Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Υλικά (για 1 άτομο):

  • 1 στήθος κοτόπουλου (γίνεται και με μπουτάκια,αλλα το στήθος είναι πιο διαιτητικό),
  • 1 πράσινη πιπεριά χοντροκομμένη και όποια άλλη πιπεριά διαθέτετε
  • 1 κρεμμύδι ξερό
  • 1-2 κρεμμυδάκια φρέσκα
  • 1 καρότο χοντροκομμένο
  • 1 κύβο ζωμού (ό,τι σας αρέσει)
  • 1 φλυτζάνι νερό
  • λίγη σόγια σάλτσα (αν υπάρχει)
  • πιπέρι, ελάχιστο αλάτι εφόσον βάλετε τον κύβο (Ο κύβος χρειάζεται γιατί δεν βάζετε λάδι ή βούτυρο)

Εκτέλεση:

  • Βάζετε όλα τα υλικά σε σκεύος που έχει καπάκι κι έτσι σκεπασμένα το βάζετε στο φούρνο στους 180 βαθμούς ως να ψηθεί
  • Ανοίγετε ενδιάμεσα να γυρίσετε το κοτόπουλο. Συνήθως 40 λεπτά είναι υπερ αρκετά

Προκειμένου για δίαιτα, τρώτε ΜΟΝΟ το κοτόπουλο και τα άλλα πέταμα. Βεβαίως είναι πολύ νόστιμα και τα υπόλοιπα και αν δεν σας νοιάζει τα τρώτε και αυτά με ρυζάκι από δίπλα.

Α, επίσης να σημειωθεί πως το κοτόπουλο είναι αρωματικότατο</B></B></I></I></U></U>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Υλικά για 3 μερίδες:

  • 1 πακέτο 500 γραμ. ζυμαρικά της αρεσκείας σας
  • 1 κουτ. γλυκού αλάτι κατά προτίμηση χοντρό
  • 2 δόντια σκόρδο
  • 5-6 κόκκινες μικρές πιπερίτσες ξερές (Θα τις βρείτε στα super markets στα ράφια με τα μπαχαρικά σε βαζάκια όπως αυτά με το πιπέρι π.χ. Ήλιος)
  • 3 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο
  • 5-6 φουντίτσες μαϊντανό

Εκτέλεση:

  • Βράζουμε τα ζυμαρικά ακριβώς όσα λεπτά αναγράφονται στο πακέτο τους.
  • Κόβουμε τα σκόρδα στη μέση, τους αφαιρούμε την εσωτερική φύτρα και τα χτυπάμε στο γουδί μαζί με το αλάτι.
  • Ψιλοκόβουμε στο μπλεντεράκι τις πιπερίτσες ή τις ψιλοτρίβουμε με το χέρι.
  • Ψιλοκόβουμε και τον μαϊντανό.
  • Κρατάμε τα μακαρόνια στο σουρωτήρι, τα ξεπλένουμε με λίγο κρύο νερό και στην κατσαρόλα τους τσιγαρίζουμε στο λάδι το σκόρδο με τις πιπερίτσες για 1 λεπτό ίσα ίσα να αρχίζει να ροδίζει το σκόρδο.
  • Ρίχνουμε στην κατσαρόλα τα ζυμαρικά και τον μαϊντανό, ανακατεύουμε καλά καλά και σερβίρουμε.

Ψωμιά και λοιπά συνοδευτικά; last year. Αυτό το καλοκαίρι η GreenPeace να πάει να σώσει τη Νατάσχα.

Σημείωση 1: Ε, εσύ πονηρούλη χοντρούλη, μη διανοηθείς να φας τη μακαρονάδα το βράδυ. Τάπαμε και τα συμφωνήσαμε, το πρωί γαλακτοκομικά και φυτικές ίνες, το μεσημέρι υδατάνθρακες, το βράδυ φρουτάκι και όλη μέρα νερό, πολύ νερό, να καούν τα λιπάκια για να γίνει το μπούτι από παγωτό χωνάκι ... ξυλάκι.

Σημείωση 2: Τώρα εδώ που τα λέμε, να'χαμε και μια κρύα μπυρίτσα να σβήνει την αψάδα της πιπερίτσας και λίγη μουτραδέλα που πολύ ωραία του κάθεται του ζυμαρικού και ολίγη φρεσκοτριμμένη παρμεζάνα ... Άτιμη λαιμαργία

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααααααα

συχγαρητηρια σε Βικυ και στιν@ :D:D:D

δεν μπορω να γραψω πολυ....ειμαι σπιτι με 39,8 πυρετο και πιασμενη απο τη μεση κ πανω (θωρακας και πλατη)....παλι τα μυοσκελετικα μου...δεν μπορω να κουνηθω....ουτε καν να ντυθω μονη μου....:(:(:(....

φιλια σε ολες

αν μπορεσω θα μπω αργοτερα

περαστικά σου κουκλί μου!

να σε "ντύνει" ο συζυγάτος σου! εεε, καλό;;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ - ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΙΠΟΥΣΣΧΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Δευτέρα 1 --> Ανάπαυση - Ενεργητική ξεκούραση - Διατάσεις - ΚοιλιακοίΤρίτη 2 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΤετάρτη 3 --> Μηροί + Γάμπες + ΚοιλιακοίΠέμπτη 4 --> Κοιλιακοί + κάτω ραχιαίοι + χέριαΠαρασκευή 5 --> Κοιλιακοί + πλάτη + ώμοιΣάββατο 6 --> Αερόβια + διατάσειςΚυριακή 7 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΔευτέρα 8 --> Κοιλιακοί + στήθος + τρικέφαλοιΤρίτη 9 --> Κάτω ραχιαίοι + κοιλιακοί + ώμοι + δικέφαλοιΤετάρτη 10 --> Κοιλιακοί + μηροί + πήχειςΠέμπτη 11 --> ανάπαυσηΠαρασκευή 12 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΣάββατο 13 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΚυριακή 14 --> Αερόβια + διατάσειςΜε την ολοκλήρωση, επανάληψη του κύκλου από την αρχή με βαρύτερα κιλά.

Συστάσεις :

Weight_Lifting_01.jpgΚοιλιακοί : 2 - 3 ασκήσεις από 3 σετ των 25 - 30 επαναλήψεων

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ - ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΙΠΟΥΣΣΧΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Δευτέρα 1 --> Ανάπαυση - Ενεργητική ξεκούραση - Διατάσεις - ΚοιλιακοίΤρίτη 2 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΤετάρτη 3 --> Μηροί + Γάμπες + ΚοιλιακοίΠέμπτη 4 --> Κοιλιακοί + κάτω ραχιαίοι + χέριαΠαρασκευή 5 --> Κοιλιακοί + πλάτη + ώμοιΣάββατο 6 --> Αερόβια + διατάσειςΚυριακή 7 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΔευτέρα 8 --> Κοιλιακοί + στήθος + τρικέφαλοιΤρίτη 9 --> Κάτω ραχιαίοι + κοιλιακοί + ώμοι + δικέφαλοιΤετάρτη 10 --> Κοιλιακοί + μηροί + πήχειςΠέμπτη 11 --> ανάπαυσηΠαρασκευή 12 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΣάββατο 13 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΚυριακή 14 --> Αερόβια + διατάσειςΜε την ολοκλήρωση, επανάληψη του κύκλου από την αρχή με βαρύτερα κιλά.

Συστάσεις :

Weight_Lifting_01.jpgΚοιλιακοί : 2 - 3 ασκήσεις από 3 σετ των 25 - 30 επαναλήψεων

χαχαχαχα!!!!:D:D:D


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ - ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΙΠΟΥΣΣΧΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Δευτέρα 1 --> Ανάπαυση - Ενεργητική ξεκούραση - Διατάσεις - ΚοιλιακοίΤρίτη 2 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΤετάρτη 3 --> Μηροί + Γάμπες + ΚοιλιακοίΠέμπτη 4 --> Κοιλιακοί + κάτω ραχιαίοι + χέριαΠαρασκευή 5 --> Κοιλιακοί + πλάτη + ώμοιΣάββατο 6 --> Αερόβια + διατάσειςΚυριακή 7 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΔευτέρα 8 --> Κοιλιακοί + στήθος + τρικέφαλοιΤρίτη 9 --> Κάτω ραχιαίοι + κοιλιακοί + ώμοι + δικέφαλοιΤετάρτη 10 --> Κοιλιακοί + μηροί + πήχειςΠέμπτη 11 --> ανάπαυσηΠαρασκευή 12 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΣάββατο 13 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΚυριακή 14 --> Αερόβια + διατάσειςΜε την ολοκλήρωση, επανάληψη του κύκλου από την αρχή με βαρύτερα κιλά.

Συστάσεις :

Weight_Lifting_01.jpgΚοιλιακοί : 2 - 3 ασκήσεις από 3 σετ των 25 - 30 επαναλήψεων

καλε που τα βρισκεις ολα αυτα????


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το θεωρω πολυ ερωτικο δεν ξερω γιατι....

ντυσου αγιο ...βασιλιτσα και χορεψε το στον αντρουλη σου!!!!χαχα!!!;):)

το καλυτερο δωρο γι 'αυτον!!!!θα σε κοιταει ...ετσι....:shock::shock::shock::shock:


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΙΣΤΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ - ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΙΠΟΥΣΣΧΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

ΣΧΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Δευτέρα 1 --> Ανάπαυση - Ενεργητική ξεκούραση - Διατάσεις - ΚοιλιακοίΤρίτη 2 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΤετάρτη 3 --> Μηροί + Γάμπες + ΚοιλιακοίΠέμπτη 4 --> Κοιλιακοί + κάτω ραχιαίοι + χέριαΠαρασκευή 5 --> Κοιλιακοί + πλάτη + ώμοιΣάββατο 6 --> Αερόβια + διατάσειςΚυριακή 7 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΔευτέρα 8 --> Κοιλιακοί + στήθος + τρικέφαλοιΤρίτη 9 --> Κάτω ραχιαίοι + κοιλιακοί + ώμοι + δικέφαλοιΤετάρτη 10 --> Κοιλιακοί + μηροί + πήχειςΠέμπτη 11 --> ανάπαυσηΠαρασκευή 12 --> Κοιλιακοί + στήθος + πλάτηΣάββατο 13 --> Φυσική δραστηριότητα + διατάσειςΚυριακή 14 --> Αερόβια + διατάσειςΜε την ολοκλήρωση, επανάληψη του κύκλου από την αρχή με βαρύτερα κιλά.

Συστάσεις :

Weight_Lifting_01.jpgΚοιλιακοί : 2 - 3 ασκήσεις από 3 σετ των 25 - 30 επαναλήψεων

εγω ενα θα πω....πριν απο ολα αυτα....ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ !!!!!!!!!.....αλλιως υπαρχεις ο κινδυνος των τραυματισμων!!!!...και ειδικα αν κανετε βαρη κτλ....

σας μιλαει η παθουσα τωρα....που τις γνωσεις μου μεσα!!!:evil:....χθες γι αυτο πιαστηκα....γιατι πηγα για μαθημα και επειδη ειχα αργησει δεν εκανα καθολου προθερμανση....εχω και ενα θεμα με τα μυοσκελετικα μου (λογω μπαλλετου).....και βουαλααααααααααααα....σημερα δεν μπορω να κουνησω.....ουτε ξαπλωμενη μπορω...ουτε καθιστη....ουτε ορθια....δεν μπορω καν να παρω την κουπα με τον καφε και να τη σηκωσω για να πιω.....


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...