Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

το edit Μου μεσα....τα ξαναγραφω

Μελομακαρονα

108 θερμιδες-

5,13 λιπη

Κουραμπιεδες

156 θερμιδες

9,96 λιπη

Διπλες

84,3 θερμιδες

4,44 λιπη

...και εγώ περίμενα οι δίπλες να χουν περισσότερες θερμίδες από τα (αγαπημένα μου) μελομακάρονα!:shock:


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

...και εγώ περίμενα οι δίπλες να χουν περισσότερες θερμίδες από τα (αγαπημένα μου) μελομακάρονα!:shock:

οι θερμιδες ειναι ενδεικτικες ετσι???

εξαρταται τη συνταγη....και σιγουρα αν ειναι ζαχαροπλαστειου να προσθεσετε κ αλλες θερμιδες λογω γλυκοζης κτλ κτλ....

σιγουρα τα υλικα που χρησιμοποιουμε εμεις οι ιδιες ειναι καλυτερα ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω καλά μιλάμε έχω γίνει πράσινη από τη ζήλια μου( και είμαι και γαυρίνα) δηλαδή εγώ πότε θα γίνω μάναααααα????? (α ναι,αυτό το έκανα) πότε θα σας γνωρίσω ήθελα να πώ.... δεν κάνετε και καμμιά κάθοδο προς τα εδώ λέω εγώ??? το καλοκαιράκι αν θέλετε που έχει και τρομερες θάλασσες να κολυμπησουμε! Ουφουυυ είμαι να σκάσω, πριν τρία χρονια ήμουν σε μια παρέα , σ ένα μπλογκ μπασκετικό, εκεί να δείτε φιλίες που δημιουργήθηκαν, αλλά όσες φορές κι αν βρεθηκαν τα παιδιά εγώ δεν μπόρεσα :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

οι θερμιδες ειναι ενδεικτικες ετσι???

εξαρταται τη συνταγη....και σιγουρα αν ειναι ζαχαροπλαστειου να προσθεσετε κ αλλες θερμιδες λογω γλυκοζης κτλ κτλ....

σιγουρα τα υλικα που χρησιμοποιουμε εμεις οι ιδιες ειναι καλυτερα ;)

να φαω το κιλο τοτε βρε αμα ειναι απο δικα μου αγνά υλικά χαχχαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να φαω το κιλο τοτε βρε αμα ειναι απο δικα μου αγνά υλικά χαχχαχαχα!!

χαχαχχααχχαχα...φαε μαναρι μου εσυ...δεν εχεις αναγκη :cool:

ψιιιιττττ...πλακα κανω ετσι μη φας ολα τα γλυκα σου??? ΟΚ δεν εχεις αναγκη...αλλα μην αποκτησεις κιολας!!!!....με μετρο!!!! :cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχααχχαχα...φαε μαναρι μου εσυ...δεν εχεις αναγκη :cool:

ψιιιιττττ...πλακα κανω ετσι μη φας ολα τα γλυκα σου??? ΟΚ δεν εχεις αναγκη...αλλα μην αποκτησεις κιολας!!!!....με μετρο!!!! :cool:

χαχαχα!! οχι δεν θα φαω δεν θελω να ξανα γινω οπως ημουν !!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

οι θερμιδες ειναι ενδεικτικες ετσι???

εξαρταται τη συνταγη....και σιγουρα αν ειναι ζαχαροπλαστειου να προσθεσετε κ αλλες θερμιδες λογω γλυκοζης κτλ κτλ....

σιγουρα τα υλικα που χρησιμοποιουμε εμεις οι ιδιες ειναι καλυτερα ;)

εγώ φέτος, για πρώτη φορά, θα φτιάξω μελομακάρονα!!!!:o:o:o:D

τη συνταγή του Παρλιάρου!!!!...(δεν βάζει πολλη ΄ζάχαρη;);))


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασχετο....αλλα καποια στιγμη μιλησαμε για την δυσκοιλιοτητα και τις τοξινες....τι προκαλουν στον οργανισμο μας!....τσιπουρα οπως σου εταξα....ριξε μια ματια αν και θα στα εχει πει αναλυτικα η διαιτολογα σου ;)

Το κύριο λοιπόν αποτέλεσμα της δυσκοιλιότητας, όπου οφείλεται η εμφάνιση ασθενειών, είναι η δηλητηρίαση του οργανισμού από τις τοξίνες που περιέχονται στα υπολείμματα τροφών που πρέπει να αποβληθούν. Έτσι όταν οι τοξίνες συγκεντρώνονται στο νευρικό σύστημα αισθανόμαστε κόπωση και κατάθλιψη. Στην καρδιά αισθανόμαστε αδύναμοι, πρησμένοι στο στομάχι και γεμάτοι στους πνεύμονες. Αν οι τοξίνες πάνε να φύγουν από το δέρμα έχουμε κοκκινίλες ενώ στους αδένες αισθανόμαστε κόπωση υπνηλία και άλλα. Εκτός των παραπανω σημειωστε ότι εφόσον η άμυνα του οργανισμού στην ασθένεια είναι το ανοσοποιητικό μας σύστημα, όταν αυτό είναι αδύναμο λόγω της έλλειψης θρεπτικών συστατικών, τότε γίνεται και ευάλωτο. Είναι άλλωστε γνωστό ότι στις διάφορες παθήσεις διαπιστώνεται η έλλειψη κάποιων βιταμινών και μετάλλων. Επιγραμματικά οι συνέπειες της δυσκοιλιότητας είναι׃

Ελλιπής απορόφηφη θρεπτικών συστατικώ:

Συνολική υγεία και λειτουργία του οργανισμού, αύξηση βάρους

Δυσλειτουργία του ανοσοποιητικού:

Χρόνιες λοιμώξεις, αυτοάνοσα νοσήματα όπως καρκίνος του παχέος εντέρου

Προοδευτική καταστροφή του εντερικού βλενογγόνου:

Εντερικές παθήσεις όπως νόσος του Crohn ή σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, κολικός, εκκολπομάτωση, κολίτιδα

Λοίμωξη διαφόρων συστημάτων:

Καρδιακά προβλήματα, αρθρίτιδα, μυική δυσκαμψία, πόνος στις αρθρώσεις, ξηροδερμία, ακμή,

Διάφορα συμπτώματα είναι:

Τροφικές αλλεργίες ή δυσανεξίες, αιμορροΐδες, ψωρίαση, δυσοσμία στόματος-κοπράνων-αερίων, πονοκέφαλος, ατονία, πόνος χαμηλά στην πλάτη- στο συκώτι-χοληδόχο κύστη, υπνηλία, λοιμώξεις στα γυναικεία γεννητικά όργανα, ιώσεις, κατάθλιψη, κυτταρίτιδα πρόβλημα συγκέντρωσης, μυκητίαση στα νύχια, σκωληκοειδίτιδα, προβλήματα προστάτη, έλκος, κιρσός, πολύποδας, υπέρταση, πνευμονία, άσθμα κλπ

Τι πρεπει να κανουμε:

- Καλή διατροφή χωρίς τηγανητά ή πρόχειρα φαγητά

- Πρόσληψη πολλών φυτικών ινών όπως δημητριακά, φρούτα, λαχανικά

- Πρόσληψη υγρών και κυρίως νερού (1 ½ λίτρο/ημέρα)

- Κανονισμένο ωράριο διατροφής

- Επαρκής πρόσληψη όλων των διατροφικών ομάδων

- Αποφύγετε το πολύ κρέας

- Αποφεύγετε καφέ, τσάι, αλκοόλ, αναψυκτικά

- Μέλι ωμό

- Φρούτα με τη φλούδα όπως δαμάσκηνα, μήλα, αχλάδια, μπανάνες, βερίκοκα, αβοκάντο, παπάγια ή και αποξηραμένα

- Χυμοί το πρωί από πορτοκάλι, καρότο, μήλο, σταφύλι, αχλάδι

- Ωμά λαχανικά όπως μαρούλι, λάχανο, παντζάρια, καρότα, ντομάτα, αγγούρι, σπανάκι

- Χυμοί από λαχανικά όπως ντομάτα+ αγγούρι με τη φλούδα το πρωί

- Ψάρια

- Φασόλια

- Ωμό λάδι

- Ξινόγαλο, γιαούρτι, γάλα Μαγνησίας

- Άψητους ξηρούς καρπούς, σταφίδες

- Χαμομήλι

- Σκόρδο

- Psyllium

- Συμπληρώματα Mg-K που διεγείρει τα νευρικά κύτταρα για την μυική σύσπαση.

- Προβιοτικά συμπληρώματα που διατηρούν την εντερική χλωρίδα, προστατεύουν από τις διαταραχές, μειώνουν τις τοξικές ουσίες και ενισχύουν την άμυνα του οργανισμού.

Μηπως αναγνωρίζετε ορισμενα tips που λεμε εδω και πολυ καιρο??????


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο....αλλα καποια στιγμη μιλησαμε για την δυσκοιλιοτητα και τις τοξινες....τι προκαλουν στον οργανισμο μας!....τσιπουρα οπως σου εταξα....ριξε μια ματια αν και θα στα εχει πει αναλυτικα η διαιτολογα σου ;)

Το κύριο λοιπόν αποτέλεσμα της δυσκοιλιότητας, όπου οφείλεται η εμφάνιση ασθενειών, είναι η δηλητηρίαση του οργανισμού από τις τοξίνες που περιέχονται στα υπολείμματα τροφών που πρέπει να αποβληθούν. Έτσι όταν οι τοξίνες συγκεντρώνονται στο νευρικό σύστημα αισθανόμαστε κόπωση και κατάθλιψη. Στην καρδιά αισθανόμαστε αδύναμοι, πρησμένοι στο στομάχι και γεμάτοι στους πνεύμονες. Αν οι τοξίνες πάνε να φύγουν από το δέρμα έχουμε κοκκινίλες ενώ στους αδένες αισθανόμαστε κόπωση υπνηλία και άλλα. Εκτός των παραπανω σημειωστε ότι εφόσον η άμυνα του οργανισμού στην ασθένεια είναι το ανοσοποιητικό μας σύστημα, όταν αυτό είναι αδύναμο λόγω της έλλειψης θρεπτικών συστατικών, τότε γίνεται και ευάλωτο. Είναι άλλωστε γνωστό ότι στις διάφορες παθήσεις διαπιστώνεται η έλλειψη κάποιων βιταμινών και μετάλλων. Επιγραμματικά οι συνέπειες της δυσκοιλιότητας είναι׃

Ελλιπής απορόφηφη θρεπτικών συστατικώ:

Συνολική υγεία και λειτουργία του οργανισμού, αύξηση βάρους

Δυσλειτουργία του ανοσοποιητικού:

Χρόνιες λοιμώξεις, αυτοάνοσα νοσήματα όπως καρκίνος του παχέος εντέρου

Προοδευτική καταστροφή του εντερικού βλενογγόνου:

Εντερικές παθήσεις όπως νόσος του Crohn ή σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου, κολικός, εκκολπομάτωση, κολίτιδα

Λοίμωξη διαφόρων συστημάτων:

Καρδιακά προβλήματα, αρθρίτιδα, μυική δυσκαμψία, πόνος στις αρθρώσεις, ξηροδερμία, ακμή,

Διάφορα συμπτώματα είναι:

Τροφικές αλλεργίες ή δυσανεξίες, αιμορροΐδες, ψωρίαση, δυσοσμία στόματος-κοπράνων-αερίων, πονοκέφαλος, ατονία, πόνος χαμηλά στην πλάτη- στο συκώτι-χοληδόχο κύστη, υπνηλία, λοιμώξεις στα γυναικεία γεννητικά όργανα, ιώσεις, κατάθλιψη, κυτταρίτιδα πρόβλημα συγκέντρωσης, μυκητίαση στα νύχια, σκωληκοειδίτιδα, προβλήματα προστάτη, έλκος, κιρσός, πολύποδας, υπέρταση, πνευμονία, άσθμα κλπ

Τι πρεπει να κανουμε:

- Καλή διατροφή χωρίς τηγανητά ή πρόχειρα φαγητά

- Πρόσληψη πολλών φυτικών ινών όπως δημητριακά, φρούτα, λαχανικά

- Πρόσληψη υγρών και κυρίως νερού (1 ½ λίτρο/ημέρα)

- Κανονισμένο ωράριο διατροφής

- Επαρκής πρόσληψη όλων των διατροφικών ομάδων

- Αποφύγετε το πολύ κρέας

- Αποφεύγετε καφέ, τσάι, αλκοόλ, αναψυκτικά

- Μέλι ωμό

- Φρούτα με τη φλούδα όπως δαμάσκηνα, μήλα, αχλάδια, μπανάνες, βερίκοκα, αβοκάντο, παπάγια ή και αποξηραμένα

- Χυμοί το πρωί από πορτοκάλι, καρότο, μήλο, σταφύλι, αχλάδι

- Ωμά λαχανικά όπως μαρούλι, λάχανο, παντζάρια, καρότα, ντομάτα, αγγούρι, σπανάκι

- Χυμοί από λαχανικά όπως ντομάτα+ αγγούρι με τη φλούδα το πρωί

- Ψάρια

- Φασόλια

- Ωμό λάδι

- Ξινόγαλο, γιαούρτι, γάλα Μαγνησίας

- Άψητους ξηρούς καρπούς, σταφίδες

- Χαμομήλι

- Σκόρδο

- Psyllium

- Συμπληρώματα Mg-K που διεγείρει τα νευρικά κύτταρα για την μυική σύσπαση.

- Προβιοτικά συμπληρώματα που διατηρούν την εντερική χλωρίδα, προστατεύουν από τις διαταραχές, μειώνουν τις τοξικές ουσίες και ενισχύουν την άμυνα του οργανισμού.

Μηπως αναγνωρίζετε ορισμενα tips που λεμε εδω και πολυ καιρο??????

μπα !! τιποτα καλε ! τα εχει πει κανεις εδω μεσα εεε! χιχιχιχι!! αρε μαριο εισαι θεα με τα ολα της !!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ΖΩΗ με τόση φασαρία δεν κατάλαβα ότι ήταν κι άλλη να μου μιλήσει. :(

και εγω ηθελα και δε προλαβα....και δεν εχω καθολου τηλεφωνα σου!!!!:(:(

αν θελεις στειλτα ...με π.μ!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...