Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ελα μαρη...αμεσως να με κανεις γιαγια....και ο Νικος τοσος ηταν που αρχιζε τα δηθεν γκομενιλικια....νομιζω ότι τα περισσοτερα αγορακια τοσα ειναι που 'πονηρευουν'....μετα θα ερθει το αλλο σταδιο...τι βλαμμενα που ειναι ολα τα κοριτσια κλπ....

αχ ευχαριστω....ελπιζω αυριο να μην εχει κατι....

Η Εφη στον Παιδικό έκανε πρόταση γάμου και φέτος μάλωσε με όλες τις φίλες της γιατί αυτές θέλουν να παίζουν με αγόρια.

Περαστικά στον μπεμπάκο!Μακάρι να είναι από το εμβόλιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Οταν θα σας κουβαλήσει καμία στα 12 και θα σας πεί "Πατέρα θα γίμνω πατέρας" να δώ τότε την περηφάνεια του!!Εγώ τις κόρες μου δεν σας τις δίνω αν είναι να μας κερατώνετε μπροστά στα μάτια μας και να τον σιγοντάρετε κιόλας!

Πραγματικα αυτη σου η περιγραφη ειναι ολα τα λεφτα..σα να σε βλεπω σε 10 χρονια οταν θα σαι 60 χρονων στα παρατραγουδα να βριζεις συμπεθερα οτι γαμπρος ειναι γκομενακιας....κ οτι εφαγε την προικα στα χαρτια κ τις γυναικες...φυσικα θα εισαι ξεδοντιαρα.

Link to comment
Share on other sites

Η Εφη στον Παιδικό έκανε πρόταση γάμου και φέτος μάλωσε με όλες τις φίλες της γιατί αυτές θέλουν να παίζουν με αγόρια.

Περαστικά στον μπεμπάκο!Μακάρι να είναι από το εμβόλιο!

ναι μωρε...παντως ειναι κατι ελαφρυ....ειδες που σου λεω?? μετα σταματανε ολα...απλα σου δειχνει ενα δειγμα το ππαιδι ότι ειναι στο σωστο δρομο :D


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αυτη σου η περιγραφη ειναι ολα τα λεφτα..σα να σε βλεπω σε 10 χρονια οταν θα σαι 60 χρονων στα παρατραγουδα να βριζεις συμπεθερα οτι γαμπρος ειναι γκομενακιας....κ οτι εφαγε την προικα στα χαρτια κ τις γυναικες...φυσικα θα εισαι ξεδοντιαρα.

:tongue::tongue::tongue:......βρε εγω φροντιζω να τους κανω καλους γαμπρους...σε ολα τα επιπεδα ;);)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

pali jekatiniazeste????????????

καλησπερα...ψιλοταισα κι ειπα να σας δω για λιγο...ειμαι κομματια!!!!!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα αυτη σου η περιγραφη ειναι ολα τα λεφτα..σα να σε βλεπω σε 10 χρονια οταν θα σαι 60 χρονων στα παρατραγουδα να βριζεις συμπεθερα οτι γαμπρος ειναι γκομενακιας....κ οτι εφαγε την προικα στα χαρτια κ τις γυναικες...φυσικα θα εισαι ξεδοντιαρα.

Ξεδοντιάρα είμαι και τώρα,ας μην το κάνουμε θέμα!Μιλάς εκ πείρας για την Πάνια,γιατί κατι μου λέει πως είσαι εκείνη η κοντη βουλγάρα που ελεγε πως "οι ψηλές γυναίκες είναι μόνο για την παρέλαση"!

Link to comment
Share on other sites

ειδες η κιμι?μανα που εχει και αγορι ειπα αξιος!!!!:D

εχεις δικιο σε λιγο θαξκινησει το χαζο σταδιο:mrgreen:

κιμι ναι εχουν απεργια αυριο αλλα δεν νομιζω αν μην δεν δει το παιδι.....αρχισε και φτιαχνει????τι καλα!!!!


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεδοντιάρα είμαι και τώρα,ας μην το κάνουμε θέμα!Μιλάς εκ πείρας για την Πάνια,γιατί κατι μου λέει πως είσαι εκείνη η κοντη βουλγάρα που ελεγε πως "οι ψηλές γυναίκες είναι μόνο για την παρέλαση"!

η κουμπαρα μου την περιεγραψε με τα καλυτερα λογια..

;););)(κιμι θελω κερασμα!;))


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αυτη σου η περιγραφη ειναι ολα τα λεφτα..σα να σε βλεπω σε 10 χρονια οταν θα σαι 60 χρονων στα παρατραγουδα να βριζεις συμπεθερα οτι γαμπρος ειναι γκομενακιας....κ οτι εφαγε την προικα στα χαρτια κ τις γυναικες...φυσικα θα εισαι ξεδοντιαρα.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ναι μωρε...παντως ειναι κατι ελαφρυ....ειδες που σου λεω?? μετα σταματανε ολα...απλα σου δειχνει ενα δειγμα το ππαιδι ότι ειναι στο σωστο δρομο :D

.....εχουμε και αυτο να σκεφτομαστε......


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:tongue::tongue::tongue:......βρε εγω φροντιζω να τους κανω καλους γαμπρους...σε ολα τα επιπεδα ;);)

Κοίτα να φροντίσεις και αυτό που φροντίζει η Ελένη1 για τους γιούς της!Δεν θα είναι μόνο η Μισελέν ευχαριστημένη!Να είναι και οι δικές μου!!!

pali jekatiniazeste????????????

καλησπερα...ψιλοταισα κι ειπα να σας δω για λιγο...ειμαι κομματια!!!!!

Τί να κάνουμε βρε Λιτσάκι;;Ξαναμπήκα να ξαναρίξω το επίπεδο γιατί πολύ κουλτουριλαρικες συζητήσςεις είχατε πιάσει!!Να εκτονωθούμε και λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Ξεδοντιάρα είμαι και τώρα,ας μην το κάνουμε θέμα!Μιλάς εκ πείρας για την Πάνια,γιατί κατι μου λέει πως είσαι εκείνη η κοντη βουλγάρα που ελεγε πως "οι ψηλές γυναίκες είναι μόνο για την παρέλαση"!

καλα ελεγε αυτη μαρη.....και εγω στην παρελαση καλη ημουν :P..ειναι οι κοντουλες ομως πολυ τσαχπινες....;)

ειδες η κιμι?μανα που εχει και αγορι ειπα αξιος!!!!:D

εχεις δικιο σε λιγο θαξκινησει το χαζο σταδιο:mrgreen:!!!!

σιγουρακι....θυμαμαι οταν ημουν εγκυος μου ελεγε ενας φιλος μας 'τι θα κανεις αν ειναι αγορι και βγει αδερφη?":roll:...ακου ερωτηματα... δεν ξερω του ελεγα..εξαρταται ποσο κραγμενος θα ηταν...Για τον μεγαλο ειμαι σιγουρη ΟΚ...θα τεσταρω και τον μικρο και ολα ΟΚ :P


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

η κουμπαρα σου δεν ξερω ποσο χρονων ειναι αλλα πανω απο 22-23 δε φαινεται η ατιμη...πολυ καλη κοπελά αλλα στραβη..να λεει οτι δε σου μοιαζουν τα παιδια....κριμα..τοσο μικρη κ τοσο γκαβη..

ΜΕΦΗ η βουλγαρα ειχε απολυτο δικιο...εσυ για παρελαση καλη εισαι...

Link to comment
Share on other sites

ελα μαρη...αμεσως να με κανεις γιαγια....και ο Νικος τοσος ηταν που αρχιζε τα δηθεν γκομενιλικια....νομιζω ότι τα περισσοτερα αγορακια τοσα ειναι που 'πονηρευουν'....μετα θα ερθει το αλλο σταδιο...τι βλαμμενα που ειναι ολα τα κοριτσια κλπ....

αχ ευχαριστω....ελπιζω αυριο να μην εχει κατι....

Ναι αυτο εχει γελιο..... πολυ γελιο μιλαμε..... Μετα οταν αρχιζουν ομως να αγαπανε και ειναι και τα περισσοτερα αγαθιαρικα και πληγωνονται τοτε η καημενη η μανουλα στεναχωριεται......

ναι μαρη χτιζω μια πτερυγα στο μουσειο φυσικης ιστοριας..μια πτερυγα ολη για σενα..αφιερωμενη,..πως λεμε η νυμφη του Θερμαικου..εε εχουμε κ τη ΜΟΥΜΙΑ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ..

Μουχαχαχαχαχχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα πολυ μου ειχε λειψει αυτο.....

Πραγματικα αυτη σου η περιγραφη ειναι ολα τα λεφτα..σα να σε βλεπω σε 10 χρονια οταν θα σαι 60 χρονων στα παρατραγουδα να βριζεις συμπεθερα οτι γαμπρος ειναι γκομενακιας....κ οτι εφαγε την προικα στα χαρτια κ τις γυναικες...φυσικα θα εισαι ξεδοντιαρα.

Ελα ρε Κιμι μαλλον λιγα χρονια εβαλες μην της κρυβεις την πραγματικη της ηλικια..... Εμεις και εμεις ειμαστε βρε πουλακι μου....

Καλως τες τις συντοπιτισσες μου.... Λιτσακι γιατι εισαι κομματια? Μαιρουλα τελειωσες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...