Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

ΠΡΟΣΠΑΘΩ να κρατηθώ, αλλά με τις βρωμοσοκολάτες ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Μαεστρω μου, για το θεμα του αιματος, διαδωσε το οπου μπορεις γιατι ο μικρος πραγματικα χρειαζεται τις μεταγγισεις. Πλεον στομα με στομα θα το βρισκουμε!!!

Για τον χαζμπαντ, που ισως να σου ειπε και μια πικρη αληθεια, μην του κακιωνεις μωρε. Εγω πιστευω πως οποιος ενδιαφερεται κανει την παρατηρηση. Αν αδιαφορουσε για σενα δε θα το προσεχε καν. Κανε του τη χαρηκαι πειθαρχησε λιγουλακι περισσοτερο. Αντε για να καμαρωνουν και οι δυο αντρες σου για την κΙΟΥρια που συνοδευουν.

Και για τις σοκολατες: Ειναι και το δικο μου αγκαθι. Εχω στο σπιτι μαυρη σοκολατα σε μικρες λωριδες και οταν δω οτι με πιανει το συνδρομο στερησης, βαζω εν αμικρο κομματακι στο στομα. Αλλα.... προσπαθω να μην αφηνω πολλες ωρες το στομαχι αδειο γιατι εχω παρατηρησει οτι τοτε με πιανει περισσοτερο καθως επισης και τις ημερες της κοκκινοσκουφιτσας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

μαεστρία μου εγώ θα κρατούσα την ίδια στάση με εσένα, δηλαδή μούτρα, αλλά δεν έχεις δίκιο και το ξέρεις.

εμένα ο άντρας μου μάλλον δεν νοιάζεται όσο ο δικός σου για σένα.

δεν το αναλύω περισσότερο, γιατί είμαι αρκετά θκατά, αλλά ατυό πιστεύω για τον άντρα σου. πάρτο αλλιώς και συγκρατήσου. πολλά γεύματα, με φρούτ, για να μη χρειάζεσαι γλυκό.

τα λέω εγώ που το έχω ρίξει στις μαλακί.. με τα νεύρα που έχω με τον Στεφ.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!!!! Σεβη, μου μυριζει κατι ασχημα ή κανω λαθος?????

αν σου μύρισε μπαρούτι, έχεις γερά ρουθούνια.:rolleyes:

είμαι έτοιμη για έκρηξη.:mad: δεν του μιλάω και βαρέθηκα να το παίζω Σεφερλής:cool:.

μουτλάκια.:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Σεβη μου, οταν ημουν στο δημοτικο, σε καποια ταξη (νομιζω Ε΄) ειχε ενα μαθημα με τιτλο : Οι τρεις συμβουλες. Με εχει στιγματισει σε ολη μου τη ζωη και προσπαθω να τις τηρω.

Απο αυτο θα σου πω την τριτη.

Τον αποψινο θυμο κρατα τον για το πουρνο.

Με πολλη αγαπη


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σεβη μου, οταν ημουν στο δημοτικο, σε καποια ταξη (νομιζω Ε΄) ειχε ενα μαθημα με τιτλο : Οι τρεις συμβουλες. Με εχει στιγματισει σε ολη μου τη ζωη και προσπαθω να τις τηρω.

Απο αυτο θα σου πω την τριτη.

Τον αποψινο θυμο κρατα τον για το πουρνο.

Με πολλη αγαπη

:confused: δεν κατάλαβα. εννοείς για να κάνουμε αγαπούλες το βράδυ και ν σκεφτόμαστε λογικά και ξεκούραστα ψύχραιμα το πρωί;

εμένα η διάθεσή μου είναι έτσι από το πρωί.:(

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοση ωρα, εγω θα τολμησω να σου απαντησω αυτο που δεν καταλαβες.

Εννοω οτι οταν συμβαινει ενα ασχημο γεγονος, να κραταμε τη ψυχραιμια μας ωστε να μην παρεκτρεπομαστε και λεμε κουβεντες που δεν πρεπει και μετανιωσουμε αργοτερα.

Ειναι προτιμοτερο να αφηνουμε λιγο χρονο να περασει ωστε να καταλαγιασει η αρνητικη ενεργεια και η ενταση.

Οταν συμβει αυτο, βλεπουμε πιο καθαρα και χειριζομαστε την κατασταση ποιο λογικα και μερικες φορες μεθοδικα.

Ενταξει , μετα απο μια "ενταση" δεν κανουμε αγαπουλες αλλα λεμε : ΟΚ, θα τα πουμε καλυτερα το πρωι.τωρα καληνυχτα!>>


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ο γιόκας μου όντως μ' έφτιαξε χθες. Με προσγείωσε ο χάζμπαντ το βράδυ, όταν μου είπε ότι "σαν ν' αφέθηκες (δηλ. πάχυνες) τελευταία". Περιττό να πω ότι ΔΕΝ του ξαναμίλησα το υπόλοιπο βράδυ.

Είναι και θέμα ανθρώπου, μαεστρία μου. Εάν κάτσεις με τον άντρα μου για λίγες ώρες... θα πέσεις στα πατώματα μετά... πετάει κάθε είδους παρόμοια κοτσάνα σε κάθε άνθρωπο... και ιδίως για ηλικία και κιλά σε γυναίκες.

Εγώ τον έχω συνηθίσει. Αλλά, όσο κι αν μου τη δίνει αν μου πει "πρέπει να αδυνατίσεις" τι να του πω: "μια χαρα είμαι;;;" :confused::confused::confused:

Για τον χαζμπαντ, που ισως να σου ειπε και μια πικρη αληθεια, μην του κακιωνεις μωρε. Εγω πιστευω πως οποιος ενδιαφερεται κανει την παρατηρηση. Αν αδιαφορουσε για σενα δε θα το προσεχε καν. Κανε του τη χαρηκαι πειθαρχησε λιγουλακι περισσοτερο. Αντε για να καμαρωνουν και οι δυο αντρες σου για την κΙΟΥρια που συνοδευουν.

Συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμένα ο άντρας μου μάλλον δεν νοιάζεται όσο ο δικός σου για σένα.

δεν το αναλύω περισσότερο, γιατί είμαι αρκετά θκατά, αλλά ατυό πιστεύω για τον άντρα σου. πάρτο αλλιώς και συγκρατήσου. πολλά γεύματα, με φρούτ, για να μη χρειάζεσαι γλυκό.

τα λέω εγώ που το έχω ρίξει στις μαλακί.. με τα νεύρα που έχω με τον Στεφ.

Σεβούλα μου,

τι έγινε; Δε λέω, πολλές φορές τσαντίζομαι με τον άντρα μου (καθημερινά δλδ) και σε καταλαβαίνω: Κι αυτό το "δε νοιάζεται για μένα" το σκέφτομαι, αλλά, φιλοσοφόντας το, προσπαθώ να δεχτώ πως δεν νοιαζόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο και πως ήμαστε διαφορετικοί... Κι αντί να το ρίχνεις στο φαί πες μας τι έγινε για να κάνουμε γκρουπ θέραπυ!!!

Σεβη μου, οταν ημουν στο δημοτικο, σε καποια ταξη (νομιζω Ε΄) ειχε ενα μαθημα με τιτλο : Οι τρεις συμβουλες. Με εχει στιγματισει σε ολη μου τη ζωη και προσπαθω να τις τηρω.

Απο αυτο θα σου πω την τριτη.

Τον αποψινο θυμο κρατα τον για το πουρνο.

Με πολλη αγαπη

Οι άλλες δύο ποιες είναι; Δεν το θυμάμαι καθόλου;;:confused::confused::confused:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλινα μου, καλημερα.

Θυμαμαι το ζουμι απο τις αλλες δυο αλλα θα προσπαθησω να βρω το αρχειο που το εχω γραμμενο και να τα παραθεσω ακριβως οπως το αναφερει για να μην αλλιωσω το διδιαγμα.

Παντως για να σου θυμισω, αφορα καποιον κυριο που εφυγε μεταναστης για χρηματα και μετα 20 χρονια επεστρεψε στο σπιτι του πλουσιος και σοφος.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τρεις συμβουλες για καλη διαθεση:

(μας αφορα ολες)

Πως είναι η διάθεσή σας σήμερα; Αν θες να έχεις καλή διάθεση πρέπει πρώτα να φροντίσεις το σώμα σου. Η αισιοδοξία και η θετική στάση δεν έχουν να κάνουν με υπερφυσικές δυνάμεις του μυαλού. Μπορεί να επηρεάζονται από αυτές αλλά μην αφήνεις όλα όσα ακούγονται γύρω σου να σε μπερδεύουν και να σε αποτρέπουν από το να κάνεις αυτά τα πράγματα που αποδεδειγμένα σε βοηθάνε να νιώθεις καλά. Όσο και αν επιβληθείς στο μυαλό σου, αν το σώμα σου βιοχημικά και ηλεκτρομαγνητικά δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν πρόκειται να νιώσεις ποτέ καλά, όση θετική σκέψη και αν χρησιμοποιήσεις! Αν θες να έχεις καλή διάθεση, φρόντισε το σώμα σου. Ξεκίνα με αυτές τις 3 απλές συμβουλές: Πίνε πολύ νερό. Το σώμα σου το χρειάζεται όσο τίποτα άλλο. Βεβαιώσου ότι το νερό που πίνεις είναι καθαρό και κουβάλα το νερό σου σε μεταλλικό παγουράκι η γυάλινο μπουκάλι.

Τρώγε αληθινό φαγητό. Τρώγε αληθινά τρόφιμα που βγαίνουν από τη γη και όχι από το εργοστάσιο. Τουλάχιστον 60% αυτών που τρως να είναι τροφές με υψηλή περιεκτικότητα σε νερό, δηλαδή φρούτα και λαχανικά. Τρώγε τα κατα προτίμηση ωμά επειδή έτσι διατηρούν όλα τους τα πολύτιμα συστατικά.

Βάλε την κίνηση στη ζωή σου. Περπάτα, χόρεψε, κουνήσου με κάθε ευκαιρία. Η σωστή γυμναστική οξυγωνώνει τον εγκέφαλο, σου φτιάχνει τη διάθεση και σε γεμίζει ενέργεια.

( by EYTYXHS Wednesday, 1 September, 2010)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εδώ έχει ήλιο και κάνει κρύο.

χθες έβρεξε καρεκλοπόδαρα.

η διάθεσή μου είναι πιο σταθερή, αρνητική. τυχαίο; δεν νομίζω.

σήμερα ο άντρας μου ήθελε να το συζητήσουμε. βρήκε τοίχος. είπα να αντιστρέψω τους ρόλους για μια φορά. έφυγε για έκτακτη δουλειά. ούτε τί έχει να κάνει τον ρώτησα ούτε τίποτα. μόνο τί ώρα θα γυρίσει. και φυσικά του φάνηκε παράξενο. να μην ενδιαφέρομαι. πρέπει να ταρακουνηθεί.

βαρέθηκα να είναι κλειστός και να προσπαθώ να δω μέσα του. ας νιώσει το αντίστροφο να δει τη γλύκα.

αυτά.

καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις συμβουλές για πολυάσχολα άτομα από έναν επαγγελματία γυμναστή

Άρθρο από την Heather Rider Ace, Affa, Acsm, Nasm, Certified Στην καριέρα μου ως εκπαιδευτής έχω συναντίσει πολύ κόσμο να λέει "έχω παιδιά, έχω μια δουλειά, και δεν έχω επιπλέον χρόνο για να γυμναστώ ή να κάνω κάτι άλλο". Πάντα μένω έκπληκτη με αυτόν το κόσμο που καταφέρνει μέσα σε όλα αυτά τα πράγματα να βρίσκεται και στο γυμναστήριο. Στην σημερινή εποχή έχουμε τόσες πολλές προτεραιότητες στην ζωή μας που δεν αφήνουν καθόλου χώρο για μία ακόμα προτεραιότητα, την άσκηση.

Ωστόσο, εάν θέλετε πραγματικά να απολαύσετε τη δουλειά σας, τα παιδιά σας, την οικογένειά σας και τη ζωή σας, για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα πρέπει να παραμείνετε υγιείς και αυτό σημαίνει ότι πρέπει πάντα να παραμείνετε δραστήριοι.

Έχω δείξει σε πολλούς πελάτες μου τρόπους διεξόδου, όταν δεν μπορούν να έρθουν στο γυμναστήριο και τώρα θα ήθελα να τους μοιραστώ και με τους επισκέπτες του fitshop.gr

1) Είναι τα μικρά πράγματα:

Πολύ από εσάς σκέπτονται ή όλα ή τίποτα. Πολλές φορές λέμε "αφού δεν έχω χρόνο να κάνω το 45λεπτο πρόγραμμα γυμναστικής στο γυμναστήριο άστο δεν πάω καθόλου". Αυτός ο τρόπος σκέψης δεν πρέπει να υπάρχει καθόλου. Πάντα μπορείτε μέσα στην ημέρα να βρείτε 10, ίσως ακόμη και 20 λεπτά απλά για να κινείστε. Αυτό μπορεί να είναι τα πάντα: από ένα περπάτημα γύρω από το γραφείο σας, στους διαδρόμους ή πάνω-κάτω στις σκάλες ή και μία βόλτα έξω από το γραφείο για λίγο καθαρό αέρα. Αν καταφέρετε αυτό σαν αρχή είναι μία χαρα, είναι ένα καλό ξεκίνημα, τώρα είστε ένα βήμα μπροστά.

Περπατήστε!

Το περπάτημα είναι και ένας καλός τρόπος για να βρεθείτε με έναν αγαπημένο άνθροπο, με τα παιδιά σας ή με το αγαπημένο σας κατοικίδιό .

2) Γυμνάστε τους Κοιλιακούς σας

Πολύ από εσάς ανησυχείτε για τους κοιλιακούς σας - να είναι σε φόρμα και γυμνασμένοι. Με το τρέξιμο της ημέρας δεν υπάρχει χρόνος ούτε γι αυτό. Και ερχόμαστε στο ερώτημα. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό; Η απάντηση είναι απλή και εύκολη. ΝΑΙ, μπορείτε. Συμπεριλάβετέ μία απλή άσκηση κοιλιακών στις δραστηριότητες σας. Όπου και αν βρίσκεστε, στο αυτοκίνητό σας, στο γραφείο σας μπροστά στον υπολογιστή σας, ή και στο supermarket. Κλέψτε 5 λεπτά από το χρόνο σας και κάντε κάτι απλό, ΤΡΑΒΗΞΤΕ τους κοιλιακούς σας, σαν να είχατε δεχτεί κάτι κρύο πάνω σας και προσπαθήστε να το κρατηθείτε έτσι όσο ποιο πολύ μπορείτε. Ταυτόχρονα με αυτό τραβήξτε και τους ώμους σας πίσω για να σας διευκολύνει στην άσκηση.

Αυτή είναι μία πολύ απλή άσκηση κοιλιακών και πολυάσχολους ανθρώπους.

3) Ασκήστε το τετρακέφαλο σας

Μία άσκηση που θα διαρκέσει λιγότερο από 5 λεπτά. Καθήστε στο πάτωμα με τα πόδια μπροστά σας και τις παλάμες κάτω στο πάτωμα. ΑΝ για κάποιο λόγο δεν μπορείτε ακουμπήστε την πλάτη σας στον τοίχο. Σηκώστε από το πάτωμα πολύ αργά το δεξί σας πόδι (μετρώντας ώς το

4) και μετά κατεβάστε το χωρίς να ακουμπήσετε το πάτωμα. Όλα αυτά χωρίς να χαλάσετε την στάση σας. Επαναλαμβάνετε την άσκηση 10-20 φορές. Μετά κάντε το ίδιο με το άλλο πόδι.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...