Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση για όσες έγιναν πρόσφατα μανούλες.. έκανα αυτή την εβδομάδα την ονοματοδοσία μέσω gov, δήλωσα και τη βαφτιση. Ήρθε ενημερωτικο email πως ολοκληρώθηκε. Η καινούργια ληξιαρχική γέννησης με το όνομα δεν έρχεται κατευθείαν στη θυρίδα? Χρειάζεται κάτι άλλο? Δεν φαίνεται ακόμα το όνομα του μωρού.

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

γεια σας κοριτσαρες!!!!!

τελειωσα!!!!!!......το μεσα....και μ'αρεσει!!!!!!

οταν τελειωσω και εξω θα σας βαλω φωτο!!

ανυπομονω να ερθει η 11η.......του δεκεμβριου!!!!

ήδη οι απέναντι από το σπίτι μας έχουν στολίσει κι έξω.

ζήλεψα, αλλά δεν προλάβαινα και το στόλισμα...;)

να βάλεις φωτό, μπας και ζηλέψω και στολίσω μεσοβδόμαδα.:)

Link to comment
Share on other sites

Να παρουσιαστω κι εγω η τελευταια των Μοϊκανων γοργονα.

1) Σημερα κοιμηθηκα ως αργα το πρωι (πρωι λεμε 11). Το καταυχαριστηθηκα. Χουζουρεψα χωρις αγχος μετα απο παρα πολυ καιρο.

Ειχαμε εκδηλωσεις στο χωριο (τα ρακοκαζανα) καθοτι ειμαστε τσιπουροχωρι

ενδιαφέρον!!!!!!!!!!!!!!

και ηταν μια καταλληλη μερα -απο αποψη καιρου- για υπαιθρια διασκεδαση. Εγω τους ειδα εξ αποστασεως γιατι ........ ο συζυξ εργαζεται.

Και μολις πριν λιγο αρνηθηκα εξοδο με παρεα γιατι δεν θα γλιτωνα το περιδρομιασμα. Προτιμησα λοιπον να παραμεινω κιΟΥρια κι εμεινα σπιτι!!

είσαι πρότυπο. τέλος!

Καλλιοπακι μου, κι εσυ πατριδα>??????? Χαιρομαι τοσο!!!!!!!!!!!!!! Εμεις θα βρεθουμε σιγουρα καποια στιγμη πριν το Πασχα!!!! Θα σας ξεσηκωσω εγω μολις σχεδιασω ταξιδακι στη συνπρωτευουσα.

βάλε με στα υπόψιν για Σαλόνικα.

Συμφωνω και επαυξανω Σεβη μου.

Με τοσους ρολους που εχει σημερα η γυνη ξεχναει τον σημαντικοτατο ρολο της γυναικας. Και μετα ...φταινε οι αντρες που .....:shock::roll: αλλου!!!!

Και αφου περασες τοσο Εμορφα, χαλαλι σου ολα τα αλλα. :lol::lol:

:tongue::tongue::tongue::tongue:

Τωρα να πω κι εγω τον πονο μου για τα Χριστουγεννα.

Ωραια γιορτη βρε παιδια, οικογενειακες στιγμες, σπιτια που μοσχοβολουν γλυκα, στολιδια σε καθε γωνια εξω και μεσα στο σπιτι αλλα οταν η οικογενεια ειναι σκορπισμενη σε αλλη γη σε αλλα μερη, πως να νιωσεις αυτην την ομορφια οταν δεν εχεις διαθεση να στολισεις γιατι δεν θελεις να σου θυμιζει τιποτα οτι ειναι γιορτες????

Και δηλωνω: Δε θελω να στολισω το σπιτι και δε θελω να κανω γλυκα. Θελω μονο να μπορουσα να παρω τον αντρα μου και να παω σε ενα ησυχο χωριουδακι, να καθησουμε καταγης διπλα στο τζακι, να ακουσουμε μουσικη και να νιωσουμε γαληνη και ζεστασια ο ενας απο την παρουσια του αλλου.

Και θα μου πειτε: Μα τα παιδια σου δεν θελουν στολιδια και τοιαυτα κλαμπατσιγκελα???? Και απαντω: ΟΧΙ, ειναι μεγαλα αγορια που πλεον αλλα πραγματα τους τραβουν την προσοχη. Εννοω πως μπορει εγω να σκοτωθω ωσπου να στολισω ολο το σπιτι μεσα κι εξω και να ερθουν και να μου πουν οτιδηποτε με πολυ χλιαρα λογια χωρις ενθουσιασμο και προσμονη. Και λυπαμαι γιατι δεν εχουν αυτη τη λαχταρα.

Αρα?? Για ποιον να το κανω???

για σένα αγάπη μου και μόνο! αν σε γεμίζει.

Επομενως, θα επωφεληθω απο τις μερες των αργιων ωστε να ξεκουραστω και να ..... ονειρευτω!!!!!!!!!!!

Ζητω συγνωμη για την θλιβερη καταθεση ψυχης που εκανα. Τα λεω και πονουν λιγοτερο!!!!!!

:-(:sad::-(:sad::-(:sad:

Για μενα το μεγαλυτερο δωρο αυτων των γιορτων θα ειναι στις 11/12. Αντε να ρθει αυτη η μερα!!!!!

στενοχωρέθηκα τώρα!!!!!!!!!!! οι γιορτές είναι για να γινόμαστε εμείς παιδιά.

Γεωργία μου, έχει τόσες αφορμές η περίοδος των Χριστουγέννων για να ανέβεις ψυχολογικά... για ψάξε λίγο.

δεν μπορεί. από εσένα μόνο θετική ενέργεια λαμβάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στενοχωρέθηκα τώρα!!!!!!!!!!! οι γιορτές είναι για να γινόμαστε εμείς παιδιά.

Γεωργία μου, έχει τόσες αφορμές η περίοδος των Χριστουγέννων για να ανέβεις ψυχολογικά... για ψάξε λίγο.

δεν μπορεί. από εσένα μόνο θετική ενέργεια λαμβάνω.

Μερικες φορες, οταν καθομαι στο πισι μου και με διακατεχει καποιο συναισθημα, νιωθω την αναγκη να το μοιραστω. Θαρρεις και απαλυνω το βαρος του. Δεν θελω να ψυχοπλακωνω καμια και λυπαμαι αν αυτο καταφερα. Το μονο που θελω ειναι να παρουσιασω και την αλλη πλευρα του νομισματος. Ξερω απο πρωτο χερι τι εστι γιορτες. Ομως......... υπαρχουν κενα που δεν καλλυπτονται και τουτες τις μερες ειναι πολυ σημαντικο να δινουμε χαρα σε μοναχικους ανθρωπους. Θυμαμαι χαρακτηριστικα μια φραση της μαμας μου:

Αν ειναι να επιλεξεις να επισκεφτεις ενα σπιτι που εχει γαμο ή ενα αλλο που εχει κηδεια, επελεξε το δευτερο.

Και παντα προσπαθω να δωσω ουσιαστικη χαρα σε συνανθρωπους μου απο το να στολισω με φανταχτερα φωτακια το σπιτι μου που στην ουσια θα το βλεπω μονο εγω και μονο οταν ειμαι εξω. (Μονοκατοικια σε ησυχο μερος).

Περυσι τα Χριστουγεννα λοιπον, που ημουν μονη στο σπιτι (σαν την ταινια) πηρα το τηλεφωνο και πηρα, και πηρα, και πηρα .... τοσα τηλεφωνα που και γω δεν ξερω ποσο χρεωθηκα. Ομως εδωσα και πηρα τοση χαρα που για μενα ηταν απο τα καλυτερα Χριστουγεννα.

Καταλάβαινεις λοιπον Σεβουλα μου, γιατι αναφερομαι (εκφραζομαι) τοσο ελευθερα και παραθετω την πλευρα των ανθρωπων που βιωνουν με διαφορετικο τροπο καποια στιγμη???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γοργονοκοριτσα μου!!!σημερα εχω λιγο τρεξιμο αλλα οσο μπορω θα μπαινω!!!ξυπνησα και με αλλη διαθεση!!ειμαι αποφασισμενη να σταματησω να τρωω γλυκα!!θα επιβληθω στον ευατο μου δεν γινεται!!!δεν μπορω να βλεπω ετσι τον εαυτο μου στον καθρεφτη!!!!!

μια καινουρια μερα ξεκινησε....

georgia δεν θελω πεσμενη διαθεση....για αυτο ειμαστε εμεις εδω.......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια γρηγορη καλημερα και απο μενα...ετοιμαζομαι για μια πρωινη βολτα με τον νικολα και να παρω και τις εξετασεις μου...

γιωργια μου αρχικα να σου πω οτι ειδα το βιντεακι που ανεβασες και πραγματικα δεν εχω λογια...αν μπορεσουμε ολοι οι ανθρωποι να συνηδιτοποιησουμε οτι ειμαστε μονο επισκεπτες σε αυτη τη ζωη και οχι μονιμοι κατικοι τοτε θα μπορεσουμε να ζησουμε καλυτερα με ποιο ουσιαστικο νοημα γιατι θα κανουμε την καθε στιγμη μοναδικη ... αλλα δυστηχως οι περισσοτεροι απο μας θεωρουμε δεδομενη τη ζωη χωρις να αφηνουμε χωρο για χαρα και ευτυχια αλλα μονο για αγχος,στεναχωρια και κακη διαθεση...και ολα αυτα τα λεω για να τα ακουω και εγω μη νομιζεις...

σε οτι αφορα τις γιορτες των χριστουγεννων θελω να ανεβεις ετσι...καταλαβαινω πολυ καλα ολα αυτα που περιγραφεις τοσο ωραια...αλλα να ξερεις οτι ακομα και αν τα παιδια σου που ειναι μεγαλα πια δεν εκφραζουν τη χαρα τους και τον ενθουσιασμο τους για το στολισμενο σπιτι...ειμαι σιγουρη πως κατα βαθος αυτο που περιμενουν να αντικρισουν ερχομενοι στο σπιτι της μαμας ειναι αυτη η μαγεια των χριστουγεννων...να το δουν στολισμενο και μυρισουν ολες αυτες τις μυρωδιες της μαμας...για να αναιβουμε σε παρακαλω...να σκασουμε ενα μεγαλο χαμογελο και να μην ξεχναμε οτι καθε μερα ειμαστε πιο κοντα στην γοργονοσυναντηση μας...γιουπι!!!!!!!!!!!!!!

λοιπον την κανω τωρα...τα λεμε αργοτερα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γοργονοκοριτσα μου!!!σημερα εχω λιγο τρεξιμο αλλα οσο μπορω θα μπαινω!!!ξυπνησα και με αλλη διαθεση!!ειμαι αποφασισμενη να σταματησω να τρωω γλυκα!!θα επιβληθω στον ευατο μου δεν γινεται!!!δεν μπορω να βλεπω ετσι τον εαυτο μου στον καθρεφτη!!!!!

μια καινουρια μερα ξεκινησε....

georgia δεν θελω πεσμενη διαθεση....για αυτο ειμαστε εμεις εδω.......

λετα μπραβο που εχεις πείσμα βρε αντε ετσι σε θελω ...

γωγω μωρο μου ελΑ τα χριστουγεννα δεν γινονται με τον στολισμο αλλα με την καρδια μας βρε ψυχα !!! :cool::cool::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες, οταν καθομαι στο πισι μου και με διακατεχει καποιο συναισθημα, νιωθω την αναγκη να το μοιραστω. Θαρρεις και απαλυνω το βαρος του. Δεν θελω να ψυχοπλακωνω καμια και λυπαμαι αν αυτο καταφερα. Το μονο που θελω ειναι να παρουσιασω και την αλλη πλευρα του νομισματος. Ξερω απο πρωτο χερι τι εστι γιορτες. Ομως......... υπαρχουν κενα που δεν καλλυπτονται και τουτες τις μερες ειναι πολυ σημαντικο να δινουμε χαρα σε μοναχικους ανθρωπους. Θυμαμαι χαρακτηριστικα μια φραση της μαμας μου:

Αν ειναι να επιλεξεις να επισκεφτεις ενα σπιτι που εχει γαμο ή ενα αλλο που εχει κηδεια, επελεξε το δευτερο.

Και παντα προσπαθω να δωσω ουσιαστικη χαρα σε συνανθρωπους μου απο το να στολισω με φανταχτερα φωτακια το σπιτι μου που στην ουσια θα το βλεπω μονο εγω και μονο οταν ειμαι εξω. (Μονοκατοικια σε ησυχο μερος).

Περυσι τα Χριστουγεννα λοιπον, που ημουν μονη στο σπιτι (σαν την ταινια) πηρα το τηλεφωνο και πηρα, και πηρα, και πηρα .... τοσα τηλεφωνα που και γω δεν ξερω ποσο χρεωθηκα. Ομως εδωσα και πηρα τοση χαρα που για μενα ηταν απο τα καλυτερα Χριστουγεννα.

Καταλάβαινεις λοιπον Σεβουλα μου, γιατι αναφερομαι (εκφραζομαι) τοσο ελευθερα και παραθετω την πλευρα των ανθρωπων που βιωνουν με διαφορετικο τροπο καποια στιγμη???

αυτό έλεγα κι εγώ. ότι τα Χριστούγεννα έχουν τόσα πολλά επίπεδα για χαρά, που αποκλείεται να μην βρεις ποιό σου ταιριάζει.

έτσι κι εσύ, όχι που δεν θα το έβρισκες, αξιοποίησες την καλή σου διάθεση-είναι διάχυτη σου λέω- με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

όχι δεν με έριξες! μου έδωσες ένα ωραίο μάθημα!:)

Link to comment
Share on other sites

monday_goodness.gif

Καλημερα! Καλη εβδομαδα! Ευχαριστω για τις ευχες και για τις υπεροχες τουρτες! Χαιρομαι που ροκαρει και αυτη η ομαδα...!;)

Γεωργια εγω συμφωνω μαζι σου. Το νοημα των γιορτων ειναι σιγουρα αλλο απο αυτο που εχει πλασαριστει, και καλο ειναι να μη μενουμε μονο στα στολιδια, τα δωρα και τα μελομακαρονα. Απλα, οταν εχουμε μικρα παιδια, τα κανουμε και αυτα, γιατι τους δινουν χαρα. Θελω να γραψω πολλα ακομα, αλλα τα παιδια μου τσακωνονται για ενα μαρκαδορο και μου κατεστρεψαν τον ειρμο των σκεψεων μου...:roll:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...