το μπαμπα του.

Εγω στον Αγγελο δεν ειχα μαγειρεψει ποτε φαι..μονο ντελιβερυ μπουχαχα....Μαγειρευε η μανα μου μια φορα στις δυο μερες. Το εκανα μεριδουλες και το εβαζα ψυγειο. Οποτε όταν αρχισω ελενη 1 θα μου πεις και εμενα....

Ιωαννα και εμενα ο μικρος τρελαινεται για τα φρουτα. Σημερα εφαγε ενα μηλο και ενα αχλαδι (πρωτη μερα του βαζω αχλαδι, το εφαγε ολο και ηπιε και μια μπουκαλα γαλα μετα....που το βαζει ηθελα να ξερα....την βανιλια τη τρωει με το ζορι...δεν ειναι του γλυκου φαινεται....

το καλο που εχει επειδη ειναι αδυνατος ειναι ότι καθεται ανετα....δεν τον ενοχλει η κοιλια του χαχα...Ο Αγγελος θυμαμαι δεν μποριυσ ευκολα λογω κοιλιας χαχα....

εννοειται ότι θελει ολο αγκαλια τωρα πια....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε απο παιδιατρο λοιπον ο μπομπος ειναι 9300 κιλα,74 υψος κ 44 μισο κεφαλακι...

μας ειπε σε 10 μερες περιπου να ξεκινησει κρεας!οχι κοτοπουλο(τ ακους κοτοπουλακι?)μονο μοσχαρι κ απο το Σαββατο θα τον ξεκινησω χορτοσουπα..μου ειπε να βαζω οταν θα του δινω κρεατακι κ αστρακι...

λοιπον αν καταλαβα καλα 4 φορες την εβδομαδα θα του δινω χορτοσουπα κ τις υπολοιπες 3 κρεας..μου ειπε οχι παραπανω απο 3 φορες την εβδομαδα κρεας...θα ηθελα σας παρακαλω παααρα πολυ αν καποια εχει βαλει στην διατροφη του παιδιου κ κρεας να μου πει τι ακριβως του φτιαχνει κ πως...φανταζομαι φυσικα βραστο χωρις αλατια κλπ με λιγο ομω λαδακι απο πανω απλα για επιβεβαιωση...αν του βαλω κ αστρακι τα βαζω στο μπλεντερ για να λιωσουν...το κρεας λιωνει καλα??αυτα...α κμου ειπε τελος η αποστειρωση αν κ πολλοι γιατροι λεει το καλοκαιρι την τραβανε παραπανω την αποστειρωση

Αγσπημενο μου Μιτσακιον ΠΑΙΔΑΡΟΣ...μπραβο μπραβο.


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...