Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

κοιτα με τοσα που ακους υπερβολικη δεν εισαι......

αλλα αν βαλεις το δεντρο μπροστα απο την πριζα ...και βαλεις αυτο ματο μηχανισμο....εχει φτηνα ..νομιαω και τζαμπο...εμεις για τα εεξω ταρατσας για να μην ανεβαινουμε εχουμε βαλει στην πριζα μηχανισμο με τηλεκοντρολ και ετσι τα αναβουμε.......!!

Καλή ιδέα, αλλά δεν βολεύει έτσι, γιατί ο ανοιχτός χώρος που 'χω δεν έχει πρίζα, είναι ακριβώς δίπλα στον καναπέ η πρίζα, θα 'ναι δηλαδή ανάμεσα στο δέντρο και στον καναπέ και το ΦΟΒΑΜΑΙ πολύ!

Άσε, θα κοιτάμε το δέντρο απ' τη μια, τα φώτα στο μπαλκόνι απ' την άλλη, μια χαρά θα 'μαστε. :mrgreen:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

και αυτο ειναι και το δικο μου αγχος.....μη πιασω φωτια με τα φωτακια...οσο και ναμ'αρεσει η ιδεα να τα εχω ανοιχτα το βραδυ και τα μεσα και τα εξω .....12 το βραδυ τα κλεινω....και την πρωτοχρονια πριν κοιμηθει ο τελευταιος...


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Bρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Φοβάμαι να βάλω φωτάκια στο δέντρο. Φοβάμαι μην τα τραβήξει ο μικρός, μην πάει στην πρίζα. Λέω να μη βάλω φέτος, να βάλω μόνο στο μπαλκόνι.

Είμαι υπερβολική;

Εμείς όταν τα πιτσιρίκια ήταν πιο μικρά περικυκλώναμε το έλατο με έπιπλα για να μην έχουν πρόσβαση στα λαμπάκια....έτσι το κοιτάγανε από μακρυά....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι και το δικο μου αγχος.....μη πιασω φωτια με τα φωτακια...οσο και ναμ'αρεσει η ιδεα να τα εχω ανοιχτα το βραδυ και τα μεσα και τα εξω .....12 το βραδυ τα κλεινω....και την πρωτοχρονια πριν κοιμηθει ο τελευταιος...

ENNOEITAI ότι ο τελευταίος τα κλείνει!!! Δεν το ρισκάρεις.

Αχ, θα βάλω κι άλλα στολίδια, να στολίζουμε και το καφέ σιγά σιγά. :D

e74f163aee4e614e_christmas_ornaments.jpg

(είδατε; με τα ψώνια μπαίνεις σε μουντ)


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Και... να περασουμε ολες υπεροχες γιορτες!!!!

Εχω να μαγειρεψω και κολλησα παλι....!!! Στα γρηγορα θα πω δυο λογια.

Οταν μπηκα και εγραψα-κατεθεσα τις σκεψεις μου για το θεμα των γιορτων, ισως να νιωσατε οτι ειμαι σε κατασταση απαρηγορητη. Η διαφορα ειναι οτι οσο περνουν τα χρονια μαθαινουμε απο τις εμπειριες και τις συνθηκες που επικρατουν . Και δοξα το Θεο μου εχει δωσει πολλη υπομονη ως τωρα.

Πιστευω πως ενας ωριμος ανθρωπος προσπαθει να περασει ευχαριστα αλλα ποτε εις βαρος αλλων. Επισης εχω καταλαβει πως οσο γρηγοροτερα αποδεχομαι μια κατασταση που απλα συμβαινει, τοσο γρηγοροτερα βρισκω τροπους αντιμετωπισης της.

Τα οσα ανεφερα δεν ηταν εκφραση μελαγχολιας ή θλιψης (ζητω συγνωμη αν παρερμηνευτηκα). Ηταν μια εκφραση που θεωρω καθολα φυσιολογικη γιατι απλα συμβαινει κι εγω ... την αντιμετωπιζω.

Θελω παντα να κανω τους ανθρωπους να βλεπουν πως υπαρχει και η ... αλλη πλευρα.Να προβληματιζονται για να εκτιμουν αυτο που ηδη εχουν. Αλλωστε το εχω ξαναπει αυτο.

Υ.Γ. Δεν εχω τζακι!!!!!! Αλλα εχω ζεστη καρδια. Γι' αυτο να ειστε σιγουρες. Σας αγαπω ολες!!!!!!! Και σας ευχαριστω ολες που ειστε στη ζωη μου εστω και με αυτον τον τροπο!!!!!

Μακια στα μουτρακια σας

Παω να μαγειρεψω τις φακες μου γιατι θα μεινουμε νηστικοι!!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς όταν τα πιτσιρίκια ήταν πιο μικρά περικυκλώναμε το έλατο με έπιπλα για να μην έχουν πρόσβαση στα λαμπάκια....έτσι το κοιτάγανε από μακρυά....

ερι ποσο πιο μικρα εννοεις;;:Dγιατο το μεγαλυτερο σου ειναι 5!!!!!:D:D

λοιπον ξερετε τι μου εκαναν περσι οι 5και 2 χρονω ανιψιες μου και ο μικρος ο δικος μου;;;;περναν τα στολιδια απο την φατνη και τα πεταξαν στη λεκανη της τουαλετας....μαζι με δυο μωρακια στολιδια ποθ ειχα στο καθρεφτη του μπανιου........φυσικα εφερα την αποφραξη.......μου ξυλωσαν την λεκανη...κοριτσια επαθα οτι χειροτερο!!!σας λεω!!!φετος ....δε θα τ'αφησω απο τα ματια μου!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ δυσκολο τις μερες των γιορτων να μην εχει ς τα αγαπημενα σου προσωπα. Εμας λογω επαγγελματος -ναυτικος- ο πατερας μας δεν ηταν σχεδον ποτε μαζι μας τις γιορτες ειδικα Χριστουγεννα δεν τον θυμαμαι ποτε. Πασχα παρα πολυ σπανια ερχοταν συνηθως καλοκαιρια. Θυμαμαι ειμασταν συνεχεια μονοι μας εγω ο αδερφος μου κ η μαμα. Αργοτερα που μεγαλωσαμε παλι τα ιδια τρωγαμε μαζι το μεσημερι κ μετα ολη μερα εξω κ το βραδυ. Η μαμα μου δεν ειχε παρεα γιατι ολες οι φιλες της κανονιζανε με ζευγαρια κλπ ... οτι κ να πουμε ειναι πολυ δυσκολο κ αν δεν το ζησεις δεν το καταλαβαινεις. Μπραβο Γεωργια παντος που δεν θες να δεσμευσεις τα αγορια σου, μακαρι να το κανανε κ αλλες μαμαδες αυτο !!!

Tζενακι, εσυ απο οτι καταλαβα εχεις ζησει παρομοιες καταστασεις. Ξερεις λοιπον τι εστι να .... μην εχεις αναμνησεις που να συμπεριλαμβανουν και τον πατερα στις γιορτες. Φροντισε λοιπον στη δικη σου οικογενεια να δωσεις πολλες ομορφες αναμνησεις για να πλουτισεις το αλμπουμ μυαλου των παιδιων σου.

Φυικα και αλλες κοπελες εχετε ζησει παρομοιες στιγμες ή καλυτερα ζησατε στιγμες απουσιας καποιου αγαπημενου προσωπου.

Για ολους /ολες ισχυει η παραπανω προταση.

Με αγαπη Γεωργια


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Στολίσατε;;;;; Εμεις όχι ακόμα, χθες ξεσκαρτάραμε ΚΟΥΤΕΣ παλι....

αύριο θα πάμε να πάρουμε χριστουγεννιάτικα και μάλλον την ερχόμενη δευτέρα θα στολίσουμε (θα έχω το σιστεράκι μου το πσκ!!!! )

stock-vector-funny-girl-with-pipe-and-christmas-tree-6191128.jpg

Φυσικα και θελουμε να ερχονται, να τα βλεπουμε, να τα καμαρωνουμε αλλα σεβομαι την υπαρξη της δικης τους ζωης οπως θελω να σεβονται οι γονεις μου το δικαιωμα να ζω τη δικη μου ζωη. Το 'χω φιλοσοφησει βλεπετε το θεμα!!!!!!!

Με εννοειτε καλες μου γοργονες???

Γωγώ μου είσαι μια κιΟΥρία Γοργόνα σε όλα τα επίπεδα!

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ανθρώπινα (και όχι σαν μάνα) θα μπορούσες να ζητήσεις ένα ραντεβού με τους άντρες σου :) να φάτε, να πιείτε, να κουβεντιάσετε. Εννοώ δεν πρέπει να φτάνεις και στο αλλο άκρο να αποκλειεις από τον εαυτό σου να εξωτερικεύσει τη δίκή του ανάγκη. <3

Καλημερούδια σας,

καταρχην να πώ ότι το πρωί ζυγίστικα και από το κιλάκι έμειναν μόνο 400gr.-600 το πρωί!!!!Αχ νιώθω πολύ καλύτερα και βέβαια ήμουν κάτι παραπάνω από κιουρία και θα συνεχίσω να είμαι.

Ευγε!!!!!!! 10000 μπράβο! Πάμε για αποφοίτηση Ντελιδίου!!!!!!!!!!

Καλημέρα και από εμένα!

Έχω νέαααα!

Πήγα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στη διαιτολόγο!!!!!

Μου έδωσε μία δίαιτα και ξεκίνησα από σήμερα!!!!!

Μόνο που πρέπει να πάω σούπερ μάρκετ κάποια στιγμή για να συμπληρώσω τα απαραίτητα!Έχουμε πάλι ραντρεβού την άλλη Τρίτη!Ξεκινάω λοιπόν επισήμως από σήμερα με 70 κιλά και έχοντας ως στόχο τα 60 και είμαι αποφασισμένη να τηρήσω τη δίαιτα κατά γράμμα!!!!

Με το καλό, Καλή Αρχή!!!!!!!

Λέτα περαστικά σου!

Τάρα ταλαιπωρήθηκες χθες; παίζει να ξαπλώσεις λίγο το μεσημεράκι;

Η Ζωή που είναι;

Σκέφτομαι ότι θα βρεθούμε σε λίγες μέρες και είμαι πολύ χαρούμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Γωγώ! :D

ΒΙΚΥ μη με τρομάζεις τώρα! Έλα να 'χουμε κι άλλα στολίδιααααααααααααα!

90_03_36-christmas-decorations_web1.jpg

αστα σου λεω ...........εγω δεν εχω παιδια......χαχα!!αφου τραβαγα τα μαλλια μου ετσι....000202F6.gifχαχα!!!

sig.asp?img=ad1


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

ερι ποσο πιο μικρα εννοεις;;:Dγιατο το μεγαλυτερο σου ειναι 5!!!!!:D:D

λοιπον ξερετε τι μου εκαναν περσι οι 5και 2 χρονω ανιψιες μου και ο μικρος ο δικος μου;;;;περναν τα στολιδια απο την φατνη και τα πεταξαν στη λεκανη της τουαλετας....μαζι με δυο μωρακια στολιδια ποθ ειχα στο καθρεφτη του μπανιου........φυσικα εφερα την αποφραξη.......μου ξυλωσαν την λεκανη...κοριτσια επαθα οτι χειροτερο!!!σας λεω!!!φετος ....δε θα τ'αφησω απο τα ματια μου!!!

Καλά σοβαρά μιλάς;;;;

Κοίτα τα δικά μου ευτυχώς δεν έχουν τόσο άγριες διαθέσεις προς το παρόν....Βέβαια έχουμε πάντα το νου μας αλλά δεν νομίζω ότι θα έκαναν ποτέ κάτι τέτοιο....Επιπλέον τους έχουμε εξηγήσει και νομίζω ότι έχουν καταλάβει....

Γενικά δεν πλησιάζουν το δέντρο παρά μόνο όταν καθόμαστε όλοι μαζί από κάτω το βράδυ για να διαβάσουμε παραμύθι και να τα πάρει ο ύπνος εκεί....Το κάνουμε αυτό μόνο στις γιορτές και είναι πολύ ρομαντικό......τα παιδιά τρελλαίνονται.....Φτιάχνουμε γάλα, παίρνουμε κουβερτούλες και μαξιλάρια, σβήνουμε όλα τα φώτα εκτός από του δέντρου , ξαπλώνουμε δίπλα, συζητάμε και μετά η βραδυά κλείνει με ένα παραμύθι...μετά τα μεταφέρουμε στα κρεββατάκια τους...


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...