Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, helena212 είπε:

      Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

      Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Ε καλα, τωρα ειναι μικρη, 18 μηνων. Απο ποτε μπορει να αρχισει ενα κοριτσακι κλασσικο χορο? Και το υψος δεν ειναι προβλημα?

είναι όντως πολυ μικρη !!! ;)

απο 5 είναι μια καλη ηλικια πάντως....απλα διαφωνω....σιγουρα οταν λες κλασσικο χορο εννοεις μπαλλετο....προσωπικα διαφωνω καθετα-οριζοντια κτλ κτλ ....σίγουρα ο πρώτος χρόνος ειναι απλες παιδικες ασκησουλες ...μετα όμως τα πραγματα ειναι πιο ''σκληρα''....ενα θα σου πώ σχεδόν όλες οσες ασχοληθηκαν με το κλασσικο μπαλλετο έχουν σοβαροτατα προβληματα σε σπονδυλικη στηλη και στα κοκκαλα....συμπεριελαβε κ μενα σε αυτες....συν οτι ''καποιες'' μαμαδες υπερβάλουν ...με αποτελεσμα τα παιδια τους να μη εχουν σωστη διατροφη....καταλαβαινεις τι λεω....το ιδιο ισχυει και για τα κοριτσια της ενοργανης γυμναστικης που πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος.....εχεις δει καμια να ειναι ψηλη????....εγω παντως οχι

κατα τη γνωμη μου 2 ειναι τα πραγματα που πρεπει ενα παιδι να ασχοληθει για να αναπτυχθει σωστα το σωμα....αθλητισμος...με τη ζυγαρια να γερνει 1000% προς την κολυμβηση....και απο χορό προτεινω παραδοσιακα πρωτον για να μαθει την ομαδικοτητα (που σιγουρα και ενα αλλο αθλημα μπορει να την προσφερει) και δευτερον θεωρω πως ειναι πολυ σωστο τα παιδια μας να γνωριζουν τη λαογραφια της χωρας τους!!!

....και καποιο λατιν ειδος χορου....αργοτερα θα συνιστουσα συγχρονο χορο


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

εκανα ενα γρηγορο περασμα σε οσα γραψατε...μη με ρωτησετε ομως δεν τα διαβασα με λεπτομεριες χιχιχιχι...

christmas_m.jpg

θελω και εγω τετοιο σαλονι...μπουχου χου...

Φυσικα και θα το κανουμε! Θα κανονιζουμε μηνιαια ή διμηνιαια συναντηση, οπως βολεψει, τουλαχιστον οσες μενουμε Αθηνα. Συμφωνειτε?
polly.jpg

χορεύω!

Θα το κάνουμε Γουρούνες σε Διαιτα!

που μας ταιριάζει και περισσότερο με τον χαρακτήρα που έχουμε ;)

26331-Clipart-Illustration-Of-Four-Pink-Lady-Pigs-In-Dresses-Heels-And-Wigs-Kicking-Their-Legs-Up-While-Dancing-In-A-Chorus-Line.jpg&t=1

δεν εχω λογια...

Αδέλφι έφτασειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

chicken-salad-sl-521176-l.jpg

μπορω να εχω μια γιατι δεν θα φαω τα γεμιστα που φτιαχνω?

εγω να σας πω οτι ο βηχας της μαριας παει καλυτερα...αρχιζω πλεον πολυ εντονα να πιστευω οτι ειναι αλεργικος βηχας αλλα ακομα δεν ξερω πως μπορω να τον καταλαγιασω οταν την πιανει γιατι η κακομοιρα πραγματικα υποφερει...θα το βρω ομως που θα παει...μου εχετε πει και εσεις αρκετα πραγματακια και σας ευχαριστω...

καλο μηνα σας ειπα δεν σας ειπα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου 2 ειναι τα πραγματα που πρεπει ενα παιδι να ασχοληθει για να αναπτυχθει σωστα το σωμα....αθλητισμος...με τη ζυγαρια να γερνει 1000% προς την κολυμβηση....και απο χορό προτεινω παραδοσιακα πρωτον για να μαθει την ομαδικοτητα (που σιγουρα και ενα αλλο αθλημα μπορει να την προσφερει) και δευτερον θεωρω πως ειναι πολυ σωστο τα παιδια μας να γνωριζουν τη λαογραφια της χωρας τους!!!

....και καποιο λατιν ειδος χορου....αργοτερα θα συνιστουσα συγχρονο χορο

Σε συμπαθούσα ούτως ή άλλως, τώρα όμως σε κατασυμπάθησα! :tongue:

Συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που γράφεις, γιατί δίνεις βάση στην ουσία των πραγμάτων κι όχι μόνο στην επιφάνεια!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

είναι όντως πολυ μικρη !!! ;)

απο 5 είναι μια καλη ηλικια πάντως....απλα διαφωνω....σιγουρα οταν λες κλασσικο χορο εννοεις μπαλλετο....προσωπικα διαφωνω καθετα-οριζοντια κτλ κτλ ....σίγουρα ο πρώτος χρόνος ειναι απλες παιδικες ασκησουλες ...μετα όμως τα πραγματα ειναι πιο ''σκληρα''....ενα θα σου πώ σχεδόν όλες οσες ασχοληθηκαν με το κλασσικο μπαλλετο έχουν σοβαροτατα προβληματα σε σπονδυλικη στηλη και στα κοκκαλα....συμπεριελαβε κ μενα σε αυτες....συν οτι ''καποιες'' μαμαδες υπερβάλουν ...με αποτελεσμα τα παιδια τους να μη εχουν σωστη διατροφη....καταλαβαινεις τι λεω....το ιδιο ισχυει και για τα κοριτσια της ενοργανης γυμναστικης που πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος.....εχεις δει καμια να ειναι ψηλη????....εγω παντως οχι

κατα τη γνωμη μου 2 ειναι τα πραγματα που πρεπει ενα παιδι να ασχοληθει για να αναπτυχθει σωστα το σωμα....αθλητισμος...με τη ζυγαρια να γερνει 1000% προς την κολυμβηση....και απο χορό προτεινω παραδοσιακα πρωτον για να μαθει την ομαδικοτητα (που σιγουρα και ενα αλλο αθλημα μπορει να την προσφερει) και δευτερον θεωρω πως ειναι πολυ σωστο τα παιδια μας να γνωριζουν τη λαογραφια της χωρας τους!!!

....και καποιο λατιν ειδος χορου....αργοτερα θα συνιστουσα συγχρονο χορο

πολυ χρησιμα ολα αυτα που μας ειπες αρχηγε μας...θα τα εχω και εγω στο μυαλο μου του χρονου που ειχα στο μυαλο μου να ξεκινησει κατι η μαρια...

εχουμε το κολυμβητιριο του πανιωνιου πολυ κοντα και θα ηθελα να παει αλλα φοβαται...δεν κανει ουτε στη θαλασσα μπανιο...αμολουτρα κανει...ελπιζω να το ξεπερασει...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι όντως πολυ μικρη !!! ;)

απο 5 είναι μια καλη ηλικια πάντως....απλα διαφωνω....σιγουρα οταν λες κλασσικο χορο εννοεις μπαλλετο....προσωπικα διαφωνω καθετα-οριζοντια κτλ κτλ ....σίγουρα ο πρώτος χρόνος ειναι απλες παιδικες ασκησουλες ...μετα όμως τα πραγματα ειναι πιο ''σκληρα''....ενα θα σου πώ σχεδόν όλες οσες ασχοληθηκαν με το κλασσικο μπαλλετο έχουν σοβαροτατα προβληματα σε σπονδυλικη στηλη και στα κοκκαλα....συμπεριελαβε κ μενα σε αυτες....συν οτι ''καποιες'' μαμαδες υπερβάλουν ...με αποτελεσμα τα παιδια τους να μη εχουν σωστη διατροφη....καταλαβαινεις τι λεω....το ιδιο ισχυει και για τα κοριτσια της ενοργανης γυμναστικης που πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος.....εχεις δει καμια να ειναι ψηλη????....εγω παντως οχι

κατα τη γνωμη μου 2 ειναι τα πραγματα που πρεπει ενα παιδι να ασχοληθει για να αναπτυχθει σωστα το σωμα....αθλητισμος...με τη ζυγαρια να γερνει 1000% προς την κολυμβηση....και απο χορό προτεινω παραδοσιακα πρωτον για να μαθει την ομαδικοτητα (που σιγουρα και ενα αλλο αθλημα μπορει να την προσφερει) και δευτερον θεωρω πως ειναι πολυ σωστο τα παιδια μας να γνωριζουν τη λαογραφια της χωρας τους!!!

....και καποιο λατιν ειδος χορου....αργοτερα θα συνιστουσα συγχρονο χορο

Εχεις δικιο. Την κολυμβηση τη θεωρω απαραιτητη. Και ας κανει οσο καιρο θελει. Του Αντωνη του κανει πολυ καλο τωρα που ασχολειται. Για χορο, ας μεγαλωσει λιγο και ας διαλεξει η ιδια. Οχι, δεν εχω δει ψηλη χορευτρια, και οταν καποτε πηγαμε με τη μαμα μου να ρωτησουμε στην Αγια Παρασκευη, δε με δεχοντουσαν λογω υψους.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιζα εαν ψαξεις για κολυμβητηρια, να ψαξεις για πισινες που καθαριζουν με οζον και οχι με χλωριο.

Και, οπως λεει και η Θεσσαλονικια, η ομοιοπαθητικη ειναι παρα πολυ αποτελεσματικη στις αλλεργιες. Μην αφηνεις το παιδι να υποφερει αλλο.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Και, οπως λεει και η Θεσσαλονικια, η ομοιοπαθητικη ειναι παρα πολυ αποτελεσματικη στις αλλεργιες. Μην αφηνεις το παιδι να υποφερει αλλο.

Εγώ ιδέα δεν έχω, απ' αυτά που λέτε εσείς. :tongue:

Πάντως για αλλεργίες η μοντέρνα ιατρική δεν έχει πολλές λύσεις, αυτό το ξέρω σίγουρα.

Κολυμβητήριο κι εγώ σκοπεύω να τον στείλω, έχουμε του ΑΡΗ εκεί κοντά και πηγαίνουν από 5 χρονών!! Αχ, τέλεια θα 'ναι!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Σε συμπαθούσα ούτως ή άλλως, τώρα όμως σε κατασυμπάθησα! :tongue:

Συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που γράφεις, γιατί δίνεις βάση στην ουσία των πραγμάτων κι όχι μόνο στην επιφάνεια!

:oops::oops:...ooohhhhh !!!

μα ετσι ειναι βρε μαναρι μου....τρελαινομαι με κατι μαναδες....δεν εχεις ιδεα!!! τι να το κανεις μαρη το παιδι σου χορευτρια ???..επειδη εχεις εσυ αποθυμενα??? ΟΚ μεχρι ενα σημειο να το δεχτω...αλλα οταν φτανουν σε σημειο να ζυγιζουν τα παιδια τους και να τα φερνουν στο μαθημα σαν καχεκτικα....να φτανουν σε σημειο να ΜΗΝ τρωνε γλυκα ή ψωμι με βουτυρο στο πρωινο τα κοριτσακια για να μην παχυνουν???...ή να πινουν 9 χρονων παιδια απαχο γαλα??????....ειλικρινα τρελαινομαι!!!!

πολυ χρησιμα ολα αυτα που μας ειπες αρχηγε μας...θα τα εχω και εγω στο μυαλο μου του χρονου που ειχα στο μυαλο μου να ξεκινησει κατι η μαρια...

εχουμε το κολυμβητιριο του πανιωνιου πολυ κοντα και θα ηθελα να παει αλλα φοβαται...δεν κανει ουτε στη θαλασσα μπανιο...αμολουτρα κανει...ελπιζω να το ξεπερασει...

αντε να μεγαλωσει !!!

εγω σου εχω πει ....εαν φοβαται οταν ερθει η ωρα πηγαινε την δοκιμαστικα....μια βολτα στο κολυμβητηριο...θα δει πολλα παιδιακια με τα σκουφακια τους, τα γυαλακια τους , τις σανιδες τους....θα δεις απο μονη της θα στο ζητησει....θα δει τι παιχνιδια κανουν για να μαθουν να επιπλεουν...κλτ κλτ.....τα περισσοτερα ΔΕΝ θελουν κολυμβηση...μεχρι να πανε ;)

Εχεις δικιο. Την κολυμβηση τη θεωρω απαραιτητη. Και ας κανει οσο καιρο θελει. Του Αντωνη του κανει πολυ καλο τωρα που ασχολειται. Για χορο, ας μεγαλωσει λιγο και ας διαλεξει η ιδια. Οχι, δεν εχω δει ψηλη χορευτρια, και οταν καποτε πηγαμε με τη μαμα μου να ρωτησουμε στην Αγια Παρασκευη, δε με δεχοντουσαν λογω υψους.

καλα αυτο οτι δεν σε πηραν λογω υψους ειναι το πλεον κουλο!!!....γιατι κανα οντισιον για τα Μπολσοι??? :tongue::tongue::tongue:...ελα Χριστε και Παναγια!!!!

τι αλλο θα ακουσω?!!!

το υψος παιζει ρολλο...στο επαγγελματικο...δλδ να μην εισαι ενα και ενα milko....

σε ποια σχολη καμια Gene Kelly???....


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άστα Μαριώ, είναι δύσκολο, ΠΟΛΥ δύσκολο να μην βγάλεις τ' απωθημένα σου στο παιδί σου, αλλά πρέπει τουλάχιστον να το προσπαθήσεις!

Και να *έσω το χορό και την καριέρα αν είναι να στερείται φαγητό το παιδί μικρό. Ας κάνουν οι άλλοι καριέρα στο μπαλέτο! Εγώ θα τον κάνω ποδοσφαιριστή. ;)


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Ελιζάκι μπράβο στην Μαρία! περαστικά της!!!!! θα συμφωνήσω πολύ στο θέμα της ομοιοπαθητικής για τις αλλεργίες και γενικά πρέπει να τις εξολοθρεύσεις από τη ρίζα τους νωρίς

Η αρχηγός είναι πολύ σωστή όπως πάντα :)

Αν σας δείξω τί σχεδιάζω τώρα... μια τέλεια εσωτερική πισίνα..... αχ αχ αχ

ατιμη κενωνία.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...