Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Neverstop είπε:

      Ευχαριστώ! Όχι δεν κοίταξα καθώς έκανα εγώ τή διαδικασία υπέθεσα πως θα ερχόταν στη θυρίδα μου. Λογικά εννοεί τη διαδικασία στον εφκα,το έχω υπόψη...

      Ps ούτε σε αυτού ήρθε η ληξιαρχική🥺

      🤔. Πάντως αυτό με το ΑΜΚΑ με τον εφκα δεν είχα βγάλει άκρη είχα πάει στα ΚΕΠ Κ σε ένα λεπτό μου το είχαν φτιαξει . Στον εφκα αλλά τους έλεγα αλλά καταλάβαιναν. 

      Κανονικά αν είχε ολοκληρωθεί απτό δημαρχείο θα την είχες την ληξιαρχική πράξη.... Μπέρδεμα 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

SdWXnbanrHk

τουλάχιστον δεν ψεύδεσαι... χιχιχιχιχιχιχιι

βρε χαζοβιόλικο, για εμένα είστε πρότυπα! χάσατε τα κιλά και τώρα θέλει μια καλή συντήριση!!!! πρόσεξέ το μην μου χαλας το όνειρο!

τσιπουρίτσα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

άμα σου πω ότι χθες το βράδυ σκεφτόμουν αυτή τη σκηνή ακριβώς τί θα πεις;

ρε τηλεπάθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::-o:-o:-o

αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου για την αφεντομουτσουνάρα μου!

έχω φάει και ταύτιση με τσιπούρα, όχι μόνο ολόκληρο το τσουρέκι:tongue:;)

πάντως είστε όλες πολύ εμψυχωτικές!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

αυτό ρε Ντίνα κι εγώ το παρατήρησα. όταν δεν έτρωγα, ούτε που το καταλάβαινα.

τώρα όσο τρώω, τόσο λυσσάω!

θα βάλω όμως υπενθύμιση μαγνητάκι γουρουνάκι στο ψυγείο.-

τσακισα 2 ποτρια εκατοσταριά νερο και παει η πεινα χαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

τσακισα 2 ποτρια εκατοσταριά νερο και παει η πεινα χαχαχα!!

μπράβο !!!!

εμας γιορτάζει ο αφεντικός και μας κέρασε τυροπιτοειδή!!!! έφαγα 2 πιτάκια....

τώρα γιαούρτι το μεσημέρι!

η γωγω που είναι σήμερις; η ελλη;

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολυ στο σορολοπ το εχουμε ριξει....για να πουμε 2-3 πραγματακια !!!

ενα πραγμα θελω να γινει κατανοητο....μη νομιζετε οτι πρεπει να στερηθειτε για να αδυνατισετε....θελει προγραμμα ειπαμε!!!

ακομα και μικρες αλλαγες στη διατροφη οπως οι τροφες ολικης αλεσεως μπορουν να κανουν διαφορα στο βαρος σας.

Ξερω πως οταν ειμαστε στη δουλεια και δεν εχουμε ετοιμασει τα κολοκυθακια μας μπορει να βρεθουμε να τσακιζουμε ενα κλαμπ σαντουιτς και το βραδυ σπιτι να λιγουρευτει ο χασμαντ μια πιτσα...και να του κανουμε παρεα ΟΚ δεν ηρθε και το τελος του κομσου....πρεπει ομως να ειμαστε προσεχτικες και με προγραμμα...και φυσικα να μην επαναλαμβανεται το παραπανω παραδειγμα!!!

εχουμε πει πως τα ολικης αλεσεως βοηθουν πολυ....εσεις τι τρωτε?

αντικαταστηστε τα περισσοτερα σε ολικης , οπως κρακερ, μακαρονια, ψωμι, ακομα και τις μπαρες δημητριακων για τις λιγουρες!!!

οι φυτικες ινες ρυθμιζουν τις λιγουρες!!!!

και τωρα στο μειζον θεμα....γλυκα!!!

Σε έναν τέλειο κόσμο… αποφεύγεις τα γλυκά, τα μπισκότα και τη σοκολάτα, αφού δε θέλεις να πάρεις κιλά.

Στον πραγματικό κόσμο… γίνεσαι πολύ γκρινιάρα όταν δεν τρως την απογευματινή σου λιχουδιά....και τελικα καταληγεις στο οχι μονο να την φας αλλα να τσακισεις και δευτερη!!!! :shock:

Υπαρχει μέση λύση Μπορείς να ενδώσεις σε ένα μεσημεριανό γλυκό χωρίς να βλάψεις τη διατροφή σου, αν ακολουθήσεις δύο κανόνες. Πρώτον, επίλεξε κάτι με διατροφική αξία, όπως μαύρη σοκολάτα, 1/4 του φλιτζανιού αποξηραμένα φρούτα και ξηρούς καρπούς ή μία μπάρα ενέργειας. (αυτο με τους ξηρους καρπους εχω παρατηρησει οτι το κανει μονο η Γιωργια!!!!) Δεύτερον, φάε μικρές μερίδες. Να θυμάσαι τον κανόνα των τριών μπουκιών: οι πρώτες τρεις έχουν και την καλύτερη γεύση, μετά σταμάτα να τρως. Νιώθεις ακόμη λιγούρα; Σκέψου πότε έφαγες τελευταία φορά. Συχνά οι γυναίκες λαχταρούν γλυκά για να αντισταθμίσουν το αίσθημα νωθρότητας που έχουν όταν πέφτει το σάκχαρο του αίματος.Για να διατηρήσεις σταθερά τα επίπεδα της ενέργειάς σου, μοίρασε τα γεύματά σου: φύλαξε την μπανάνα για απογευματινό σνακ και το μισό σάντουιτς για αργότερα.....κοινως ΜΗΝ ξεχναμε ποτε τα ενδιαμεσα γευματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...ετσι δεν θα νιωσεις ποτε το αισθημα της πεινας και της λιγουρας...οποτε δεν θα τρεξεις στο ψυγειο...ουτε στα ντουλαπια για γλυκο !!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!

Τι κάνετε κιΟΥριες μου???

Εχω καιρο να εισελθω με τον αναλογο χρονο και να ειμαι γοργονα με τα ολα μου.

ΜΠΡΑΒΟ στη τσιπουριτσα μας που μας εχει περασει ολες στο κατεβασμα.

Σεβη, τσουρεκι= ποσες θερμιδες??? Εχεις ιδέα?????? ΜΠΑΜ!!!!!!!!!!

Πηγα σημερα στο γραφειο ταξιδιων κι εκλεισα θεση για ταξιδακι αναψυχης.

Γοργονακια μου, Σ α ς ε ρ χ ο μ α ι!!!!!!!!!!!! Σε 2 βδομαδουλες μόνο!!!!

Ζωη, Ταρα, Ελλη, Βικες (ολες), Λιτσα, Αλεξια, Μαριες (ολες), Μητερα Ντινα, Ζουμπουλια, Μαριλινα, Καλλιοπακι, Ελιζα, Τσιπουρα, Ελλη κι λοιπα γοργονακια, να εχετε ενα ομορφο Σ/Κ.

Φιλακια στις φατσουλες σας


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο !!!!

εμας γιορτάζει ο αφεντικός και μας κέρασε τυροπιτοειδή!!!! έφαγα 2 πιτάκια....

τώρα γιαούρτι το μεσημέρι!

η γωγω που είναι σήμερις; η ελλη;

εχουν φτιαξει τον σερβερ και δεν μπορει να παρει ανασα χαχαχα!! αλλα μας βλεπει χιχιχι!! :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολυ στο σορολοπ το εχουμε ριξει....για να πουμε 2-3 πραγματακια !!!

ενα πραγμα θελω να γινει κατανοητο....μη νομιζετε οτι πρεπει να στερηθειτε για να αδυνατισετε....θελει προγραμμα ειπαμε!!!

ακομα και μικρες αλλαγες στη διατροφη οπως οι τροφες ολικης αλεσεως μπορουν να κανουν διαφορα στο βαρος σας.

Ξερω πως οταν ειμαστε στη δουλεια και δεν εχουμε ετοιμασει τα κολοκυθακια μας μπορει να βρεθουμε να τσακιζουμε ενα κλαμπ σαντουιτς και το βραδυ σπιτι να λιγουρευτει ο χασμαντ μια πιτσα...και να του κανουμε παρεα ΟΚ δεν ηρθε και το τελος του κομσου....πρεπει ομως να ειμαστε προσεχτικες και με προγραμμα...και φυσικα να μην επαναλαμβανεται το παραπανω παραδειγμα!!!

εχουμε πει πως τα ολικης αλεσεως βοηθουν πολυ....εσεις τι τρωτε?

αντικαταστηστε τα περισσοτερα σε ολικης , οπως κρακερ, μακαρονια, ψωμι, ακομα και τις μπαρες δημητριακων για τις λιγουρες!!!

οι φυτικες ινες ρυθμιζουν τις λιγουρες!!!!

και τωρα στο μειζον θεμα....γλυκα!!!

Σε έναν τέλειο κόσμο… αποφεύγεις τα γλυκά, τα μπισκότα και τη σοκολάτα, αφού δε θέλεις να πάρεις κιλά.

Στον πραγματικό κόσμο… γίνεσαι πολύ γκρινιάρα όταν δεν τρως την απογευματινή σου λιχουδιά....και τελικα καταληγεις στο οχι μονο να την φας αλλα να τσακισεις και δευτερη!!!! :shock:

Υπαρχει μέση λύση Μπορείς να ενδώσεις σε ένα μεσημεριανό γλυκό χωρίς να βλάψεις τη διατροφή σου, αν ακολουθήσεις δύο κανόνες. Πρώτον, επίλεξε κάτι με διατροφική αξία, όπως μαύρη σοκολάτα, 1/4 του φλιτζανιού αποξηραμένα φρούτα και ξηρούς καρπούς ή μία μπάρα ενέργειας. (αυτο με τους ξηρους καρπους εχω παρατηρησει οτι το κανει μονο η Γιωργια!!!!) Δεύτερον, φάε μικρές μερίδες. Να θυμάσαι τον κανόνα των τριών μπουκιών: οι πρώτες τρεις έχουν και την καλύτερη γεύση, μετά σταμάτα να τρως. Νιώθεις ακόμη λιγούρα; Σκέψου πότε έφαγες τελευταία φορά. Συχνά οι γυναίκες λαχταρούν γλυκά για να αντισταθμίσουν το αίσθημα νωθρότητας που έχουν όταν πέφτει το σάκχαρο του αίματος.Για να διατηρήσεις σταθερά τα επίπεδα της ενέργειάς σου, μοίρασε τα γεύματά σου: φύλαξε την μπανάνα για απογευματινό σνακ και το μισό σάντουιτς για αργότερα.....κοινως ΜΗΝ ξεχναμε ποτε τα ενδιαμεσα γευματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...ετσι δεν θα νιωσεις ποτε το αισθημα της πεινας και της λιγουρας...οποτε δεν θα τρεξεις στο ψυγειο...ουτε στα ντουλαπια για γλυκο !!!!

Αστέρι μου!:D

Ντίνα, δεν το θυμήθηκα το νερό. τώρα ήπια που το έγραψες.;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!

Τι κάνετε κιΟΥριες μου???

Εχω καιρο να εισελθω με τον αναλογο χρονο και να ειμαι γοργονα με τα ολα μου.

ΜΠΡΑΒΟ στη τσιπουριτσα μας που μας εχει περασει ολες στο κατεβασμα.

Σεβη, τσουρεκι= ποσες θερμιδες??? Εχεις ιδέα?????? ΜΠΑΜ!!!!!!!!!!

Πηγα σημερα στο γραφειο ταξιδιων κι εκλεισα θεση για ταξιδακι αναψυχης.

Γοργονακια μου, Σ α ς ε ρ χ ο μ α ι!!!!!!!!!!!! Σε 2 βδομαδουλες μόνο!!!!

Ζωη, Ταρα, Ελλη, Βικες (ολες), Λιτσα, Αλεξια, Μαριες (ολες), Μητερα Ντινα, Ζουμπουλια, Μαριλινα, Καλλιοπακι, Ελιζα, Τσιπουρα, Ελλη κι λοιπα γοργονακια, να εχετε ενα ομορφο Σ/Κ.

Φιλακια στις φατσουλες σας

φιλάκια γοργόνα!:D

κι εσύ να έχεις ένα πανέμορφο ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αρχηγε που μεσα σε ολες τις παρεκτροπες του θεματος με συνταγες, σχολεια, πεθερες κλπ διαφορα θεματα, εσυ μας επαναφερεις εντος ταξης.

Το κολπακι με τους ξηρους καρπους οντως βοηθαει πολυ. Δεν βαραινουν στη τσαντα μας, ειναι παντα ευχρηστοι και μπορουμε να τους τιμησουμε ακομη και στο αστικο. Ομως, Προσοχη, οχι χουφτα και μασουλημα. Χουφταρουμε εως 10 αμυγδαλακια και τα μασουλαμε αργα και απολαυστικα. Για 2-3 ωρες τουλαχιστο ειστε καλλυμμενες απο λιγουρες. (Καρυδια ή αμυγδαλα. Τιποτα αλλο. Και χωρις αλατια)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!!!

Τι κάνετε κιΟΥριες μου???

Εχω καιρο να εισελθω με τον αναλογο χρονο και να ειμαι γοργονα με τα ολα μου.

ΜΠΡΑΒΟ στη τσιπουριτσα μας που μας εχει περασει ολες στο κατεβασμα.

Σεβη, τσουρεκι= ποσες θερμιδες??? Εχεις ιδέα?????? ΜΠΑΜ!!!!!!!!!!

Πηγα σημερα στο γραφειο ταξιδιων κι εκλεισα θεση για ταξιδακι αναψυχης.

Γοργονακια μου, Σ α ς ε ρ χ ο μ α ι!!!!!!!!!!!! Σε 2 βδομαδουλες μόνο!!!!

Ζωη, Ταρα, Ελλη, Βικες (ολες), Λιτσα, Αλεξια, Μαριες (ολες), Μητερα Ντινα, Ζουμπουλια, Μαριλινα, Καλλιοπακι, Ελιζα, Τσιπουρα, Ελλη κι λοιπα γοργονακια, να εχετε ενα ομορφο Σ/Κ.

Φιλακια στις φατσουλες σας

Yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :D:D:D

καλως τη Γιωργια μας....πολλα χρονια θα ζησεις...μολις σε ανεφερα ως παραδειγμα στο ποστ μου...:D


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αρχηγε που μεσα σε ολες τις παρεκτροπες του θεματος με συνταγες, σχολεια, πεθερες κλπ διαφορα θεματα, εσυ μας επαναφερεις εντος ταξης.

Το κολπακι με τους ξηρους καρπους οντως βοηθαει πολυ. Δεν βαραινουν στη τσαντα μας, ειναι παντα ευχρηστοι και μπορουμε να τους τιμησουμε ακομη και στο αστικο. Ομως, Προσοχη, οχι χουφτα και μασουλημα. Χουφταρουμε εως 10 αμυγδαλακια και τα μασουλαμε αργα και απολαυστικα. Για 2-3 ωρες τουλαχιστο ειστε καλλυμμενες απο λιγουρες. (Καρυδια ή αμυγδαλα. Τιποτα αλλο. Και χωρις αλατια)

ακριβως!!!!

τα αμυγδαλα αμα τα μουλιασεις κιολας...μετα τρωγονται πολυ ευχαριστα..αλλαζει κατι στη γευση ρε παιδι μου ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σεβη.

Το νερο μην το ξεχνατε ποτε!!!

Και για οσες δεν το θυμουνται ή δεν μπορουν να πιουν μονοκοπανιας ενα ποτηρι, ενα μπουκαλακι διπλα τους και 2-3 γουλιες καθε λιγο.

Δοκιμαστε το και θα δειτε οτι σε ολη τη μερα θα πιειτε με αυτον τον τροπο πανω απο 2 λιτρα χωρις να νιωσετε φουσκωμα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

επειδη πολυ στο σορολοπ το εχουμε ριξει....για να πουμε 2-3 πραγματακια !!!

εχουμε πει πως τα ολικης αλεσεως βοηθουν πολυ....εσεις τι τρωτε?

αντικαταστηστε τα περισσοτερα σε ολικης , οπως κρακερ, μακαρονια, ψωμι, ακομα και τις μπαρες δημητριακων για τις λιγουρες!!!

οι φυτικες ινες ρυθμιζουν τις λιγουρες!!!!

και τωρα στο μειζον θεμα....γλυκα!!!

Σε έναν τέλειο κόσμο… αποφεύγεις τα γλυκά, τα μπισκότα και τη σοκολάτα, αφού δε θέλεις να πάρεις κιλά.

Στον πραγματικό κόσμο… γίνεσαι πολύ γκρινιάρα όταν δεν τρως την απογευματινή σου λιχουδιά....και τελικα καταληγεις στο οχι μονο να την φας αλλα να τσακισεις και δευτερη!!!! :shock:

Αρχηγέ, μία ερώτηση:

Στον θηλασμό επιτρέπονται τα ζυμαρικά και τα πολλά ολικής άλεσης; ή έχουν κάποια σχέση με το σίδηρο ή το ασβέστιο; δεν θυμάμαι καλά. Καμία πρόσθετη οδηγία;;;

Και μία παρατήρηση:

Σε έναν τέλειο κόσμο... τρως όσα γλυκά θέλεις, όποια γλυκά θέλεις, δεν σε παχαίνουν και απλά σου χαρίζουν ευεξια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Στον πραγματικό κόσμο... γλυκοκοιτάς την λιχουδιά. Εάν δεν το έχεις πάρεις απόφαση καλά ή γκρινιάζεις που δεν τρως τη λιχουδιά ή γκρινιάζεις που την έφαγες και δεν έδειξες χαρακτήρα... :tongue::tongue::tongue:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σεβη.

Το νερο μην το ξεχνατε ποτε!!!

Και για οσες δεν το θυμουνται ή δεν μπορουν να πιουν μονοκοπανιας ενα ποτηρι, ενα μπουκαλακι διπλα τους και 2-3 γουλιες καθε λιγο.

Δοκιμαστε το και θα δειτε οτι σε ολη τη μερα θα πιειτε με αυτον τον τροπο πανω απο 2 λιτρα χωρις να νιωσετε φουσκωμα.

σωστηηη η Γιωργιαααααααααααα :cool:

Αρχηγέ, μία ερώτηση:

Στον θηλασμό επιτρέπονται τα ζυμαρικά και τα πολλά ολικής άλεσης; ή έχουν κάποια σχέση με το σίδηρο ή το ασβέστιο; δεν θυμάμαι καλά. Καμία πρόσθετη οδηγία;;;

Και μία παρατήρηση:

Σε έναν τέλειο κόσμο... τρως όσα γλυκά θέλεις, όποια γλυκά θέλεις, δεν σε παχαίνουν και απλά σου χαρίζουν ευεξια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Στον πραγματικό κόσμο... γλυκοκοιτάς την λιχουδιά. Εάν δεν το έχεις πάρεις απόφαση καλά ή γκρινιάζεις που δεν τρως τη λιχουδιά ή γκρινιάζεις που την έφαγες και δεν έδειξες χαρακτήρα... :tongue::tongue::tongue:

αυτο ειλικρινα δεν το γνωριζω....ομως οι φυτικες ινες δεν βλαπτουν....βεβαια να κανω και μια διευκρινηση....παν μετρον αριστον !!!!

δλδ μην υπερβαλουμε και αρχισουμε να τρωμε μονο βρομη :tongue::tongue::tongue:

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχα.....:tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...