Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

2558071iewasd2o42.gif

Μπράβο κοπελιές! (έχω πρασινίσει απ' τη ζήλια μου, να το ξέρετε!!)

Το ξερουμε, το ξερουμε...!!!:tongue::tongue::tongue:

Καλημερα κοριτσακια! Μπραβο Stin@, μπραβο και σε σενα lineal, εκανες πολυ καλη αρχη!;) Στη Βικη δε λεω μπραβο, γιατι ημουν σιγουρη οτι θα χασει και αλλα κιλα, οπως συμβαινει και με μενα! Εχει παρει φωτια ο μεταβολισμος σου Βικακι!:D

Ερη μου μη στενοχωριεσαι, θα ερθεις στην επομενη συναντηση. Οσο για μενα, δε γνωριζω τιποτα ακομα, η μαμα τηρει σιγη ιχθυος, και δεν τολμησα να ξαναρωτησω τι σκοπευει να κανει τελικα...!:evil:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα γοργονίτσες!!!!!

Λοιπόν, τα δικά μου νεα: η ζυγαριά έδειξε 75,3, δλδ μείον 700 γρ. (καλά, όχι πολλά, αλλά εάν βάλω τις ατασταλίες που είχα κάνει τις προηγούμενες εβδομάδες, είμαι πολυ χαρούμενη). Συνεχίζω ακάθεκτη χωρίς ατασθαλίες, λοιπόν. Βασικά, προς στιγμήν, θέλω άλλα 3,5 για να έχω χάσει όλα τα κιλά εγκυμοσύνης. Ευελπιστώ να γίνει μέχρι το νέο έτος.

lineal,

καλώς σε βρίσκουμε κι εδώ πέρα!!!! Άντε, με το καλό και καλά χασίματα!!!

λοιπον σημερα θα σας δω αργοτερα γιατι παω στην καλλιθεα στον οαεδ και κατι αλλες δουλειες που εχω ... οποτε δεν ξερω ποτε θα ξεμπερδεψω...

Στα μέρη μου, ε;;; Στη Δημοσθένους;;;

Γοργονοπαρέαααααααα έχω νέα!!! Ζυγίστικα σήμερα και έχασα 2 κιλααααααα!!!!!!!!!!!

είμαι χαρούμενη αλλά έχουμε δρόμο ακόμα!!!!!

Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια πείτε μου γνώμη, σε μια απ' τις εργασίες πρέπει να σχεδιάσω μάθημα για διδασκαλία λεξιλογίου, μέσω ενός κειμένου βασικά. Λέω να βάλω, βρήκα στο ίντερνετ, μια μικρή ιστορία χριστουγεννιάτικη και να "διδάξω χριστουγεννιάτικη ορολογία.

Ωραία δεν θα 'ναι; (αρκεί να βρω ιδέες για δραστηριότητες :rolleyes:)

Για πες λίγο πιο αναλυτικά τι εργασία είναι, να σου πούμε κι εμείς ιδέες για δραστηριότητες.

Βασικά είναι συγκεκριμένη διατροφή που κάνω και όχι δίαιτα γιατί θηλάζω. Προσέχω τα γλυκά, τους ξηρούς καρπούς, όχι μπροκολο κουνουπίδι και φασόλια, όχι αναψυκτικά

Σήμερα θα ψάξω καμιά συνταγή με κεικ για να κάνω από βδομάδας που έχω γενέθλεια καμιά πρόταση έχετε ????

Εμένα δεν μου έχουνε πει τίποτα να μην τρώω στο θηλασμό, εκτός, εννοείται, από οινοπνευματώδη. Δεν πίνω αναψυκτικά γιατί την ενοχλούν (και βρήκα ευκαιρία να κόψω την κοκα λάιτ που είχα τρελή εξάρτηση) και κάτι μου έχουν πει για κουκιά που ούτως ή άλλως δεν τρώω. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι το τζατζίκι δεν της αρέσει. Αλλά, μπρόκολο, κουνουπίδι κλπ τρώω κανονικά (και πολύ συχνά!!!). Έχω ψιλιαστεί ότι την πειράζει το αυγό, αλλά δεν το έχω διαπιστώσει ακόμα... Απλά παρακολουθώ μήπως κάτι την πειράζει.

Για πες αν θες κάτι συγκεκριμένο για κέικ. Πάντως στα γενέθλια του αντρούλη μου έκανα αυτή τη συνταγή για τούρτα:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/tourta-cathrina.html

Ήταν πολυ εύκολη, μόνο που την στόλισα λίγο διαφορετικά...

Για πες μας και εμάς την συνταγή πως να κάνουμε μόνες μας τα nuggets και τα τρώει και ο δικός μου πολύ. Εγώ παίρνω τα έτοιμα και τα βάζω στον φούρνο με λαδόκολλα και μια χαρά γίνονται τα τρώνε όλοι πολύ ποτέ δεν τα τηγανίζω !

Όταν λες nuggets εννοείς κοτομπουκιές; Εάν ναι (που να τα διαβάσω όλα μετά η έρμη μάνα...) εγώ κάνω αυτές και είναι φανταστικές:!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kotompoukies-pane-sto-fourno.html

Τα λέμε αργότερα γοργονοκόριτσα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κουλακια μου !!!

και πολλα πολλα μπραβο στις τσουπρες που χανουν βαρος και ας μην ειναι πολλα κιλα λιγα κια καλα μωρα μου !!

χαχαχαχαχαχαχα!! ξέρετε τα πιστευω μου για το βαρος αργα και σταθερα !! :tongue::tongue::tongue:

και καλος μας ηρθε η γλυκιά κοπελιά που αντιστάθηκε κιόλας απο την πρώτη μέρα σε δύσκολο πειρασμό. lineal σε παρακαλώ πες στοιχεία για να ξέρουμε τι γοργόνα είσαι !!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....ειμαι...... -1 κιλο....κατεβηκα..απο τα 64.800..στα 63. 800...και ρωταω εγω τωρα...ειναι κακο;;;σ.ενα μηνα συντηρησης......με διατροφη σε γενικες γραμμες καλη...πλην κατι παρασπονδιες!!!!αυτα...ποναω ακομη...ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα.....φιλακια καληνυχτα!!!!:)

Πάρα πολύ καλό το βρίσκω! Σημασία έχει ότι χάνεις (ακόμα και με παρασπονδίες). Για φαντάσου για κάποιο λόγο να κόλλαγε η ζυγαριά...

Γιατί πονάς, αν επιτρέπεται;

Καλημέρα σε όλες τις φιλενάδες!!!!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Γοργονοπαρέαααααααα έχω νέα!!! Ζυγίστικα σήμερα και έχασα 2 κιλααααααα!!!!!!!!!!!

είμαι χαρούμενη αλλά έχουμε δρόμο ακόμα!!!!!

Μπράααααβο!! Πότε θα βρω κι εγώ το θάρρος να ζυγιστώ;!! Καλά, ασ τελειώσει πρώτα η περίοδος, να περάσουν οι γιορτές, να ξαναμπω στους ρυθμούς μου, κατά Μάη μεριά με βλέπω....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα...εγώ ούτε λόγος να ζυγιστώ...πρέπει να έχω πάρει αντι να χάσω αυτές τις μέρες:oops:

θα το τολμήσω αύριο το πρωί όμως:cool::cool:

καλή συνέχεια.....


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ηθελα να ρωτησω,

ζυγιζεστε καθε μερα;ή μια φορα την εβδομαδα;

ή μια φορα το μηνα;

δεν αντεχω παντως,θελω να ζυγιζομαι καθε μερα,κακως ομως.

επισης κατι αλλο.

το βραδυ αν ψιλοπεινασετε,τι τρωτε;

εφαγα μια φρυγανια και λιγο τυρι αλλα δε ξερω αν κανει αν ειναι δηλ βαρυ.

μαριλινα καλως σε βρηκα και δω,

αργα το θυμηθηκα,αλλα ποτε δεν ειναι αργα ε;;;

:))


eNortjKzUjIyNDc2NVCyBlwwFXcCzw,,20.png

1zNmp2.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....ειμαι...... -1 κιλο....κατεβηκα..απο τα 64.800..στα 63. 800...και ρωταω εγω τωρα...ειναι κακο;;;σ.ενα μηνα συντηρησης......με διατροφη σε γενικες γραμμες καλη...πλην κατι παρασπονδιες!!!!αυτα...ποναω ακομη...ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα.....φιλακια καληνυχτα!!!!:)

ΜΠΡΑΒΟ ΒΙΚΥ ΜΟΥ!!!!!!!!:D:D

ομαδική επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ηθελα να ρωτησω,

ζυγιζεστε καθε μερα;ή μια φορα την εβδομαδα;

ή μια φορα το μηνα;

δεν αντεχω παντως,θελω να ζυγιζομαι καθε μερα,κακως ομως.

επισης κατι αλλο.

το βραδυ αν ψιλοπεινασετε,τι τρωτε;

εφαγα μια φρυγανια και λιγο τυρι αλλα δε ξερω αν κανει αν ειναι δηλ βαρυ.

μαριλινα καλως σε βρηκα και δω,

αργα το θυμηθηκα,αλλα ποτε δεν ειναι αργα ε;;;

:))

Κοίτα, αν αρχίσω να ζυγίζομαι θα το κανω 1 φορά την εβδομάδα.

Για βραδινό συνήθως τρώω κανά βραστό αυγουλάκι με μια φέτα ψωμί, κανά τοστάκι με γαλοπούλα βραστή και τυρί μίλνερ, σαλατούλα με τόνο ή καμιά φέτα ψωμί τοστ με βιτάμ και μέλι. Θα μου πεις (εύλογα) και γιατί παχαίνεις; Στη δουλειά κάνω τα εγκλήματα:oops:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια,

μετα απο πολυυυυυ σκεψη αποφασισα να αρχισω διαιτα,

σημερα πρωτη μερα-πολυ δυσκολη μερα-

και ειπα να γινω μελος κι εγω εδω στη παρεα σας ...

ενα θα σας πω παντως,

σημερα πρωτη μερα διαιτας κι ο αντρας μου ηθελε να παραγγειλουμε πιτσα.

κι ομως αντεξα και ειπα ΟΧΙ.

:))

καλως σας βρηκα

καλώς την! λινεάλ είσαι μια κιουρία γοργόνα!:D

μείνε μαζί μας και θα χάσεις τα κιλάκια σου και τους πόντους σου.

αρχηγός μας είναι η mpap, ανεβαστική διάθεση προσφέρει δωρεάν η Jenia, συμβουλές αδυνατίσματος-γοργονολίστα η σοφή Γεωργία.

και άλλα πολλά στη συνέχεια:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ηθελα να ρωτησω,

ζυγιζεστε καθε μερα;ή μια φορα την εβδομαδα;

ή μια φορα το μηνα;

δεν αντεχω παντως,θελω να ζυγιζομαι καθε μερα,κακως ομως.

επισης κατι αλλο.

το βραδυ αν ψιλοπεινασετε,τι τρωτε;

εφαγα μια φρυγανια και λιγο τυρι αλλα δε ξερω αν κανει αν ειναι δηλ βαρυ.

Να υποθεσω οτι δεν εχεις συγκεκριμενη διατροφη ε? Εφαγες μια φρυγανια με τυρι και φοβασαι μην ηταν βαρυ?:shock:

Θα πρεπει να εχεις 5 γευματα χαμηλης θερμιδικης αξιας, που σημαινει οτι δε θα εισαι νηστικη το βραδυ. Για αρχη κοψε γλυκα, αναψυκτικα, τηγανητα, σαλτσες και τα ζυμαρικα με μετρο, αλλαξε τον τροπο που μαγειρευεις, δηλαδη οχι τσιγαριστα, μια κουταλια σουπας ανα μεριδα στο τελος του μαγειρεματος, βαλε στην καθημερινοτητα σου μαυρο ψωμι, λαχανικα, φρουτα και πολυ νερο, και αν μπορεις να ασκεισαι, δε χρειαζεται να κανεις τιποτε αλλο.

Και φυσικα θα ζυγιζεσαι μια φορα την εβδομαδα.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν αρχίσω να ζυγίζομαι θα το κανω 1 φορά την εβδομάδα.

Για βραδινό συνήθως τρώω κανά βραστό αυγουλάκι με μια φέτα ψωμί, κανά τοστάκι με γαλοπούλα βραστή και τυρί μίλνερ, σαλατούλα με τόνο ή καμιά φέτα ψωμί τοστ με βιτάμ και μέλι. Θα μου πεις (εύλογα) και γιατί παχαίνεις; Στη δουλειά κάνω τα εγκλήματα:oops:

εγώ αντίστροφα.

στη δουλειά είμαι κιουρία. το μεσημέρι μέτρια κιουρία. το βράδυ με βάζει σε πειρασμό ο Στεφ.

άλλοτε αντιστέκομαι, άλλοτε όχι.:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...