Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Α το ξέρω αυτο! Δεν ξέρω αν είναι ίδιο με το "μάκο" που μου είχε πει η πεθερά μου!(Η ίδια βέβαια δεν το έκανε...) Και καμιά φορά, που είμαι ξενυχτισμένη, τη ρωτάω με νόημα: "Πώς το 'πες αυτό που έδιναν παλιά στα μωρά για να κοιμούνται;:D

το μάκο μου το είχε πει κι εμένα ο πεθερός μου. άλλα ξυπνούσαν, άλλα όχι.

αφού λέει τα πότιζαν με μάκο, πήγαιναν στα χωράφια κι άφηναν τα μωρά μόνα τους τάβλα.:shock:

"μάνα κανά κατοστάρικο":rolleyes:

καλημέρα σε όλες τις ομορφούλες!

αρχηγέ μου σε θαύμασα και το απόλαυσα μαζί σου. μα τί κάργιες! ωραίος ο αντρούλης σου! απόλαυσα την επιτυχία σου. το διάβαζα αργά και γελούσαν και τα μουστάκια μου:tongue: εύγε!

βίκυ, τί ωραία γλυκά είναι αυτά! πότε θα μας καλέσεις;

η δικιά μου κοιμάται κατά τις 10 (στις γιαγιάδες κοιμάται στις 9.30 σταθερά:confused:), νιαουρίζει κατά τις 11.30-12.30 και τότε την παίρνω στο κρέβάτι μας. ή την κοιμίζω και φεύγω ή όπως χθες αποκοιμιέμαι κι εγώ μαζί της;):tongue:.ξυπνάει στις 7.30-8.30, αναλόγως αν έχουμε να την πάμε στην πεθερά (τότε την ξυπνάμε) ή αν είναι η σειρά της μανούλας μου κοιμάται ως τις 8.30.

το πρωί κοιμάται άλλο ένα 35λεπτο. το μεσημέρι γύρω στις 2 ώρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα κοριτσάκια

Σας ευχαριστώ όλες για χθες...και έκανα μια ζέστη αγκαλιτσα στον αντρουλη μου.....μια καινουργια μέρα ξεκινάει....δεν πρέπει να είμαι και αχαριστη εμείς δεν θα πεινασουμε...υπάρχουν άλλοι που έχουν πολυ μεγάλο πρόβλημα....

Το θετικό???θα κοιτάει το μικρουτσικο οταν γυρίσω στην δουλειά.....:D

:D:D:D:D

έτσι μ' αρέσεις! μπράβο λέτα μου! να έχεις πίστη και όλα θα γίνουν όπως πρέπει.:)

Link to comment
Share on other sites

η δικιά μου κοιμάται κατά τις 10 (στις γιαγιάδες κοιμάται στις 9.30 σταθερά:confused:), νιαουρίζει κατά τις 11.30-12.30 και τότε την παίρνω στο κρέβάτι μας. ή την κοιμίζω και φεύγω ή όπως χθες αποκοιμιέμαι κι εγώ μαζί της;):tongue:.ξυπνάει στις 7.30-8.30, αναλόγως αν έχουμε να την πάμε στην πεθερά (τότε την ξυπνάμε) ή αν είναι η σειρά της μανούλας μου κοιμάται ως τις 8.30.

το πρωί κοιμάται άλλο ένα 35λεπτο. το μεσημέρι γύρω στις 2 ώρες!

Αυτο δεν ειναι υπνος, αυτο ειναι χλιδη!!!

Λοιπον, λεγε γιατι θελω να φυγω για σουπερ μαρκετ. Τι λες για τη σοκολατοπιτα? Και πες μου ποσα περιπου κομματια βγαζει αυτη η συνταγη?


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου!;)

Χαιρομαι πολυ που βλεπετε θετικα μπροστα σας! Ολα θα πανε καλα, θα δεις!:D

Λοιπον, για βοηθηστε...

Για αυριο σκεφτομουν να φτιαξω το σουφλε σοκολατας σε συνδυασμο με το παγωτο της Αργυρως.

http://www.argiro.gr/recipes/%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BF%CF%82

http://www.argiro.gr/recipes/%CE%B5%CF%8D%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%89%CF%84%CF%8C

Αλλα το θεμα ειναι οτι επειδη η σοκολατα ειναι ρευστη, πρεπει να το διατηρεις συνεχως ζεστο, και δε θα΄θελα να εχω τετοια δεσμευση. Τι λετε για τη σοκολατοπιτα του Παρλιαρου σε συνδυασμο με το παγωτο της Αργυρως? Σεβουλαααααααααααααα?

http://www.megatv.com/glykesalximies/page.asp?catid=15523&subid=2&pubid=2766727

εγώ θα σου πρότεινα φοντάν σοκολάτας με κρεμ ανγκλέζ Παρλιάρου. εντυπωσιακό και πρωτότυπο, σε σχέση με σοκολατόπιτες με παγωτό.

από την άλλη, ακόμα σοκολατόπιτα παρλιάρου δεν έχω κάνει.

λέω να το αναβάλλω για κάτι μήνες, για ευνόητους λόγους. 65.200 αμετακίνητη η ζυγαριά.

εντάξει ξαναχτύπησα 2 κουραμπιέδες;) χθες. μου φώναζαν "φάε με", κι εγώ υπάκουσα. τί να κάνω μικρό παιδάκι είμαι, φοβήθηκα.;);):tongue:

Link to comment
Share on other sites

το φοντάν σοκολάτας θα το κάνεις σε μικρό πυρεξάκι στενόμακρο.

δεν ξέρω πόσα κομμάτια, το φάγαμε σαν κανίβαλλοι εγώ, ο άντρας μου, η αδερφή μου, ο γαμπρός μου, ο μπαμπάς μου από το πυρεξάκι.

πάντως το κόβεις σε μικρά κομμάτια, γιατί είναι ξελιγωτικό. γεμίζει ο εγκέφαλος σοκολάτα, ακόμα και στα νύχια σου νιώθεις ότι φτάνει αυτή η γεύση.

η δε κρεμ ανγκλεζ δένει θεϊκά με το φοντάν. όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ θα σου πρότεινα φοντάν σοκολάτας με κρεμ ανγκλέζ Παρλιάρου. εντυπωσιακό και πρωτότυπο, σε σχέση με σοκολατόπιτες με παγωτό.

Και που ειναι αυτο και δε μπορω να το βρω?


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες!!!!!!

Καλημέρα κοριτσάκια

Σας ευχαριστώ όλες για χθες...και έκανα μια ζέστη αγκαλιτσα στον αντρουλη μου.....μια καινουργια μέρα ξεκινάει....δεν πρέπει να είμαι και αχαριστη εμείς δεν θα πεινασουμε...υπάρχουν άλλοι που έχουν πολυ μεγάλο πρόβλημα....

Το θετικό???θα κοιτάει το μικρουτσικο οταν γυρίσω στην δουλειά.....:D

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να βρει μια καλύτερη δουλειά!!!!

Αισθάνομαι σαν να ακροβατούμε όλοι σε τεντωμένο σχοινί στον ιδιωτικό τομέα!!!...και εγώ τώρα ναι μεν έχω άδεια, αλλά δεν ξέρω τί με περιμένει μόλις επιστρέψω τη δευτέρα!:rolleyes:

Οχι. Το πιο κοντινο που βρηκα, ειναι κρεμ ανγκλεζ με βανιλια.

Τάρα έχει στο site του mega το φονταν σοκολάτας-ξεχωριστά από την κρέμα!!


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρηκα και τα φονταν απο εδω

http://greek-video.net/tv-shows/2008/9600/

Ωραιο φαινεται. Δηλαδη τα φτιαχνεις στο πυρεξ, τα κοβεις σε κομματια και ριχνεις την κρεμα?

η κρέμα μπαίνει στο πιάτο που σερβίρεις το κομμάτι.

εγώ να σου πω την αμαρτία μου την έβαλα από πάνω και εξαφανίστηκε από το πυρέξ. δεν πρόλαβα να κόψω κομμάτια:oops:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτει τωρα και δε μπορω να αποφασισω, προφανως θα παρω υλικα για ολα και θα δω τι εμπνευση θα εχω αυριο! Τι ειναι το κλωναρακι βανιλιας?

είναι η φυσική βανίλια, έχει πιο πλούσιο άρωμα, πιο ακριβή φυσικά. την έχει το καρφουρ σε σακκουλάκι.

την κόβεις κάθετα κατά μήκος και μετά με μαχαιράκι μαζεύεις το εσωτερικό. αυτό το βάζεις μέσα στην κρέμα και γενικά στα γλυκά. έχει μεγάλη διαφορά από τη χημική.

τη βανίλια που χρησιμοποιούσαμε με το κουτάκι το άσπρο με το κόκκινο καπάκι τη λένε βανιλίνη και είναι χημική. αν δεν βρεις φυσική, βάλε 2 τεχνητές.

Link to comment
Share on other sites

είναι η φυσική βανίλια, έχει πιο πλούσιο άρωμα, πιο ακριβή φυσικά. την έχει το καρφουρ σε σακκουλάκι.

την κόβεις κάθετα κατά μήκος και μετά με μαχαιράκι μαζεύεις το εσωτερικό. αυτό το βάζεις μέσα στην κρέμα και γενικά στα γλυκά. έχει μεγάλη διαφορά από τη χημική.

τη βανίλια που χρησιμοποιούσαμε με το κουτάκι το άσπρο με το κόκκινο καπάκι τη λένε βανιλίνη και είναι χημική. αν δεν βρεις φυσική, βάλε 2 τεχνητές.

Ευχαριστω γλυκια μου για τις πληροφοριες! Ουτε καν γνωριζα για τη φυσικη βανιλια. Απο Σκλαβενιτη ψωνιζω συνηθως.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό???θα κοιτάει το μικρουτσικο οταν γυρίσω στην δουλειά.....:D

Είδες; Τζάμπα μπέιμπι σίτερ!!

Να του δώσεις τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς κοριτσάκι. ;)

Ευχαριστω γλυκια μου για τις πληροφοριες! Ουτε καν γνωριζα για τη φυσικη βανιλια.

Καλέ αυτό μέχρι κι εγώ η ακαμάτρα το 'ξερα!! (το 'χω δει σε εκπομπή του Παρλιάρου :tongue:)

k.gifa.gifl.gifh.gifm.gife.gifr.gifa.gif


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...