Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γιατι μαρη δεν εγραψες τιποτα για εμενα?? αη σιχτιρ εδω μεσα....

:lol::lol::lol:

επειδη εχω 2 πλυντηρια να σιδερωσω ειπα να μπω πρωτα εδω να παρω λιγο κουραγιο....

πω πω το μαναρι μπουσουλησε κιολας?

Εγω εχω 5 πλυντηρια αλλα αρνουμε να σιδερωσω ακομα....

Ο μικρος μπουσουλαει σαν το σαλιγκαρι....μην φανταστεις πως τρεχει.

Μεφη,

λιγο ντοματουλα του εβαλα και εβγαλα τα σπορακια,αυριο θα φαει το ιδιο και θα παρατηρησω μπας δω καμμια κοκκινηλα.

Κατι εχει παθει ο γιαννης αυτες τις μερες και τρωει συνεχεια.....δεν το εχω ματαξαναδει αυτο !!!!!:P


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Βόριες βγάλτε ρε τις φώτο μου!Δεν αντέχω να το βλέπω τόσο χάλι!Οταν σας λέω εγώ οτι δεν το'χω να μ'ακούτε!!!

Καλησπέρα!

Γυρισες? Στα πατρια εδάφη? Σε υποδεχθηκαν? Το κοκκινο χαλι στο εβαλαν που τους εκανες τη χαρη να λειπεις τοσο καιρο? Τι εκανες μαρη τοσες μερες? Ε? Τι σηκωσες? Ολη τη Θεσσαλονικη? Με τι τα κουβαλησες με τριαξονικο? Μια η κοτα και μια εσυ........... Δεν παιζεστε.......... Πως να συμμαζευτεις καλη μου........... Ειπαμε δεν ειναι σπορ για την ηλικια σου αυτα............. Και σιγα μην κατεβασω τις φωτο....... Τις κραταω για να τις δειχνω στα παιδια μου και να λεω "Δεστε ενα κινητο μνημειο που μας εμεινε απο την εποχη του Περικλεους!!!!!!!!!!!" Πλακα πλακα τρελοξανθιωτισσα εισαι καρακουκλαρα και ασε τις μ@λ@κιες σου γιατι τωρα που σε γνωρισα και απο κοντα δεν πιανουν σε μενα........

Εσυ ποτε θα αξιωθεις να βαλεις τις φωτο απο τη συναντηση?

Κοτα εκτος του οτι ψωνιζεις τρελλα τρωγεσαι και τρελλα!!!!!!!!! Το παιδακι μου σημερα σε καταευχαριστηθηκε το εγλυψε το πιατο.....

Θα συμφωνησω και εγω με τα 20 που λεγατε περι Ελενης.....

Μαρκελλακι απο προχθες ηθελα να σου πω συγχαρητηρια για το μαρκελλο..... Παντα τετοια!!!!! Και για τη μπουμπου μην αγχωνεσαι......... Μαλλον καμμια ιωσουλα θα ειναι.... Απο καυσωνα χειμωνιασε αποτομα.... Το ειπα και το πρωι και η δικια μου χαλια ειναι....

Δεν θυμαμαι τπτ αλλο..... Δεν εκανα και κουοτε!!!!!!!!! Ξανθια βλεπεις!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια..

η τζουμπρου ακομα σφυριζει και ακουω τις γουλίτσες εσωτερικά γκλουκου γκλουκου συνέχεια...τη λυπαμαι την κακομοιρα....

σημερα με πηρε η πεθερα μου τηλ στη δουλεια και μου ειπε οτι σφυριζει συνεχεια..να σας πω την αλήθεια σκ'εφτηκα μηπως δωσω το σιροπάκι προς στιγμην..δεν ξερω...

τωρα κοιμηθηκε η γλυκουλα μου η ομορφη

εγω ειμαι μονη, ο νυσταλέων πηγε να δει τα χαλια του ολυμπιακού

εβαλα και ενα πληντυριο και εχω να σιδερωσω αλλο ενα..αλλα ειναι σεντονια και δεν τα διπλώνω καλα μονη μου...


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσάκια..

η τζουμπρου ακομα σφυριζει και ακουω τις γουλίτσες εσωτερικά γκλουκου γκλουκου συνέχεια...τη λυπαμαι την κακομοιρα....

σημερα με πηρε η πεθερα μου τηλ στη δουλεια και μου ειπε οτι σφυριζει συνεχεια..να σας πω την αλήθεια σκ'εφτηκα μηπως δωσω το σιροπάκι προς στιγμην..δεν ξερω...

τωρα κοιμηθηκε η γλυκουλα μου η ομορφη

εγω ειμαι μονη, ο νυσταλέων πηγε να δει τα χαλια του ολυμπιακού

εβαλα και ενα πληντυριο και εχω να σιδερωσω αλλο ενα..αλλα ειναι σεντονια και δεν τα διπλώνω καλα μονη μου...

Δεν πηγες σε αλλον γιατρο? Παντως θα συμφωνησω με την ντοκ Αλεκα..... και να της το δωσεις το σιροπιον δεν θα παθει τιποτε....

Link to comment
Share on other sites

Τσουπρες παω για να συμμαζεψω κατι ρουχα..... Εδω γυρω θα ειμαι θα μπαινοβγαινω και ευτυχως μεχρι στιγμης δουλευει καλά το ατιμο το νετ....

Ελενη1 το εκανα το χρεος μου με τη σελιδα σας και σημερα.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια..

η τζουμπρου ακομα σφυριζει και ακουω τις γουλίτσες εσωτερικά γκλουκου γκλουκου συνέχεια...τη λυπαμαι την κακομοιρα....

σημερα με πηρε η πεθερα μου τηλ στη δουλεια και μου ειπε οτι σφυριζει συνεχεια..να σας πω την αλήθεια σκ'εφτηκα μηπως δωσω το σιροπάκι προς στιγμην..δεν ξερω...

τωρα κοιμηθηκε η γλυκουλα μου η ομορφη

εγω ειμαι μονη, ο νυσταλέων πηγε να δει τα χαλια του ολυμπιακού

εβαλα και ενα πληντυριο και εχω να σιδερωσω αλλο ενα..αλλα ειναι σεντονια και δεν τα διπλώνω καλα μονη μου...

Εννοείς οτι σφυρίζει και όταν είναι ξυπνητή;;;Αυτά που σου έγραψα τα διάβασες μαρή;;;

:lol::lol::lol:

Εγω εχω 5 πλυντηρια αλλα αρνουμε να σιδερωσω ακομα....

Ο μικρος μπουσουλαει σαν το σαλιγκαρι....μην φανταστεις πως τρεχει.

Μεφη,

λιγο ντοματουλα του εβαλα και εβγαλα τα σπορακια,αυριο θα φαει το ιδιο και θα παρατηρησω μπας δω καμμια κοκκινηλα.

Κατι εχει παθει ο γιαννης αυτες τις μερες και τρωει συνεχεια.....δεν το εχω ματαξαναδει αυτο !!!!!:P

Φτύστο το παιδί!!!

Εμένα κορίτσια το παιδί μου έχει αισίως 5 δοντάκια:tongue::tongue:!!!Μπουσουλάει εδώ και 2 εβδομάδες αλλά όχι σε ευθεία αλλά σε κυκλικό άξονα!!!Επίσης θα το πώ και ας με κοροιδέψετε!!!Επαναλαμάνει μετά από εμάς τα:"Ελα,ατα,πα-πα!"Σας το ορκίζομαι,την έχουν ακούσει όλοι οι συγγενείς και οι φίλοι!Δεν καταλαβαίνει τί λέει,απλά τα επαναλαμβάνει!!!

Γυρισες? Στα πατρια εδάφη? Σε υποδεχθηκαν? Το κοκκινο χαλι στο εβαλαν που τους εκανες τη χαρη να λειπεις τοσο καιρο? Τι εκανες μαρη τοσες μερες? Ε? Τι σηκωσες? Ολη τη Θεσσαλονικη? Με τι τα κουβαλησες με τριαξονικο? Μια η κοτα και μια εσυ........... Δεν παιζεστε.......... Πως να συμμαζευτεις καλη μου........... Ειπαμε δεν ειναι σπορ για την ηλικια σου αυτα............. Και σιγα μην κατεβασω τις φωτο....... Τις κραταω για να τις δειχνω στα παιδια μου και να λεω "Δεστε ενα κινητο μνημειο που μας εμεινε απο την εποχη του Περικλεους!!!!!!!!!!!" Πλακα πλακα τρελοξανθιωτισσα εισαι καρακουκλαρα και ασε τις μ@λ@κιες σου γιατι τωρα που σε γνωρισα και απο κοντα δεν πιανουν σε μενα........

Εσυ ποτε θα αξιωθεις να βαλεις τις φωτο απο τη συναντηση?

Η αλήθεια είναι οτι έφαγα πολλά λεφτά!Μου έδωσε ο Σάκης και εγώ έβγαλα τα διπλάσια από τα δικά μου!!!Ολο για την Εφη ψώνιζα γιατί για την μπουμπού θα φέρουν στην βάφτιση!Οταν γυρίσαμε 'ηταν λες και γυρνούσαμε από διακοπές!!Φίσκα το αυτοκίνητο!Τομν καταρράκτη πότε είπαμε προγραμμάτισες να τον βγάλεις;;;;

Φώτο από εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

μονο ξυπνια τον κάνει τον συριγμο..οταν περνει αναπνοη από το στομα...αλλιως οχι

Πήγαινε βρε κοριτσάκι μου σ'αυτόν της Αλέκας έστω για μια γνώμη.Ας μεσολαβήσει η Αλέκα να σε δεχτεί άμμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τί;;;;;;; κι αυτο απαγορευεται;;;; ε τι το καναμε το πριβε; για να μιλαμε με το σεις και με το σας;;;

τα πολυ πολυ αισχρα παρακαλω να τα καμουφλαρετε....μην χασουμε το επιπεδο που εχουμε:mrgreen:

Ελενη1 το εκανα το χρεος μου με τη σελιδα σας και σημερα.....

:P:p

μονο ξυπνια τον κάνει τον συριγμο..οταν περνει αναπνοη από το στομα...αλλιως οχι

Τελικα τι θα γινει θα το δωσεις το συροπι ????

στο γιαννη περισσοτερο ταλαιπωρια ηταν η οισοφαγητιδα παρα η παλυνδρομηση.

Τωρα που εχει περασει ο καιρος εχω και αλλο παιδακι και τα βλεπω πιο ψυχραιμα τα πραγματα....νομιζω πως τελικα το μωρο τωρα εχει πιο πολυ προβλημα με γουλιες και εμετους απο οτι ο γιαννης αλλα δεν ανησυχω....σχεδον σημασια δεν δινω οχι γιατι δεν νοιαζομαι αλλα γιατι ξερω πως σε λιγους μηνες θα σταματησουν ολα αυτα και γιατι το παιδακι μου ειναι υγιεστατο και αυτο ειναι το α και το ω.!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

ηρθα διαβαζωωω...ηρθε κ το χουφταλο απο οτι ειδα..

Σκτα να φάς!Ζείς μαρή;;Προς στιγμήν ανυσήχησα!Το κινητό γιατί το έχεις;; Μόνο για να βλέπεις αν έχεις μαιντανό στο δόντι;;Ανοιξέ το!

ρε συ μεφη την ειδαν χθες 3 παιδίατροι....δεν την ξαναπάω τωρα...θα κάνω υπομονή 10 μερες που ειναι το εμβόλιο

Είπαν κάτι το ίδιο γιατί τα διάβασα χθές αλλά δεν θυμάμαι!Α!Για τα φαγητά!Και εμείς με όλα τα φρούτα αρχίσαμε.Μην σε φοβίζει το πορτοκάλι,είναι για τα κακά.Και μένα όλα μαζί μου τα άρχισε και τελικά κατάλαβα πώς είναι καλύτερα σε σχέση με την εμπειρία που έχω με την Εφη.

Εγώ Τζια άλλαξα παιδίατρο όταν η Εφη ήταν 7 μηνών γιατί εκείνη μου έκανε πάντα διάγνωση από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...