Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημερα τι κανετε?

Απουσιες πολλες βλεπω τελευταια άλλα λογω γιορτων κ δουλειων δικαιολογουματσε. Εμεις φευγουμε αυριο κ γυρναμε 2 του μηνα.

Καλες γιορτες να εχουμε , καλη χρονια κ πανω απο ολα υγεια σε ολους!

Ντινακι να σας ζησει η ανηψουλα να την χαιρεστε!

Φιλια πολλα

χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη, καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά.να περάσετε τέλεια.μάκι μούκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

κάνεις και ισλί;;;;;;:eek::-o:-o:D:D εύγε!

πόντια είσαι χρυσό μου;:)

Ένας παππούς από Σμύρνη και ένας από Κωνσταντινούπολη. Γενικώς μου αρέσουν οι μικρασιάτικες συνταγές. Αυτήν πρώτη φορά τη δοκίμασα, αλλά βγήκε πολυ καλή!!!

Τζένυ,

καλά να περάσετε και καλές γιορτές!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένας παππούς από Σμύρνη και ένας από Κωνσταντινούπολη. Γενικώς μου αρέσουν οι μικρασιάτικες συνταγές. Αυτήν πρώτη φορά τη δοκίμασα, αλλά βγήκε πολυ καλή!!!

μικρασιάτισσα λοιπόν από παππούδες!

εγώ από καππαδοκία μεριά.:)

γράψε συνταγή σε παρακαλώ και πες από πού την πήρες, αφού βγήκε καλή.

Link to comment
Share on other sites

KalaXristougenna.jpg&t=1

αγάπες μου γλυκιές σας εύχομαι να περάσετε τα ποιο όμορφα και ζέστα χριστουγεννα σας χαιρετάω και θα σας δω με την καινούρια χρονια !! γνωρίζεται οτι δεν εχω ιντερνέτ στο σπιτι μου και μονο απο την δουλεία σας μιλάω ...σας λατρεύω καλός να μας έρθει το 2011 να υπάρχει υγεία και αγάπη θα μου λείψετε παρα μα παρα πολυ ... ευχαριστώ για ολες τις ευχές που δώσατε για το καινούριο μελος της οικογενείας μας τις εχω μεταφέρει ολες στην μαμά και την κόρη αλλα και τον μπαμπάκα τους ...

ILoveYou176.gif&t=1

Link to comment
Share on other sites

KalaXristougenna.jpg&t=1

αγάπες μου γλυκιές σας εύχομαι να περάσετε τα ποιο όμορφα και ζέστα χριστουγεννα σας χαιρετάω και θα σας δω με την καινούρια χρονια !! γνωρίζεται οτι δεν εχω ιντερνέτ στο σπιτι μου και μονο απο την δουλεία σας μιλάω ...σας λατρεύω καλός να μας έρθει το 2011 να υπάρχει υγεία και αγάπη θα μου λείψετε παρα μα παρα πολυ ... ευχαριστώ για ολες τις ευχές που δώσατε για το καινούριο μελος της οικογενείας μας τις εχω μεταφέρει ολες στην μαμά και την κόρη αλλα και τον μπαμπάκα τους ...

ILoveYou176.gif&t=1

i love you too!κάργα όμως!:D:D

να μου το γλυκοφιλήσεις το κοριτσάκι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Τι νέα;; Εμείς χθες τζίφος! Ούτε στολή φόρεσε ο μικρός ούτε ποίημα είπε, εγώ το είπα:-P αλλά ήθελε να κρατήσει το μικρόφωνο! Ωραία πάντως περάσαμε, είχε πολύ γέλιο... είναι τρέλα τα μικρά! Και για άλλη μια φορά διεπίστωσα πόσο καλή είναι η δασκάλα τους: επικοινωνιακή, αστεία, ευγενική και πάντα χαμογελαστή και ευδιάθετη...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Λέτα που είσαι μείον!!! Εγώ στη θέση σου τα 700γρ. θα τα στρογγυλοποιούσα και θα τα έκανα κιλό... Έτσι να λές!!

Ντινάκι να σας σας ζήσει η ανιψούλα!΄Άντε έτσι να ακούμε ευχάριστα πράγματα, μέρες που'ναι...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

2604134bunbd5a9c9.gif

καλα μου γοργονακια καλημερα και χρονια πολλα...

εχω χαθει αλλα ειχα διαφορα τρεχαματα με τα παιδια και με διαφορα αλλα...

να σας ευχυθω μεσα απο την καρδια μου Καλα Χριστουγεννα και να εχει η καθε μια απο εσας αυτο ακριβως που θελει περισσοτερο απο ολα...

να ευχυθω το συμαντικοτερο για μενα που ειναι η υγεια σε σας και στις οικογενειες σας...

να περασετε πολυ πολυ ομορφα οτι και να κανετε...

απο δευτερα θα ειμαι πιο χαλαρη να τα πουμε ... αν εχει μινει βεβαια καμια εδω και δεν την εχετε κοπανισει ολες...

σας φιλω γλυκα γλυκα και χριστουγεννιατικα...


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Σεβούλα μου, είχα πάρει από τον Σύλλογο Κωνσταντινοπολιτών στην Καλλιθέα ένα βιβλίο με τίτλο "Χριστούγεννα στις αλησμόνητες πατρίδες" από εκεί είναι...

Εγώ έκανα τη μισή δόση από όσα λέει και πάλι βγήκανε πάρα πολλά... Μόνο το σιρόπι δεν έφτασε (η μισή δόση) και έκανα κι άλλη δόση...

Ισλί

Υλικά

800 γρ. μαργαρίνη

1/2 κιλό βούτυρο γάλακτος

650 γρ. γάλα χλιαρό

1 κουταλάκι αμμωνία (γεμάτο)

2 κρόκους αυγών

2 κιλά αλεύρι

1 φακελάκι μπέικιν πάουντερ

1 ποτήρι ζάχαρη

Για τη γέμιση

1/2 κιλό καρυδόψυχα χοντροκομμένη

1 φλιτζανάκι ζάχαρη

1 κουταλάκι κανέλα

1 κουταλάκι γαρύφαλλο σκόνη

Για το σιρόπι

1 κιλό ζάχαρη

2,5 ποτήρια νερό

λίγο χυμό λεμονιού

Εκτέλεση

Χτυπάμε στο μίξερ το βούτυρο για 20 λεπτά περίπου μέχρι να φουσκώσει. Ρίχνουμε τη ζάχαρη, τους κρόκους των αυγών, και, συνεχίζοντας το χτύπημα, προσθέτουμε την αμμωνία διαλυμένη στο γάλα, το μπέικιν πάουντερ και, τέλος, σταδιακά το αλεύρι, μέχρι να σχηματιστεί μια μαλακή ζύμη.

Για τη γέμιση: Σε μικρό σκεύος, αναμειγνύουμε την καρυδόψυχα με τη ζάχαρη, την κανέλα και το γαρίφαλο.

Παίρνουμε μικρά κομμάτια ζύμης και τα πλάθουμε στρογγυλά μπαλάκια σε μέγεθος καρυδιού, τα πατάμε στη μέση και ρίχνουμε 1 κουταλάκι από τη γέμιση. Τα κλείνουμε προσεχτικά με τη ζύμη και τα βάζουμε σε ταψί. Τα πιέζουμε ελαφρά από πάνω με ένα πιρούνι ή άλλο εργαλείο, δίνοντάς τους ακαθόριστο σχήμα. Τα ψύνουμε στους 180 βαθμούς για 30 λεπτά περίπου.

Για το σιρόπι: Σε κατσαρόλα, διαλύουμε τη ζάχαρη με το νερό και τα βράζουμε για 3 λεπτά μαζί με το χυμό λεμονιού. Χαμηλώνουμε τη φωτιά και βουταμε τα ισλί για 3-4 λεπτά. Τα βγάζουμε με τρυπητή κουτάλα και τα μεταφέρουμε σε πιατέλα.


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι νέα;; Εμείς χθες τζίφος! Ούτε στολή φόρεσε ο μικρός ούτε ποίημα είπε, εγώ το είπα:-P αλλά ήθελε να κρατήσει το μικρόφωνο! Ωραία πάντως περάσαμε, είχε πολύ γέλιο... είναι τρέλα τα μικρά! Και για άλλη μια φορά διεπίστωσα πόσο καλή είναι η δασκάλα τους: επικοινωνιακή, αστεία, ευγενική και πάντα χαμογελαστή και ευδιάθετη...

άντε ρε!:lol::lol::lol::lol::lol:

μήπως το παιδί ήθελε απλά να τραγουδήσει;:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2604134bunbd5a9c9.gif

καλα μου γοργονακια καλημερα και χρονια πολλα...

εχω χαθει αλλα ειχα διαφορα τρεχαματα με τα παιδια και με διαφορα αλλα...

να σας ευχυθω μεσα απο την καρδια μου Καλα Χριστουγεννα και να εχει η καθε μια απο εσας αυτο ακριβως που θελει περισσοτερο απο ολα...

να ευχυθω το συμαντικοτερο για μενα που ειναι η υγεια σε σας και στις οικογενειες σας...

να περασετε πολυ πολυ ομορφα οτι και να κανετε...

απο δευτερα θα ειμαι πιο χαλαρη να τα πουμε ... αν εχει μινει βεβαια καμια εδω και δεν την εχετε κοπανισει ολες...

σας φιλω γλυκα γλυκα και χριστουγεννιατικα...

γοργονάκι μου γλυκό να είστε γεροί στην οικογένειά σου, γεμάτοι αγάπη και χαμόγελα!

εγώ δουλεύω την Δευτέρα, αλλά θα μπάινω και από το σπίτι.

χρόνια πολλά, σβουρηχτά φιλιά! Καλά Χριστούγεννα!:D:D

Link to comment
Share on other sites

άντε ρε!:lol::lol::lol::lol::lol:

μήπως το παιδί ήθελε απλά να τραγουδήσει;:)

σύμφωνο με την σεβη χιχιχιιχι!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

σέβη μου τα καλύτερα να έρθουν σε εσένα και την οικογένεια σου !!

Link to comment
Share on other sites

άντε ρε!:lol::lol::lol::lol::lol:

μήπως το παιδί ήθελε απλά να τραγουδήσει;:)

σύμφωνο με την σεβη χιχιχιιχι!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

σέβη μου τα καλύτερα να έρθουν σε εσένα και την οικογένεια σου !!

χαγκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

και σε σένα Ντινάκι μου και στην οικογένειά σου!

Link to comment
Share on other sites

genny ελιζακι και ντινακι καλα να περασετε..........τα καλυτερα σας ευχομαι....

μαλλον μονη μου θα ειμαι στον ιντερνετ αυτες τις μερες...

δεν πειραζει θα ενημερωνω

βρε συμπεθερα αυτα τα ισλι τι ειναι???υπαρχει καμια φωτο να τα δω???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...