Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

2 Μαρτίου και η Βασιλική μου!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p
Ο μεγαλος γιος μου 2 Μαρτιου!!!

3 διαφορετικες ηλικιες τα παιδια μας ε? Δε μπορουμε να τους κανουμε κοινο παρτυ!!!:tongue:

Σας εχω πει οτι ο αντρας μου ειχε προβλεψει τις ημερομηνιες γεννησης και στα δυο παιδια μηνες πριν?:shock:

Στον Αντωνη ειχα ΠΗΤ 9 Μαρτιου και επεμενε οτι θα γεννησω 1 Μαρτιου, οπου ειναι η ημερα που εφυγε απο τη ζωη ο πατερας του (Αντωνης). Στις 28 Φλεβαρη πηγαινουμε για εξεταση στη γιατρο και μου λεει οτι δε γενναω ακομα. Αντιθετως ο αντρας μου, ηταν σιγουρος οτι την επομενη μερα θα ειμασταν ξανα στο μαιευτηριο. Ξημερωνοντας 1 Μαρτιου, σπασανε τα νερα!!! Πηγαινουμε στο μαιευτηριο, αλλα δεν ειχα πονους. Το μεσημερι αποφασισε η γιατρος μου να κανει προκληση, αλλα με πολυ αργο ρυθμο, γιατι δεν ειχα διαστολη και φοβοταν ρηξη του τραχηλου. Αν ημουν αλλου, θα μου ειχαν κανει καισαρικη σιγουρα μια και ειχαν σπασει τα νερα τοσες ωρες πριν. Τελικα, μετα απο 13 ωρες ωδινων, ο γιος μου γεννηθηκε ακριβως 24 ωρες απο την ωρα που εσπασαν τα νερα, δηλαδη τα ξημερωματα 2 Μαρτιου.

Η πλακα ειναι οτι επαιρνε φιλους και συγγενεις να τους ενημερωσει μολις πηγαμε στο μαιευτηριο και δεν τον πιστευαν! Νομιζαν οτι τους εκανε πλακα, γιατι ηξεραν ολοι για τη διαισθηση του!:lol:

Στην κορη μου ειχα ΠΗΤ 18 Ιουνιου. Ο αντρας μου ειχε προβλεψει οτι θα γεννηθει στις 2 Ιουνιου, οπου ειναι η επετειος του Wembley (νικη των βαζελων...) Λογω του διαβητη, το μωρο ειχε μεγαλωσει πολυ και επρεπε να γεννηθει νωριτερα. Ετσι, μετα απο εξετασεις, η γιατρος μου αποφασισε να κανει καισαρικη στις +37 εβδομαδες της κυησης και μας ανακοινωσε την ημερομηνια...2 Ιουνιου...!!! Ημουν μπροστα οποτε αποκλειεται να το κανονισε μαζι της στα κρυφα!!!:mrgreen:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααααα...

εγω ποτε θα σας παρακολουθησω σωστα οεο?????

παλι τρεχωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

εγω 1/5/80 ταυρος

παναγιωτης 11/1/74 αιγωκερος

μαρια 22/5/06 διδυμος

νικολας 13/10/08 ζηγος (νομιζω)

ντινακι ο νικολας μου ειναι μικροτερος απο την ξενια μονο 4 μερουλες...

φιλιαααααααααααααααααααααααααα θα σας δω μαλλον μεσημερακι...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα Βικυ μου!!

όλα καλά...οι άντρες σου??????

καλα ..ειμαστε ευτυχως.....το πρωινο μας ειναι δυσκολο ....ξεμαθε ο μικρος ...αλλα δε δινω σημασια ....εσενα ...η ομορφη κορουλα σου ειναι καλα;;ποσο ειπαμε οτι ειναι τωρα;;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας .Ζητω τη βοηθεια σας. αποφασισα να ακολουθησω μια διατροφη που ειχα δει απο καποιον γνωστο διαιτολογο στην tv. Σιγουρα λαθος μου.Και ναι εχασα αλλα το θεμα ειναι οτι εχασα 5 kg σε 3 μερες. Ενταξει ουτε ζαλαδες εχω και ολα καλα. Εννοειται τη σταματησα γιατι φοβηθηκα αλλα λετε να μου εκανα ζημια ? Αλλο θεμα που εχω ειναι το γυμναστηριο. Υπαρχει κανα κολπακι για να το ξεκινησει καποιος? εχω γραφτει εδω και 3 μηνες και περναω μονο απο εξω και αυτο αναγκαστικα γιατι ειναι απεναντι απτο σπιτι μου. Επισης τι λετε για τα xenical ? μου τα εδωσε η ενδοκρινολογος μου αλλα φοβαμαι να τα παρω. Ολα μπαχαλο δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα δεν είμαι στα καλύτερά μου γιατί χθες τσακώθηκα με τον άντρα μου.....Ακόμα τσακωμένοι είμαστε και δεν μου αρέσει καθόλου....Ελπίζω να τα βρούμε γρήγορα γιατί δεν μπορώ να κάνω τίποτα με τέτοια ψυχολογία....

Διονυσία 5 κιλά σε 3 μέρες;;;;;Καλά έκανες και την σταμάτησες....Δεν νομίζω ότι είναι καλό να χάνουμε κιλά τόσο απότομα....Άσε που συνήθως όταν χάνουμε κιλά τόσο απότομα τα ξαναπέρνουμε εύκολα μετά....

Για το συμναστήριο υπάρχει κολπάκι....να μπεις μέσα φορόντας φόρμες χαχαχαχα!!!!Αχ μακάρι να είνα λίγο χρόνο να πάω και εγώ!!!!!

Για τα xenical δεν ξέρω κάτι αλλά για να σου τα έδωσε η γιατρός.... κάτι θα ξέρει.....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΒΙΚΗ η κόρη μου είναι 2,5

5 κιλά σε 3 μέρες??? σταμάτα την καλέ..

έρη ούτε εγώ μπορώ τσακωμούς....

απο διατροφή κάπως καλύτερα...εχτές χτύπησα μόνο ένα μελομακάρονο

Άσε....και το άσχημο είναι ότι δεν θα βρεθούμε μέχρι το βράδυ και έτσι θα είμαι σε αυτήν την κατάσταση μέχρι το βράδυ....Εντομεταξύ πολύ φοβάμαι ότι ούτε το βράδυ θα τα βρούμε γιατί το θέμα για το οποίο έχουμε τσακωθεί αφορά το ΣΚ......


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ερι και τζενυ.....

διονυσια θα συμφωνησω και εγω οτι τετοιες διαιτες μονο κακο μπορουν να κανουν....κατι σε πιο ισορροπημενη διατροφη νομιζω οτι θα ειναι καλυτερο ....και σε συνδυασμο μετο γυμναστηριο απαιχτο.......ποσα κιλα θελεις να χασεις..;;;;

culte ....κανα δευτερο παιζει ;;;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσε....και το άσχημο είναι ότι δεν θα βρεθούμε μέχρι το βράδυ και έτσι θα είμαι σε αυτήν την κατάσταση μέχρι το βράδυ....Εντομεταξύ πολύ φοβάμαι ότι ούτε το βράδυ θα τα βρούμε γιατί το θέμα για το οποίο έχουμε τσακωθεί αφορά το ΣΚ......

ερι μου .....βρε μην το προδικαζεις......θα τα βρειτε ..καλη θεληση να υπαρχει....και συζητηση....σε ηρεμους τονους!!!...


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...