Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Σεβη, στη σχεση δεν χρειαζονται πεισματα και ακραιες συμπεριφορες. Τωρα που λειπει, σκεψου ψυχραιμα και θετικα.

Στοχος παντα να ειναι η συμφιλιωση. Δεν εννοω υποχωρηση αλλα με μεθοδικοτητα, λογικη, ηρεμο διαλογο να κατευθυνετε τη σκεψη σας στο δρομακι της κοινης και ευτυχισμενης ζωης.

Με λαμβανεις? OVER!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

δεν έχω σήμα.

πρέπει να δει πώς νιώθω εγώ κάθε φορά που βρίσκω ντουβάρι. αν δεν το καταλάβει, πάλι στα ίδια θα είμαστε. χρειάζεται ταρακούνημα για να αλλάξει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη ανάγκη για αίμα Α ρέζους (Rh) αρνητικό στο νοσοκομείο Φλώρινας στο όνομα ΔΟΚΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ, αν δεν πείτε για ποιόν δίνετε δεν θα το πάρει ο Αντώνακης μας. Α ρέζους αρνητικό ( Α- ). Οσοι απο εσας, επιθυμειτε και μπορειτε να βοηθησετε, σας παρακαλω να το κανετε αμεσα!!!

Συμπληρωνω κατι που εμαθα σημερα.

θελουμε κατα προτεραιοτητα την ομαδα Α αρνητικο που ειναι και η ομαδα του παιδιου και μονο σε εκτακτη περιπτωση θα του χορηγηθει ομαδα <<Ο>> απο πανδοτες.

Οσοι εθελοντες εχουν ομαδα Ο μπορουν να δωσουν (γιατι δινουν σε ολες τις ομαδες) αλλα ειναι προτιμοτερο να βαλουμε ακριβως το ιδιο αιμα στο παιδι μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γοργονίτσες;;;Πώς πάτε;;;;Εγώ έχω άρρωστο τον αντρούλη μου.....Από χθες ήταν κάπως αλλά σήμερα είναι χάλια.......όταν λέμε ψάλια εννοούμε εντελώς χάλια.....Έτσι τώρα νταντέυω 2.....χαχαχαχα

Σε λίγο επιστρέφουν και τα μεγάλα από το χωριό και θα νταντέυω 4......Ελπίζω να μην μας κολλήσει όλους γιατί δεν θα το αντέξω......


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπληρωνω κατι που εμαθα σημερα.

θελουμε κατα προτεραιοτητα την ομαδα Α αρνητικο που ειναι και η ομαδα του παιδιου και μονο σε εκτακτη περιπτωση θα του χορηγηθει ομαδα <<Ο>> απο πανδοτες.

Οσοι εθελοντες εχουν ομαδα Ο μπορουν να δωσουν (γιατι δινουν σε ολες τις ομαδες) αλλα ειναι προτιμοτερο να βαλουμε ακριβως το ιδιο αιμα στο παιδι μας.

Εγώ έχω O αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω γιατί έχω αναιμία....μπορώ;;;;Δεν έχω δώσει ποτέ μέχρι τώρα γιατί η μαμά μου μου είχε πει ότι δεν μπορούν όσοι έχουν αναιμία....Ισχύει άραγε;;;;;:confused::confused::confused:

Ο άντρας μου έχει και αυτός Ο αλλά είναι άρρωστος από το πρωί με υψηλό πυρετό....μπορεί;;;;;;:confused::confused::confused:


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Έρι. Μάλλον κυκλοφορεί ίωση γιατί κι ο άντρας μου χάλια είναι σήμερα, ο μικρός βήχει λιγάκι κι εγώ έχω βαρύ κεφάλι και με τσιμπάει κι ο λαιμός!!!!

Υπέροχα, ε;


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Έρι. Μάλλον κυκλοφορεί ίωση γιατί κι ο άντρας μου χάλια είναι σήμερα, ο μικρός βήχει λιγάκι κι εγώ έχω βαρύ κεφάλι και με τσιμπάει κι ο λαιμός!!!!

Υπέροχα, ε;

Περαστικά σας!!!!!

Ελπίζω μόνο να μην κολλήσει το μωρό......!!!!!

Αν κολλήσει τώρα θα πάμε στο νοσοκομείο;;;;Κάτι τέτοιο έχει πάρει το αυτί μου.....ελπίζω να μην ισχύει.....είναι 4,5 μηνών.....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ερη μου, περαστικα σας καταρχην και μακαρι να μην κολλησει κανεις αλλος.

Οσοι εχουν αναιμια (χαμηλο αιματοκριτη) δεν μπορουν να δωσουν αιμα γιατι θα παθουν οι ιδιοι ζημια λογω της ιδιατεροτητας τους.

Πριν λιγο καιρο ποιυ πηγα να δωσω αιμα και ειχα καλο αιματοκριτη αλλα η αιμοσφαιρινη μου ηταν 12,2 και το χαμηλοτερο επιτρεπτο οριο ειναι το 12,5, δεν μου πηραν. Μου ειπαν να φαω λιγο κοκκινο κρεας παραπανω και αν παω να δωσω μεσα στις επομενες μερες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μωρέ πάει τραπέζι και δίαιτα μαζί?????

Αμ, δεν πάει! Κι εγώ στην αδελφή μου έφαγα, σαλάτα τα 'κανα πάλι. Μ' ενοχλεί και το στομάχι λόγω ίωσης. Ένα μάτσο χάλια.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοπέλες μου, τι κάνετε; Σας διάβασα γρήγορα-γρήγορα. Περαστικά σε όσες έχετε παιδιά /συζύγους άρρωστους. Εγώ έχω άρρωστο το μικρό μου το Μιχάλη και προβλέπεται ξενύχτι. Έτυχε και Σ/Κ, άστα να πάνε, πολλή γκρίνια, υποφέρει ο μικρούλης από βήχα και δύσπνοια. Με το αερολίν και φλιξοτάιντ ανα χείρας είμαστε...

Σεβούλα μου, έτσι ήταν πάντα ο Στέφανος, εσωστρεφής, ή τώρα τελευταία του βγαίνει; Μήπως κάτι τον απασχολεί; Εντάξει, παίξτο δύσκολη στη συζήτηση αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μιλήσετε με ανοιχτά χαρτιά. Άσε που αμα δεν τα πεις εσύ, θα σκάσεις!:-)Μήπως, λέω μήπως, έγινε κάτι με τους γονείς του και έχει βαρεθεί την κόντρα σας; όπως και να'χει, σου εύχομαι να συμφιλιωθείτε γρήγορα γιατί δεν αντέχεται τέτοια κατάσταση μέσα στο ίδιο σπίτι. Άσε που -τουλάχιστον έτσι είμαι εγώ- δεν μπορείς να λειτουργήσεις γενικώς όταν δεν είναι καλά τα πράγματα με το σύζυγο.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...