Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

73215-garfield024%5B1%5D.gif

Μωρα μου να εχουμε μια πολυ πολυ ομορφη ημερα !!!

βασικα γωγω μου χθες δεν εκανα την κινηση να ασχοληθω με τον αντωνη μας αλλα σημερα θα ριξω το συνθημα μου παντου και ευτηχος εχω για καλη μου τυχη την πολεμικη αεροπορία με το μεριος μου ....:wink:

τωρα να πω καλος μας ηρθαν τα τελεια καινουρια γοργονακια χιχιχιχι!! ΝΕΟΙ ΠΡΟΣΟΧΗ χαχαχαχα!! στρατος εδω γοργονοστρατος εχει να πεσει αγγαρια που θα λιωσεται χιχιχιχι!!:tongue:

ελιζα μου μωρο μου χαιρομαι πολυ για σενα που εχεις τοση ενεργεια για την δουλεια σου δεν φανατζεσαι τι χαρα μου δινεις και ελπιζω και ολα καλα με τον Νικολα μας ... μακια μακια μακια τρελλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλαααα!!:mrgreen:

λεττα να σε πω μαρηηηηηηηηηηηη να στο βγαλω εγω αυτο το ωραιο αυτακι που εχεις μαρη τι τυψεις αντε χασου εισαι μια τελεια μαμα που αγαπας πολυ το μωρο σου και κανεις τα παντα για να ειναι καλυτερα .... love πολυ μωρο μου γιάυτο καλο μου ....:D:D

σεβηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη εισαι μια γλυκα μια τρελα ολα μαζι σου κουκλα μου !!!

και σε ολα τα γοργονακια μου καλημερα τρεληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη απο το τρελοκομειο , ματα χαρη , ταραχη χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!

ααααααααααααααααααααααααα!!! ρε το ζαζο ξεχασα χρονια πολλα σε ολους οσους γιορταζουν σημερα ΘΑΝΑΣΗ , ΑΘΑΝΑΣΙΑ , ΤΑΣΙΑ , ΝΑΣΙΑ ΚΛΠ....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα γοργονοκοριτσα μου

Ντινακι να μου τραβηξεις το αυτί σου επιτρεπω χιχιχιχι..

Καλε με πονέσει το τράβηγμα αλλά εντάξει συνήλθαν χιχιχιχι

Βρε δωράκι τι να χάσεις κοπέλα μου 3 κιλά;;;; Κανε παρέα με την cult εσείς είσαστε οι αδυνατουλες..


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

928580lpplgf1q10.gif

Διαβασα αυτα που γραψατε στα πεταχτα και να καλωσορισω κατ΄αρχας τα νεα μελη στην παρεα μας! Εγω εχω αποφοιτησει βασικα, αλλα δε φευγω!:mrgreen:

Γεωργια ευχομαι να πανε ολα καλα με τον Αντωνη, να΄ναι γερος, καλοχρονος και να τελειωσει συντομα η δοκιμασια του.

Ελιζα, χαιρομαι πολυ που ξεκινησες δυναμικα! Πιστευω πως θα σου κανει καλο η αλλαγη περιβαλλοντος, το να ξεφυγεις λιγο απο το σπιτι, αρκει ομως να απαιτησεις βοηθεια οταν θα επιστρεφεις...

Μακαρι να μπορουσα να κανω κι εγω κατι διαφορετικο για λιγες ωρες...

Η ψυχολογια μου δεν ειναι η καλυτερη. Εχω και τα 2 παιδια αρρωστα, ειναι και η γιαγια αρρωστη και ειμαστε κλεισμενοι μεσα. Και δεν ειναι μονο αυτο, ειναι το θεμα οτι δε μπορω να κανω τιποτα, οχι μονο για μενα, αλλα ουτε καν τις δουλειες του σπιτιου. Ξυπνανε στις 7,30 και κοιμουνται τα μεσανυχτα και τα δυο. Χθες ηρεμησα μονο 45 λεπτα ακριβως που κοιμηθηκε ο γιος μου το μεσημερι. Το προβλημα ειναι οτι δεν παιζουν καθολου μονα τους και θελουν εμενα συνεχως οοοοοοοολη μερα. Αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω τη μικρη αγκαλια να προσπαθει να παρει τα χερια μου απο το πληκτρολογιο. Τσακωνονται μεταξυ τους για το ποιο θα πρωτοκαθησει στην αγκαλια μου και δεν ασχολουνται καθολου με τα δεκαδες παιχνιδια τους. Οταν δε αρχισει να αφηνιαζει ο Αντωνης απο την κλεισουρα, δε συζητω για το τι γινεται... Η τηλεοραση ειναι ολη μερα σε παιδικο καναλι, δε μπορω να δω ουτε ειδησεις, δε μπορω να γραψω δυο κουβεντες σε εσας, δε μπορω να μιλησω στο τηλεφωνο, νιωθω αποκομμενη και πολυ στρεσαρισμενη. Δε βγαινει ετσι ολη η μερα ως το βραδυ... Και φυσικα, συμφωνα με αυτα που γραψατε παραπανω, το τελευταιο πραγμα που νιωθω, ειναι ολοκληρωμενη μητερα...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργονοκοριτσα μου

Ντινακι να μου τραβηξεις το αυτί σου επιτρεπω χιχιχιχι..

Καλε με πονέσει το τράβηγμα αλλά εντάξει συνήλθαν χιχιχιχι

Βρε δωράκι τι να χάσεις κοπέλα μου 3 κιλά;;;; Κανε παρέα με την cult εσείς είσαστε οι αδυνατουλες..

χαχαχαχα!!! λετακι ερχομαι χιχιχιι!! μαρη ειδες πως ημουν στο φβ που εβαλα κατι φωτ βουβαλος ολα τα κανουμε και εσυ δεν εισαι τοσο που να ησουν σαν και μενα εγω σαν εσενα ημουν στον χρονο εσυ εχεις γεννησει ο πριν ποσο 6 μηνες το πολυ λεω εεε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

928580lpplgf1q10.gif

Διαβασα αυτα που γραψατε στα πεταχτα και να καλωσορισω κατ΄αρχας τα νεα μελη στην παρεα μας! Εγω εχω αποφοιτησει βασικα, αλλα δε φευγω!:mrgreen:

Γεωργια ευχομαι να πανε ολα καλα με τον Αντωνη, να΄ναι γερος, καλοχρονος και να τελειωσει συντομα η δοκιμασια του.

Ελιζα, χαιρομαι πολυ που ξεκινησες δυναμικα! Πιστευω πως θα σου κανει καλο η αλλαγη περιβαλλοντος, το να ξεφυγεις λιγο απο το σπιτι, αρκει ομως να απαιτησεις βοηθεια οταν θα επιστρεφεις...

Μακαρι να μπορουσα να κανω κι εγω κατι διαφορετικο για λιγες ωρες...

Η ψυχολογια μου δεν ειναι η καλυτερη. Εχω και τα 2 παιδια αρρωστα, ειναι και η γιαγια αρρωστη και ειμαστε κλεισμενοι μεσα. Και δεν ειναι μονο αυτο, ειναι το θεμα οτι δε μπορω να κανω τιποτα, οχι μονο για μενα, αλλα ουτε καν τις δουλειες του σπιτιου. Ξυπνανε στις 7,30 και κοιμουνται τα μεσανυχτα και τα δυο. Χθες ηρεμησα μονο 45 λεπτα ακριβως που κοιμηθηκε ο γιος μου το μεσημερι. Το προβλημα ειναι οτι δεν παιζουν καθολου μονα τους και θελουν εμενα συνεχως οοοοοοοολη μερα. Αυτη τη στιγμη που σας γραφω εχω τη μικρη αγκαλια να προσπαθει να παρει τα χερια μου απο το πληκτρολογιο. Τσακωνονται μεταξυ τους για το ποιο θα πρωτοκαθησει στην αγκαλια μου και δεν ασχολουνται καθολου με τα δεκαδες παιχνιδια τους. Οταν δε αρχισει να αφηνιαζει ο Αντωνης απο την κλεισουρα, δε συζητω για το τι γινεται... Η τηλεοραση ειναι ολη μερα σε παιδικο καναλι, δε μπορω να δω ουτε ειδησεις, δε μπορω να γραψω δυο κουβεντες σε εσας, δε μπορω να μιλησω στο τηλεφωνο, νιωθω αποκομμενη και πολυ στρεσαρισμενη. Δε βγαινει ετσι ολη η μερα ως το βραδυ... Και φυσικα, συμφωνα με αυτα που γραψατε παραπανω, το τελευταιο πραγμα που νιωθω, ειναι ολοκληρωμενη μητερα...

μωροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο μου εσυ λοιπον ξερω ποιος νιωθεις βασικα οταν ημουν σπιτι και εχω το 6 μηνο ειχα παθει φρικη και οσο τα παιδια σε βλεπουν στο σπιτι τοσο κωλανε μαζι σου ποιο θα σε διεκδίκηση αλλα σκεψου τον σεπτεμβριο που το μεγαλο θα παει προνυποιο μια χαρα και βαλε και τον αντωνη σου σε κανενα παιδικο οπως η ελιζα μας και θα πετας και εσυ χιχιχιχι

!!! οσο για το οτι και τα δυο αρωστα ετσι ειμαστε και εμεις η ξενια εχει λαρυγγίτιδα και ο σπυρος περνει αντιβίωση γιατι ενα παιδακι στο σχολειο του μάτωσε το αυτί του και του εκανε καλη δουλεια και θα περνει 14 μερες αντιβιωση για να μην παθει μόλυνση χιχιχιχι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο μου εσυ λοιπον ξερω ποιος νιωθεις βασικα οταν ημουν σπιτι και εχω το 6 μηνο ειχα παθει φρικη και οσο τα παιδια σε βλεπουν στο σπιτι τοσο κωλανε μαζι σου ποιο θα σε διεκδίκηση αλλα σκεψου τον σεπτεμβριο που το μεγαλο θα παει προνυποιο μια χαρα και βαλε και τον αντωνη σου σε κανενα παιδικο οπως η ελιζα μας και θα πετας και εσυ χιχιχιχι

Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι ο Αντωνης θα παει προνηπιο, γιατι εδω ειναι Αθηνα και γινεται κληρωση... Που σημαινει μεσον συμφωνα με τα ελληνικα δεδομενα...

Το θεμα ειναι οτι εχω και ενοχες, γιατι υπαρχουν μαμαδες που τους αρεσει να ειναι ολη μερα στο σπιτι και να φροντιζουν τα παιδια τους...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι ο Αντωνης θα παει προνηπιο, γιατι εδω ειναι Αθηνα και γινεται κληρωση... Που σημαινει μεσον συμφωνα με τα ελληνικα δεδομενα...

Το θεμα ειναι οτι εχω και ενοχες, γιατι υπαρχουν μαμαδες που τους αρεσει να ειναι ολη μερα στο σπιτι και να φροντιζουν τα παιδια τους...

ταρα ουτε εγω ειμαι απο αυτες τις μαμαδες που θελουν να ειναι ολη μερα με τα παιδια τους οχι γιατι δεν τα αγαπω αλλα γιατι θελω να ειμαι και ενεργο ατομο σε δουλεια δεν μπορω το 24 ωρες την ημερα σπιτι θα εσκαγα ... το εκανα για μια περιοδο και έκοψα φλεβες .... ασε που ξεχασα την ντινα και οταν ειδα τον εαυτο μου στον καθρέφτη δεν με γνωριζα ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος αλλα δεν νομιζω να ξμε κανει κακια μαμα αυτο ισα ισα αμα εχω ισορροποια στον χαρακτηρα μου περναν και καλα τα παιδια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια... αν και με λίγη τσαντίλα, γιατί τα κιλά καλά κρατούν... αυτο το μισό από τα γιορτινά έχει κατσικωθεί για τα καλά!!!

Το θεμα ειναι οτι εχω και ενοχες, γιατι υπαρχουν μαμαδες που τους αρεσει να ειναι ολη μερα στο σπιτι και να φροντιζουν τα παιδια τους...

Εγώ να σε πω... όσες μέρες μένει σπίτι κι ο μεγάλος μαζί μου συνήθως τα παίζω, γιατί δεν έχω τι να κάνω και παιδική χαρά είναι δύσκολο... Αν βρέχει κι όλας... τα βλέπω όλα. Πάντως, για το καλό του παιδιού μου, :mrgreen::mrgreen::mrgreen: εγώ τον στέλνω στον παιδικό σταθμό να παίζει με τους φίλους του, να μην είναι κλεισμένος σπίτι, κι ας ωρύεται κάποια πρωινά ότι δεν θέλει να πάει... Βάλτε με στο κλαμπ με τις μαμάδες που δεν μου αρέσει να είμαι όλη μέρα σπίτι και να φροντίζω τα παιδιά μου...

Στα νέα μέλη: καλώς ήρθατε!!!!!

Γεωργία μου,

κάτι εξετάσεις είχες κάνει;; Βγήκανες;; Έχασα πολλά ποστ και δεν το είδα;;

Culte,

καλή επιτυχία στην επέμβαση!!

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γοργόνες!

ελίζα μου αρέσει η διάθεσή σου. είναι μεταδοτική. μπράβο σου!

Ντινάκι μου, περαστικά στα μικράκια σου.

Μαριλίνα, Λέτα, Τάρα, φιλάκια στα μουτράκια.

εγώ θα προτιμούσα να μη δουλεύω ή ν δουλεύω 4ωρο, αλλά όχι κάθε μέρα.

θα ήθελα ν αμαγειρεύω, να έχω το σπιτιτ μου καθαρό, να πηγαίνουμε βόλτες με τη μιρκή μου τα πρωινά, να πηγαίνουμε ακόμα και στο μάρκετ, στο φούρνο, που λέει ο λόγος.

μου μένει το ΣΚ που ρτέχωω ν τα προλάβω όλα, καθαριότητα, μαγείρεμα, ...

δεν χορταίνω αγκαλιές με την κορούλα μου.

αν αφεθώ, θα κλαίω συνέχεια, αλλά είμαι μάνα, που σημαίνει ότι πρέπει να είμαι δυνατή πρώτα από όλους για όλους.

αυτό που εγώ θα προσπαθήσω να δείξω στην κόρη μου είναι τη μεγαλύτερη χαρά της ζωής, που είναι η δημιουργία οικογένειας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου απο το πρωι μου φτιαχνετε τη διαθεση....

ταρα μην στεναχωριεσαι......και τα δυο ειναι μικρα και ειναι ζιζανια λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι.....να μην σκεφτεσαι αρνητικα...εισαι μανουλα και απο τις καλυτερες΄.....

ελα να ανεβουμε λιγο...φιλακια....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...πρέπει να διαβάσω σιγά σιγά τα προηγούμενα,αλλά είναι και 600 σελίδες!!πολυλογούδες!!!!

η δίαιτα καλά κρατεί...είδα κάτι 53 κιλά???????:shock::shock:

στο λύκειο ήμουν τόσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι είναι αυτά που βλέπω; Χαμπάρι δεν είχα πάρει για την επέμβαση της culte...Καλή επιτυχία κοπέλα μου!

Τι λέγαμε για την πανσέληνο χθες; Ε, επαληθεύεται! όσο πλησιάζει, μια διάθεση για καβγά μας γυροφέρνει. Αλλά μου ζήτησε συγγνώμη το πρωί...Πάλι καλά...

Χρόνια Πολλά σε Θανάσηδες και Αθανασίες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΡΑ μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τις τελευταίες μέρες τα ίδια ζω με τα παιδιά. Τώρα βαδίζουμε προς την ανάρρωση και τουλάχιστον κοιμούνται πιο καλά τα βράδια -άρα κι εγώ! Άντε να φύγει ο κ...λοχειμώνας με τις ιώσεις!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...πρέπει να διαβάσω σιγά σιγά τα προηγούμενα,αλλά είναι και 600 σελίδες!!πολυλογούδες!!!!

η δίαιτα καλά κρατεί...είδα κάτι 53 κιλά???????:shock::shock:

στο λύκειο ήμουν τόσα!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ !

οχι παιδι μου σιγα μην ψαχνεις 600σελ.

copy paste παλιοτερα ποστ ;)

Σωστοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με λαχανικά. Καλές πηγές πρωτεϊνών αποτελούν το κρέας, το ψάρι, τα πουλερικά, τα αβγά, το συκώτι, τα γαλακτοκομικά και τα αμύγδαλα. Αυτά είναι καλό να συνδυάζονται με ποικιλία λαχανικών, ωμών ή βρασμένων, όπως ντομάτες, μαρούλι, λάχανο, κολοκυθάκια, αγγούρι, χόρτα, καρότα, σπαράγγια, πιπεριές.

Κακοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με πρωτεΐνες: όχι κρέας με αβγά, ψάρι με τυρί, κοτόπουλο με τυρί.*Πρωτεΐνες με άμυλο: όχι κρέας με πατάτες, κοτόπουλο με μακαρόνια. *Πρωτεΐνες με σάκχαρα και γλυκά φρούτα: όχι πρωτεΐνες με σύκα, σταφύλια, ώριμα αχλάδια, μπανάνες, ώριμα ροδάκινα, σταφίδες, χουρμάδες.*Πρωτεΐνες με λίπη: όχι πρωτεΐνες με βούτυρο, κρέμα γάλακτος, μαργαρίνη, ελαιόλαδο, σπορέλαια. *Πρωτεΐνες με οξέα: κυρίως όχι, με χυμό ανανά ή γκρέιπ-φρουτ. Άμυλα

Σωστοί συνδυασμοί * Άμυλα με λαχανικά: πατάτες, ρύζι, μακαρόνια, μπιζέλια, δημητριακά, ξερά φασόλια, αγκινάρες.

Κακοί συνδυασμοί * Άμυλα με πρωτεΐνες. * Άμυλα με οξέα: κυρίως με ξινά φρούτα, όπως πορτοκάλι, λεμόνι, γκρέιπ-φρουτ, νεκταρίνια. * Άμυλα με άμυλα. * Άμυλα με ζαχαρούχα και γλυκά φρούτα. Φρούτα και λαχανικά

YMNOS !!!!!!!!!

Μην τρελενεστε με τα κιλα.....σιγααααααααααα..ειναι θεμα σωστης διατροφης και μόνο....εεε...και λιγο περπατημα (2-3 φορες την εβδομαδα- 30λεπτα)....

  • Κοψτε το αλατι ή παρτε αυτο στην πρασινη συσκευασια -51% νατριο
  • Πινετε τουλαχιστον 2 λιτα νερο την ημερα
  • Κοψτε τυρια-αλλαντικα-αναψυκτικα-αλκοολ
  • Καντε 6 γευματα την ημερα (πρωινο-10ατιανο-12κατιανο-μεσημεριανο-απογευματινο-βραδινο
  • Μην αφηνετε τον εαυτο σας να πεινασει....οταν νιωθετε λιγουρες καντε ενα τσικκκκ και πιαστε ενα φρουτακι....αυτη την εποχη υπαρχουν τα καλυτερα φρουτα!!!
  • Θελετε γλυκο???....οκ φτιαξτε ζελε ή δοκιμαστε τα κελλογκς μπαρ ή σε μεγαλα ζαχαροπλαστεια ζητηστε γλυκα για διαβητικους!!!
  • Προσθεστε στη διατροφη σας φυτικες ινες (δημητριακα-ψωμι ολικης κτλ)
  • Βραδινο προτειμηστε ή ενα μπωλ δημητριακων με γαλα ή μια πρασινη σαλατα ή ωραιοτατα βλητα εποχης!!!
  • Βγαινετε εξω για φαγητο και νομιζετε οτι θα στερειθητε???....ΟΧΙ !!!...διαλεξτε ενα φιλετακι ψητο (κοτοπουλο-μοσχαρι κτλ ή ψαρι)....και συνοδευστε το με μια πρασινη σαλατα
  • Παραγγελνει ο αντρας σας σουβλακια????....εσεις παραγγειλτε 2-3 καλαμακια κοτοπουλο και μια σαλατουλα

  • Θελει ο αντρας σας πιτσα???...ας φαει ...παραγγειλτε μια ωραιοτατη σαλατουλα του καισαρα εσεις!!!
  • Καντε με περισσοτερη ενταση τις δουλειες του σπιτιου....π.χ τζαμια δεν καθαριζουμε δεξια-αριστερα...πανω κατω με βαθια καθισματα ...θελετε να πιασετε απο το ντουλαπι τη χλωρινη???...μην τουρλωνετε πωπο....καντε βαθυ καθισμα και πιαστε την !!!
  • Ασανσερ ΤΕΛΟΣ !!!....σκαλιτσες
  • Παρκαρετε παντα πιο μακρια απο τον προορισμο σας....το περπατημα θα σας ωφελησει....περπατατε ΓΡΗΗΗΗΓΟΡΑ...το ιδιο και με το λεωφορειο κατεβειτε μια σταση νωριτερα
  • Καντε σωστους συνδιασμους τροφων...μην τρωτε πρωτεινη (κρεας) με αμυλο (πατατες-μακαρονια) ουτε με υδατανθρακες (γιγαντες ας πουμε)
  • Πατε με τα παιδια σας στην παιδικη χαρα και θελουν να κανουν τραμπαλα??? αφηστε το παγκακι που αραζετε....απο την αλλη πλευρα της τραμπαλας καθιστε εσεις!!!!....η καλυτερη ασκηση για γλουτους!!!!!
  • Δεν εχετε χρονο για γυμναστηριο αλλα ο πωπος ειναι λιγο στα down του???...παρτε μια σταθερη καρεκλα και καντε στεπ!!!....καντε 15 κοιλιακους τουλαχιστον τη μερα(για αρχη...μη μου πιαστειτε κιολας....τελος καντε λιγες διατατικες...να τεντωσουν και να τονωθουν οι μυες σας
    ************************************************** *************************************
  • Το κολπο στην ιστορια (διατροφη) ειναι να γινει τροπος ζωης.....εεεε ΟΚ και αν παρασπονδουμε καποιες φορες δεν κανει κακο....μια στο τοσο

  • Δεν θελει κοπο, θελει τροπο.
  • Μη μασατε....ολα στο μυαλο μας ειναι....θα τα χασετε!!!

  • Οταν ξαφνικα σταματησει ο οργανισμος να χανει κιλα-λιπος, κοινως κολλησατε, η λυση ειναι απλη. Δωστε ενα τρανταγμα στο σωμα σας με μια εντονη αλλαγη στις συνηθειες σας. Προφανως κανετε τα ιδια ακριβως για μεγαλο χρονικο διαστημα και ο οργανισμος επεσε σε αδρανεια. Ξυπνηστε τον λοιπον!
  • Ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας....μην κανετε πολυ αυστηρη διαιτα με αποτελεσμα να πεινατε ή να στερειστε απαραιτητες τροφες.
  • Η λυση για να χασετε κιλα-λιπος ειναι η σωστη διατροφη.....και το αποτελεσμα μακροχρονιο γιατι πλεον γινεται τροπος ζωης !!!
    Ειδικα εαν προσθεσετε και ενα ειδος ασκησης......τα αποτελεσματα ειναι θαυματουργα!!!
    Ακολουθηστε μας και θα δειτε οτι ΔΕΝ ειναι δυσκολο να χασετε κιλα και λιπος

Αλλαγη συνηθειων και ασκηση και διατροφη

1) Κομμενο ασανσερ...ΜΟΝΟ σκαλες!!!...ακομα καλυτερα κι αν εισαι ελαφρα φορτωμενη με ψωνια....δεν αφηνεις τις σακουλες να κρεμονται ....ανεβαινεις ανασηκωνοντας λιγο τους αγκωνες ...(βαρακια)

μετα τον πρωτο μηνα περιπου...ανεβαινεις 2-2 τα σκαλοπατια (αυτο ομως χωρις να εισαι φορτωμενη με πραγματα)

2)Πλυσιμο τζαμιων...οχι δεξια αριστερα κοριτσια....πανω -κατω....που σημαινει οτι λυγιζεις ποδια και κανεις βαθια καθισματα

3) Σιδερο παντα ορθια με σφιγμενους τους γλουτους και τις γαμπες....αυτο οσο συχνα μπορεις....οταν σε κουραζει αυτο...σιδερωνεις με τα ποδια στις μυτες....σαν τις μπαλλαρινες

4)Παντα πανω στο γραφειο σου θα υπαρχει ενα μεγαλο μπουκαλι νερο που θα το πινει ΟΛΟΚΛΗΡΟ μεσα στο 8ωρο...αν μπορεις και παραπανω σουπερ!!!

5) ΠΟτε δεν παρκαρεις κατω απο τη δουλεια...παντα στο επομενο τετραγωνο...αν χρησιμοποιεις λεωφορειο κατεβαινεις μια σταση νωριτερα

6) Κοψε το αλατι ....για σενα θα κανεις φαγητα που χρησιμοποιοντας λεμονι ή ξυδι και θα εχεις κανονικοτατα τη γευση του φαγητου

7)ΜΟΝΟ τα σ/κ θα τρως οτι τρωει και η υπολοιπη οικογενεια!!!...αλλα αυτο δεν ισχυει για το βραδινο...

8 )Μαχαιρι το βραδινο....Kellogs all bran με γαλατακι....και να δεις πως μεσα σε 4 μερες θα μπαινει το τζην και θα ειναι 1 νουμερο μεγαλυτερο

9)Σκυβεις να πιασεις τη χλωρινη???....μην τουρλωνεις πωπο....κανε βαθυ καθισμα και πιαστην!!!!

10)Καθε μερα μειωνεις ολο και περισσοτερο την ποσοτητα της ζαχαρης (οσο αντεχεις)

11)Μη μασας τσιχλες....μην παιρνεις καραμελες...κοψε τα αναψυκτικα....αγοραζε να πινεις νερο ανθρακουχο κ σταξε λιγο λεμονακι ή πορτοκαλακι μεσα γι γευση

12)Οταν βλεπεις τηλεοραση κ θελεις κατι να μασουλας καθαρισε 2-3 μανταρινια και τα τρως σαν πατατακια

13) Πρωινο καθε μερα 1 ποτηρι στιμενο χυμο και 1 φρυγανια με μελι...και κατα τις 12 kellogs Με γαλατακι

15) Εγω τρωω μονο 2 φορες τη μερα το πρωινο και αργα κατα τις 17,00 το μεσημεριανοβραδινο....το βραδυ kellogs Με γαλατακι

16) ΠΟΛΥ καλο θα ηταν και ενα γυμναστηριακι....αλλα αν δεν μπορεις καθιερωσε οπωσδηποτε ενα γρηγορο περπατημα τουλαχιστον 30λεπτα τη μερα 3 φορες τη βδομαδα ....αν και παλι δεν μπορεις....περπατα παντα γρηγορα....ΠΟΤΕ αργα....βημα ταχυ που λεμε???

Δεν θελει και πολυ κοπο... προγραμμα θελει και να γινουν συνηθεια ορισμενα πραγματακια

''Αν ασπαστειτε'' αυτες τις συνηθειες.....θα δειτε πως μετα θα πρεπει να πατε για καινουργια ρουχα και στενεματα τα παλια......ΔΕΝ θα χασετε!!!!.... ...οσες με εχουν ακουσει ...εχουν χασει...κιλα !!!

επιστρεφω με περισσοτερα :cool:

φλια σε ολες...πηζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:?


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...