Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

οριστε ενα τραγουδι που λατρευω και μου ανεβαζει την διαθεση...ειναι πολυ δυνατο....

μα χτυπιεμαι οταν το ακουω....

αν και νομιζω οτι η ταρα θα το καταλαβει καλυτερα.....

το είχα λετρέψει αυτό που έβαλες, όταν ήμανε πιτσιρίκι.

ανταποδίδω με

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργονάκια!!!!

Τις τελευταίες μέρες είχα λίγη κατάθλιψη, γιατί τελειώσαν οι γιορτές. Τις σχεδίαζα τόσον καιρό, μου κακοφαίνεται που περάσανε. Έχω ήδη αρχίσει να μαζεύω διάφορα γιορτινά. Το δέντρο δεν το έχουμε ξεστολίσει, αλλά το αργότερο την Τετάρτη θα γίνει κι αυτό... Εγώ θα ήθελα να γίνει τώρα, αλλά ο αντρούλης μου δίνει εργασία στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και δεν ξέρω αν θα προλάβουμε...

Από σήμερα μπαίνω κανονικά σε ρυθμούς δίαιτας, με στόχο να μην κάνω καμία παρασπονδία μέχρι να φτάσω σε κανονικά επίπεδα!!!! Εννοείται ότι το +2 το έχω τσιμπήσει στις γιορτές!!!

εγώ ξεστόλισα χθες. συμμαζεύτηκε το σπίτι. άδειασεα.:tongue:

Θα συμφωνήσω με την Ξένια. Το πιο πιθανό είναι ότι ο άντρας σου σκέφτεται που θα το βάλεις αυτό και πόσοι θα σε κοιτάνε κλπ... Οι άντρες σε αυτά τα θέματα είναι χαζοί. Του δικού μου του έκανε εντύπωση που μία φορά που θα πήγαινε στην ξαδέλφη του αργά το βράδυ του πρότεινα να πάρει μαζί και την κολλητή μας να την πάει στη δουλειά της... "Με έστειλες με μία γυναίκα στο αυτοκίνητο..." Μιλάμε για τρελό κόλλημα.

Επίσης, ο δικός μου τις πετάει άκρως αθώα αυτές τις χοντράδες, χωρίς να καταλαβαίνει ότι ενοχλούμαι... πλέον έχω συνηθίσει... Αλλά όταν ήμουνα ξανά αδύνατη τις πέταγε και από ζηλια, μιας και εκείνος είναι τσουπωτούλης... για την ακρίβεια μου είχε πει: "αν αδυνατίσεις πολύ δεν θα ταιριάζουμε..." τα συμπεράσματα δικά σας... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλημέρα και στις υπόλοιπες γοργονίτσες!!!!!!!

αααα, είναι πολλοί δηλαδή οι ζηλιαρόγατοι.

κι εγώ που τον είχα τον δικό μου για αδιάφορο, ότι δεν ζήλευε καθόλου.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααααααααααααααααααααα

χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζουν σημερα...

μεγαλη γιορτη...η μιση ελλαδα γιορταζει...

χρονια πολλα στον γιαννο της βικυς...στον τζονυ της μαεστριας...στον αντρουλης της λουκιας...

καλε ειναι κανενας αλλο που ξεχναω ? συγχωρεστε με ...

σεβουλα στα γρηγορα διαβασα χωρις πολλες λεπτομεριες αλλα κοιτα μην ερθω εκει και σε κανω ντα...ακους εκει να δινεις σημασια στα λογια ενος ζηλιαρει χαζμπαντ...

αγορασε το κουκλα εσυ το φορεμα , φορεσε το σε μια εξοδο σας και καντον να γουρλωσει απο ζηλεια να δει τι αξιζεις...

ακου εκει δεν εισαι μπεμπεκα...ναι πες μπεμπεκα ειμαι...

και στο λεω εγω που χτες βγηκα για βολτα με τον αντρα μου και κοτσιδακια στα μαλια...πιο μπεμπα και απο την μαρια μου...

μακια σας αγαπω ολες


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααα

χρονια πολλα σε οσους και οσες γιορταζουν σημερα...

μεγαλη γιορτη...η μιση ελλαδα γιορταζει...

χρονια πολλα στον γιαννο της βικυς...στον τζονυ της μαεστριας...στον αντρουλης της λουκιας...

καλε ειναι κανενας αλλο που ξεχναω ? συγχωρεστε με ...

σεβουλα στα γρηγορα διαβασα χωρις πολλες λεπτομεριες αλλα κοιτα μην ερθω εκει και σε κανω ντα...ακους εκει να δινεις σημασια στα λογια ενος ζηλιαρει χαζμπαντ...

αγορασε το κουκλα εσυ το φορεμα , φορεσε το σε μια εξοδο σας και καντον να γουρλωσει απο ζηλεια να δει τι αξιζεις...

ακου εκει δεν εισαι μπεμπεκα...ναι πες μπεμπεκα ειμαι...

και στο λεω εγω που χτες βγηκα για βολτα με τον αντρα μου και κοτσιδακια στα μαλια...πιο μπεμπα και απο την μαρια μου...

μακια σας αγαπω ολες

αν ήσουν εδώ θα σε αγκάλιαζα σφιχτά και θα σου έσκαγα δυο σβουρηχτά φιλάκια στα μάγουλα.

πολύ μου αρέσεις, σου το ξαναείπα, αλλά θέλω να σου το λέω!:D

έτσι που με έχετε ανεβάσει, αν είχα μακρύ μαλλί θα έφευγα από το γραφείο με κοτσίδες.:tongue::lol::D:D:D:D

λουκία μου, Γιάννης ο αγαπούλης σου; σιγά σιγά μαθαίνω.

χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη!

να σας χαιρόσαστε!;):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γοργονίτσες και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!!!Περαστική είμαι γιατί κάνω μάθημα στον γιο μου που σήμερα είναι σπίτι...Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί η ζυγαριά μάλλον κατέβηκε πάλι αλλά θα σας ενημερώσω επίσημα την Τρίτη που θα ξαναπάω στη διαιτολόγο....Θα μου δώσει και την καινούργια δίαιτα!!!!Την τέλευταία φορά ήμουν 67,3...Για να δούμε τώρα....Πάντως εδώ και 2 μέρες είμαι πολύ πιστή στη δίαιτα....Θα δείξει....

Εντομεταξύ περιμένω πώς και πώς να έρθει ο άλλος μήνας να αρχίσω κρέμες και σούπες στην μικρή για να πάρω μία ανάσα και εγώ...Πολύ κουράστηκα με τον αποκλειστικό θηλασμό!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν ήσουν εδώ θα σε αγκάλιαζα σφιχτά και θα σου έσκαγα δυο σβουρηχτά φιλάκια στα μάγουλα.

πολύ μου αρέσεις, σου το ξαναείπα, αλλά θέλω να σου το λέω!:D

έτσι που με έχετε ανεβάσει, αν είχα μακρύ μαλλί θα έφευγα από το γραφείο με κοτσίδες.:tongue::lol::D:D:D:D

948521dz52i3dqyw.gif


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα !!!

Χρονια πολλα για χθες και για σημερα...να χαιρεστε οσους εχετε :D

να πω ιδιαιτερα χρονια πολλα σε αυτους που θυμαμαι...στον αντρα της Ταρας μας , στο Γιαννο της μαεστρος μας , τον άντρα της Λιτσας μας...αν δεν κανω λαθος και στον αντρα της Ζωης(?)

ΟΚ δεν εχω διαβασει ουτε γραμμη.....είμαι χάλια αδιορθωτα....άρρωστηηηη....ενα θα σας πω ...φτερνιζομαι σαν..μπιιιπππππ....αν δεν ''πεσουν'' 10 φτερνισματα σερί δεν σταματαω.....:(

Πως πατε με τη διατροφη σας???...ξεκινησατε? :rolleyes::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα !!!

Χρονια πολλα για χθες και για σημερα...να χαιρεστε οσους εχετε :D

να πω ιδιαιτερα χρονια πολλα σε αυτους που θυμαμαι...στον αντρα της Ταρας μας , στο Γιαννο της μαεστρος μας , τον άντρα της Λιτσας μας...αν δεν κανω λαθος και στον αντρα της Ζωης(?)

ΟΚ δεν εχω διαβασει ουτε γραμμη.....είμαι χάλια αδιορθωτα....άρρωστηηηη....ενα θα σας πω ...φτερνιζομαι σαν..μπιιιπππππ....αν δεν ''πεσουν'' 10 φτερνισματα σερί δεν σταματαω.....:(

Πως πατε με τη διατροφη σας???...ξεκινησατε? :rolleyes::tongue:

καλημερα τσιφακο μου χαχαχαχαχαα!!!!! να σε πω δεν ρωτας καλύτερα τη Δευτερα γιατι μεχρι τωρα εχω φαει 5 γλυκα !!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...