Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Έναααααααααααααααααααααα

Δύοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Τρίααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Πουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυφφφφφφφφφφφφφφφφφ! (εξαφανίζομαι :tongue:)

φύγε πριν παω εγω στην θεση σου αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!! ρε θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Να πω; :tongue:

Καλημέρα κοπελιά.

Αχ, κορίτσια όταν παώ γυμναστήριο είναι μια χαρά, αλλά ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ.

Διώξτε με καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Πες το όνομά σου και μετά τζάσε...:lol:(τι ευγενικός άνθρωπος που είμαι!:tongue:)


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

εμένα λέτε?χριστίνα!!!

κορίτσια εγώ και η γυμναστική έχουμε τσακωθεί χρόνια τώρα!!!!!!!

έχω και θέματα με ισχύο,γόνατα...

μην σακατευτώ!!

ωστε ειστε τσακωμενες εεεε???:tongue:

εφοσον υπαρχει τετοιο προβλημα ...κανω το δικηγορο του ''διαβολου''....μπορεις ανετα να περπατας ομως εεεε?????

ενα καθημερινο περπατημα μιση ωρα ειναι αρκετο κοριτσακι :cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωστε ειστε τσακωμενες εεεε???:tongue:

εφοσον υπαρχει τετοιο προβλημα ...κανω το δικηγορο του ''διαβολου''....μπορεις ανετα να περπατας ομως εεεε?????

ενα καθημερινο περπατημα μιση ωρα ειναι αρκετο κοριτσακι :cool:

μισή ώρα μαζεμένη΄? εγώ πχ περπατάω ένα τέταρτο για τη δουλειά και ένα τέταρτο επιστροφή

κανει τίποτα???????

Link to comment
Share on other sites

μισή ώρα μαζεμένη΄? εγώ πχ περπατάω ένα τέταρτο για τη δουλειά και ένα τέταρτο επιστροφή

κανει τίποτα???????

απο το ολοτελα ...

αλλα θελει συστημα για να δεις αποτελεσματα....

δεν μπορεις να αφιερωσεις μιση ωρα την ημερα για περπατημα?...εστω και με τα-το παιδι/ια???

δε μου λες....εχεις σκαλες σπιτι σου???

αν ναι...αφιερωσε 10 λεπτα την ημερα και να τις ανεβοκατεβεις σερι 3-4 φορες :cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

απο το ολοτελα ...

αλλα θελει συστημα για να δεις αποτελεσματα....

δεν μπορεις να αφιερωσεις μιση ωρα την ημερα για περπατημα?...εστω και με τα-το παιδι/ια???

δε μου λες....εχεις σκαλες σπιτι σου???

αν ναι...αφιερωσε 10 λεπτα την ημερα και να τις ανεβοκατεβεις σερι 3-4 φορες :cool:

έχω!!!!! σερι ε?????? οκ!

Link to comment
Share on other sites

με το καρότσι βόλτα πιάνεται??

γρήγορο περπάτημα δεν παίζει...ισχίο-γόνατα πονάνε μετά!!

άσε μιλάμε για μεγάλο τσακωμό!!!

κολύμπι το καλοκαίρι μόνο!!

ναι δικό μου είναι ARNIKOL!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απο το ολοτελα ...

αλλα θελει συστημα για να δεις αποτελεσματα....

δεν μπορεις να αφιερωσεις μιση ωρα την ημερα για περπατημα?...εστω και με τα-το παιδι/ια???

δε μου λες....εχεις σκαλες σπιτι σου???

αν ναι...αφιερωσε 10 λεπτα την ημερα και να τις ανεβοκατεβεις σερι 3-4 φορες :cool:

εγω εχω σκαλες αλλα δεν τες αντεχω ποναω την μεση μου και τα γονατα μου οταν ανεβαινω και κατεβαινω πολες φορες


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμενα!

Ελευθερη πολιορκημένη στο σπίτι μου λόγω επαναστατικών ΜΜΕ!!!!!!

Δουλευω από το σπίτι από χθες το οποιο πάει καλά :)

ειχα αγχος αν θα στρωθώ ή θα χαζολογάω ασύστολα αλλά τελικά μια χαρά λειτουργησε το φιλότιμο :)

Στα πεταχτά που διάβασα ειδα χασίματα (έρη) πειθαρχίες (σχεδόν όλες)

γρίππες (σχεδό όλες επίσης) περαστικά να πω. Εγώ συνεχίζω κανονικά σαν το κάβουρα .... κιουρία στη διατροφή από άσκηση nada ακομα και χάνω περίπου 1/2 κιλό την εβδομάδα, ομολογώ ότι έχω αρχίσει να ζηλεύω.... μιας και εχω τουλάχιστον 20 κιλά για χάσιμο για αρχη.....

Τελος πάντων μην με πιάσει η γκρίνια.... καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...