Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ναι πηγα χθες.

απο δικαιολογητικα ηθελαν:

1) Ληξιαρχικη πραξη γεννησης.

2) Φωτοτυπιες απο το βιβλιαριο υγειας.

3) Εκκαθαριστικο

4) Υπ.Δηλωση ποιος θα παιρνει το παιδι

5) Βεβαιωση παιδιατρου.

Πηγα στο δημο δαφνης γιατι στη ν.σμυρνη δεχονται απο 1,5 ετων κ πανω.

εχουμε κ καποιον γνωστο που του μιλησαμε κ ας ευχηθουμε οτι θα τον παρουν. τελος ιουλιου ειπαν θα βγουν οι λιστες.

...

Εμάς αντί για εκκαθαριστικό ήθελαν την φετινή δήλωση οπότε περιμένω την λογίστρια να την κάνει και να μου δώσει αντίγραφο. Δεν τοςυ πειράζει που δεν είστε δημότες ή έστω κάτοικοι ? Εμάς ζητάνε πιστοποιητκό οικογενειακής κατάστασης από τον δήμο.

by the way....η ζουζου γιατι δε μπαινει??? ειναι ακομα θυμωμενη???

Μπαίνει όταν κάνει διάλειμμα στην δουλειά για φαγητό γιατί λέει ότι πήζει πολύ.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

ιιιιιι μαρη αφου σας ειπα πειζω.....καλα ολα τα αλλα το εκαθαριστικο τι το θελουν?

γιατι αναλογως το εισοδημα πληρωνεις κ μια συνδρομη για το φαγητο τους, αλλα και για να διαλεγουν τους πιο χαμηλομισθους.


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

αλεκα αρχιζω τη διαιτα κ κανω αποτοξινωση θα πεθανω μαρη της πεινας..εχω φαει 2 γιαουρτια 1 χυμο πορτοκαλι τωρα βραστα λαχανικα κ τρωω κ πειναω τι κακο ειναι αυτο????


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τους πηγα το φετινο εκκαθαριστικο (την εκανα ηλεκτρονικα τη δηλωση κ μπορεις κ τυπωνεις κατευθειαν το εκκαθαριστικο απο εκει), οσο για το αλλο δεν μου απερριψαν την αιτηση αλλα ειπαν οτι θα κανουν οτι μπορουν λογω κ του γνωστου.

απο την αλλη εμεις ειμαστε δημοτες πειραια (εκει εχει τα δικαιωματα ο αντρας μου), δηλ αν δεν εισαι δημοτης δεν μπορεις να πας???


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι αναλογως το εισοδημα πληρωνεις κ μια συνδρομη για το φαγητο τους, αλλα και για να διαλεγουν τους πιο χαμηλομισθους.

αααα καταλαβα..εγω να δω που θα την παω...θελω να παει παιδικο σταθμο για να μπορει κ ο μπαμπας μου να ειναι λιγο ποιο ανετος αλλα οχι ακομη πρεπει ομως να παω να κανω αιτηση απο τωρα για δημοσιο μιλαω...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τους πηγα το φετινο εκκαθαριστικο (την εκανα ηλεκτρονικα τη δηλωση κ μπορεις κ τυπωνεις κατευθειαν το εκκαθαριστικο απο εκει), οσο για το αλλο δεν μου απερριψαν την αιτηση αλλα ειπαν οτι θα κανουν οτι μπορουν λογω κ του γνωστου.

απο την αλλη εμεις ειμαστε δημοτες πειραια (εκει εχει τα δικαιωματα ο αντρας μου), δηλ αν δεν εισαι δημοτης δεν μπορεις να πας???

κατσε ρε γιατι θα σαλταρω δλδ η πιπινα που θα (δεν εχω προλαβει ακομη) την γραψω στο περαμα δεν μπορει να παει αλλου σχολειο??? τι παιζει με αυτα δε ξερω καθολου!! μηπως εχω αργησει να την γραψω στο δημο περαματος εφαγα φλασια τωρα μηπως υπαρχει χρονικο περιθωριο??


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

αααα καταλαβα..εγω να δω που θα την παω...θελω να παει παιδικο σταθμο για να μπορει κ ο μπαμπας μου να ειναι λιγο ποιο ανετος αλλα οχι ακομη πρεπει ομως να παω να κανω αιτηση απο τωρα για δημοσιο μιλαω...

αν σκεφτεσαι να την πας απο σεπτεβρη να ξερεις οτι οι αιτησεις στους δημοσιους σταθμους γινονται τελη μαιου, δηλ τωρα.


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ακολουθω το συστημα Ζωη, κ μπαινω στο φαγητο...

λεπον..για τους παιδικους που λετε..

καθε εισοδημα εχει κ το αντιστοιχο ποσο για τροφεια. εμεις πχ πληρωναμε για χριστ. 20 ευρω κ για νικηφ. 10 λογω επανεγγραφης παλαιοτερα. απο φετος δεν θα πληρωνουμε τπτ. γιατι ο δημαρχος αποφασισε απο τη μειωση των μισθων τους, να καταργησει ολα τα τροφεια.

σας βαζω κ το λινκ να δειτε ολες να παρετε ερεθισμα να γινεται 3τεκνες να μετακομισετε κ κοντα μας!

http://www.dimosbyrona.gr/article.php?id=2017


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε γιατι θα σαλταρω δλδ η πιπινα που θα (δεν εχω προλαβει ακομη) την γραψω στο περαμα δεν μπορει να παει αλλου σχολειο??? τι παιζει με αυτα δε ξερω καθολου!! μηπως εχω αργησει να την γραψω στο δημο περαματος εφαγα φλασια τωρα μηπως υπαρχει χρονικο περιθωριο??

γιατι περαμα? εκει ανηκει η νεα μακρη ή εκει ειστε γραμμενοι εσεις?

παντως κ εγω νομιζω καλυτερα εκει που μενεις να εισαι κ γραμμενος.

θελω κ εγω να μεταφερω τα δικαιωματα μας στη νεα σμυρνη αλλα το εχω αμελησει...


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεσαι να την πας απο σεπτεβρη να ξερεις οτι οι αιτησεις στους δημοσιους σταθμους γινονται τελη μαιου, δηλ τωρα.

οχι βρε απο τωρα οταν παει 2 χρονων δε το παω τοσο νωρις αλλα εχω ακουσει οτι κανουν αιτησεις χρονια πριν γι αυτο ρωταω....


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω τους πηγα το φετινο εκκαθαριστικο (την εκανα ηλεκτρονικα τη δηλωση κ μπορεις κ τυπωνεις κατευθειαν το εκκαθαριστικο απο εκει), οσο για το αλλο δεν μου απερριψαν την αιτηση αλλα ειπαν οτι θα κανουν οτι μπορουν λογω κ του γνωστου.

απο την αλλη εμεις ειμαστε δημοτες πειραια (εκει εχει τα δικαιωματα ο αντρας μου), δηλ αν δεν εισαι δημοτης δεν μπορεις να πας???

κατσε ρε γιατι θα σαλταρω δλδ η πιπινα που θα (δεν εχω προλαβει ακομη) την γραψω στο περαμα δεν μπορει να παει αλλου σχολειο??? τι παιζει με αυτα δε ξερω καθολου!! μηπως εχω αργησει να την γραψω στο δημο περαματος εφαγα φλασια τωρα μηπως υπαρχει χρονικο περιθωριο??

Δεν παίρνουν μόνο τους δημότες αλλά και τους μόνιμους κατοίκους.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για πειτε μου γιατι σαλταρα....τωρα..

1ον η πιπινα δεν εχει γραφτει ακομη σε δημοτολογιο εχω χρονικο περιθωριο γιατι ελεγα να παω μεσα στην επωμενη εβδομαδα να το κανω μηπως εχω προβλημα..??

2ον εγω ανοικω στη ν.μακρη κ ο πιπινος στο περαμα το παιδι αφου δεν ειμαστε παντρεμενοι πρεπει κατα κυριο λογω να γραφτει στο περαμα που ειναι ο πιπινος κ αν θελω μπορω να το γραψω κι εγω στο δημο νεας μακρης απλα να φαινεται οτι εχω παιδι κανονικα θα ειναι δημοτης περαματος ομως η πιπινα

3ον μου ειπαν οτι για σχολειο δε παιζει ρολο που εισαι δημοτης αλλα που μενεις δλδ αλοι που ειναι δημοτες σε χωρια π.χ. αλλα μενουν αθηνα τα παιδια τους πανε σχολειο εκει που ειναι η μονιμη κατοικια!!!

μπερδευτικα γμτ!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

ακολουθω το συστημα Ζωη, κ μπαινω στο φαγητο...

λεπον..για τους παιδικους που λετε..

καθε εισοδημα εχει κ το αντιστοιχο ποσο για τροφεια. εμεις πχ πληρωναμε για χριστ. 20 ευρω κ για νικηφ. 10 λογω επανεγγραφης παλαιοτερα. απο φετος δεν θα πληρωνουμε τπτ. γιατι ο δημαρχος αποφασισε απο τη μειωση των μισθων τους, να καταργησει ολα τα τροφεια.

σας βαζω κ το λινκ να δειτε ολες να παρετε ερεθισμα να γινεται 3τεκνες να μετακομισετε κ κοντα μας!

http://www.dimosbyrona.gr/article.php?id=2017

για το δημοσιο παντα ετσι? γιατι στα ιδιωτικα ειναι αλλα κονδυλια γιατι πληρωνεις με το χρονο κ δε νομιζω οτι ειπαρχει ζητημα θεσεων εκει..


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

ζουζου

1ον, να πας.

2ον, θα ανοιξει ο πιπινος οικογενειακη μεριδα στο περαμα κ θα γραψει κ τη μικρη. μετα αν θετε αλλαζετε.

3ον, αφου το λεει κ η ιωαννα κ εσυ τοτε καλα τα λετε! δεν εχεις μπερδευτει καθολου.

για το προηγουμενο ποστ, παντα οι αιτησεις γινονται τετοια εποχη, δηλ μαη, για την επομενη σχολικη χρονια απο σεπτεβρη.


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...