Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Και το μαύρο καίει τα λίπη! Βέβαια έχεις δίκιο; Το συνοδεύουν με κεικάκια και διάφορα γλυκάκια αλλά αν είναι να σαβουρώνουμε και να πίνουμε τσάι για να τα χάσουμε, που είναι το κακό;;;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

τί ψυχή έχουν τα αβγουλάκια!

αυτη!!!

[Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ] Μύθος, ότι το καλό πρωινό δεν παχαίνει!

Γερμανία:

Μύθος είναι, σύμφωνα με γερμανούς επιστήμονες, ότι ένα καλό πρωινό κρατά το στομάχι γεμάτο και βοηθά στη μείωση πρόσληψης θερμίδων την υπόλοιπη ημέρα.

Αποτέλεσμα: το «καλό» πρωινό παχαίνει.

Η μελέτη που δημοσιεύτηκε στην επιστημονική επιθεώρηση Nutrition Journal, έδειξε πως τα άτομα που κατανάλωναν μεγάλες μερίδες και πολλές θερμίδες για πρωινό, προκειμένου να τους «κρατήσει» την υπόλοιπη ημέρα, δεν είχαν το αναμενόμενο αποτέλεσμα...

Έτσι, οι επιστήμονες συστήνουν τη μείωση θερμίδων του πρωινού, σε όσους δυσκολεύονται να χάσουν βάρος.

Η Βρετανική Διαβητολογική Εταιρεία επισημαίνει πως το πρωινό είναι απαραίτητο για μία διατροφή με σωστό ισοζύγιο, καθώς ξεκινώντας την ημέρα με ένα υγιεινό γεύμα, συχνά συνδέεται με απώλεια βάρους.

Η ομάδα ειδικών από το Πανεπιστήμιο του Μονάχο παρακολούθησε περίπου 400 άτομα για δύο εβδομάδες. Οι συμμετέχοντες κρατούσαν αναλυτικό ημερολόγιο για το τι έτρωγαν, τι ώρα και σε τι ποσότητα. Κάποιοι έτρωγαν «γενναίο» πρωινό, κάποιοι λίγο και κάποιοι άλλοι δεν έτρωγαν καθόλου.

Τα άτομα που κατανάλωναν «γενναία» πρωινά, δηλαδή με 400 θερμίδες περισσότερες από αυτούς που έτρωγαν τα λίγο, προσλάμβαναν καθημερινά περίπου 400 θερμίδες περισσότερες.

«Τα αποτελέσματα της μελέτης έδειξαν πως τα άτομα κατανάλωναν τις ίδιες ποσότητες μεσημεριανού και βραδινού, ασχέτως της ποσότητας του πρωινού», αναφέρει ο δρ Volker Schusdziarra, υπεύθυνος της μελέτης.

Οι ειδικοί αναφέρουν πως αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να καταργηθεί το πρωινό, καθώς όσοι το αποφεύγουν, τείνουν να «τσιμπούν» διάφορα σνακς κατά τη διάρκεια της ημέρας, συνήθεια άκρως παχυντική και ανθυγιεινή.

grizosgatos

--

Ανάρτηση Από τον/την I-DIADROMI στο Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ τη 1/18/2011

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις γυρισα απο τη τραπεζα και ειδα κατι αβγα....

λοιπον θα σας το χαλασω γιατι πρεπει να με βοηθησετε να βρω θεμα για την βαφτιση οπωσδηποτε....

ακομα ψαχνω να κλεισω τραπεζι..


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω ακούσει-δεν ξέρω αν αληθεύει- ότι τρώνε κάτι αλλαντικά, λουκάνικα, χοιρινά, τηγανητά, φασόλια, παστά (Σκωτία). με τέτοια διατροφή...

παλιά, οι καππαδόκες έτρωγαν το πρωί το πιο γενναίο από άποψη θερμίδων γεύμα τους. αλλά μιλάμε για δημητριακά, γαλακτοκομικά, αβγά, αποξηραμένα φρούτα, όχι σκουπίδια. ξαναέτρωγαν ελάχιστα, σαν σνακ, μέχρι να επιστρέψουν από τις εργασίες τους, συνήθως μόλις έπεφτε ο ήλιος.

και ωωωω τί τυχαίο... ζούσαν μέχρι τα 90-100 χρόνια, γεροί!

κρέας σπάνια!

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει-δεν ξέρω αν αληθεύει- ότι τρώνε κάτι αλλαντικά, λουκάνικα, χοιρινά, τηγανητά, φασόλια, παστά (Σκωτία). με τέτοια διατροφή...

παλιά, οι καππαδόκες έτρωγαν το πρωί το πιο γενναίο από άποψη θερμίδων γεύμα τους. αλλά μιλάμε για δημητριακά, γαλακτοκομικά, αβγά, αποξηραμένα φρούτα, όχι σκουπίδια. ξαναέτρωγαν ελάχιστα, σαν σνακ, μέχρι να επιστρέψουν από τις εργασίες τους, συνήθως μόλις έπεφτε ο ήλιος.

και ωωωω τί τυχαίο... ζούσαν μέχρι τα 90-100 χρόνια, γεροί!

κρέας σπάνια!

Αυτά είναι.... Ας παραδειγματιστούμε λοιπόν....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις γυρισα απο τη τραπεζα και ειδα κατι αβγα....

λοιπον θα σας το χαλασω γιατι πρεπει να με βοηθησετε να βρω θεμα για την βαφτιση οπωσδηποτε....

ακομα ψαχνω να κλεισω τραπεζι..

ΠΟύ προσανατολίζεσαι Λέτα μου; Σε χρώμα; Σε κάποιο αντικείμενο; Πότε είναι η βάφτιση;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις γυρισα απο τη τραπεζα και ειδα κατι αβγα....

λοιπον θα σας το χαλασω γιατι πρεπει να με βοηθησετε να βρω θεμα για την βαφτιση οπωσδηποτε....

ακομα ψαχνω να κλεισω τραπεζι..

συγνώμη λέτα μου, αλλά εμένα δεν μου αρέσουν τα θέματα στις βαφτίσεις.

αν όμως έβαζα θέμα, θα είχα θέμα τον άγγελο!

με το καλό να γίνει χριστιανόπουλο!:D

Link to comment
Share on other sites

παλιά, οι καππαδόκες έτρωγαν το πρωί το πιο γενναίο από άποψη θερμίδων γεύμα τους. αλλά μιλάμε για δημητριακά, γαλακτοκομικά, αβγά, αποξηραμένα φρούτα, όχι σκουπίδια. ξαναέτρωγαν ελάχιστα, σαν σνακ, μέχρι να επιστρέψουν από τις εργασίες τους, συνήθως μόλις έπεφτε ο ήλιος.

και ωωωω τί τυχαίο... ζούσαν μέχρι τα 90-100 χρόνια, γεροί!

κρέας σπάνια!

Εσυ να τα ακους αυτα που δε μπορεις να αποχωριστεις το κρεας! Ερχεται η Σαρακοστη ομως...!!!

Χθες εβλεπα μια εκπομπη για περιεργες τροφες και κοντευα να ξερασω. Στην Κινα φτιαχνουν ομελεττα με αυγα καβουριου και σκουλικια...!!!:shock:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσυ να τα ακους αυτα που δε μπορεις να αποχωριστεις το κρεας! Ερχεται η Σαρακοστη ομως...!!!

Χθες εβλεπα μια εκπομπη για περιεργες τροφες και κοντευα να ξερασω. Στην Κινα φτιαχνουν ομελεττα με αυγα καβουριου και σκουλικια...!!!:shock:

εμ εκεί πρέπει ν απάω για να κάνω δίαιτα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει γίνει μόδα-προσπαθούν να την εξαπλώσουν- η διατροφή με έντομα, γιατί

1. είναι πλούσια σε πρωτεϊνες, κλπ....

2. είναι φτηνή-εύκολη λύση, για τους φτωχούς λαούς, που σε λίγο θα είμαστε πολλοί.

έχουν βγει και βιβλία με συνταγές., με επιστήμονες διατροφολόγους... μπλιαχ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟύ προσανατολίζεσαι Λέτα μου; Σε χρώμα; Σε κάποιο αντικείμενο; Πότε είναι η βάφτιση;

δυστυχως πουθενα δεν προσανατολιζομαι.....

πρωτομαγια θα γινει η βαφτιση//


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...