Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλως τη Γιωργια μας

κατι σου εγραψα χθες και μαλλον δεν το ειδες....μια προταση για τις γιορτινες ημερες....οπως ειπες τα αγορια σου κανουν το δικο τους προγραμμα...νομιζω ομως οτι αν τους εκανες την ''προταση'' φετος τα Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια να φατε ολοι μαζι το μεσημερι δεν θα αρνηθουν...ΟΚ το βραδυ το καταλαβαινω...εχουν τις παρεες τους κτλ...το μεσημερι ομως μπορεις να μαγειρεψεις και να φατε οι 3 σας ;)

μπορεις επισης τα απογευματα να καλεσεις καποιους φιλους /φιλες για καφεδακι....ή για ενα χαλαρο ποτακι το βραδυ σπιτι σου...αναψε και το τζακι (εαν υπαρχει)...φτιαξε και κανα μεζεδακι....κριμα που δολευει ο αντρας σου....αλλα μπορεις να κανονισεις κατι τοσο απλο ;)

Ευχαριστω Μαρακι μου για την υπερανθρωπη και πολυ συγκινιτικη προσπαθεια να με στηριξετε. Μετα απο 22 χρονια γαμου, εχω δοκιμασει τα παντα ή σχεδον τα παντα. Δεν ειμαι απαισιοδοξη απλα εχω αποδεχτει το γεογονος οτι πρεπει να ειμαι μονη και προσπαθω να κανω οτιδηποτε αλλο αρκει να μην θυμαμαι οτι μερες που ΄ναι ειμαι μονη.

Τα παιδια λογω που δεν εχουν σχολειο, ξενυχτουν, βγαινουν εξω για ολοημερες εξορμησεις σε αλλη γη σε αλλα μερη και μεσημεριανο ΑΝ θα ειναι σπιτι θα φανε κατα τις 5-6. Μου εχει τυχει να ετοιμασω το τραπεζι ξεροντας την ωρα γυρισμου τους και καποια στιγμη χτυπαει το τηλεφωνο και μου λενε οτι ειναι .... και δεν μπορουν να ερθουν και να φαω να μην τους περιμενω. Ε, τι να πω τοτε? Τσακιστειτε να μου κανετε παρεα γιατι ειμαι μονη???? Οχι φυσικα!!!! Τι μου φταινε αυτα...

Και οσο για τους φιλους, δε νομιζω να ερθουν γιατι ολοι περνουν οικογενειακα εκεινες τις μερες και καμια γυναικα δε θα αφηνε την οικογενεια της για να μου κανει παρεα, οπως επισης κανενας αντρας δε θα ερχοταν στο σπιτι μου αν ηξερε οτι δεν ειναι εκει ο συζυξ!!!

Αρα, .................. κανονιστε να μπαινετε εσεις που και που για μπλαμπλαριζω λιγακι και να περναει η ωρα.

Γεωργία μου για εξήγησε σχετικά με τη χθεσινή δήλωση σε παρακαλώ!

τί σας είπε δηλαδή;;;;;

όσο για τη διαιτολόγΑ ότι θέλεις!

Ειπε οτι ολοι θα βγουμε σε ανεργια γιατι αδυνατει να καλυψει τις δαπανες μας. Ειμαστε ολοι συμβασιουχοι. Κοινως απολυομαστε. 14 μειναμε απο τους 42. Ας φυγουμε κι εμεις, να το κλειδαμπαρωσουν και να μετακομισουμε στη Βουλη για κινητοποιησεις. Γ@μw το κρατος μας.

Το αδειασαν και τωρα απο μας θα τα βρουν????

Αναρωτιεμαι μεχρι ποτε θα αντεξουμε!!!!!Ποτε θα επαναστ@τΗσΟΥμΕ!!!!

Ποτε θα τους πλ@κWσουμε ολους στο ξυλο!!! υτους τα αρπαξαν και ζουν ζωη χαρισεμενη σε βαρος μας.

Αντε και φορτωσα παλι................................

Σας ζαλισα?????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

που χαθήκατε καλε; κοντευει να με πάρει ο ύπνος κι έχω δουλειά!

ας πιώ το καφεδάκι μου!

pig-nose-coffee-cup.jpg

παρουσα!!!!

χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα.....μαρηηη δεν παιζεσαι!!!:tongue::tongue:

δε μου λες συ ανετα μπορεις να δουλεψεις ωε photo editor σε περιοδικα το ξερεις???!!!! ;)

Ευχαριστω Μαρακι μου για την υπερανθρωπη και πολυ συγκινιτικη προσπαθεια να με στηριξετε. Μετα απο 22 χρονια γαμου, εχω δοκιμασει τα παντα ή σχεδον τα παντα. Δεν ειμαι απαισιοδοξη απλα εχω αποδεχτει το γεογονος οτι πρεπει να ειμαι μονη και προσπαθω να κανω οτιδηποτε αλλο αρκει να μην θυμαμαι οτι μερες που ΄ναι ειμαι μονη.

Τα παιδια λογω που δεν εχουν σχολειο, ξενυχτουν, βγαινουν εξω για ολοημερες εξορμησεις σε αλλη γη σε αλλα μερη και μεσημεριανο ΑΝ θα ειναι σπιτι θα φανε κατα τις 5-6. Μου εχει τυχει να ετοιμασω το τραπεζι ξεροντας την ωρα γυρισμου τους και καποια στιγμη χτυπαει το τηλεφωνο και μου λενε οτι ειναι .... και δεν μπορουν να ερθουν και να φαω να μην τους περιμενω. Ε, τι να πω τοτε? Τσακιστειτε να μου κανετε παρεα γιατι ειμαι μονη???? Οχι φυσικα!!!! Τι μου φταινε αυτα...

ρε συ Γιωργια....συγγνωμη δλδ δεν μπορουν μια απο τις 2 γιορτες να φανε μαζι με τη μητερα τους???/...σορρυ αλλα οτι προγραμμα και να εχουν...δεν θελω να μπαινω πιο βαθια...αλλα καταλαβαινεις τι σου λεω....δεν ειναι 15χρονα...μεγαλοι αντρες ειναι....να πουν ασε ρε μανα μη μαγειρεψεις...τα Χριστουγεννα μεσημερι θα σε βγαλουμε εμεις εξω !!!...ή μανα μαγειρεψε....θα καλεσουμε και 2 φιλους μας να φανε μαζι μας .....

Και οσο για τους φιλους, δε νομιζω να ερθουν γιατι ολοι περνουν οικογενειακα εκεινες τις μερες και καμια γυναικα δε θα αφηνε την οικογενεια της για να μου κανει παρεα, οπως επισης κανενας αντρας δε θα ερχοταν στο σπιτι μου αν ηξερε οτι δεν ειναι εκει ο συζυξ!!!

Αρα, .................. κανονιστε να μπαινετε εσεις που και που για μπλαμπλαριζω λιγακι και να περναει η ωρα.

καλα βρε παιδι μου δε λεω χριστουγεννα μεσημερι....μετα το φαγητο ή την επομενη το απογευματακι καλεσε 2 φιλες...2 συγγενεις για καφεδακι....;)

Ειπε οτι ολοι θα βγουμε σε ανεργια γιατι αδυνατει να καλυψει τις δαπανες μας. Ειμαστε ολοι συμβασιουχοι. Κοινως απολυομαστε. 14 μειναμε απο τους 42. Ας φυγουμε κι εμεις, να το κλειδαμπαρωσουν και να μετακομισουμε στη Βουλη για κινητοποιησεις. Γ@μw το κρατος μας.

Το αδειασαν και τωρα απο μας θα τα βρουν????

Αναρωτιεμαι μεχρι ποτε θα αντεξουμε!!!!!Ποτε θα επαναστ@τΗσΟΥμΕ!!!!

Ποτε θα τους πλ@κWσουμε ολους στο ξυλο!!! υτους τα αρπαξαν και ζουν ζωη χαρισεμενη σε βαρος μας.

Αντε και φορτωσα παλι................................

Σας ζαλισα?????

πλακα κανεις?????????????????

δλδ σε απολυει???.....θυμησε μου βρε Γιωργια παλι που δουλευεις??? σε κρατικο φορεα???

σιγα μη μας ζαλισες !!!!!....πες τα ΟΛΑ....μονο τα δικα μας θα ακους?!!! ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα.....μαρηηη δεν παιζεσαι!!!:tongue::tongue:

δε μου λες συ ανετα μπορεις να δουλεψεις ωε photo editor σε περιοδικα το ξερεις???!!!! ;)

λες; τουλάχιστον δεν θα βαριέμαι... όπως τώρα

(φάση είναι μου περνάει συνήθως)

Γεωργία πες μας καλέ! Θα σας αποζημιώσει τουλάχιστον;;;;;

Οσο για τις γιορτές προτείνω να τους ζητήσεις ραντεβού για φαγητό έξω, να το ξέρουν να το έχουν στο πρόγραμμα τους για ανήμερα το χριστούγεννα το μεσημέρι, αργά (να έχουν συνέλθει από το ξενύχτι ;) )

Οσο για εμάς εννοείτε πως θα μιλάμε συνέχεια!!!!!!

Σιγά καλέ 2 μέρες είναι όπως μου είπε και η διαιτολόγΑ όταν της είπα για να δούμε τώρα με τις γιορτές πως θα πάμε κλπ...... με τάπωσε.... κανένα περιθώριο δεν μου άφησε παρά μόνο 3 γεύματα (ανήμερα τα Χριστούγεννα, παραμονή και ανήμερα πρωτοχρονιάς.... εκανα το λάθος και της είπα ότι την παραμονή των χριστουγέννων θα πάω μάλλον σε πάρτυ, μου είπε να φάω στο σπίτι πριν το πάρτυ τα γνωστά λατρεμένα σκετίδια μας)

παιδιά η Ζωή που είναι σήμερις; γενικά σημερις μια διαλυση τη βαρέσαμε ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λες; τουλάχιστον δεν θα βαριέμαι... όπως τώρα

(φάση είναι μου περνάει συνήθως)

Γεωργία πες μας καλέ! Θα σας αποζημιώσει τουλάχιστον;;;;;

Οσο για τις γιορτές προτείνω να τους ζητήσεις ραντεβού για φαγητό έξω, να το ξέρουν να το έχουν στο πρόγραμμα τους για ανήμερα το χριστούγεννα το μεσημέρι, αργά (να έχουν συνέλθει από το ξενύχτι ;) )

συμφωνω!!!

Οσο για εμάς εννοείτε πως θα μιλάμε συνέχεια!!!!!!

Σιγά καλέ 2 μέρες είναι όπως μου είπε και η διαιτολόγΑ όταν της είπα για να δούμε τώρα με τις γιορτές πως θα πάμε κλπ...... με τάπωσε.... κανένα περιθώριο δεν μου άφησε παρά μόνο 3 γεύματα (ανήμερα τα Χριστούγεννα, παραμονή και ανήμερα πρωτοχρονιάς.... εκανα το λάθος και της είπα ότι την παραμονή των χριστουγέννων θα πάω μάλλον σε πάρτυ, μου είπε να φάω στο σπίτι πριν το πάρτυ τα γνωστά λατρεμένα σκετίδια μας)

πολυ σωστα!!!!!...αν θυμασαι καποια στιγμη το ειχα αναφερει οχι για τις γιορτες...αλλα οταν κανουμε διατροφη και ειμαστε καλεσμενοι καπου ή εξω να φαμε...τρωμε απο το σπιτι αυτα που πρεπει...με αποτελεσμα να αποφυγουμε ολα τα ''φτου κακα'' και να μη τα λιγουρευομαστε αφου θα ειμαστε χορτατες ;)

παιδιά η Ζωή που είναι σήμερις; γενικά σημερις μια διαλυση τη βαρέσαμε ή είναι η ιδέα μου;

η Ζωη γενικα απο οτι εχω καταλαβει πηζει πολυ στη δουλεια...

και οι υπολοιπες...Ελλη , Βικυ....


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

H Βικυ έχει γιορτές σήμερα! γιορτάζει όλο της το σοι :)

Η Ελλη μας είπε ένα γειά κάποια στιγμή :)

Η Ζωή όμως τίποτα και τη σκεφτόμουν, ελπίζω όλα τέλεια :)

Επίσης να αναφέρω ότι δεν θα μου δώσει να φάω γλυκό και στα 3 γεύματα

το ξέρατε οτι η βασιλόπιτα μετράει για γλυκό;;;;;;;;; τέλεια!

άντε γειά μας και χαρά μας!

φεύγω κι εγώ σε λίγο πάω να μαζέψω τις πλοταρισμένα μου σεντόνια...

Link to comment
Share on other sites

Τι αποζημειωση καλε?? Συμβαση εχω με ημερομηνια ληξης ανοιχτη. Οποτε θελει με δινει καταγγελια. Αλλα τελικα, πριν λιγο μου ανακοινωσε οτι εγω και 2-3 ατομα ακομη, παραμενουμε ενεργα. Οι αλλοι αποκεφαλιζονται. Γμτ!!!!!!!

Σε ιδιωτικο τομεα εργαζομαι και εχει αμεση σχεση το αντικειμενο με εποχη (σεζον).


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Τι αποζημειωση καλε?? Συμβαση εχω με ημερομηνια ληξης ανοιχτη. Οποτε θελει με δινει καταγγελια. Αλλα τελικα, πριν λιγο μου ανακοινωσε οτι εγω και 2-3 ατομα ακομη, παραμενουμε ενεργα. Οι αλλοι αποκεφαλιζονται. Γμτ!!!!!!!

Σε ιδιωτικο τομεα εργαζομαι και εχει αμεση σχεση το αντικειμενο με εποχη (σεζον).

καλό που σε κρατάει, κρίμα για τους υπόλοιπους αλλά και για σένα γιατί θα 3-4 άτομα όλη τη δουλειά τώρα.... ελεος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γοργονακια σας χαιρετω κ εγω

φιλια σε ολες!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ti καταλαβατε τωρα που φυγατε ολες????

Αφου ξερετε..... δεν την αντεχω ..... τη μοναξια καλεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!

και ειμαι οχι μονη στο χωριο ή στην πολη αλλα μονη στον καμπο σαν την καλαμια που λεει και η εκφραση!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ελιζάκι ο Αγιος Βασίλης φέτος θα σου φέρει πολλά και καλά! ήδη σου έχει στείλει ένα δείγμα (δωρεάν) ... Εμας! :)

πολυ μου αρεσει αυτο το δειγμα (δωρεαν)...μπορω να εχω και αλλα τετοια????

αααααααα θα εχω στις 11/12...γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!

Ti καταλαβατε τωρα που φυγατε ολες????

Αφου ξερετε..... δεν την αντεχω ..... τη μοναξια καλεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!

και ειμαι οχι μονη στο χωριο ή στην πολη αλλα μονη στον καμπο σαν την καλαμια που λεει και η εκφραση!!!!

Γιωργια μου αν και δεν διαβασα ολα τα ποστ με λεπτομεριες γιατι σιδερωνα , μαγειρευα, τσακονομονουνα με τα πιτσιρικια...πρεπει να σου πω οτι θα συμφωνησω με τη μαρια...εισαι η μαμα τους , δεν μπορουν να περασουν τουλαχιστον το μεσημερι μαζι σου...αντε τωρα...εδω εμεις με οικογενειες και προσπαθουμε να ειμαστε με τους γονεις μας εστω καποιες απο τις μερες τις γιορτινες...

σορυ αν σε στεναχωρω λιγακι...αν παλι δεν μινουνε μαζι σου...παρε κοριτσακι μου το τρενο και εμεις εδω ειμαστε και να σε φιλοξενησουμε και να κανουμε γιορτες παρεουλα...

μακια μακια


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

σορυ αν σε στεναχωρω λιγακι...αν παλι δεν μινουνε μαζι σου...παρε κοριτσακι μου το τρενο και εμεις εδω ειμαστε και να σε φιλοξενησουμε και να κανουμε γιορτες παρεουλα...

μακια μακια

Δε με στεναχωρεις καθολου Ελιζακι μου. Αλλα θεωρητικα κι εγω λεω ετσι θα ειναι το καλυτερο. Οταν εχεις να κανεις ομως με "αντρες" πια, δεν ειναι σωστο να απαιτω να καλυψουν τα παιδια την απουσια του πατερα. Θεωρω οτι οφειλω να σεβαστω τις επιλογες τους για τον τροπο που θα περασουν τις γιορτες τους. Δεν ξερω αν μπορειτε να καταλαβετε αυτο που λεω γιατι τα δικα σας ειναι ακομη μικρουλια και το προγραμμα των ημερων το φτιαχνετε εσεις.

Οταν αποκτανε δικη τους αποψη και σχεδιαζουν που θα πανε και τι θα κανουν, δυστυχως δεν ειμαστε (εμεις οι γονεις) στις αμεσες σκεψεις τους. Και εγω πιστευω πως τα παιδια ειναι σαν τα πουλια. Στα μικρα τους χρονια τα στηριζουμε, τα φροντιζουμε και τα βηθαμε να ενδυναμωσουν τα φτερα τους με σκοπο να ... πεταξουν. Οχι να φυγουν για παντα αλλα για να μπορουν να ζησουν τη ζωη τους. Φυσικα και θελουμε να ερχονται, να τα βλεπουμε, να τα καμαρωνουμε αλλα σεβομαι την υπαρξη της δικης τους ζωης οπως θελω να σεβονται οι γονεις μου το δικαιωμα να ζω τη δικη μου ζωη. Το 'χω φιλοσοφησει βλεπετε το θεμα!!!!!!!

Με εννοειτε καλες μου γοργονες???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Τι αποζημειωση καλε?? Συμβαση εχω με ημερομηνια ληξης ανοιχτη. Οποτε θελει με δινει καταγγελια. Αλλα τελικα, πριν λιγο μου ανακοινωσε οτι εγω και 2-3 ατομα ακομη, παραμενουμε ενεργα. Οι αλλοι αποκεφαλιζονται. Γμτ!!!!!!!

Γεωργία θα σου κάνει άλλη σύμβαση ή έτσι θα σε κρατήσει;;;

Έλεος, τι εκμετάλλευση πια; Θα ξαναφορτώσω και τώρα ηρέμησα κι εγώ απ' το πρωί!

Αχ, φεύγει ο χάζμπαντ μου για Αθήνα σε λίγο, ευτυχώς αύριο θα επιστρέψει, αλλά κομμάτια θα 'μαστε πάλι και τα δυο.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...