Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

ΠΗΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :(:(:(

φιλια στα μουτρα σας

καλο σ/κ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μωρο σταματα να πηζεις γιατι στο τελος θα ακουμε την φωνη σου και δεν θα βλεπουμε μαρακι!!!! χαχαχαχαχχαχα!!

καλο σκ λατρεμένο μου !!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Κυρια γιατι σε μενα εβαλες απουσια? Εδω ειμαι!!!!

Και καλο Σ/Κ σε οσες φευγουν

Μακια

τωρα ηρθες τοσες που ησουν γωγω μου !! χαχαχαχαχα!! εστι για να ξέρετε ενα γεια θα το λεμε ολες αλλιώς ξανα την ιδια ταξη χαχαχχαχαχα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused:

Σαββατο 19 Μαρτιου 2:00 το μεσημερι καπου στην Αριστοτελους!!!

Εκφραστε παρακαλω τη γνωμη σας!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

τωρα ηρθες τοσες που ησουν γωγω μου !! χαχαχαχαχα!! εστι για να ξέρετε ενα γεια θα το λεμε ολες αλλιώς ξανα την ιδια ταξη χαχαχχαχαχα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μαλιστα, κυριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιααααααααααααααααααα!!!!!!!!

Αλλη φορα δε θα το ξανακανω!!!!

Ποσες φορες να γραψω την ορθογραφια μου για τη Δευτερα, κυρια?????

Αποτρελαθηκα τελειως!!!! χαχαχαχαχχααχχαχα


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, κυριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιααααααααααααααααααα!!!!!!!!

Αλλη φορα δε θα το ξανακανω!!!!

Ποσες φορες να γραψω την ορθογραφια μου για τη Δευτερα, κυρια?????

Αποτρελαθηκα τελειως!!!! χαχαχαχαχχααχχαχα

στην χαρίζω για σημερα αλλα την αλλη φορα θα δεις ποσες φορες χαχαχαχαχα!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας

απο το πρωι τωρα καταφερα να μπω...

εχω αντρα αρρωστουλη και με το μωρο καταλαβαινετε ενας χαμος....

οσες δεν προλαβα καλο σκ

:confused::confused:

Σαββατο 19 Μαρτιου 2:00 το μεσημερι καπου στην Αριστοτελους!!!

Εκφραστε παρακαλω τη γνωμη σας!!!

μια χαρα μου φαινεται εμενα η ημερομηνια.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο 19 Μαρτιου 2:00 το μεσημερι καπου στην Αριστοτελους!!!

Εκφραστε παρακαλω τη γνωμη σας!!!

Αν είμαι μόνη, μια χαρά. Αν έχω μικρό ... δύσκολα, γιατί εκείνη την ώρα κοιμάται. Λίγο νωρίτερα;;; :confused:

Κορίτσια πάω τον μικρό στο σταθμό και στο γυρισμό κανονίζω με κουμπάρο για βόλτα στο κέντρο. Ξαφνικά, αισθάνομαι ΤΟΣΟ χάλια, φορούσα παλιά ρούχα, ένα μπουφάν, άβαφη, με αθλητικά. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ!!! Έβαλα τα νέα παπά (γόβες με μονοκόματο τακούνι, πως το λένε), παντελονάκι, νέο μπλουζάκι τρέντυ, μπουφάν, την ανταύγεια μου, βάφτηκα και βγήκα άλλος άνθρωπος.

Στο γυρισμό συναντηθήκαμε με χάζμπαντ και πήγαμε να πάρουμε τον μικρό. Με κοιτάει ο μικρός (δεν μ' έχει συνηθίσει το μεσημέρι εκεί) και πηγαίνουμε να φύγουμε χεράκι χεράκι και μου λέει "Μαμά ... ΟΜΟΡΦΗ!".

ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ' ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι μόνη, μια χαρά. Αν έχω μικρό ... δύσκολα, γιατί εκείνη την ώρα κοιμάται. Λίγο νωρίτερα;;; :confused:

Κορίτσια πάω τον μικρό στο σταθμό και στο γυρισμό κανονίζω με κουμπάρο για βόλτα στο κέντρο. Ξαφνικά, αισθάνομαι ΤΟΣΟ χάλια, φορούσα παλιά ρούχα, ένα μπουφάν, άβαφη, με αθλητικά. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ!!! Έβαλα τα νέα παπά (γόβες με μονοκόματο τακούνι, πως το λένε), παντελονάκι, νέο μπλουζάκι τρέντυ, μπουφάν, την ανταύγεια μου, βάφτηκα και βγήκα άλλος άνθρωπος.

Στο γυρισμό συναντηθήκαμε με χάζμπαντ και πήγαμε να πάρουμε τον μικρό. Με κοιτάει ο μικρός (δεν μ' έχει συνηθίσει το μεσημέρι εκεί) και πηγαίνουμε να φύγουμε χεράκι χεράκι και μου λέει "Μαμά ... ΟΜΟΡΦΗ!".

ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ' ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εχει γουστο ο μικρος. :P:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

1508178txuyt9vd3f.gif

Κορίτσια πάω τον μικρό στο σταθμό και στο γυρισμό κανονίζω με κουμπάρο για βόλτα στο κέντρο. Ξαφνικά, αισθάνομαι ΤΟΣΟ χάλια, φορούσα παλιά ρούχα, ένα μπουφάν, άβαφη, με αθλητικά. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ!!! Έβαλα τα νέα παπά (γόβες με μονοκόματο τακούνι, πως το λένε), παντελονάκι, νέο μπλουζάκι τρέντυ, μπουφάν, την ανταύγεια μου, βάφτηκα και βγήκα άλλος άνθρωπος.

Στο γυρισμό συναντηθήκαμε με χάζμπαντ και πήγαμε να πάρουμε τον μικρό. Με κοιτάει ο μικρός (δεν μ' έχει συνηθίσει το μεσημέρι εκεί) και πηγαίνουμε να φύγουμε χεράκι χεράκι και μου λέει "Μαμά ... ΟΜΟΡΦΗ!".

ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ' ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Απο δω και περα τετοια θα ακους! Ο νεος ειναι ωραιος!

Ασχετο αλλα γοβες δε φορεσα ποτε στη ζωη μου...! 1-2 φορες που εκανα φιλοτιμη προσπαθεια να αγορασω, τσαμπα τα λεφτα...τις εδωσα πολυ συντομα!

Εχω τη Μαριαλενα με πυρετο απο χθες το μεσημερι. Ενα εμβολιο εχουμε κανει ολο και ολο και μας τσακισε αυτη τη φορα. Και τη νυχτα τα ιδια. Ελπιζω να υποχωρησει σημερα...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Κοιμούνται σύζυγος + τέκνα και βρήκα ευκαιρία να μπω με την ησυχία μου και τον πρωινό καφέ!!!!

εχω αντρα αρρωστουλη και με το μωρο καταλαβαινετε ενας χαμος....

οσες δεν προλαβα καλο σκ

Εχω τη Μαριαλενα με πυρετο απο χθες το μεσημερι. Ενα εμβολιο εχουμε κανει ολο και ολο και μας τσακισε αυτη τη φορα. Και τη νυχτα τα ιδια. Ελπιζω να υποχωρησει σημερα...

Περαστικά σε αρρωστούληδες!!!

Αυτό του να αρρωσταίνουν όλοι τα ΣΚ έχει καταντήσει συνήθεια...

Στο γυρισμό συναντηθήκαμε με χάζμπαντ και πήγαμε να πάρουμε τον μικρό. Με κοιτάει ο μικρός (δεν μ' έχει συνηθίσει το μεσημέρι εκεί) και πηγαίνουμε να φύγουμε χεράκι χεράκι και μου λέει "Μαμά ... ΟΜΟΡΦΗ!".

ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ' ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τέλειος ο υιος μαέστρω μου!!!!!

Culte,

δε νομίζω ότι χαλάει ο κόσμος αν η μία φέτα ψωμί γίνει δύο μία φορά. Για μένα πάντως δεν χαλάει... χαλάει όταν προστεθεί το γλυκάκι, τα τσιπς, η μία φέτα ψωμί γίνει... πέντε κλπ. Νομίζω πιάνεις το γενικό νόημα...

Ούτε να αγιάσει κανείς δεν μπορεί. Εκεί που ακολουθώ σχεδόν ευλαβικά τη δίαιτα και βλέπω ότι τα κιλά των εορτών έχουν σχεδόν εξαλειφθεί και ότι λογικά σήμερα η ζυγαριά θα είναι πολυ καλή μαζί μου... τσουπ... εμφανίζεται για πρώτη φορά μετά τη γέννα σωστή η κοκκινοσκουφίτσα και μου τα χαλάει όλα με τις κατακρατήσεις κλπ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας

απο το πρωι τωρα καταφερα να μπω...

εχω αντρα αρρωστουλη και με το μωρο καταλαβαινετε ενας χαμος....

οσες δεν προλαβα καλο σκ

μια χαρα μου φαινεται εμενα η ημερομηνια.....

καλημεραααα γοργονες !!!

Λεττα περαστικα του !!!

Αν είμαι μόνη, μια χαρά. Αν έχω μικρό ... δύσκολα, γιατί εκείνη την ώρα κοιμάται. Λίγο νωρίτερα;;; :confused:

Κορίτσια πάω τον μικρό στο σταθμό και στο γυρισμό κανονίζω με κουμπάρο για βόλτα στο κέντρο. Ξαφνικά, αισθάνομαι ΤΟΣΟ χάλια, φορούσα παλιά ρούχα, ένα μπουφάν, άβαφη, με αθλητικά. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ!!! Έβαλα τα νέα παπά (γόβες με μονοκόματο τακούνι, πως το λένε), παντελονάκι, νέο μπλουζάκι τρέντυ, μπουφάν, την ανταύγεια μου, βάφτηκα και βγήκα άλλος άνθρωπος.

Στο γυρισμό συναντηθήκαμε με χάζμπαντ και πήγαμε να πάρουμε τον μικρό. Με κοιτάει ο μικρός (δεν μ' έχει συνηθίσει το μεσημέρι εκεί) και πηγαίνουμε να φύγουμε χεράκι χεράκι και μου λέει "Μαμά ... ΟΜΟΡΦΗ!".

ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ' ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΕ!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

καλως την !!!

φτου φτου φτου...κουκλαρα μου!

είδες τι αλλαγη φέρνουν 2-3 κινησεις βρε παιδι μου στη διαθεση μας???...αυτα ειναι!!!

οσο για τον μικροοοοοο....εδω ελιωσα εγω ρε συυυυ.....;)

Εχει γουστο ο μικρος. :P:p:p

τα ει πε όλα η Γιωργια με 4 λεξεις :cool:

1508178txuyt9vd3f.gif

Απο δω και περα τετοια θα ακους! Ο νεος ειναι ωραιος!

Ασχετο αλλα γοβες δε φορεσα ποτε στη ζωη μου...! 1-2 φορες που εκανα φιλοτιμη προσπαθεια να αγορασω, τσαμπα τα λεφτα...τις εδωσα πολυ συντομα!

Εχω τη Μαριαλενα με πυρετο απο χθες το μεσημερι. Ενα εμβολιο εχουμε κανει ολο και ολο και μας τσακισε αυτη τη φορα. Και τη νυχτα τα ιδια. Ελπιζω να υποχωρησει σημερα...

καλημερα Ταρα μου!

περαστικα στη μικρουλααααααα και ενα φιλακια με μεγαλη αγκαλια απο τη ''θεια μπαπ'' :mrgreen:

να σας πω κ εγω λιγο τον ''πόνο'' μου?...για ριξτε καμια ιδεα...

9/1 Κυριακη αδιαθετω με 2 μερες καθυστερηση....ενω μου διαρκει 6 μερες αυτη τη φορα σταματησε μαχαιρι στις 3 μερες....παω γυναικολογο....μου λεει δεν ειναι τπτ μια ανωμαλια του κυκλου...ΟΚ λεω και φευγω

απο χθες την 6 μερα του κυκλου (ο Θεος να τον κανει κυκλο) εχω κατι διαφανα υγρα με λίγο αιμα....δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο....ξερω πως καμια φορα στην ωορρυξια καποιες γυναικες εχουν αυτα τα υγρα με αιμα....αλλα εγω δεν ειμαι ακομα καν στην ωορρυξια, εχω ακομα πρηξιμο και ελαφρια πονακια χαμηλα....σας εχει συμβει ποτε αυτο?.....θα ξαναπαω ντοκτορ την τεταρτη για να παρω αποτελεσματα του τεστ παπ και θα τον ρωτησω....αλλα μεχρι τοτε για πειτε καμια ιδεα.....ουφφφφφφ

αν δεν τα ξαναοπουμε καλο σ/κ ομορφες!!!! :mrgreen:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα

ειναι πολυ ομορφη η μερα σημερα....

μαριλινα εμενα μου ηρθε περιοδος και πρωτη φορα μεσα σε μια μερα εχω ξοδεψει 2 πακετα απο τις μεγαλες τις σερβιετες...μιλαμε για πολλη ροη.....

οσο για τις κατακρατησεις πριν μια εβδομαδα που ζυγιστηκα ημουνα 1,5 κιλο επανω και φανταζομαι οτι ευθυνεται η περιοδος γιατι ημουν πρησμενη και η κοιλια μου τουμπανο...τωρα θα ζυγιστω μολις ξεμπερδεψω....

chief???δεν ξερω ρωταω....μηπως να εκανες κανενα τεστ εγκυμοσυνης???εχω ακουσει περιπτωσεις που τους ειχε ερθει περιοδος απλα δεν ηταν οπως τις αλλες φορες(μικρη ροη λιγες μερες κτλ.)


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

9/1 Κυριακη αδιαθετω με 2 μερες καθυστερηση....ενω μου διαρκει 6 μερες αυτη τη φορα σταματησε μαχαιρι στις 3 μερες....παω γυναικολογο....μου λεει δεν ειναι τπτ μια ανωμαλια του κυκλου...ΟΚ λεω και φευγω

:

και γω αδιαθέτησα την Κυριακή και την τρίτη μου σταμάτησαν...γιατί οεο?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να αγιάσει κανείς δεν μπορεί. Εκεί που ακολουθώ σχεδόν ευλαβικά τη δίαιτα και βλέπω ότι τα κιλά των εορτών έχουν σχεδόν εξαλειφθεί και ότι λογικά σήμερα η ζυγαριά θα είναι πολυ καλή μαζί μου... τσουπ... εμφανίζεται για πρώτη φορά μετά τη γέννα σωστή η κοκκινοσκουφίτσα και μου τα χαλάει όλα με τις κατακρατήσεις κλπ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Περσι που με παρακολουθουσε ο διαιτολογος, ειχα μεινει σταθερη στις γιορτες, ουτε εχασα, ουτε εβαλα. Ηταν πολυ ευχαριστημενος γιατι συνηθως ολοι βαζουν. Ειναι πολυ δυσκολο να εχεις 3 ελευθερα γευματα και να τηρεις ευλαβικα τη διατροφη στα υπολοιπα. Και θυμαμαι οτι ζοριστηκα μετα για να επανελθω στους ρυθμους μου. Οσο για την κοκκινοσκουφιτσα, δεν παρατηρω ιδιαιτερη διαφορα στο ζυγισμα.

9/1 Κυριακη αδιαθετω με 2 μερες καθυστερηση....ενω μου διαρκει 6 μερες αυτη τη φορα σταματησε μαχαιρι στις 3 μερες....παω γυναικολογο....μου λεει δεν ειναι τπτ μια ανωμαλια του κυκλου...ΟΚ λεω και φευγω

απο χθες την 6 μερα του κυκλου (ο Θεος να τον κανει κυκλο) εχω κατι διαφανα υγρα με λίγο αιμα....δεν μου εχει ξανασυμβει αυτο....ξερω πως καμια φορα στην ωορρυξια καποιες γυναικες εχουν αυτα τα υγρα με αιμα....αλλα εγω δεν ειμαι ακομα καν στην ωορρυξια, εχω ακομα πρηξιμο και ελαφρια πονακια χαμηλα....σας εχει συμβει ποτε αυτο?.....θα ξαναπαω ντοκτορ την τεταρτη για να παρω αποτελεσματα του τεστ παπ και θα τον ρωτησω....αλλα μεχρι τοτε για πειτε καμια ιδεα.....ουφφφφφφ

Δε μου εχει τυχει, αλλα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι προωρη ωορρηξια ισως?


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...