Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλημέρα σε όλες τις όμορφες!

χρόνια πολλά σε Αντώνηδες, Αντωνίες,

χρόνια πολλά στον Γιαννάκη της Μαεστρίας, στον Αντωνάκη της τάρας και στον μπαμπάκα της Ντίνας. κάνε μαρή κι έναν Αντωνάκη!

Ειρήνη, Αρετή, Γεωργία, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

πάντα εσωστρεφής ήταν, εγώ το ακριβώς αντίθετο.

παλιά όμως δεν την εκτόνωνε με γκρίνια-κήρυγμα-ξερολίαση. δεν ήταν τόσο εγωκεντρικός.

καμία σχέση Αρετούλα οι γονείς του.με ταξύ μας ήταν το θέμα.

τα είπαμε ένα χεράκι και αφού πονοκεφάλιασα κι εγώ κι εκείνος κάναμε αγκαλίτσες.

το συμπέρασμα (Ντίνα αυτά τα ιδιαίτερα μην τα αναβάλλεις άλλο:lol:) είναι ότι είμαι μπούτυρο στις σχέσεις μου γενικά, και με τον Στεφ πολύ περισσότερο.

μέχρι και ο ίδιος το παραδέχτηκε.;)

:idea:Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμιά......!!!!!!!:idea:


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!

TARA & JENIA να χαίρεστε τους εορτάζοντες!!!

Μαεστρία, να χαίρεσαι τον Γιαννάκη σου!!!

Και χρόνια πολλά και σε άλλους πιθανούς εορτάζοντες που δεν γνωρίζω!!!

Εμείς περάσαμε πολυ ωραία χθες, ήρθε η νονά του γιου μου, αντιστάθηκα στην παραγγελία που έκανε σε μακαρόνια + πατάτα φούρνου(ε, δοκίμασα, δεν άντεξα, αλλά δεν έφαγα τον άμπακο)!!! και περιμένω να περάσει η κοκκινοσκούφ για να δω τι έχει ακριβώς γίνει...

Προς στιγμήν η ζυγαριά έχει βγάλει αράχνες γύρω στο 75 και δε νομίζω να ξεκολλήσει εύκολα!!!

Σεβούλα,

ωραία που τα βρήκες με τον άντρα σου :rolleyes:. Όντως, εάν δεν τους ξεκαθαρίσεις λίγο τι σκέφτεσαι κλπ ίσως εσύ να αγχώνεσαι περισσότερο.

Να θυμηθούμε ότι οι περισσότερες γυναίκες ήμαστε του στυλ "γιατί το είπε αυτό ακριβώς έτσι, με αυτόν τον τόνο, τι ήθελε να πει με αυτή τη λέξη". Θυμάμαι, τουλάχιστον παλιά, που τα αναλύαμε με φιλενάδες. Εάν το λέγαμε σε άντρα η απάντηση ήτανα "Αααααααα;;;;;;;;;;;:confused::confused::confused::confused::confused:" γιατί, φυσικά, τέτοια ανάλυση δεν την έκανε ποτέ...

Γεωργία,

μηδέν αν χρειαστείτε σίγουρα θα βρεθούν πολλοί, Α- δεν΄εχουμε κανέναν...

Έρη,

περαστικά στον αντρούλη σου. Ένας ακόμα λόγος που δεν μπορείς να δώσεις αίμα είναι ότι είναι μικρή ακόμα η κόρη σου... εάν θυμάμαι καλά μετά τον χρόνο επιτρέπεται...

Καλή εβδομάδα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Έρη,

περαστικά στον αντρούλη σου. Ένας ακόμα λόγος που δεν μπορείς να δώσεις αίμα είναι ότι είναι μικρή ακόμα η κόρη σου... εάν θυμάμαι καλά μετά τον χρόνο επιτρέπεται...

Καλή εβδομάδα!!!

Καλημέρα Μαριλίνα!!!!

Αλήθεια δεν το ήξερα αυτό.....:confused::confused::confused:


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο; Και συγγνώμη κιόλας... Επειδή φτιάχνω λίστα για Σ/Μ, πείτε μου τι χρησιμοποιείτε τοπικά για λεκέδες. Εγώ μέχρι τώρα ACE,αλλά δεν είναι αποτελεσματικό στους λεκέδες του Χρήστου και σε λίγο δεν θα έχουμε καθαρή φόρμα για το σχολείο...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

Σεβούλα,

ωραία που τα βρήκες με τον άντρα σου :rolleyes:. Όντως, εάν δεν τους ξεκαθαρίσεις λίγο τι σκέφτεσαι κλπ ίσως εσύ να αγχώνεσαι περισσότερο.

Να θυμηθούμε ότι οι περισσότερες γυναίκες ήμαστε του στυλ "γιατί το είπε αυτό ακριβώς έτσι, με αυτόν τον τόνο, τι ήθελε να πει με αυτή τη λέξη". Θυμάμαι, τουλάχιστον παλιά, που τα αναλύαμε με φιλενάδες. Εάν το λέγαμε σε άντρα η απάντηση ήτανα "Αααααααα;;;;;;;;;;;:confused::confused::confused::confused::confused:" γιατί, φυσικά, τέτοια ανάλυση δεν την έκανε ποτέ...

Καλή εβδομάδα!!!

το πρόβλημα δεν ήταν κάτι που είπε και το ερμήνευσα εγώ κάπως.

ήταν ότι όταν το άνοιξε.... πέρασε ώρα μέχρι να το ξανακλείσει, έλεγε ασυναρτησίες μόνο και μόνο για εκτόνωση και αντιπερισπασμό για δικά του λάθη. αντί να τρίζει ο αραμπάς, τρίζουν τα κατρακύλια, που λέει και ο πεθερός.

κι όταν το έκλεισε, αφού τον ρώτησα αν μπορώ να του πω τη γνώμη μου επ' αυτών, μου είπε "φυσικά όχι".

δεν μιλάμε για γυναικεία ανάλυση, παλαιότερα είχα την πολυτέλεια του χρόνου να το κάνω. τώρα κ να θέλω δεν προλαβαίνω να σκεφτώ έτσι.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ΑΙΜΑ έναν 6χρονο αγοράκι που νοσηλεύεται στο Αχέπα Θεσσαλονίκης.

'Οσοι μπορείτε, σπεύστε να δώσετε αιμοπετάλια Α-Β θετικό.

Στο όνομα Καραπατσίδης Επαμεινώνδας του Χαρίλαου.


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...