Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

      Σου έχω στείλει πμ!

      Πίστεψε με, με το χέρι στη καρδιά.. ένας κύκλος πάνω ένας κύκλος κάτω, δεν είναι τίποτα απολύτως!! Στόχος είναι μόνο ένας!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!

      Κανένας δεν θα σας κάνει βιοψία με το καλημέρα σας.. θα πρέπει να ακολουθήσει θεραπεία που έχουν το λιγότερο 3 μήνη διάρκεια στη καλύτερη.. αν βιάζεσαι τόσο πολύ παίρνεις και το όποιο ρίσκο.. 

      Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. εμείς ξεκινήσαμε το 2018.. πρώτη φορά διέγερση εγώ έκανα το 2022.. ξέρω πως είναι να νοιώθεις με όλες αυτές τις αναβολές και τις ακυρώσεις... Αν βιάζεσαι για τον όποιο λόγο, επιλέξτε δότη και θα κάνετε σίγουρα άμεσα το παιδάκι σας.. δεν είναι καθόλου εύκολες οι περιπτώσεις κρυψορχιας... 

      Α! Και μη περιμένεις να σας κατευθύνουν ιδιαίτερα με το σπέρμα και με θεραπείες.. οι περισσότεροι δεν ασχολούνται κάν και αυτό αν γνωρίζουν να ασχοληθούν.. εγώ έπρεπε να γίνω "γιατρός" για να βρούμε λύσεις..

      Anyway, εγώ μόνο γνώμη με όσες γνώσεις αποκόμισα και εμπειρία παραθέτω.. εσείς θα επιλέξετε για εσάς ότι είναι καλύτερο! 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα!

881093scjc71v69o.gif

Ο γιος μου σήμερα πήγε πρώτη μέρα σχολείο!!!

καλημερααααα μαεστρια μου...

καλη σχολικη χρονια στο βλασταρακι σου...αχχχ ποσο ζηλευω...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Αρχηγέ άλλα 3 και πάω 58 και τέλος!!!!Αχ πότε θα έρθει αυτή η ώρα.

Να σου πώ το σκέφτηκα για το βραδινό αλλά όταν το είδα έίχε παει η ώρα 11.00 οπότε προτίμησα να μην φάω.

Maestria μου μπράβο κοριτσάκι το πάς καλά.Και η ιδεά της σος πολύ καλή.

Εγώ εχθές δεν μαγείρεψα γιατί φύγαμε και τώρα σπάω το κεφάλι μου να δώ τι θα φάω.Σκέφτομαι να φτιάξω ενα φλιτζάκι μακαρόνια ολικής και να συμπληρώσω με σαλάτα.Καλά δεν είναι?

καλημεραααααααα γοργονακιααααααααααααααααα :D

Del μου αλλα 3 μονο???!!!....σουπερ....δεν ειναι τιποτα 3 κιλακια....να τα χασεις αργα και σταθερα...για να ειναι ''μονιμο'' το αποτελεσμα !!!

κωσταντινα μου εχεις γινει φοβερη......!!!!

συνεχιζεις;;

μπαπακι .....ξεκουρασε το ποδαρακι...βαλε τον αντρουλη σου να σου κανει μασαζ....ριξε ενα βρισιμο στο ανθοπωλειο[απαραδεκτοι επαγγελματιες]και ..για το κοστουμι....και να σκεφτεσαι μονο την μερα σου ...το αλλο σαββατο..μην αφηνεις κανενα μα κανενα να στο χαλασει...ειναι η δικια σου μερα ..και κοιτα να το ευχαριστηθεις........φιλακια πολλα.....παντως για αγιασμο δεν ειναι κακη ιδεα!!!!

καλημερα Βικυ μου!!!

Πως πανε οι ετοιμασιες για το παρτυ???

με την υγεια σου τι γινεται???

ναι μωρε ...τα παρα-πηρα σοβαρα μου φαινεται....βασικα εκνευριστηκα....αλλα τωρα ειμαι ΟΚ :cool:

το ποδαρακι θελει εγχειρηση για να γιανει....δυστηχως !!!...μηνισκος και δεν το γλιτώνω...μετα το γαμο ομως εεε?? μην παω και με πατεριτσες :tongue:

Καλο μηνα! Χρονια Πολλα στις εορταζουσες!

Καλο μηνα ταρα μου!!!!

τι κανεις κοριτσι???...περασες καλα?

σημερα κοριτσακια μου δεν τα πηγα και πολυ καλα...οπως σας ειπα και παραπανω ειχα τραπεζι με αγριογουρουνο και η παραγγελια ηταν να το φτιαξω στιφαδο (1ο σοκ)...εεε λοιπον οπως καταλαβαινετε δεν αντεξα και πολυ...εφαγα ενα κομματακι κρεας χωρις σαλτσα,δυο κουταλιες της σουπας ρυζι και 5-6 πατατες τηγανιτες (2ο σοκ)... μετα το απογευμα εγλειψα το κουταλι που εβαλα στους φιλους μας παγωτο (3ο σοκ) και τωρα το βραδυ εφαγα μισο κουλουρακι θεσσαλονικης μπας και εξυλεωθω...αλλα δεν το κοβω να πιανει...

κατα τα αλλα ολα καλα...τι να πω τωρα μετα απο ολα αυτα...

κοινως τα εκανα θκατα σημερα...αλλα υποσχομαι να τη βγαλω πολυ light αυριο για να φερω τα πραγματα σε καποια ισοροπια...

αυτα τα φτου κακα απο μενα...

φιλακια πολλα και καλο σας βραδυ...

καλημερα Ελιζακι μου!!!!

αντε καλε που τα εκανες θκατα!!!....τιποτα δεν επαθες ....μια χαρα τα πηγες.....ειλικρινα δεν το περιμενα να εισαι τοσο εγκρατης ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ σου κοριτσι!!!!!!!

Τσουπ!!!! Ηρθα κι εγω!!!!! Ως συνηθως τελευταια και ναι ... καταϊδρωμενη.

Λοιπον, ας αναφερθω κι εγω. Απο κιλα μετα διακοπες κατεβαινω αργα- αργα- αργα- αργα (τι? κουραστηκατε???) και συνεχιζω αργα - αργα -αργα. Αλλα κατεβαινω!!!!!!! Αυτο τα λεει ολα. Ειμαι σε κατασταση μη ζυγισματος για τους γνωστους λογους αλλα που θα μου παει??? θα περασει κι αυτο. Ειπα οτι εφτασα καταϊδρωμενη γιατι μολις τελειωσα τη γυμναστικουλα μου και μπηκα στα γρηγορα να μοιραστω τα νεα και να κανω το γνωστο σχολιασμο. χιχιχιχι

DEL, μεγαλη ικανοποιηση νιωθεις και το αξιζεις πραγματικα. Ελπιζω οσες φτασετε στο στοχο σας, να μη μας .............ξεχασετε........

Εμενα με κοβω και του χρονου. Σε κανα μηνα λεω να ξαναπαω γυμναστηριο για βαρη και γενικα καποια οργανα που δεν μπορω να τα κανω στο σπιτι. Και για εκτονωση φυσικα. Πως λεμε : Παω για καφε??? Εγω θα παω γυμναστηριο. Χιχιχιχιχι. Φυσικα διαδρομο, ποδηλατο, κοιλιακους στο σπιτι μερα παρα μερα αλλα αρχιζω να ανρωτιεμαι τι θκατομεταβολισμο εχω που δεν μου κανει τη χαρη να τρεξει γρηγοροτερα. Οι ορμονες του θυρεοειδη μου ειναι πλεον ειναι ΟΚ. Γυμναστικη κανω. Τρωω σωστα (σπανια παρεκτρεπομαι), φρουτα σαλατες καθημερινα, αλλα αυτος εκει! 2 κιλα το μηνα λεει και αυτο με τα βιας. Ουφ ειπα και το παραπονο μου.

Τωρα να πιασω την αρχηγο και να την "φτυνω"απο το πρωι ως το βραδυ???? Για να την ξεματιασω καλε?????Βρε κοριτσι μου, δεν του (μπιπ) ολους???

Καλε ολοι σε σενα επεσαν??? Φτου και ξαναφτου ολα τα κακα απο πανω σου κοριτσακι μου. Αντε βρε γοργονες να ενωσουμε τη θετικη μας ενεργεια και να την φυσιξουμε πανω στην αρχηγο μας. Εδω που τα λεμε, παντα ετσι γινεται. Πριν την εκδηλωση ολα πανε στραβα και τελος γινονται ολα ωραια και τελικα μας μενει το αγχος και η κουραση.

Κρατα το ζουμακι Μαρακι. Ολα τα αλλα θα ξεχαστουν.Φιλακια κουκλα μου και εχε το νου σου να λαβεις τη θετικη μας ενεργεια.

Καλημερα Γιωργια μου!!!!!

Να ζυγιστεις οποτε νιωσεις εσυ οτι θελεις να το κάνεις ;)

Η ιδέα γυμναστηριο πολυ μου αρέσει ....γιατι καλη η αεροβια (διαδρομος) ...αλλα θελουμε και τη συσφιξη και την ενδυναμωση !!!!

Εσενα δε σε φοβαμαι...εχεις πιασει το νοημα σωστη ασκηση και διατροφη , σου εχει γινει πλεον τρόπος ζωης....ειναι θεμα χρονου να δεις τη ''μεταμορφωση'' :D

Ναι μωρε νομιζω τα παραπηρα σοβαρα...το ειπα και πριν....το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι βλεπω στεναχωρημενο τον καλο μου...αυτο τιποτα αλλο !!!

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Μέχρι άυριο θα έχω γεννήσει.Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου πήρα 15 κιλά και τώρα είμαι 80!!!!!!Πριν τις γέννες ήμουν 55!!!!!!!

Θέλω να δηλώσω ότι μετά τη γέννα θα μπω και εγώ στην παρέα σας γιατί δεν μου αρέσω καθόλου έτσι.Η κόρη μου μου είπε χθες: Μαμά η κοιλιά σου είναι μεγάλη γιατί έχει μέσα μωρό;

-Ναι αγάπη μου της είπα

-Και ο ποπός σου τί έχει μέσα και είναι τόσο μεγάλος;;;;;;

Ευτυχώς δεν είχε κόσμο μπροστά!!!!!

Καλως ορισες Ερη !!!!!

Με το καλοοοοοοοοοοοοοο κοριτσι μου να κρατησεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου !!!

Ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχχααχχα....γελασα πολυ με την ατακα της κορης σου !!!!

εξηγησε της οτι το μισο φαγακι που τρωει η μαμα για να μεγαλωνει το μωρο στην κοιλια παει στον ποπο.....μετα που θα γεννηθει το μωρακι σιγα-σιγα με τη βοηθεια των γοργονων δεν θα υπαρχει πιααααααααα :D:D:D

και τωρα θα πω την γλυκια μου καλημερα σε ολες τις γοργονες μου !!!! !

τι να πω ? τι να πω? ξεκιναω ειμαι χαρουμενη για εμενα γιατι σημερα αφου εφυγαν οι ρωσοι ζυγιστηκα και με εδιξε 69 ακριβως χαχαχαχα!!! και ειμαι πολυ χαρουμενη για το αποτελεσμα αλλα πολυ στεναχωρημενη γιατι χαμομιλακι ο γιος μου εχει πυρετο 39 . και ηκορη ηταν ολοι νυχτα μεσα στην γκρινια χασαμε το πιλιλι μας και εγινε πανικος μεσα στο σπιτι ενα να κλαιει για τον πυρετο και το αλλο για το πιλιλι (πιπιλα) . φρικη σχετη και οχι τιποτα αλο χθες με τον καλο μου τον αντρουλι πηγαμε μια βολτουλα να πιουμε ενα ποτο και οταν γυρησαμε ειχαμε να αντιμετοπησουμε ολο αυτο το χαος ξυνο μου βγηκε το ποτο ενα πηρα η κακομηρα απο την μυτη μου βγηκε . δεν πειραζει παμε για αλλα ας ειναι καλα τα μωρα μου και θα βγω μια αλλη μερα και θα ειναι καλητερα . τωρα τωρα να σκεφτω τι διαβασα (σκεφτομαι κιολας καλε εχω μιαλο απιστευτο χι!χι! :tongue: )ελα βρε ελιζακι που εβαλες τον εαυτο σου στα κατεργα γιατι δοκιμασες λιγο απο ολα ενταξη δεν εφαγε τρελλες ποσοτητες εεεεεεεεεε!!

γωγο μου ευχαρηστω για τα καλα λογια και ολες τις κοπελες φυσικα για τα σχολεια των φωτ. ευχαρηστω θερμα .

αρχηγε εσενα θελω ντουρο που λεει ο νταντι μου απλα βαλε λιγο μουτζουρα πισω απο το αυτι καλη μου να μην σε γρουσουζεβουν χι!χι! δεν πιανει το ματι ααααααααααααα!! ξεχασα η μαμαμι αμα της πω οτι με εχουν ματιασει μου λεει να βαζω το βρακακι μου αναποδα χαχαχαχχα!! .

συνεχιζω μετα./.....

καλημερα τρελοκοριτσοοοοοοο !!!

περαστικα στο μικρακι σου!!!!

πως ειναι σημερα?????

αχ τι τραβανε αυτες οι μαναδες????...βγαινουν να χαλαρωσουν....και???

δεν πειραζει καλο μου....οταν μεγαλωσει λιγο πες του ''μεγαλεεεεε αποψε θα με πας για ποτοοοο.....θα σου πει τι λες ρε μανα?????:shock:....θα του πεις....ξερεις τι ποτα μου χρωστας????'' :tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα κι από εμένα!

Ελιζάκι, συμφωνώ με τη Ντελ και με τη Ντίνα. Δεν έκανες κανένα έγκλημα, βρε παιδί μου! μη σε παίρνει από κάτω! και να σου πω την αλήθεια, σε θαυμάζω! εγώ άπαξ και δοκίμαζα πατάτα τηγανητή, αν δεν έτρωγα μέχρι και την τελευταία δε σηκωνόμουνα...εσύ μίλησες για μια μικρούλα, τόση δα παρασπονδία! πιστεύω ότι δεν επηρέασε καθόλου τον αγώνα σου. Συνεχίζεις κανονικά.

Γιωργία, καλή δύναμη, καλή συνέχεια! Είσαι το σύμβολο της υπομονής και της επιμονής της γοργονοπαρέας!

Επίσης, συμφωνώ μ΄αυτό που είπες στη Μπαπ, ότι πριν το γάμο όλα δείχνουν να πηγαίνουν στραβά, μετά είναι πολύ όμορφα και μένει το άγχος και το τρέξιμο...πώς γίνεται αυτό, βρε παιδί μου, να συμβαίνει πάντα και παντού;;;

Ντίνα, περαστικά στον μικρούλη σου! πολύς κόσμος έχει αρρωστήσει αυτό τον καιρό...δεν είναι τίποτα, λίγη υπομονούλα....

Έρη τρίτο παιδάκι, βλέπω! με το καλό! πολύ όμορφες στιγμές! σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, να είσαι σιδερένια και τα παιδιά σου γερά και τυχερά....

Τα 15 κιλάκια που ανέφερες δεν είναι τίποτα. Είσαι σούπερ. Γέννησε με το καλό, πέρασε και τη λοχεία σου, θήλασε το παιδάκι σου και όλα θα πάνε καλά! αν μετά σου μείνουν κάποια κιλάκια, εδώ είμαστε να τα λέμε!

Τάρα, κανονίζουμε συγκέντρωση! το λέω γιατί είχες δηλώσει συμμετοχή την προηγούμενη φορά. Αν έχεις χρόνο και διάθεση θα χαρούμε πάαααααααααρα πολύ να σε γνωρίσουμε!

Για τόπο συνάντησης έχει ρίξει μια ιδέα η Ντίνα για το Mall. Να αρχίσουμε να λέμε και κάποια ημερομηνία-ώρα να το σκεφτόμαστε αν βολεύει;

Τι λέτε ας πούμε για Δευτέρα απόγευμα, κατά τις 7.00;

Καλημερα φιλεναδααααααααααααααααααααα :D

τι κανεις καμαρι μου????

ξεκινησες δουλεια???


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααα Μαρακι ...

αυτο για σενα που σε βλεπω πιο κεφατη σημερα :D

οοοοολα τα λουλουδια για τη λουλουδενια αρχηγο μας...

2028257t23uqlh0xg.gif[/url


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

881093scjc71v69o.gif

Ο γιος μου σήμερα πήγε πρώτη μέρα σχολείο!!!

Βρε το ζουζούνοοοοοο!!!!!!καλή σχολική χρονιά!!

Πώς νιώθεις;;;;;


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gogonenaki - Μαρία

Hlikia : .........

Ύψος 1.68

Αρχικο Βάρος: 66

Επιθυμητο Βαρος : τα κιλά πριν την εγκυμοσύνη-60

Βικυ, ριχτα στη λιστα σε πΕρικαλω!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Βρε το ζουζούνοοοοοο!!!!!!καλή σχολική χρονιά!!

Πώς νιώθεις;;;;;

Περίεργα!

Ο πεθερός μου είπε ότι πήγε να τον πάρει, τον χαιρετούσανε τα μεγάλα παιδάκια "Γεια σου Γιαννάκη, κλπ" και χαιρετούσε κι αυτός.

Αλλά η βρεφονηπιοκόμος έλεγε "δεν κλαίει ο Γιάννης", άρα έκλαψε κάποια στιγμή.

Κυρίως ενοχές νιώθω. Αλλά είναι το επικρατέστερο συναίσθημα όταν γίνεσαι γονιός, οπότε θα το ξεπεράσω.

Φοβάμαι μη νιώθει ότι συνέχεια τον εγκαταλείπω. Μια να πάω δουλειά, μια στο σταθμό. :|


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα καλε ξεχασα να σας πω.

Θα σας δω μετα!!!

Καλημέρα Τζωρτζίνα!

Αχ, έχω άγχος για την αρχή του παιδικού και δεν μπορώ να φάω και μια σοκολατίνα βρε παιδάκι μου, να ξεχαστώ. :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα!

Ο πεθερός μου είπε ότι πήγε να τον πάρει, τον χαιρετούσανε τα μεγάλα παιδάκια "Γεια σου Γιαννάκη, κλπ" και χαιρετούσε κι αυτός.

Αλλά η βρεφονηπιοκόμος έλεγε "δεν κλαίει ο Γιάννης", άρα έκλαψε κάποια στιγμή.

Κυρίως ενοχές νιώθω. Αλλά είναι το επικρατέστερο συναίσθημα όταν γίνεσαι γονιός, οπότε θα το ξεπεράσω.

Φοβάμαι μη νιώθει ότι συνέχεια τον εγκαταλείπω. Μια να πάω δουλειά, μια στο σταθμό. :|

αχ πρωτη μεγαλη αποχωρηση ετσι ειναι και εγω ετσι ελεγα περσι τι κανω γιατι το κανω πως νιωθω . θα δεις μολις θα ερχεται απο τον παιδ. και θα σου λεει τι κανει θα νιωσεις τελεια ξερω !! ξερω !! χιχι!!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα!

Ο πεθερός μου είπε ότι πήγε να τον πάρει, τον χαιρετούσανε τα μεγάλα παιδάκια "Γεια σου Γιαννάκη, κλπ" και χαιρετούσε κι αυτός.

Αλλά η βρεφονηπιοκόμος έλεγε "δεν κλαίει ο Γιάννης", άρα έκλαψε κάποια στιγμή.

Κυρίως ενοχές νιώθω. Αλλά είναι το επικρατέστερο συναίσθημα όταν γίνεσαι γονιός, οπότε θα το ξεπεράσω.

Φοβάμαι μη νιώθει ότι συνέχεια τον εγκαταλείπω. Μια να πάω δουλειά, μια στο σταθμό. :|

Φαντάζομαι είναι δύσκολο...φόβος -ανησυχία -ενοχές..

Αλλά όμως σκέψου ότι θα τον βοηθήσει πάρα πολύ η συναναστροφή με τα άλλα παιδάκια και σε λίγο καιρό θα στο ζητάει από μόνος του;);)


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα!

Ο πεθερός μου είπε ότι πήγε να τον πάρει, τον χαιρετούσανε τα μεγάλα παιδάκια "Γεια σου Γιαννάκη, κλπ" και χαιρετούσε κι αυτός.

Αλλά η βρεφονηπιοκόμος έλεγε "δεν κλαίει ο Γιάννης", άρα έκλαψε κάποια στιγμή.

Κυρίως ενοχές νιώθω. Αλλά είναι το επικρατέστερο συναίσθημα όταν γίνεσαι γονιός, οπότε θα το ξεπεράσω.

Φοβάμαι μη νιώθει ότι συνέχεια τον εγκαταλείπω. Μια να πάω δουλειά, μια στο σταθμό. :|

καλη σχολικη χρονια στο Γιαννακηηηηηηηηηηηηηη :D:D:D

αχ το πουλακι μου !!!!

μη στεναχωριέσαι μαεστρια μουυυυυυ....οι πρωτες μερες ειναι ''κάπως''...μετα θα συνιθησεις και εσυ και ο μικρος ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Είναι μεγάλη αλλαγή και για τους δυο μας. Και για τον χάζμπαντ, που θα πηγαίνει να τον πάρει, όταν θα κάθεται όλο το ωράριο.

Ουφ, ουφ!!!

Το παιδί μου πάει σχολείοοοοοοοοοοοοοοοο! 1035594imsvx70ogi.gif


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...