Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

τώρα δείχνει στο πρωινό μου τον διατροφολόγο και λέει για συμβουλές για σωστό και υγιεινό κολατσιό!!

Α για πες για μας που ειμαστε στο γραφείο...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

έχω!!!!! σερι ε?????? οκ!

σερι !!!

καθε μερα!!!! :cool:

με το καρότσι βόλτα πιάνεται??

γρήγορο περπάτημα δεν παίζει...ισχίο-γόνατα πονάνε μετά!!

άσε μιλάμε για μεγάλο τσακωμό!!!

κολύμπι το καλοκαίρι μόνο!!

ναι δικό μου είναι ARNIKOL!!

πως δεν πιανεται!!!!

παρε το καροτσι και βουρρρρρρρρρρρρρ....καθε μερα...ειδικα οταν θα ''ανοιξει'' ο καιρος θα ειναι η καλυτερη και του μπεμπε :D

εγω εχω σκαλες αλλα δεν τες αντεχω ποναω την μεση μου και τα γονατα μου οταν ανεβαινω και κατεβαινω πολες φορες

εσυ τοτε το περπατημα :D

να η καλή μαθήτρια!!!!!!:D

κι εγώ έχω εσωτερική σκάλα...

βουρρρρρρρρρρρρρρρρρ...πανω - κατω....πανω-κατω :tongue:

Καλημέρα κι από εμενα!

Ελευθερη πολιορκημένη στο σπίτι μου λόγω επαναστατικών ΜΜΕ!!!!!!

Δουλευω από το σπίτι από χθες το οποιο πάει καλά :)

ειχα αγχος αν θα στρωθώ ή θα χαζολογάω ασύστολα αλλά τελικά μια χαρά λειτουργησε το φιλότιμο :)

Στα πεταχτά που διάβασα ειδα χασίματα (έρη) πειθαρχίες (σχεδόν όλες)

γρίππες (σχεδό όλες επίσης) περαστικά να πω. Εγώ συνεχίζω κανονικά σαν το κάβουρα .... κιουρία στη διατροφή από άσκηση nada ακομα και χάνω περίπου 1/2 κιλό την εβδομάδα, ομολογώ ότι έχω αρχίσει να ζηλεύω.... μιας και εχω τουλάχιστον 20 κιλά για χάσιμο για αρχη.....

Τελος πάντων μην με πιάσει η γκρίνια.... καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλες :)

καλημεραααααα μικρο μου!!!

αχ τι ωραια αισθηση να δουλευεις απο το σπιτι!!!

ζηλευωωωωωωω :tongue:

μια χαρα τα πας....αργα και σταθερα

και ξεκινα τα βραδια περπατημα....παρε και τον Λ. μαζι

εγω αυτο κανω....οταν δεν εχω μαθημα μεχρι αργα γυριζω σπιτι και του λεω παμε βολτα με τα ποδια...απο την Κυριακη μεχρι και χθες καθε μερα ερχοταν ο Χρ.....μπηκε στο ''τρυπακι'' :cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

διακοσμήτρια είμαι...κι εσύ τσιπούρα???

μη νομίζεις ότι τα άκουσα,με την μικρή μέσα στα πόδια μου...είμαι και ίντερνετ...

κάτι για ξηρούς καρπούς έλεγε,τυροπιτοειδή κομμένα...τα κλασικά που μας λένε όλοι!!

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να ανοίξει πρώτα ο καιρός,γιατί εδώ στα μέρη μας βρέχει μέχρι το πάσχα!!την δευτέρα πήγα πάντως μια βόλτα...12 κιλά το καρότσι,15 το παιδί!!!!έκανα και βάρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Α για πες για μας που ειμαστε στο γραφείο...

εχεις μαζί σου καθαρισμένα καροτάκια αγγουράκια :)

ενα γιαούρτι με ενα φρουτο

Ξέχασα να σας πω!!!! Επειδή το απόγευμα με πιάνει λιγούρα... και το γιαούρτι το εχω βαρεθεί απίστευτα μου πρότεινε η διαιτολογΑ τα Harmony 1% με γευση μηλο κανελα και το αλλο ειναι με γεύση λεμονι! Ειναι τέλεια! Ειναι σαν γλυκα! το λεμονι ειναι σαν μους , το μηλο κανελα ειναι πιο γλυκο

Μια δοκιμή θα σας πεισει

(νομίζω ότι απο τα πιο σημαντικά πλεονεκτήματα του να σε παρακολουθεί διαιτολόγος ειναι ότι ψαχνει να σου βρίσκει ασφαλεις λύσεις που κάνουν την διαφορά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διακοσμήτρια είμαι...κι εσύ τσιπούρα???

μη νομίζεις ότι τα άκουσα,με την μικρή μέσα στα πόδια μου...είμαι και ίντερνετ...

κάτι για ξηρούς καρπούς έλεγε,τυροπιτοειδή κομμένα...τα κλασικά που μας λένε όλοι!!

ναι ελα να γινουμαι πολλες :)

όσο για του ξερους καρπους προτείνονται τα αμύγδαλα τα αναλατα άψητα αλλά 8-10 μονο! μπορείτε να κρατηθειτε σε τόσα; εγώ όχι για αυτό δεν μου τα βάζει ......

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να ανοίξει πρώτα ο καιρός,γιατί εδώ στα μέρη μας βρέχει μέχρι το πάσχα!!την δευτέρα πήγα πάντως μια βόλτα...12 κιλά το καρότσι,15 το παιδί!!!!έκανα και βάρη!!!

το μπλοκ σου ειναι πολυ ωραιο τα σπιτια δεν παιζονται πρεπει να εισαι πολυ καλη στην δουλεια σου!!!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το βρηκα! η μια μαμμα!

κορίτσια συγγνώμη αλλά ήρθατε πολλές νέες μαζί και μπερδευομαι ακομα :)

χριστίνα εγώ αντι για donut ή σπίτι προτιμώ να πάρω τις τσάντες!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα! η μια μαμμα!

κορίτσια συγγνώμη αλλά ήρθατε πολλές νέες μαζί και μπερδευομαι ακομα :)

χριστίνα εγώ αντι για donut ή σπίτι προτιμώ να πάρω τις τσάντες!!!!! :)

ολα πολυ ωραια ειναι δεν ξερεις τι να διαλεξεις!!!θα μας δειξεις και καμια πασαλινη διακοσμηση τωρα που κοντεβει και το πασχα!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

περαστικά στις άρρωστες

χρόνια πολλά (καθυστερημένα) στην έλλη και στην έρη για τον μικρό, ελπίζω να μην ξεχνάω άλλη εορτάζουσα

67.700 σήμερα, όσο δεν ανεβαίνει ευχαριστημένοι είμαστε!

αναγούλα φουλ και να δεις που η άτιμη υποχωρεί όταν τσιμπάω κάτι! τσ τσ τσ

μαρία καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

περαστικά στις άρρωστες

χρόνια πολλά (καθυστερημένα) στην έλλη και στην έρη για τον μικρό, ελπίζω να μην ξεχνάω άλλη εορτάζουσα

67.700 σήμερα, όσο δεν ανεβαίνει ευχαριστημένοι είμαστε!

αναγούλα φουλ και να δεις που η άτιμη υποχωρεί όταν τσιμπάω κάτι! τσ τσ τσ

μαρία καλώς ήρθες!

καλώς την :) καλέ βγάλε το τικεράκι που κάνει κοιλιακους!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εχω προσπαθησει να ξεκινήσω διαιτα 2 φορες απο τοτε που γεννησα και τιποτα την πρωτη εχασα 2 κιλα την δευτερη πηρα 4 απο το αγχος μην μεινω νηστικη μην σου πω οτι ετρωγα και παραπανω αντε λοιπον τριτη και θα δουμε!!!!! μην με μαζευει η greenpeace απο την παραλια το καλοκαιρι!!!!!

Πεινας πιο νωρις απο το επομενο γευμα ή εχεις την αισθηση οτι δεν χορτασες???? Κανεις καποια διαιτα απο διαοτολογο ή μονη σου???

ε ναι μωρέ..αλλά πχ εχτές το βράδυ έπρεπε να φάω σαλάτα αλλά επειδή ήπια σντιβίωση χτύπησα μια μοσχαρίσσια με σαλάτα!!!!!!!

χαχαχα η ceclor είναι δυνατή γμτ!!

Δηλαδη για βραδυνο σου ειχε σκεντη σαλατα???? Την μοσχαρισια την εφαγες ολοκληρη?? Με τη μισηδε βολευοσουν?????

τριτη μερα ειναι δεν ειναι εκανα παλι και τις παρασπονδιες μου :-(( αλλα τωρα που βρηκα συνοδοιπορους ευελπιστω :-))

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

καλημερα και καλως ορισες στην παρεα μας!!!:D

πρωτον τι ειδους διαιτα κανεις?

αυτο με το ''αγχος'' πρεπει να το αποβαλεις...η διαιτα το μονο που δεν χρειαζεται ειναι το αγχος.

η ψυχολογια ειναι το παν σε μια τετοια προσπαθεια

βαλε προγραμμα...τι θα τρως καθμερινα , κανε 6 γευματα την ημερα πρωινο,δεκατιανο, δωδεκατιανο, απογευματινο, βραδινο

κοψε ολα τα χαζα...αναψυκτικα, γλυκα κτλ...θα κανω ποστ αργοτερα copy paste απο παλαιοτερες συμβουλες.....και καλη αρχη!!!

επισης ΜΗΝ ξεχνας να πινεις 8-10 ποτηρια νερο την ημερα , να ελλατωσεις το αλατι σου και να κανεις καποιο ειδος ασκησης τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα απο μιση ωρα....εστω και περπατημα γρηγορο....καντο και θα δεις πως θα ''πορωθεις''...θα αρχισεις να χανεις ,θα σου αρεσει και δεν θα παρασπονδεις :D....καλη αρχη!!!!

Αρχηγοπουλο, εγραψες παλι!!!Τι θα καναμε χωρις εσενα?????

Να ρωτήσω κάτι; όταν πάτε στο διαιτολόγο τι ακριβώς σας κάνει, Δηλ. σας ζυγίζει, σας δίνει τη διατροφή μιας εβδαμάδας ή ενός μήνα, δεν ξέρω... Κάνει τπτ άλλο; Λιπομέτρηση κλπ;

Ζυγισμα, μετρημα, λιπομετρηση, ρωτα ποσες και ποιες παρασπονδιες καναμε!!!! και αν κατι μας δυσκολεψε!!!!

Καλημερούδια και από εμένα,

Αρχηγέ μου εδώ είμαι,τρέμω συνεχώς από το κωλοκρύο δεν το αντέχω καθόλου μα καθόλου.Ειμαι κρυουλιάρα και κρυώνω ακόμα και το καλοκαίρι.

Τα πόδια μου ειναι σε αθλια κατάσταση πονάνε απίστευτα και εχθές πρήστηκαν πολύ τα δάχτυλά των ποδιών και δεν μπορούσα να περπατήσω.Δεν ξέρω γιατί ρε γμτ.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να μαθεις και να μας πεις!!!!!!!!!!!!!!

ευχαριστω πολυ!!!! ειναι η υπαπαντη τησ παναγιασ και ο μικρος μου ειναι παναγιωτης:tongue:

Να τον χαιρεσαι Εφακη. Και φυσικα εμεις θα σου ξαναευχηθουμε τον 15αυγουστο!!!!

Η μάνα μου το 'χει πει αυτό, η πείρα παιδί μου! :tongue:

Του βάζω και κολλύριο, αλλά κρατάει αρκετές μέρες μάλλον. Το ένα μετά το άλλο τον βρίσκουν. Αχ, δε βιάζομαι να μεγαλώσει, γιατί μ' αρέσει έτσι χαριτωμένος, αλλά να θέλω να μεγαλώσει απ' την άλλη, για να μην αρρωσταίνει τόσο γμτ!

Εισαι φοβερη!!!!!!!!!!!!!

Ενισχυσε λιγο παραπανω το ανοσοποιητικο του. Περισσοτερη βιταμινη C και λιγοτερες αντιβιωσεις!!! Αν και σε αυτες τις ηλικιες κολλουν το ενα απο το αλλο στο σχολειο!!!

Ε, να πω και λιγα για μενα. Δεν πηγα τελικα στη δουλεια, εχω παθει εκτος των αλλων και λεμφανεδιτιδα η οποια μου εχει βουλωσει το ενα αυτι, νιωθω μονο το μισο κεφαλι μου, το αλλο πηγε περιπατο!!!

Νυσταζω φοβερα και μολις στειλω το ποστ, θα την πεσω για υπνο, το ζωο!!

Σας φιλω ολες (εξ αποστασεως φυσικα για να μη σας κολλησω γριπη)!!!!

Θυμιζω: να πλενετε τακτικα τα χερια σας!!!!!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...