Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

νομιζα πως ειχες κατι εφαρμοσιμο ηδη θεομουρλο μου...

Βγαινω κανει 5 ωρες κ μου σπαει τ α νευρα..

εφαρμοσιμο βρε δαλιδα μου ειναι η σαγιονρα η σκουπα το λαστιχο αντε και η σφουγγαριστρα αμα σε βολευει!!!! εδω μιλαμε για σουρεαλ καταστασεις!!

αληθεια, ποτε γιορταζεις;;;αυτη η απορια μου μεινε απο την ιστορια με τον αλβανο!!

τι να συνεχισω μαρη...ξερεις...ξεκινας με τη 'βουτια' παιρνεις τα χοντρα χοντρα....μετα το 'ελικοπτερο', με αυτο παιρνεις την πολυ ψιλη σκονη....τελειωνουμε με τη 'σβουρα' για ενα γυαλισματακι. Αν ριξεις και νερα, κανεις και το 'κυμα' για να στεγνωσει....δικη μου πατεντα αυτη ε? μη μου την κλεψει κανεις....:cool:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:τα καγκελα πως θα τα κανω;;;με το "φτερουγισμα";;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

εφαρμοσιμο βρε δαλιδα μου ειναι η σαγιονρα η σκουπα το λαστιχο αντε και η σφουγγαριστρα αμα σε βολευει!!!! εδω μιλαμε για σουρεαλ καταστασεις!!

αληθεια, ποτε γιορταζεις;;;αυτη η απορια μου μεινε απο την ιστορια με τον αλβανο!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:τα καγκελα πως θα τα κανω;;;με το "φτερουγισμα";;;

με πουπουλο:tongue::tongue::tongue:


PlbZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα. Διάβασα. Το ιντερνετ εξακολουθεί να σέρνεται αν κια όχι όπως το πρωι.

Μαρκελάκι περαστικά στην μπουμπού.

Ευανθία καλά ψώνια. Εμάς για την εγγραφή της μπέμπας στον δημοτικό σταθμό μας ζητάνε πολλά χαρτιά. Σήμερα θα υπογράψει ο παιδίατρος που θα πάμε το δικό του. Θα περιμένω από την λογίστρια να κάνει την δήλωση (σήμερα της έστειλα τα χαρτιά), μετά θα πάω στον δήμο για το πιστοποιητικό (γιατί αυτό που έχω είναι του Ιανουαρίου) και οι εγγραφές αρχίζουν 25 Μαϊου.

Αλεκα δε με ειχε δει απο οταν μπηκαμε..εγω δεν εφυγα καθολου απο νοσοκομειο..τρελλαθηκε απο τη χαρα του ..χοροπηδαγε τραγουδαγε..εφαγε κιολας..αλλα μολις ειδε το μωρακι μας..πηγε να κλαψει..βουρκωσε το ταλιμπανακι μου γιατι το μωρο μας εχει μιμι..την προσεχειπαρα πολυ,τη φυλαει μονο στα χερακια κ στα ποδαρια..το αλλο ξελιγωνεται στα γελια..ολα καλα..

Αχ τι γλυκούλης !!!!! Δώσε και στα δύο από ένα μεγάλο φιλί.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλ τα μπρος ζουζου!!χιχι

με εντυπωσιασες τσικενσταϊν μου....!!! για κοτοπουλο μια χαρα σε βρισκω!!!

λοιπον χαιρετω γιατι τρεχουμε τωρα λεμε τρεχουμεεεεεεεεεεεεεε....φιλια!!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

σιγα το δυσκολο βρε μητσακι, θα χει ενα ντεποζιτο και θα βαζω απ αυτο το απορρυπαντικο που βαζουμε για τα παρμπριζ των αυτοκινητων!!!

!

Κοντα ειμαι......βαζω τη βουρτσα που πλενουμε τοα αυτοκινητα στο λαστιχο και πλενω:mrgreen:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Το αβοκαντο ειναι αισχος αλλα ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΡΕΠΤΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΙΣ ΣΤΕΡΡΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...ιδανικες τροφες εισαγωγης ειναι η μπανανα το αβοκαντο και η γλυκοπατατα...

Τροφες απο 6-8 μηνων

Δημητριακα : Ρυζι, κριθαρι, βρωμη (ρυζι παιρνουμε μπασματι ας πουμε το κανουμε σκονη στο μπλεντερ το βραζουμε και προσθετουμε ο,τι γουσταρουμε..φορμουλα, μητρικο γαλα φρουτα τα παντα).

Φρουτα : Αβοκαντο , βερικοκο, μηλο, μπανανα, μανγκο, νεκταρινια, ροδακινα, αχλαδια, δαμασκηνο φρεσκο και ξερο, κολοκυθα

Λαχανικα : γλυκοπατατα, καροτο, πρασινο φασολι, αρακας

Πρωτεινες : Κοτοπουλο, γαλοπουλα , τοφου μετα τον 8ο

Λοιπόν εγώ δίνω στο Σαββινάκι τις εξής παραλλαγές δεκατιανού - απογευματινού:

1. μήλο-αχλάδι-πορτοκάλι-μπανάνα (ελάχιστη επιτυχία, τρώει λίγο)

2. αβοκάντο - μπανάνα (τρελή επιτυχία, της αρέσει πολύ, γλύφει τα πάντα κι εμένα μου αρέσει)

3. 60μλ γάλα με 1 κουταλιά της σούπας κριθάρι-σιτάρι-βρώμη ολικής- μήλο-αχλάδι και 2 ξερά δαμάσκηνα ή 2 ξερά βερύκοκα

4. Κόκκινη κολοκύθα με αχλάδι και λίγη κανέλλα

Μεσημέρι τρώει ή κοτόπουλο με λαχανικά ή μοσχάρι με λαχανικά ή μπρόκολο/ κουνουπίδι με γραβιέρα

Από λαχανικά βάζω πατάτες, αρακά, φρέσκα φασολάκια, σεληνάκι, καρότο, κόκκινη πιπεριά.΄

Αύριο θα της δώσω και παιδικό γιαούρτι ή πρόβειο δεν έχω αποφασίσει ακόμα και από την επόμενη εβδομάδα θα της δώσω και σπανάκι και φακές και καλαμπόκι και τομάτα

ΓΛΥΚΟΠΑΤΑΤΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!

Επίσης στο κοτόπουλο έχω βάλει και μήλο, ωραίο είναι


Link to comment
Share on other sites

κοιμοταν η μικρη πανω μου και δε μπορουσα να γραψω πολλα!

μαριανθη, καλα κανεις και το ψαχνεις, υπαρχουν και αλλοι τροποι διατροφης, οχι μονο οι συμβατικοι! Ενταξει, απλα το προσαρμοζει η καθεμια στο παιδι της! καλα ειναι να τα λεμε ολα εδω, για να μαθαινουμε και καποια που δε ξερουμε! Συμφωνα με τον τροπο ζωης της η καθεμια μας ψαχνει και τα αναλογα για το παιδι της! Αλιμονο αν μεναμε μονο σ αυτα που κανανε οι μαναδες μας! Σιγουρα εμας τις πρωτομανες μας παιρνει και λιγο απο κατω απ το αγχος μας να τα κανουμε ολα κατα γραμμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι μαρη ειχα κανει απολυμανση την προηγουμενη Τριτη κ μου ειπε να μη ριξω καθολου νερο για μια βδομαδα κ ειχε μαζευτει η σαρα κ η μαρα απο σκονη στο μπαλκονι κ πιναν καφε:tongue:

αποκλείεται!!!!!αυτες ειναι καθε μερα σε μενα.....

Λοιπόν εγώ δίνω στο Σαββινάκι τις εξής παραλλαγές δεκατιανού - απογευματινού:

1. μήλο-αχλάδι-πορτοκάλι-μπανάνα (ελάχιστη επιτυχία, τρώει λίγο)

2. αβοκάντο - μπανάνα (τρελή επιτυχία, της αρέσει πολύ, γλύφει τα πάντα κι εμένα μου αρέσει)

3. 60μλ γάλα με 1 κουταλιά της σούπας κριθάρι-σιτάρι-βρώμη ολικής- μήλο-αχλάδι και 2 ξερά δαμάσκηνα ή 2 ξερά βερύκοκα

4. Κόκκινη κολοκύθα με αχλάδι και λίγη κανέλλα

Μεσημέρι τρώει ή κοτόπουλο με λαχανικά ή μοσχάρι με λαχανικά ή μπρόκολο/ κουνουπίδι με γραβιέρα

Από λαχανικά βάζω πατάτες, αρακά, φρέσκα φασολάκια, σεληνάκι, καρότο, κόκκινη πιπεριά.΄

Αύριο θα της δώσω και παιδικό γιαούρτι ή πρόβειο δεν έχω αποφασίσει ακόμα και από την επόμενη εβδομάδα θα της δώσω και σπανάκι και φακές και καλαμπόκι και τομάτα

ΓΛΥΚΟΠΑΤΑΤΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!

Επίσης στο κοτόπουλο έχω βάλει και μήλο, ωραίο είναι

πολύ γκουρμε κατάσταση φιλεναδα...αϊ λάικ!


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες ηρθα!!!

μαλλον βρηκα κ φορεμα!!!οεο!!!!!!

στα φορελ αυτο που φοραει η πως την λενε, το πρασινο μαξι αλλα σε μπλε-μοβ αποχρωσεις!!! θα παω να το ξαναδω κ θα το παρω μαλλον......

ΠΗΓΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 152

ΟΧΙ 132 ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕ Η ΑΣΠΑ,

μιλησα με ασπα αλλα επειδη φτιαχνει το μαλλι τωρα σας το λεω εγω...

οκ τσουπρες???

φιλια παω να απλωσω....(μ'αρεσει που ηθελα να κανω κ αλλεσ δουλειες στο σπιτι....μπουχαχααα τιποτα δεν εκανα!)


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...