Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Λοιπόν επειδή με έχουν ρωτήσει κάποιες κοπέλες κι επειδή το βρίσκω και διασκεδαστικό, για πείτε μου σας παρακαλώ πιο μπορεί να είναι το όνομα μου το κανονικό?? Με φωνάζουν Στίνα από το...???? περιμένω!

γιοργομαμη μη μαρτυρίσεις !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλησπερα τι κανετε?

Εβγαλε κρυο σιγα σιγα ε?

Πως παμε με την διατροφη εγω πιστεω μια χαρα ... Το μενου σημερα εχει φακες με 1κσ λαδι 1 φ ψωμι + λιγο ανθοτυρο.

Εχω πολυ δουλεια τον τελευταιο καιρο κ δεν πολυπρολαβαινω να γραφω .....

καλως το κοριτσι με το ωραιοτατο χειμωνιατικο φαγητο!!!! :D

υπομονη....εφτασε σ/κ !!!! ;)

Λοιπόν επειδή με έχουν ρωτήσει κάποιες κοπέλες κι επειδή το βρίσκω και διασκεδαστικό, για πείτε μου σας παρακαλώ πιο μπορεί να είναι το όνομα μου το κανονικό?? Με φωνάζουν Στίνα από το...???? περιμένω!

απο το Χριστινα????


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή με έχουν ρωτήσει κάποιες κοπέλες κι επειδή το βρίσκω και διασκεδαστικό, για πείτε μου σας παρακαλώ πιο μπορεί να είναι το όνομα μου το κανονικό?? Με φωνάζουν Στίνα από το...???? περιμένω!

Αυγουστινα...χιχιχιχιιχιχιχιχχι...

μακια


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν επειδή με έχουν ρωτήσει κάποιες κοπέλες κι επειδή το βρίσκω και διασκεδαστικό, για πείτε μου σας παρακαλώ πιο μπορεί να είναι το όνομα μου το κανονικό?? Με φωνάζουν Στίνα από το...???? περιμένω!

S exy Tin@ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nτίνα, θέλω βαθμό!!!!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

γοργονες...παω να ξαπλωσω λιγο...μπας και ισιωσω και ειμαι καλυτερα αυριο ;)

αν δεν ξαναμπωωωω.......ραντεβου αυριο απο κοντα!!!!!! :D:D:D

στις υπολοιπες...καλο σ/κ

και προσοχη ....στα τσιμπολογηματα ανευ λογου και αιτιας!!!!....ερχονται Χριστουγεννα....καντε προγραμμα στο φαγητο σας...μη βρεθειτε μετα τις γιορτες με ανεπιθυμητα κιλακια!!!!

βαλτε τα σκουφια σας, τα κασκολ σας.....κλτ κτλ...και βγειτε βολταααααα!!!

Βικυ και Γιωργιααααα καλο ταξιδι κοριτσια!!!! :D:D


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάβασα το άρθρο αυτό και θυμήθηκα τη θεωρία της μαέστρος!!!!!!

χαχαχααχαχα...............

ΑΡΘΡΟ (SKAI.GR) Χορτάστε με το... νου

Αν θέλετε να χάσετε κιλά, απλά... φανταστείτε ότι τρώτε! Σύμφωνα με μία νέα πρωτότυπη αμερικανική επιστημονική έρευνα, που θα μπορούσε να ονομαστεί και ως «δίαιτα της φαντασίας», αρκεί να φαντάζεστε συνεχώς ότι τρώτε λαχταριστά φαγητά με πολλές θερμίδες, για παράδειγμα μια σοκολάτα ή ένα παγωτό, για να μειώσετε την όρεξή σας και έτσι σταδιακά να χάσετε κιλά.

Η έρευνα, που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό «Science», πραγματοποιήθηκε σε 300 εθελοντές από τους οποίους ζητήθηκε να φανταστούν ότι τρώνε ζαχαρωτά ή κομμάτια τυριού. Στη συνέχεια οι επιστήμονες συνέκριναν πόσο φαγητό στην πραγματικότητα έφαγαν οι εθελοντές, αφού προηγουμένως είχαν κάνει αυτή τη νοητική άσκηση. Αποδείχτηκε ότι όσοι είχαν φανταστεί ότι τρώνε, έφαγαν μετά μέχρι και 50% λιγότερο φαγητό από ό,τι όσοι δεν είχαν πριν φανταστεί ότι τρώνε.

Όσο πιο πολύ φαντάζονταν ότι τρώνε, τόσο πιο αποτελεσματική ήταν η μέθοδος. Όσοι έκαναν την άσκηση φαντασίας σε τακτική βάση, είχαν λιγότερη όρεξη και έτρωγαν λιγότερο σε σχέση με όσους έκαναν την ίδια άσκηση λίγες φορές.

Η επιτυχία της νοητικής δίαιτας βασίζεται σε ένα κυρίως τρικ: στο να φαντάζεται κανείς όσο γίνεται πιο ζωντανά ότι τρώει από την αρχή έως το τέλος το αγαπημένο του φαγητό ή γλυκό και να μην αρκείται απλώς σε μια γρήγορη σκέψη που εύκολα σβήνει από το νου.

Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι ανάλογα αποτελέσματα, με τη βοήθεια της φαντασίας, μπορεί να υπάρξουν, εκτός από το φαγητό, και σε άλλα πράγματα, όπως στα τσιγάρα και τα ναρκωτικά.


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

γοργονες...παω να ξαπλωσω λιγο...μπας και ισιωσω και ειμαι καλυτερα αυριο ;)

αν δεν ξαναμπωωωω.......ραντεβου αυριο απο κοντα!!!!!! :D:D:D

στις υπολοιπες...καλο σ/κ

και προσοχη ....στα τσιμπολογηματα ανευ λογου και αιτιας!!!!....ερχονται Χριστουγεννα....καντε προγραμμα στο φαγητο σας...μη βρεθειτε μετα τις γιορτες με ανεπιθυμητα κιλακια!!!!

βαλτε τα σκουφια σας, τα κασκολ σας.....κλτ κτλ...και βγειτε βολταααααα!!!

Βικυ και Γιωργιααααα καλο ταξιδι κοριτσια!!!! :D:D

καλή ξεκούραση Mpap!!! :Dφιλιάαα


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

Γειααααααααααααααααααα!

Κάνω μαμ, ΚΙΟΥΡΙΑ, ψάρι με σαλάτα και τελείωσα με τις συναντήσεις του σεμιναρίου.

Στη Σαλόνικα ο Βαρδάρης ξυρίζειιιιιιιιιιιιιιιιι!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το άρθρο αυτό και θυμήθηκα τη θεωρία της μαέστρος!!!!!!

χαχαχααχαχα...............

ΑΡΘΡΟ (SKAI.GR) Χορτάστε με το... νου

Αν θέλετε να χάσετε κιλά, απλά... φανταστείτε ότι τρώτε! Σύμφωνα με μία νέα πρωτότυπη αμερικανική επιστημονική έρευνα, που θα μπορούσε να ονομαστεί και ως «δίαιτα της φαντασίας», αρκεί να φαντάζεστε συνεχώς ότι τρώτε λαχταριστά φαγητά με πολλές θερμίδες, για παράδειγμα μια σοκολάτα ή ένα παγωτό, για να μειώσετε την όρεξή σας και έτσι σταδιακά να χάσετε κιλά.

Η έρευνα, που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό «Science», πραγματοποιήθηκε σε 300 εθελοντές από τους οποίους ζητήθηκε να φανταστούν ότι τρώνε ζαχαρωτά ή κομμάτια τυριού. Στη συνέχεια οι επιστήμονες συνέκριναν πόσο φαγητό στην πραγματικότητα έφαγαν οι εθελοντές, αφού προηγουμένως είχαν κάνει αυτή τη νοητική άσκηση. Αποδείχτηκε ότι όσοι είχαν φανταστεί ότι τρώνε, έφαγαν μετά μέχρι και 50% λιγότερο φαγητό από ό,τι όσοι δεν είχαν πριν φανταστεί ότι τρώνε.

Όσο πιο πολύ φαντάζονταν ότι τρώνε, τόσο πιο αποτελεσματική ήταν η μέθοδος. Όσοι έκαναν την άσκηση φαντασίας σε τακτική βάση, είχαν λιγότερη όρεξη και έτρωγαν λιγότερο σε σχέση με όσους έκαναν την ίδια άσκηση λίγες φορές.

Η επιτυχία της νοητικής δίαιτας βασίζεται σε ένα κυρίως τρικ: στο να φαντάζεται κανείς όσο γίνεται πιο ζωντανά ότι τρώει από την αρχή έως το τέλος το αγαπημένο του φαγητό ή γλυκό και να μην αρκείται απλώς σε μια γρήγορη σκέψη που εύκολα σβήνει από το νου.

Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι ανάλογα αποτελέσματα, με τη βοήθεια της φαντασίας, μπορεί να υπάρξουν, εκτός από το φαγητό, και σε άλλα πράγματα, όπως στα τσιγάρα και τα ναρκωτικά.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑ!!!! :mrgreen:

ΤΑΡΑ, να σκάσεις απ' το κακό σου παρακαλώ! :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Αααα το ήξερε; Δεν το 'πιασα... Πολύ ωραίο!!! Αυτοκρατορικό μου ακούγεται...

:) ούτε εγώ το ήξερα ότι το ήξερε αλλιως θα την προειδοπιούσα κι εκείνη!! Είναι το όνομα της μακαρίτισσας της γιαγιουλας μου. Σου μοιάζει αυτοκρατορικό γιατί παλιά τις αυτοκράτηρες τις έλεγαν αυγούστες, μόνο που εγώ είμαι βαφτισμένη στο όνομα του Αγ. Αυγουστινου! Ναι έχω και γιορτή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...