Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα -έστω και καθυστερημένα- σε όλες!

Σέβη μου περαστικά σου! Της Χρύσπας φαντάσου πόσο της λείπεις... Υπομονή!

Με τόσο τρέξιμο που έχω ρίξει από το πρωί στη δουλειά νομίζω ότι δικαιούμαι τα 4 κοτοπιτάκια που πήρα από το φούρνο... διαφωνείτε;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

πρώτον ζυγίστηκα χθες βράδυ. 65.4. τα νεύρα μου.+2.400.

έρη, σε θαυμάζω! είσαι πρότυπο μανούλας!

Ειρήνη μου, όλα καλά να σου πάνε την Τρίτη.

καλημέρα σε όλες τις όμορφες!

είμαι πιασμένη πατόκορφα, δεν μπορώ να στρίψω, πονάω, αυχένα, λαιμό, αυτιά, κεφάλι, η όρκαπεθερά κρατάει τη μιρκή από προχθες, για να μην την κολλήσω, μου λείπει η αγπαούλα μου, θέλω πάω πίτι μου!

κουκλι μου περαστικά σου και υπομονουλα καλο μου !! και ειδα οτι οι κορες μας εχουν ενα χρονο ακριβως διαφορα χιχιχιχι!! τυχαίο δεν νομίζω μακια !! μακια!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελλη άσχετο αλλά φτιάχνετε και τούρτες????

Οσο για το γάλα που με ρωτούσες δεν ξέρω αν ισχύουν όλα αυτά που γράφουν.Νομίζω ότι παίζονται πολλά συμφέροντα από πίσω.

Τούρτες όχι.

Τι θα γίνει με το γάλα; τι να δίνουμε στα παιδιά τελικά;:confused::?:evil:

Link to comment
Share on other sites

Τούρτες όχι.

Τι θα γίνει με το γάλα; τι να δίνουμε στα παιδιά τελικά;:confused::?:evil:

θα σου στηλω μαιλ μετα μεταλαγμενα και αυτα που δεν πρεπει μακια !! γιατρος μου την εχει στηλει και ειναι απο την επιτροπη τροφίμων μακια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα σου στηλω μαιλ μετα μεταλαγμενα και αυτα που δεν πρεπει μακια !! γιατρος μου την εχει στηλει και ειναι απο την επιτροπη τροφίμων μακια!!

την θέλω κι εγώ τη λίστα.

είδες τα κορίτσια μας; καθόλου τυχαίο. θα σας θυμάμαι!;)

το σάητ με τα ναφ ναφ, αν θέλεις μου το στέλνεις; ελληνικό ή ξένο; τα νούμερα δεν τα ξέρω. θα πρέπει να κοιτάξω τα άλλα που έχω στην ντουλάπα. είναι θεϊκά, πραγματικά.

μαεστρούλα μου τέλεια η εικόνα. γλύκα!:eek::D

είμαι αρρωστούλα, αλλά πιστή στο γραφείο:(. αύριο θα πάρω άδεια, όχι αναρρωτική. δεν αρρωσταίνουν οι νομικοί σύμβουλοι:roll:. ποτέ των ποτών:rolleyes::mad:

Αρετούλα, φάε χωρί τύψεις.

κοριτσάκια μου ευχαριστώ για τα περαστικά.

έλλη, αν ήσουν Λάρισα, θα είχα άλλα 3-4 κιλά, εξαιτίας σου. χτυπάω κρίση με σιροπιαστά.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια.

Λυπάμαι που έχασα τόσο ενδιαφέρουσες συζητήσεις!!!

Σου εύχομαι να τα αποκτήσεις!!!!!Είναι ωραία τα πολλά παιδάκια!!!!Εγώ ήμουν μοναχοπάιδι και δεν μου άρεσε καθόλου....Πάντα έλεγα ότι θέλω να κάνω πολλά .....Μακάρι να μπορούσα να κάνω τέταρτο αλλά δεν μας παίρνει οικονομικά ....

Το πρώτο φυσιολογικά μετά από 3 αποτυχημένες σπερματενχύσεις, το δέυτερο με εξωσωματική μετά από μία αποτυχημένη σπερματένχυση, ένα τρίτο εντελώς φυσιολογικά αλλά το έχασα στον 5ο μήνα και το τελευταίο μου φυσιολογικά μετά από μία αποτυχημένη εξωσωματική....Μεγάλη ιστορία σου λέω....

Όντως μεγάλη ιστορία, αλλά με αίσιο τέλος!!!!!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Είμαι κι εγώ μοναχοπαίδι και δεν μου άρεσε καθόλου. Και πέτυχα το ΣΚ σε ένα κανάλι να λέει η εκπομπή του περιοδικού mommy πόσο καλό είναι να είσαι μοναχοπαίδι... και συγχύστηκα... αν ήταν ζωντανή εκπομπή θα τους είχα πάρει να τους ξεχέσω!!!

Το τρίτο το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, ειδικά όταν ακούω για τρείς καισαρικές χωρίς πρόβλημα... Αλλά να περάσει λίγο ο καιρός... Για τέταρτο δεν πρόκειται να σκεφτώ λόγω του ότι, εάν κάνω το τρίτο όπως υπολογίζω στα ...εννέα θα πρέπει πλέον μετά τα ... άντα... τι να πω, εκτός κι αν μας γ&^^σει τελείως οικονομικά...

ερι τα μελομακάρονα έίναι φρεσκότατα μου τα στέλνει η πεθερά από μυτιλήνη!

όλο τον χρόνο φτιάχνει για την μικρή γιατί είναι τα μόνα γλυκά που τρώει..έχει αλλεργία στο αυγό.....

Υυπάρχουν ωραιότατα γλυκά νηστίσιμα, έχω φτιάξει και κέικ χωρίς αυγά... αν το ψάξεις σίγουρα υπάρχουν πολλά που μπορεί να φάει...

Κάτι διάβασα για ψαράκια:

Ο γιος μου είναι υδροχοάκι και η κόρη μου καρκινάκι, αλλά ψαράκι είμαι εγώ: 6 Μαρτίου!!! Κοντά στις δικές σας ημερομηνίες.

Όσο για το γνωστό μέτωπο... καλά κρατώ... το έχω βάλει πείσμα ούτως ώστε οι ατασθαλίες είναι πολύυυυυυυυυυυυυυυυυ μικρές.


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...